نقل قول نوشته اصلی توسط aryaiee نمایش پست ها
رضا جان شما قبلا هم تعصب برندی رو به بنده تذکر دادید که گفتم چشم(با اینکه تعصب خاصی هم نبود)حالا خدمتت بگم بله من تکنسین فنی هستم در سامسونگ اما اگه به ای پست ها توجه کرده باشی میبینید که دوست ما سوال پرسید من قبلا هم سامسونگ داشتم و احتمالا درخواست این رو داشت که دوباره همین برند رو بگیره و اصلا به توصیه من نبود!سامسونگ بزرگترین تولید کننده پنل در دنیاست چه من طرفداریش رو بکنم چه بگم آشغاله!!پس احتیاجی به تذکر شما در مورد تعصب نبود با عرض احترام.حالا دوست ما(mla)در راهنمایی بنده گفتند که سری H فاکتورهایی کمتر به نسبت سری F داره!رضا جان شما استاد من که تا العان عقبگرد ندیدم در برند های معروف!بنده در ابتدا سعی بر این داشتم که تفاوت امکانات رو گوشزد کنم حتی accssories که دور از حالت تخصصی بود واسه همین شما فرمودین خاکی نزن!حالا در ادامه اشاره میکنم به مواردی که حتی تعدادی از آنها رو از منبعی گرفتم که دوست ما معرفی کردند.اول بگم حتی طبق گفته دوست ما اینها فقط از یک سایت بوده و نظرات تخصصی یک سایت است.حال بنده قبول میکنم ولی حتی طبق این گفته در تقریبا اکثر مواقع که حتی دوست من ترجمه هم کردند باز سری H برتری داره!!!اگر دقیق نگاه کنید اکثر موارد H در برتری است.حالا بنده یکی یکی میرم جلو به دور از وسائل جانبی به طور کلی روی خود LED تمرکز میکنم تا از عرایضم دفاع کنم.
رضا جان شما استاد من که تا العان عقبگرد ندیدم در برند های معروف:
به افول فاحش سونی w955 نسبت به w904 مراجعه بشه

حالا در ادامه اشاره میکنم به مواردی که حتی تعدادی از آنها رو از منبعی گرفتم که دوست ما معرفی کردند.اول بگم حتی طبق گفته دوست ما اینها فقط از یک سایت بوده و نظرات تخصصی یک سایت است.حال بنده قبول میکنم ولی حتی طبق این گفته در تقریبا اکثر مواقع که حتی دوست من ترجمه هم کردند باز سری H برتری داره

HDTVTEST
در کنار
AVforums و CNET امریکا جزو معتبرترین هاست و پیشرفته ترین سنسورها رو دارن تنایج لابراتورهای این سه سایت هم نتایج نزدیک به هم رو ثبت میکنن
پس وقتی HDTVTEST ضعفی رو مطرح میکنه بقیه ادیتورها هم بهش اشاره میکن.
کنتراست که تقریبا مهم ترین فاکتور هست در H6400 افول کرده نسبت به F6400. شما چه جوری میگی برتری HD6400؟
تو کدوم موارد کیفی برتری داره؟ من برتری خاصی رو اشاره نکردم

(پروسه کالیبراسیون در پروفایل MOVIE انجام شده در هر دو)
(کالیبراسون در خروجی نور 120 کاندلار انجام گرفته)
گاما در H6400 پس از کالبیره مقدار 2.4 ثبت شده( هدف 2.2 هست)
گاما در F6400 پس از کالیبره مقدار 2.4 ثبت شده====نتیجه: حتی پس از کالیبره باز هم گاما از مقدار استاندارد که 2.2 هست فاصله داره در هر دو مدل

ریپورت DELTAE پس از کالیبره( هدف 0 هست و بالاتر از 2 اشباع رنگ برای چشم انسان قابل تشخیص و بالاتر از 4و5 رنگ ها کاملا اشباع)
در F6400

در H6400

تنیجه گیری: در تنظمات پیش فرض H6400 کاملا برتری داره نسبت به F6400 ولی باز هم اکثر رنگ ها اشباع هستن اما پس کالیبره رنگ ها در HD6400 دقت بهتری دارن
ولی تفاوت چندان فاحش نیست

و در نهایت برتری H6400 نسبت به F6400 از نگاه ادیتور که فک نمیکنم دیگه لازم به ترجمه باشه
With the UE40H6400, Samsung has successfully addressed our two major complaints aboutlast year’s outgoing UE40F6400. The addition of a Quad-Core processor definitely made menu navigation and Smart TV applications a fair bit zippier. 3D mode was much improved too, with Samsung toning down the forced motion interpolation so effectively that judder was cured yet no soap opera effect was introduced.