ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 675 از 1004 نخست ... 175575625665673674675676677685725775 ... آخرین
نمایش نتایج: از 6,741 به 6,750 از 10034
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط RezaDodangeh نمایش پست ها
    تشكر
    1 - ممنون از پاسخ. بله ميدونم تاثيرش در خوندن و نوشتن هست. اما سوالم اينه كه بالا رفتن سرعت خوندن و نوشتن ، فقط در مواردي مثل لود شدن برنامه ها ، كپي كردن فايل ها و اينجور كارها تاثير داره ، يا اينكه روي سرعت در اجراي دستورالعمل ها هم ميتونه تاثيرگذار باشه؟
    (بخصوص كه بحث رم رو هم فرموديد)
    2 - اين رو بيشتر توضيح بديد لطفاً . بحثم بيشتر روي كنترلرهاي مختلف هست ، نه برندهاي مختلف. مثلاً بين SSD 128 كه فرضاً قيمتش 250 هست و SSD 128 از همون شركت كه قيمتش 400 هست ، خيلي تفاوت وجود داره؟ بخصوص اختلاف سرعتشون با هارد مد نظرم هست
    3 - اين هم كه كامل فرموديد. تشكر. فقط اينكه آيا Trim نياز به فعال سازي دستي داره؟ اگر بله به چه صورت؟

سلام دوست عزیز،

گفتنی هارو دوستان گفتن، فقط عرض کنم که معمولا درایوهای گران تر کمی سریع تر هستند و قاعدتا باید از همتایان ارزان تر خودشون عمر طولانی تری داشته باشند. نکته اینجاس که در هر صورت از هارد درایو ها خیلی سریع تر هستند و کاربر به راحتی تفاوت رو احساس می کنه. در مورد درایو های SSD گران تر (که معمولا حجم های بیشتری هم دارند) معمولا سرعت خواندن و نوشتن تصادفی (Random Read/Write IOPS) همیشه از مدل های کم حجم تر و ارزان تر بیشتر هست.

باید عرض کنم سوالتون در مورد برند و کنترلرها هم خیلی گسترده هست. در مواردی تفاوت برند در واقع یعنی کنترلر هم متفاوت هست. در یک برند واحد هم پیش اومده که استفاده از یک سری کنترلر مدل خاص ساخت خودشون یا شرکت دیگه نتایج مطلوبی به همراه نداشته و یا درایوهایی حاوی اونها سرعت و عملکرد مورد نظر رو نداشتن یا عمر و دوامشون کوتاه بوده.

در مورد سرعت هم وقتی صحبت از سرعت قطعات ذخیره ساز مثلا هارد درایو میشه این سرعت مولفه ها و متغیرهای مختلفی داره. یکی اینه که درایو با چه سرعتی می تونی دیتای مدنظر کاربر رو پیدا کنه. یکی اینه که چقدر طول می کشه تا درایو فرض کنید 100 مگابایت رو روی یک پارتیشن، درایو یا قطعه دیگه مثلا کپی کنه.

باید گفت به طور کلی هنوز قطعات ذخیره ساز خیلی از سرعت انتقال داده و پهنای باند پردازنده و رم عقب هستند ولی در مورد SSD ها زمان دسترسی (access time) خیلی کوتاه تر شده. مثلا در مورد هارد درایو ها شاید متوسط 14-15 میلی ثانیه باشه ولی در مورد SSD های خوب همین زمان به 0.2 میلی ثانیه رسیده یعنی چیزی حدود 70 برابر سریع تر شده.

در مورد TRIM هم از ویندوز 7 به بعد معمولا به صورت پیش فرض فعال هست و البته میشه با اجرای فرمانی در خط فرمان چک کرد که فعال هست یا خیر.

در نهایت هم دوست عزیز اگر قصد خرید SSD دارید، تاپیک بهینه سازی آرمین جان رو حتما مطالعه کنید.
    امتیازها
    15,679
    سطح
    80
    211
    کارشناس صوت و تصویر
    عرض سلام دوباره
    چند روز پيش يه تاپيك درمورد خريد تلويزيون زدم كه دوستان كامل راهنمايي كردند
    اما موضوعي پيش اومد كه باعث شد سوالي برام مطرح بشه

يك سري از تلويزيون ها ، خروجي هدفون ندارن. سوالم اينه كه آيا راهي براي انتقال صدا از اين تلويزيون ها به هدفون وجود داره؟
    مثلاً از طريق واي فاي ، يا به وسيلهء ساير خروجي هاي صدا

نكته:
    برخي از اين مدل ها ، بجز خروجي اپتيكال ، يك خروي صداي ديگه هم دارن كه نميدونم براي چيه (شايد خروجي آنالوگ تك فيش باشه)
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط RezaDodangeh نمایش پست ها
    عرض سلام دوباره
    چند روز پيش يه تاپيك درمورد خريد تلويزيون زدم كه دوستان كامل راهنمايي كردند
    اما موضوعي پيش اومد كه باعث شد سوالي برام مطرح بشه

يك سري از تلويزيون ها ، خروجي هدفون ندارن. سوالم اينه كه آيا راهي براي انتقال صدا از اين تلويزيون ها به هدفون وجود داره؟
    مثلاً از طريق واي فاي ، يا به وسيلهء ساير خروجي هاي صدا

نكته:
    برخي از اين مدل ها ، بجز خروجي اپتيكال ، يك خروي صداي ديگه هم دارن كه نميدونم براي چيه (شايد خروجي آنالوگ تك فيش باشه)
    جای این سؤال اینجاست رضا جان :
    http://forums.sakhtafzarmag.com/thre...%DB%8C%D8%B1-)
    امتیازها
    4,869
    سطح
    44
    1,950
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaiee نمایش پست ها
    یک گزینه هستش که cpu شما رو به شدت درگیر کرده.antimalware service executable این مورد یک دستور عمل جلوگیری از بد افزار است که اگر خاموشش کنید و به جاش از یک آنتی ویروس مناسب استفاده کنید به راحتی این مسئله حل میشود.
    برنامه سی پی یو زد ندارم شات بگیرم شرایط دانلودشم نیست فعلا

انتی ویروس مناسب رو معرفی کنین تا جایی که میدونم کسپری اسکای سرعت سیستم رو پایین نمیاره اما برخی از ترجان ها رو نمیشناسه

نود 32 خوبه اما خیلی سریع از اپدیتش خارج میشه و از طرفی سنگینه

بقیه هم تا جایی که شنیدم میگن خوب نیست شما یکی رو معرفی کنین ممنون
    امتیازها
    4,869
    سطح
    44
    1,950
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    دوست عزیز،

اون بار هم که در نصب نسخه 64 بیتی ویندوز 8 به مشکل برخورده بودید، برنامه ای رو معرفی کردم که به وسیله اون بتونید مشخصات سیستم رو کامل ببینید تا دقیق مشخص باشه با چی طرف هستیم و مشکل از کجاس. حتی یادمه یک شات از صحفه دانلودش براتون گذاشتم و مشخص کردم که کدوم رو دانلود کنید.

همون بار هم حدس می زدم مشکل در نصب ویندوز 64 بیتی به چه دلیلی هست ولی اگر مشخصات رو کامل و دقیق می فرمودید میشد با اطمینان کامل در مورد مساله صحبت کرد.

مجددا عرض می کنم برنامه ی HWiNFO رو از اینجا دانلود کنید تا مشخصات سیستم دقیقا معلوم بشه.

لطفا این نسخه HWiNFO32 v4.50 رو دانلود کنید > for Windows 32/64-bit از طریق لینک آبی رنگ می تونید نسخه ی portable رو دانلود کنید که احتیاج به نصب هم نداره و فقط باید اجرا بشه.

با این برنامه مشخصات کامل تقریبا تمام اجزاء سخت افزار سیستم تون مشخص میشه که تازه مرحله ی اول هست. بعدش میشه در مورد مراحل بعدی صحبت کرد.
    بخدا شرمنده ام من ی زمانی مشکلات برام پیش میاد که نتم درحال اتمام میشه برا همین دانلود هامو کنسل میکنم اون زمان دانلود کردم اما انگاری توی عوض کردن ویندوز پاک شده چشم حتما دانلود میکنم و نصب میکنم در اولین فرصت ممکن
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar66 نمایش پست ها
    بخدا شرمنده ام من ی زمانی مشکلات برام پیش میاد که نتم درحال اتمام میشه برا همین دانلود هامو کنسل میکنم اون زمان دانلود کردم اما انگاری توی عوض کردن ویندوز پاک شده چشم حتما دانلود میکنم و نصب میکنم در اولین فرصت ممکن

حجم ش خیلی کمه ! در حد 2-3 مگابایت ....... برنامه ی cpuz رو گفتم ......
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    برنامه سی پی یو زد ندارم شات بگیرم شرایط دانلودشم نیست فعلا

انتی ویروس مناسب رو معرفی کنین تا جایی که میدونم کسپری اسکای سرعت سیستم رو پایین نمیاره اما برخی از ترجان ها رو نمیشناسه

نود 32 خوبه اما خیلی سریع از اپدیتش خارج میشه و از طرفی سنگینه

بقیه هم تا جایی که شنیدم میگن خوب نیست شما یکی رو معرفی کنین ممنون
    نیازی به برنامه cpu z نبود بنده چیزی در این مورد عرض نکردم.با توجه به شات که گذاشته بودید عرض کردم اون فایل هستش.این مورد یکی از مشکلات ویندوز هستش ظاهرا اما باید پاک و یا غیر فعالش بکنید.
    برای آنتی ویروس هم مواردی که فرمودید درست نیستند.برای سیستم شما nod32 در حال حاضر بهترین هستش با توجه به کانفیگ سخت افزاری البته.
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    خواهش می کنم اختیار دارید،

عرض کنم که حجم چندانی نداره. حجمش فقط 2.1 مگابایت هست و اینکه عرض کردم نسخه portable هست یعنی نیازی به نصب کردن هم نداره فقط باید بعد از دانلود کردن از حالت فشرده (فایل با فرمت ZIP هست) خارج و اجرا کنید.
    امتیازها
    1,094
    سطح
    17
    5
    کاربر جدید
    دوستان،مشکل جدی برای کامپیوتر من ایجاد شده.کامپیوتر داشت کار می کرد که ناگهان ریست شد و دیگه ویندوز بالا نمیاد،حتی می خواستم ویندوز جدید نصب کنم که فهمیدم هارد مشکل داره و حالا نمی دونم باید چکار کنم.لطفا راهنمایی کنید.مدل هارد هم توشیبا ۵۰۰ گیگ هست.
    استقلال قهرمان...
    امتیازها
    44,827
    سطح
    100
    3,863
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط jokbargir نمایش پست ها
    دوستان،مشکل جدی برای کامپیوتر من ایجاد شده.کامپیوتر داشت کار می کرد که ناگهان ریست شد و دیگه ویندوز بالا نمیاد،حتی می خواستم ویندوز جدید نصب کنم که فهمیدم هارد مشکل داره و حالا نمی دونم باید چکار کنم.لطفا راهنمایی کنید.مدل هارد هم توشیبا ۵۰۰ گیگ هست.
    سلام دوست عزیز. کابل ساتا متصل به هارد دیسک را بررسی کرده اید ؟ ( اطمینانی از سالم بودن آن دارید) در مورد کابل برق چطور؟
صفحه 675 از 1004 نخست ... 175575625665673674675676677685725775 ... آخرین
نمایش نتایج: از 6,741 به 6,750 از 10034

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع