ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال

Lightbulb مقایسه صفحه نمایش Super AMOLED با AH-IPS

گوشیهای زیادی با صفحه نمایش HD ساخته شده اند.امروز با مقایسه دو نسل متفاوت از صفحه نمایش بر روی دو گوشی Samsung Galaxy Nexus و LG Optimus LTE خواهیم فهمید که آیا آنها واقعا کیفیت High Defination ارائه می دهند یا فقط رجز خوانی می کنند !

سایز صفحه نمایش ها تقریبا یکی است,نکسوس با صفحه نمایش 4.65 اینچ و در مقابل آپتیموس با 4.5 اینچ تنها 0.15 بزرگتر است ! نوع صفحه ی نکسوس از نوع Super AMOLED است (active-matrix organic light-emitting diode ) و صفحه آپتیموس از نوع AH-IPS است (Advanced High - In-Plan Switching )

این دو صفحه از دو دنیای متفاوت آمده اند.

تست های زیادی انجام گرفته و این مقایسه نوشته شده پس نباید وقت را تلف کرد . بیایید سراغ مقایسه برویم .

به نظر شما چه چیزهایی در کیفیت تصویر اثر دارند ؟؟

سایز صفحه نمایش , رزولوشن صفحه و چگالی پیکسل ها خیلی مهم هستند اما همه چیز نیستند !

موارد دیگری همچون تعداد رنگ های قابل نمایش , تعداد Sub pixel (زیرپیکسل) , چینش پیکسل ها , روشنایی صفحه و کنتراست , زاویه ی دید و بازتاب نور نیز تاثیر گذارند.

چگالی پیکسل

در چگالی پیکسل Super AMOLED با 316ppi در مقابل AH-IPS با 326ppi شکست می خورد ! (pixel per inch )

صفحه نمایش نکسوس تنها دو زیرپیکسل (Subpixel ) دارد درحالیکه آپتیموس سه عدد دارد ! این باعث کاهش یافتن تیزی و هوشیاری تصویر و به سختی ارائه دادن رنگ ها در نکسوس می شود !

روشنایی و کنتراست

مفهوم روشنایی برای همه ما شناخته شده و قابل هضم است اما درباره ی کنتراست بهتر است این مقاله را ببینید.
    روشنایی یکی از فاکتورهایی است که آپتیموس , نکسوس را در هم می کوبد ! بعد از تست صفحه نمایش نکسوس متوجه ضعف شدید روشنایی نکسوس شدیم زیرا درحالیکه روشنایی را در نهایت میزان ممکن گذاشتیم باز هم صفحه تار بود ! در کل روشنایی نکسوس به بیش از 247Cd/m2 (کاندلا در متر مربع ) نرسید درحالیکه آپتیموس با افتخار 428Cd/m2 را کسب کرد !

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Snap_2012.04.14_22h45m20s_001.png
مشاهده: 51
حجم: 22.5 کیلو بایت
    ویرایش توسط Yaser_Aramesh : 2013/08/08 در ساعت 23:37 دلیل: ویرایش نگارشی و منظم کردن متن و تصاویر
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال

Lightbulb بخش دوم

نمایش رنگ ها و دقت

نمایش رنگ یکی از کارهایی است که AMOLED ها در آن به طور معمول خوب عمل می کنند.گوشیهای مبتنی بر رابط TochWizz سامسونگ معمولا دارای تنظیماتی برای نمایش رنگ ها دارند اما Galaxy Nexus استثنا است !

یک فاکتور دیگر را نیز باید در هنگام صحبت کردن از دقت رنگدر نظر گرفت و آن حرارت رنگ است ! Super AMOLED رنگ های گرم را بهتر نمایش می دهد درحالیکه صفحه ی AH-IPS به رنگ سفید نزیک است ! کمپانی LG یک فناوری به نام Mobile Graphics HD Engine دارد که رنگ ها را کنترل می کند و به نظر می رسد که کارش را بسیار خوب انجام داده !

بازتاب پذیری

بازتاب پذیری صفحه نمایش برای آن عده از افرادی که به طور مکرر در بیرون از محیط بسته از گوشی خود استفاده می کنند بسیار مهم است زیرا که تاثیر بسزایی در کنتراست و به طور کلی کیفیت تصویر دارد طوریکه حتی ممکن است اگر تابش قوی باشد چیزی در صفحه دیده نشود ! بدیهی است که نور قوی باعث می شود که هر دو صفحه نمایش کیفیت تصویر اصلی خود را از دست بدهند اما در کل نتیجه ی تست انجام شده نشان می دهد که Nexus مقاوت بیشتری نسبت به Optimus در برابر بازتاب دارد.

زاویه دید

زاویه ی دید یکی از فاکتورهایی است که صفحه های AMOLED معمولا در آن خوب هستند اما صفحه ی Super AMOLED گالاکسی نکسوس یک استثناست !

هنگامی که از یک زاویه به صفحه ی نکسوس نگاه می کنیم اندکی تغییر رنگ را شاهد هستیم اما کنتراست بدون تغییر باقی می ماند !

صفحه نمایش های IPS سعی در حل کردن این مشکل LCD ها دارند و صفحه نمایش 4.5 اینچی AH-IPS در گوشی Optimus LTE بهترین در نوع خود است ! شما میتوانید از زاویه های راست و چپ به تصویر نگاه کنید بدون اینکه تغییری چشمگیر شاهد باشید (بدیهی است که تغییری اندک وجود خواهد داشت اما تنها در رنگ ! کنتراست بدون تغییر باقی می ماند ! )

سخن پایانی

Intertek که یک کمپانی معتبر فعال در زمینه ی بازرسی کیفیت و صدور گواهی نامه است پس از اندازه گیری دقت صفحه ی AH-IPS اذعان داشت که دقت این صفحه سه برابر بهتر از صفحه ی Super AMOLED Plus در Galaxy S II است !

صفحه نمایش های با کیفیت AMOLED سابقا در ارائه ی بهترین کیفیت تصویر بی نظیر بودند اما الجی با صفحه ی AH-IPS خود مشت محکمی بر دهان AMOLED ها کوبید ! حتی نوع Super اشان ! گوشی Optimus LTE با صفحه نمایش AH-IPS خود آمده تا ضعف های تکنولوژی LCD را نشان دهد و با درهم کوبیدن صفحه های Super AMOLED در موارد مختلف ذهن های ما را معطوف و مجذوب خود کند.
    ویرایش توسط Yaser_Aramesh : 2013/08/08 در ساعت 23:33
    امتیازها
    159,072
    سطح
    100
    8,370
    کاربر انجمن
    یاسر جان مقاله ی جالبی بود!
    به الجی هم تبریک میگم!
    البته الان بیشتر از الجی ,سید وحید خوشحاله:دی
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Beni7192 نمایش پست ها
    الان بیشتر از الجی ,سید وحید خوشحاله:دی
    اتفاقا خود سید وحید به من خیلی وقت پیش گفته بود که من فراموش کردم و تازگی ها مشغولش شدم !

بابا خیلی سخت بود ! تا حد توانم بود و می فهمیدم ترجمه کردم !
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    ال جی فوق العاده ظاهر شده. در بخش صفحه نمایش اسمارت فون ها سامسونگ حرفی برای گفتن نداره. من 360 هزار تومن برای گلکسی فیت پرداخت کردم که همیشه با صفحه نمایش مشکل دارم!
    امتیازها
    38,792
    سطح
    100
    6,649
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    این مقاله رو موقعی که به یاسر دادمش چند بار خوندمش واقعا باورم نمیشد که یه ال سی دی بتونه تا این حد خوب باشه چون خودم حوصله ترجمه نوشتن و وقتشو نداشتم به یاسر گفتم ترجمه کنه بزاره تو فروم که نزاشت تا الان بهنام هم پر بی راه نمیگه به حرفش گوش کنید
    راستی حسام ای کاش فیت نمیگرفتی من دیدمش نصبت به قیمت زیاد جالب نی خصوصا صفحه نمایشش
    ای کاش امکاناتشو داشتم خودم بررسی کنم بزارم رو فروم
    در آخرهم از یاسر تشکر میکنم به خاطر ترجمه خوبش
    امتیازها
    38,792
    سطح
    100
    6,649
    الجی قبلا گفته بود که صفحات ipsبرای گوشی ها و سایز کوچک و صفحات amoled برای سازهای بزرگتر و تلویزیون بهترن که من این حرف رو قبول نداشتم تا اینکه این مقایسه رو خوندم
    من خودم به شخصه صفحات روشنتر و با دقت رنگ بیشتر تصویر رو به صفحه ای که روشنایی کمی داره ولی سیاه رو خیلی خوب نمایش میده برای موبایل بیشتر میپسندم
    که گویا برای صفحات amoled خیلی سختره که روشنایی بالایی داشته باشن البته سایزهای کوچک تا صفحات ips .
    البته صفحات سوپر امولد سامسونگ به دلیل چند سال بی رقیب بودن در اذهان عمومی جای گرفتن و باور بر اینه که صفحات ال سی دی نمیتونه قوی باشه
    امتیازها
    6,799
    سطح
    54
    765
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط n8-yaser نمایش پست ها

چگالی پیکسل

در چگالی پیکسل Super AMOLED با 316ppi در مقابل AH-IPS با 236ppi شکست می خورد ! (pixel per inch )

دوست عزیز فکر کنم تو قسمتی که های لایتش کردم یه اشکال کوچیک تایپی باشه.
    میدونی که هرچه چگالی پیکسل بیشتر باشه کیفیت بهتره . نوشتی که
    Super AMOLED با چگالی 316ppi و AH-IPS با چگالی 236ppi . پس اگر نوشتت درست باشه Super AMOLED کیفیت بهتری از نظر چگالی پیکسلی داره . درسته؟
    ( sn2h ( sajad
    اگر ۴ تکه نان خوشمزه باشد و شما ۵ نفر باشید
    کسی که اصلا از مزه آن نان خوشش نمی آید مادر است
    دوستت دارم مادرم
    امتیازها
    38,792
    سطح
    100
    6,649
    نقل قول نوشته اصلی توسط s@j@d نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر کنم تو قسمتی که های لایتش کردم یه اشکال کوچیک تایپی باشه.
    میدونی که هرچه چگالی پیکسل بیشتر باشه کیفیت بهتره . نوشتی که
    Super AMOLED با چگالی 316ppi و AH-IPS با چگالی 236ppi . پس اگر نوشتت درست باشه Super AMOLED کیفیت بهتری از نظر چگالی پیکسلی داره . درسته؟
    دوست عزیز اشتباه تو جابجایی دو عدده!
    326 چگالی پیکسل صحیح هست
    امتیازها
    6,799
    سطح
    54
    765
    کاربر انجمن
    ولی چرا تکنولوژی جدید AH-IPS با تکنولوژی به نسبت قدیمی
    Super AMOLED مقایسه شده؟ بهتر نبود با + Super AMOLED مقایسه میشد تا بفهمیم کدوماش بهتر و با کیفیت تره در کل؟
    ( sn2h ( sajad
    اگر ۴ تکه نان خوشمزه باشد و شما ۵ نفر باشید
    کسی که اصلا از مزه آن نان خوشش نمی آید مادر است
    دوستت دارم مادرم
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)