ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 10 از 10 نخست ... 8910
نمایش نتایج: از 91 به 94 از 94
    امتیازها
    29
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها

سلام دوست عزیزم،
    حدس های زیادی میشه زد، کارهای زیر رو انجام بدین:

- ممکنه یکی از پایه های هیت سینک شما شکسته شده باشه و یا خوابیده باشه و کولر به خوبی بسته نشه این مورد رو چک کنید و مطمئن بشید که پایه ها سالمن.

-... (ترجیحا از این خمیرهای قوطی ای بخرید چون سرنگی ها و پاکتی ها اکثرا کیفیت خوبی ندارن).

در نهایت اگه مشکل حل نشد و یا بازم نتیجه ی خوبی نگرفتین، پیشنهاد میکنم یه کولر مناسب مثل Zalman CPNS 7500 alcu LED بخرید که نسبت به قیمتش کارایی خیلی خوبی داره و خمیر همراهش هم کیفیتش خوبه. کولرهای ارزون قیمت تر رو من پیشنهاد نمیکنم.
    درود بر شما
    سپاس از پاسختان
    1. اگر منظورتان از «پایه‌ها»، آن چهار نگهدارنده‌ی آمپولی است که هیت‌سینک و فن را به مادربرد فیکس می‌کنند، هر چهار تا سالم هستند.
    2. خمیر قوطی، چه مارکی و از کدام فروشگاه(ها) بخرم؟
    3. Zalman CPNS 7500 alcu LED، مثل همین فن اینتل روی مادربرد سوار می‌شود؟ اگر خیر، چطور سوار می‌شود؟
    4. جایی گفته بودند برای این که فن کم‌صدا باشد، بهتر است noise آن بین 15 تا 20 دسی‌بل باشد. و برای این که خنک‌کنندگی کافی داشته باشد، باید هوای عبوری‌اش کمتر از 70 CFM نباشد. این کولر ZALMAN که معرفی کردید، نویزش 17 تا 32 است. هوای عبوری‌اش را هم حتا در سایت اصلی اعلام نکرده.
    در این زمینه نظر شما چیست؟
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ghobar نمایش پست ها
    درود بر شما
    سپاس از پاسختان
    1. اگر منظورتان از «پایه‌ها»، آن چهار نگهدارنده‌ی آمپولی است که هیت‌سینک و فن را به مادربرد فیکس می‌کنند، هر چهار تا سالم هستند.
    2. خمیر قوطی، چه مارکی و از کدام فروشگاه(ها) بخرم؟
    3. Zalman CPNS 7500 alcu LED، مثل همین فن اینتل روی مادربرد سوار می‌شود؟ اگر خیر، چطور سوار می‌شود؟
    4. جایی گفته بودند برای این که فن کم‌صدا باشد، بهتر است noise آن بین 15 تا 20 دسی‌بل باشد. و برای این که خنک‌کنندگی کافی داشته باشد، باید هوای عبوری‌اش کمتر از 70 CFM نباشد. این کولر ZALMAN که معرفی کردید، نویزش 17 تا 32 است. هوای عبوری‌اش را هم حتا در سایت اصلی اعلام نکرده.
    در این زمینه نظر شما چیست؟
    خواهش میکنم،
    1- بله منظورم هموناست.
    2- خمیر قوطی های متفرقه معمولا کیفیت بهتری نسبت به خمیر های سرنگی متفرقه دارن. از اونجایی که برای کاربرد شما ارزش نداره خمیرهای برند خوب رو خریداری کنید، بنابراین یه خمیر قوطی برند متفرقه تهیه بفرمایید، برند خاصی ندارن.
    3- نه فرق میکنه، تقریبا میشه گفت مثل فن های AMD بسته میشه ولی با فن های AMD هم فرق میکنه، کولرهای غیر استوک باز و بسته شدنشون در کل فرق داره ولی این مدلی که گفتم بستنش سخت نیست.
    4- آره میشه اینجوری گفت. برای کولرهای ارزون قیمت کمتر پیش میاد که مشخصات جزئی ازش بذارن ولی زیاد حساس نباشید مطمئن باشید کاراییش به نسبت کولرهای استوک خیلی بهتره ولی اگه میخواین با کولر استوک خودتون خیلی فرق کنه باید هزینه ی بیشتری بپردازید. نظرم اینه که همین مدلی که عرض کردم برای شما خیلی مناسبه و کارایی خوبی داره. مدلی که من پیشنهاد دادم فن LED آبی داره که وقتی روشن میشه زیبایی خاصی داره اما از همین کولر یه مدل دیگه هم هست که فقط فنش LED نداره، مدلی که ساده و بدون LED هست در مجموع کارایی فنش اندکی بهتره. توی صفحه ی اول همین تاپیک هم مشخصات هر دو مدل موجوده.
    @};-
    امتیازها
    29
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید

خواهش میکنم،
    1- بله منظورم هموناست.
    2- خمیر قوطی های متفرقه معمولا کیفیت بهتری نسبت به خمیر های سرنگی متفرقه دارن. از اونجایی که برای کاربرد شما ارزش نداره خمیرهای برند خوب رو خریداری کنید، بنابراین یه خمیر قوطی برند متفرقه تهیه بفرمایید، برند خاصی ندارن.
    3- نه فرق میکنه، تقریبا میشه گفت مثل فن های AMD بسته میشه ولی با فن های AMD هم فرق میکنه، کولرهای غیر استوک باز و بسته شدنشون در کل فرق داره ولی این مدلی که گفتم بستنش سخت نیست.
    4- آره میشه اینجوری گفت. برای کولرهای ارزون قیمت کمتر پیش میاد که مشخصات جزئی ازش بذارن ولی زیاد حساس نباشید مطمئن باشید کاراییش به نسبت کولرهای استوک خیلی بهتره ولی اگه میخواین با کولر استوک خودتون خیلی فرق کنه باید هزینه ی بیشتری بپردازید. نظرم اینه که همین مدلی که عرض کردم برای شما خیلی مناسبه و کارایی خوبی داره. مدلی که من پیشنهاد دادم فن LED آبی داره که وقتی روشن میشه زیبایی خاصی داره اما از همین کولر یه مدل دیگه هم هست که فقط فنش LED نداره، مدلی که ساده و بدون LED هست در مجموع کارایی فنش اندکی بهتره. توی صفحه ی اول همین تاپیک هم مشخصات هر دو مدل موجوده.
    @};-
    سپاس از پاسخ شما
    چه خوب می‌شد این انجمن با ای‌میل اطلاع می‌داد که پست نقل‌قول شده.

مشکل من با رسیدگی به وضعیت خمیر حرارتی حل شد. یعنی با الکل پاک کردم و DeepCool Z5 زدم. حالا به وضعیت قبل از این داستانها برگشته. در ویندوز 7 وقتی سی‌پی‌یو روی 0 تا 5 درصد است، دما از 32 تا 35 است.
    معلوم نشد الکل ایزوپرپیل از کجا قابل تهیه است و از الکل صنعتی استفاده کردم.

مشکلی که تلاشهایم برای حلش این ماجراها را به وجود آورد، صدای فن 775 اینتل است. وقتی می‌گویم صدا منظورم در مقایسه با فنهایی که امروزها روی سی‌پی‌یوهای اینتل هست و صدای کمتری دارد. مثلاً حتا 2000 دور این جدیدی‌ها شنیده هم نمی‌شود.
    جالب است که وقتی از بایاس فنم را روی Silent Mode می‌گذارم هیچ تغییری در رفتار فن رخ نمی‌دهد و با حدود 2570 تا 2600 می‌چرخد.

آیا شما می‌توانید در این باره راهنمایی کنید که چرا سایلنت مود نمی‌تواند کاری برای کم کردن دور انجام دهد؟
    امتیازها
    29
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید

سلام دوست عزیزم،
    ...
    ... پیشنهاد میکنم یه کولر مناسب مثل Zalman CPNS 7500 alcu LED بخرید که نسبت به قیمتش کارایی خیلی خوبی داره و خمیر همراهش هم کیفیتش خوبه. ...

سلام
    کولری که شما معرفی کردید خوب است اما سه‌سیم است و PWM نیست، در حالی که من می‌خواهم کولر چهارسیم و با قابلیت PWM باشد.
    گویا فقط اقلیتی از کولرها PWM هستند.
    نظرتان درباره‌ی Notus 100 PWM که لینکش را ذیلاً می‌دهم چیست؟
    http://www.green-case.com/products/f...=Notus_100_PWM
صفحه 10 از 10 نخست ... 8910
نمایش نتایج: از 91 به 94 از 94

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع