ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 52

موضوع: عکاسی در شب

امتیازها
    8,413
    سطح
    61
    1,496
    مدير بازنشسته

عکاسی در شب

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: pho_night-photo-tips.jpg
مشاهده: 20
حجم: 74.7 کیلو بایت
    سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
    در این تاپیک اصول عکسبرداری در شب قرار میگیرد(مبتدی تا پیشرفته)
    با امید به اینکه دوستان تجارب و روش های این نوع عکس برداری را در این تاپیک مطرح کنند.

از درج پست های خلاف قوانین انجمن خودداری کنید دوستان..پیشاپیش ممنون
    امتیازها
    13,121
    سطح
    74
    2,893
    مدير بازنشسته
    دوستان مثل اینکه خیلی اهل عکاسی در شب نیستند من در ادامه چند عکس از عکاسی از آسمان در شب را مربوط به ماه گرفتگی 26/3/1390 رو میگذارم تا از دیدنشون لذت ببرید این عکسها با دوربین کانن 450دی ولنز EF-70-300IS-USM f/4-5.6گرفته شده است

نام: Untitled-3.jpg
مشاهده: 26
حجم: 42.3 کیلو بایت
    این عکسی از ستاره ها بود به کشیدگی نور ستارگان بنگرید این به علت حرکت زمین است که بعدا بیشتر در باره اش صحبت می کنیم

نام: Untitled-4.jpg
مشاهده: 21
حجم: 30.6 کیلو بایت
    این اوایل ماه گرفتگی است

نام: Untitled-2.jpg
مشاهده: 18
حجم: 25.3 کیلو بایت
    این اوج ماه گرفتگی بود

نام: Untitled-5.jpg
مشاهده: 23
حجم: 43.4 کیلو بایت
    ماه داره از گرفتگی خارج میشه

نام: Untitled-6.jpg
مشاهده: 16
حجم: 28.9 کیلو بایت
    اینم ماه و فضای اطرافشه
    ویرایش توسط Phantom : 2011/11/06 در ساعت 17:01
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    رفیع جان من دوربین سامسونگ es70 دارم، در کل از این دوربین راضی هستم، اما امکان عکاسی در شب وجود نداره و عکسهای با کیفیت پایین می گیره، یک راهنمایی میخوام که آیا دوربین ها برای عکاسی در شب، نیاز به فناوری خاصی دارند؟
    امتیازها
    8,413
    سطح
    61
    1,496
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    رفیع جان من دوربین سامسونگ es70 دارم، در کل از این دوربین راضی هستم، اما امکان عکاسی در شب وجود نداره و عکسهای با کیفیت پایین می گیره، یک راهنمایی میخوام که آیا دوربین ها برای عکاسی در شب، نیاز به فناوری خاصی دارند؟
    فناوری خیلی خاصی لازم نیست!!! عموما عکاسان حرفه ای از لنزهای بهتری برخوردارند!! اما در مورد عکاسی در شب نکته مهم قابلیت نوردهی است !!! برای مثال در عکس اولی که دوستمون گذاشتن محل دوربین ثابت بوده و به علت زمان نور دهی و حرکت زمین ستاره ها مثله خط درامدند! در دوربین های کامپکت عموما زمان نور دهی از 30 ثانیه تجاوز نمیکنه بنابراین نمیشه عکس از اجرام اسمانی گرفت
    عکس زیر از اقای بابک امین تفرشی منجم کشورمون گرفته شده ! به این نوع عکس ها دورنجومی میگن

نام: NaqsheRajab-BabakTafreshi-Dreamview.net-3.jpg
مشاهده: 26
حجم: 46.8 کیلو بایت
    این عکس حدااقل طول شب مشغول نور دهی بوده ! و نور نقطه مرکزی ستاره قطبی است که در راستای محور زمین هست ..به زمان نور دهی این تصویر خلق شده
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    میشه گفت با دوربین کامپکت امکان عکاسی در شب وجود نداره، مگر اینکه نور محیط مناسب باشه
    امتیازها
    8,413
    سطح
    61
    1,496
    مدير بازنشسته
    نه اینکه نشه ! من خودم canon ixus 210دارم!!! ببین نمیشه مثه یک دوربین slr بگیری ولی یک کارهایی میشه کرد
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    ممنون پیام جان
    البته در کل از دوربینم راضی هستم
    مخصوصا تو بحث مصرف باتری، 8 ماهه این دوربینو خریدم ولی فقط دوبار شارژش کردم!
    امتیازها
    13,121
    سطح
    74
    2,893
    مدير بازنشسته
    حسام جان من ابتدا به سایت سام سرویس رفتم تا مشخصات دوربینت رو ببینم متاسفانه مشخصات کاملی نداشت
    اما اولین اصل عکاسی در شب قابلیت اتصال دوربین روی سپایه بسیار محکم و ثابت می باشد که اکه زیر دوربینت محل پیچ برای اتصال بر سه پایه را داشته باشد اولین گام را برداشته ای دو مین نکته ومهم اینه که باید سرعت دوربینت متغیر های بیشتر از یک ثانیه را داشته باشه من در کم نورترین تصویر که همان تصویر کامل ماه گرفتگی بوده حدود 30 ثانیه نوردهی کرده ام می تونی امتحان کنی برای اینکار یک منظره با نور متوسط را انتخاب کن دوربین را روی سه پایه سوار کن بعد اونو روی حالت اتوماتیک بگذار بعد کلیه متغیر هاشو یاد داشت کن :
    سرعت، دیافراگم که معمولا باز ترین در نظر گرفته میشه ،ایزو یا همان حساسیت یه عکس بگیر معمولا در این حالت عکس گرفته شده روشنتر از میزان مورد نظر ما در میاد بنا براین اگه اینطور بود در حالت دستی اولین کار ایزو رو کم میکنیم چون هر چه ایزو کمتر باشه نویز عکس کمتر میشه
    بعد در مراحل بعد میتونیم از سرعت یا دیافراگم کم کنیم باید توجه کنی سه پایه بسیار ثابت داشته باشی در دوربینهای انالوگ از وسیله ای به نام دکلانشور برای دکمه چکاننده یا شاتر دوربین استفاده میشه در دوربین دیجیتال باید از حالت سلف تایمر استفاده کنی تا لحظه ایکه دکمه را می چکانی تکانی هر چند نا چیز به دوربین تحمیل نکنیم .در حالت سلف تایمر بعد از اینکه کادر بندی رو انجام دادی باید نورت کافی باشه تا دوربین اتو فوکوس کنه چون فکر نمیکنم دوربین تو فو کوس دستی داشته باشه واگه نور کافی نباشه دوربین قادر به اتو فوکوس نیست سپس دکمه را می زنی بعد چند ثانیه (این مقدار بسته به نوع تنظیم پارا متر سلف تایمر داره) دوربین بطور اتوماتیک عکس را می گیرد و دریچه شاتر را می بندد از ال سی دی عکس را می نگری بسته به کیفیت در دفعات بعدی پارا متر ها را کمتر بیشر کن اگه تونستی عکس بگیر اینجا قرار بده تا بیشتر راهنماییت کنم .
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست Untitled-1.jpg  
    ویرایش توسط Phantom : 2011/10/26 در ساعت 12:43
    امتیازها
    13,121
    سطح
    74
    2,893
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    ممنون پیام جان
    البته در کل از دوربینم راضی هستم
    مخصوصا تو بحث مصرف باتری، 8 ماهه این دوربینو خریدم ولی فقط دوبار شارژش کردم!
    چند بارعکس گرفتی؟
    ویرایش توسط Phantom : 2011/10/26 در ساعت 12:36
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Phantom نمایش پست ها
    حسام جان من ابتدا به سایت سام سرویس رفتم تا مشخصات دوربینت رو ببینم متاسفانه مشخصات کاملی نداشت
    اما اولین اصل عکاسی در شب قابلیت اتصال دوربین روی سپایه بسیار محکم و ثابت می باشد که اکه زیر دوربینت محل پیچ برای اتصال بر سه پایه را داشته باشد اولین گام را برداشته ای دو مین نکته ومهم اینه که باید سرعت دوربینت متغیر های بیشتر از یک ثانیه را داشته باشه من در کم نورترین تصویر که همان تصویر کامل ماه گرفتگی بوده حدود 30 ثانیه نوردهی کرده ام می تونی امتحان کنی برای اینکار یک منظره با نور متوسط را انتخاب کن دوربین را روی سه پایه سوار کن بعد اونو روی حالت اتوماتیک بگذار بعد کلیه متغیر هاشو یاد داشت کن :
    سرعت، دیافراگم که معمولا باز ترین در نظر گرفته میشه ،ایزو یا همان حساسیت یه عکس بگیر معمولا در این حالت عکس گرفته شده روشنتر از میزان مورد نظر ما در میاد بنا براین اگه اینطور بود در حالت دستی اولین کار ایزو رو کم میکنیم چون هر چه ایزو کمتر باشه نویز عکس کمتر میشه
    بعد در مراحل بعد میتونیم از سرعت یا دیافراگم کم کنیم باید توجه کنی سه پایه بسیار ثابت داشته باشی در دوربینهای انالوگ از وسیله ای به نام دکلانشور برای دکمه چکاننده یا شاتر دوربین استفاده میشه در دوربین دیجیتال باید از حالت سلف تایمر استفاده کنی تا لحظه ایکه دکمه را می چکانی تکانی هر چند نا چیز به دوربین تحمیل نکنیم .در حالت سلف تایمر بعد از اینکه کادر بندی رو انجام دادی باید نورت کافی باشه تا دوربین اتو فوکوس کنه چون فکر نمیکنم دوربین تو فو کوس دستی داشته باشه واگه نور کافی نباشه دوربین قادر به اتو فوکوس نیست سپس دکمه را می زنی بعد چند ثانیه (این مقدار بسته به نوع تنظیم پارا متر سلف تایمر داره) دوربین بطور اتوماتیک عکس را می گیرد و دریچه شاتر را می بندد از ال سی دی عکس را می نگری بسته به کیفیت در دفعات بعدی پارا متر ها را کمتر بیشر کن اگه تونستی عکس بگیر اینجا قرار بده تا بیشتر راهنماییت کنم .

نام: Untitled-1.jpg
مشاهده: 20
حجم: 45.0 کیلو بایت
    امکان اتصال سه پایه وجود داره، انشالله یک شب باید به دل طبیعت بزنم!

نقل قول نوشته اصلی توسط Phantom نمایش پست ها
    چند بارعکس گرفتی؟
    تا الان حدود 1000 عکس گرفتم.
صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 52

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع