ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 38
    امتیازها
    1,332
    سطح
    20
    67
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    درود به تمامی دوستان و مدیران و اورکلاکرهای عزیز بخصوص دوست خوبم پوریا و آقا بهمن.

آقا گفتید به 5 نفر جایزه میدن :جایزه نفر اول فقط مشخصه،بقیه رو هم مشخص کنید.

چه تعداد افرای بودن که قصد شرکت در این مسابقه رو داشتند ولی با دیدن اکستریم اورکلاکرها اصلا فکر شرکت در این مسابقه رو از سر بدر کردند.مگر چند نفر تو ایران 7970 با قیمتی بالغ بر یک میلیون و هفتصد هزار تومان دستشون میرسه تهیه کنند.یا چند نفر میتونن از واتر کولینگ دست ساز استفاده کنند؟اینها فقط مختص به قشر اکستریم اورکلاکر هست و لاغیر.خیلی ها وقتی از اول نتیجه رو میدوننستند شرکت نمیکردند!خودتون شاهد بودید من چند نفر رو تشویق کردم تا با 6770 و 450 ویا حتی 430 شرکت کنند توی این مسابقه.یا خود من چقدر میتونم ریسک کنم و تو دمای اتاق 28 درجه و بدون کولینگ مناسب به gpu ولتاژ بدم؟
    البته این مسابقه برای من ارزشمد بود وتا اونجا هم که ممکن بود تلاش کردم.

در آخر از مسولان برگذاری که زحمت کشیدند تشکر و قدر دانی میکنم.
    ویرایش توسط persuse : 2012/04/10 در ساعت 10:28
    امتیازها
    1,832
    سطح
    25
    253
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه شرکت کنندگان عزیز و مسئولین محترم. بنده یک مسئاله حل نشده راجع به مجاز بودن کارتهای 2 هسته ای در این مسابقه دارم.

سئوال اصلی من در واقع اینه که چه تفاوتی بین یک کارت 2 هسته ای و 2 کارت جدا از هم وجود داره که کارت 2 هسته ای مجاز به شرکت در مسابقه هست ولی 2 کارت مجاز نیست؟

مثلا کارتی مثل 5970 چه تفاوتی با 2 تا کارت 5850 داره؟ در واقع اگر منظور شما ممنوع کردن استفاده از قدرت 2 عدد GPU بوده که کارتهای 2 هسته ای هم 2 عدد GPU دارند و با کولینگ مناسب به راحتی در حد 2 کارت دارای همون GPU ها کارایی دارند.

همون طور که اگر ریزالت کارتهای 2 هسته ای در سایت 3dmark رو هم ببینید تعداد کارت رو برابر 2 زده و مقابل SLI/CF هم عبارت on رو نوشته. در حقیقت تنها تفاوت یک کارت 2 هسته ای با 2 کارت مجزای دارای همون هسته اینه که در یک حالت

2 عدد GPU از طریق main board و Bridge خارجی به هم وصل شدن و در حالت دیگه اینها از طریق برد خود کارت به هم وصل شدن. بنابر این من تفاوتی از نظر کارایی بین این دو حالت نمیبینم.

و اگر هدف شما از ممنوع کردن استفاده از 2 کارت برتری کاراییش نسبت به کارتهای دیگه بوده که کارتهای 2 هسته ای هم دقیقا همونطور هستند.

به خصوص با شکل خاص این مسابقه و با توجه به این مطلب که به طور مثال بنده هم 2 عدد کارت گرافیک دارم و در صورت استفاده از هر دوی اونها امتیاز حد اکثرم تقریبا 2 برابر میشد ولی امتیاز حد اقلم تغییری نمیکرد.

چون امتیاز حد اقل دارای محدودیت از جانب خود برنامه 3dmark هستش ولی امتیاز حد اکثر این محدودیت رو نداره. به علاوه خیلی راحت میشه کاری کرد که برای امتیاز مینیمم با 1 هسته تست بگیره و در ریزالت 2 هسته بنویسه .

فقط کافیه SLI سیستم رو فعال کنم و لی در پروفایل برنامه ی 3DMARK حالت SINGLE GPU رو انتخاب کنم.

ببخشید که زیاد نوشتم. میخواستم کامل توضیح داده باشم. امیدوارم در مورد مجاز بودن کارتهای 2 هسته ای تجدید نظر بفرمایید. ممنون
    امتیازها
    3,257
    سطح
    35
    165
    اوركلاكر
    اول از همه تشکر میکنم از بچه های سایت سخت افزار برای برگزاری مسابقه به این خوبی خصوصا جناب پناهی , اقا حسام و علیرضا جان که نهایت سعی خودشون رو در اجرا شدن هر چه بیشتر مسابقه کردند.

خسته نباشید اساسی میگم به همه ی دوستانی که زحمت کشیدند و در این مسابقه شرکت کردند

و تبریک میگم به نیما جان مثل همیشه کارش عالی بود(فن کارتت واست بچرخه :دی) و خصوصا تبریک میگم به اردلان , بهمن جان و بابک

قربان شما*مهدی
    امتیازها
    3,257
    سطح
    35
    165
    اوركلاكر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Poorya_Lion نمایش پست ها
    ب به مهدی عزیز هم تبریک می گم کارش خیلی خوب و فراتر از ذهن بود (شیطون کی 5970 خریدی به من نگفتی=)) )
    مرسی پوریا اما 5970 رو واسه 10 روز تست نخریدم :دی

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahman_D نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه شرکت کنندگان عزیز و مسئولین محترم. بنده یک مسئاله حل نشده راجع به مجاز بودن کارتهای 2 هسته ای در این مسابقه دارم.

سئوال اصلی من در واقع اینه که چه تفاوتی بین یک کارت 2 هسته ای و 2 کارت جدا از هم وجود داره که کارت 2 هسته ای مجاز به شرکت در مسابقه هست ولی 2 کارت مجاز نیست؟

مثلا کارتی مثل 5970 چه تفاوتی با 2 تا کارت 5850 داره؟ در واقع اگر منظور شما ممنوع کردن استفاده از قدرت 2 عدد GPU بوده که کارتهای 2 هسته ای هم 2 عدد GPU دارند و با کولینگ مناسب به راحتی در حد 2 کارت دارای همون GPU ها کارایی دارند.

همون طور که اگر ریزالت کارتهای 2 هسته ای در سایت 3dmark رو هم ببینید تعداد کارت رو برابر 2 زده و مقابل SLI/CF هم عبارت on رو نوشته. در حقیقت تنها تفاوت یک کارت 2 هسته ای با 2 کارت مجزای دارای همون هسته اینه که در یک حالت

2 عدد GPU از طریق main board و Bridge خارجی به هم وصل شدن و در حالت دیگه اینها از طریق برد خود کارت به هم وصل شدن. بنابر این من تفاوتی از نظر کارایی بین این دو حالت نمیبینم.

و اگر هدف شما از ممنوع کردن استفاده از 2 کارت برتری کاراییش نسبت به کارتهای دیگه بوده که کارتهای 2 هسته ای هم دقیقا همونطور هستند.

به خصوص با شکل خاص این مسابقه و با توجه به این مطلب که به طور مثال بنده هم 2 عدد کارت گرافیک دارم و در صورت استفاده از هر دوی اونها امتیاز حد اکثرم تقریبا 2 برابر میشد ولی امتیاز حد اقلم تغییری نمیکرد.

چون امتیاز حد اقل دارای محدودیت از جانب خود برنامه 3dmark هستش ولی امتیاز حد اکثر این محدودیت رو نداره. به علاوه خیلی راحت میشه کاری کرد که برای امتیاز مینیمم با 1 هسته تست بگیره و در ریزالت 2 هسته بنویسه .

فقط کافیه SLI سیستم رو فعال کنم و لی در پروفایل برنامه ی 3DMARK حالت SINGLE GPU رو انتخاب کنم.

ببخشید که زیاد نوشتم. میخواستم کامل توضیح داده باشم. امیدوارم در مورد مجاز بودن کارتهای 2 هسته ای تجدید نظر بفرمایید. ممنون

بهمن جان 5970 کارتی هست با 2 جی پی یو RV870XT که در 5870 استفاده میشه و فرکانس های دیفالت 5850 (فرقش با 5850 اینه)

درسته در GPU-Z قسمت کراسفایر تیک خورده اما عملا شما یک عدد کارت گرافیک دارید! نه 2 تا!

استفاده از 2 کارت غیر مجاز بود اما استفاده از یک کارت خیر!(حالا میتونه اون یک کارت تک هسته ای باشه)

2 هسته روی یک PCB قرار دارند و هر 2 از یک مسیر PCI-Express استفاده میکنند اما 2 کارت از PCI-E های جداگانه استفاده میکنند

من خیلی راحتتر بودم اگه کارتی مثل 580 داشتم چون لگ کردن این 5970 لعنتی .......

من میتونستم خیلی راحت کاری کنم از یک هسته استفاده شه اما تو ولید از 2 کارت اما دیدم فقط کار خودمو سخت کردم

ایشالا کارت دوال جی پی یو تست کردی واسه لو اسکور متوجه میشی چه جونوریه که لگ نمیشه

-----------

از بابت off topic عذر میخوام
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Bahman_D نمایش پست ها

سلام

در جواب آقا بهمن همونطور که خصوصی بهشون عنوان کردم مینویسم !

بهمن جان تجدید نظر برای مسابقه ای که تموم شده که ممکن نیست !

تو نامه قبلی هم نوشتم که قوانین اولیه مسابقه چیز دیگه ای بود و تغییر کرد و این مورد تغییر نکرد !

راستی بر فرض این که کراس یا sli را ما آزاد میزاشتیم مطمئن باش که کسای دیگه هم با حالت دو کارت شرکت میکردند (مثلا نیما نمیتونست یه 7970 دیگه بگیره ؟ یا مهدی که 2 تا 5970 داره نمیتونست از دوتاش استفاده کنه یا قرض کنه ؟)

فرمایش شما درباره ی تفاوت نداشتن حالت دوال کارت با کارت دوال gpu متین است ولی اگر ما دو کارت را باز میزاشتیم تعداد کسایی که میتونستند شرکت کنند و نتیجه ی خوب بگیرند به شدت کم میشد ! در ضمن لو اسکور گرفتن هم با دوال gpu خیلی سخت تره و مطمئنا نتیجه 11 شما دیگه قابل دستیابی نبود درصورتی که نیما اگر تک کارت هم شرکت میکرد همون 10600 را داشت و 15 هم لو گرفته بود ، که باز هم نسبت به شما و بر فرض اینکه شما با دو تا 570 شرکت میکردی برنده بود (بعید میدونم با دو کارت lowscore 15 بزنی یا high شما بیشتر از 10600 بشه)

من میخوام این انتقاد تقریبا به حق شما را جور دیگه برداشت کنم ، اون هم این که ما نباید حالت دوال gpu را باز میزاشتیم که عذر میخوام و بعد از تغییر کلی قوانین اصلا حواسمون به این مورد نبود ! ولی باز هم برنده مسابقه تغییری نمیکرد ! حتی به نظرم رنکینگ هم تغییر نمیکرد !

در جمع میگم اینکه شما نتونستی از دو کارت استفاده کنی ، فقط شرایط شما نبود و با باز گذاشتن حالت دو کارت خیلی شرایط مسابقه تغییر میکرد ! در ضمن امتیاز لو اسکور شما هم بالاتر میومد !

این که شما تونستی لو اسکور پایین بزنی در حالت دو کارت انقدر نمیتونستی و مطمئن باش اگر دوال کارت باز بود امثال مهدی هم از 2 تا 5970 استفاده میکرد ! (یا دو تا 5870)

به هر حال سعی میکنیم برای مسابقات بعدی قانون هامون را اختصاصی تر کنیم و مسابقه را انقدر باز برگزار نکنیم ! یه مسابقه میزاریم برای عموم و یه مسابقه برای اورکلاکر ها ! مشکل و سختی این مسابقه هم این بود که میخواست هر دو قشر را پوشش بده !

با این حال من از شما معذرت میخوام با این که قانون دوال کارت را من نزدم !

امیدوارم موفق و موید باشید
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    13,495
    سطح
    75
    4,822
    مدیر کل
    از همه دوستان عزيز و سروراني که در اين مسابقه شرکت کردند تشکر مي‌کنم و همين جا به هم قول مي‌دهم در مسابقه بعدي که مطمئن زمانش دور نخواهد بود جوايز بهتري تقديم شما عزيزان گرامي خواهد شد .
    .................................................. ...............................................
    // محمد رضا پناهی// سردبیر وب سایت و فروم سخت افزار و کالامگ

Editorinchief@sakhtafzarmag.com //

www.sakhtafzarmag.com //

.................................................. ...............................................

با نصب تولبار سخت افزار: بدون ورود به سایت و فروم سخت افزار، از اخبار آن با خبر شوید!
    امتیازها
    1,832
    سطح
    25
    253
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    بله منظور من هم این بود که کارت های dual gpu رو هم ممنوع می کردید. به هر حال همه دوستان تلاش زیادی کردند و هیچ کدوم از نفرات برتر راحت به این عنوان دست پیدا نکردند. با آرزوی اوقات خوش و مسابقات جذاب تر برای همگی دوستان :)>-
    امتیازها
    306
    سطح
    6
    42
    کاربر جدید
    خوب با اینکه تجربه زیادی در اورکلاک ندارم اما خب اینم برای خودش یه تجربه بود فقط حیف شد که واقعا فرصت کار روی ریزالت نداشتم اگر نه شاید من هم جزو این 5 نفر میبودم
    به هر حال هر کی برد خوش به حالش
    امتیازها
    3,120
    سطح
    34
    198
    اوركلاكر ارشد
    با سلام...

راستش پست یکی از کاربرا رو که دیدم، یاد یک ضرب المثلی افتادم که اینجا جای گفتنش نیست! :)

صحیح تر این هست:
    متاسفانه یک سری افراد (که برای همه شناخته شده هستند) با نتایج Fake و فتوشاپی اورکلاک ایران رو تحت تاثیر قرار دادند که کماکان نتایج و تاثیر منفی کارهاشون دامن گیر ایران و جامعه اورکلاکش هست...

از حرف تا عمل هم فاصله زیاده، بعضی ها فقط به حرف زدن عادت دارن!
    موفق باشید
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    دوستان ساعت 12 شب شد و اعتراض قابل پیگیری مهمی به نتایج رنکینگ نداشتیم !

پس قاعدتا نتایج همانی است که دیشب اعلام شد و آقای نیما جعفری سلیم برنده مسابقه است !
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 38

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)