ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 653 از 1004 نخست ... 153553603643651652653654655663703753 ... آخرین
نمایش نتایج: از 6,521 به 6,530 از 10034
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdikhm نمایش پست ها
    کاملا گفته شما درست ولی من یه کاری کردم
    رفتم تو بایوس همه گزینه هایی که تو کاهش دمای سی پی یو نقش دارن رو خاموش کردم همچنین توربو رو غیر فعال کردم و فرکانس رو با افزایش ضریب و گذاشتن اون رو 20 (به ولتاژ دست نزدم)فرکانس رو 4000 قفل کردم،
    سیستم به راحتی بالا اومد و دماش هم 35درجه بود با نرم افزار prime95 تو حالت فول لود گذاشتمش و همون طور که قبلا هم گفتم با رسیدن دما به 53 فرکانس به 1700 کاهش میابه حتی تو بازیه فارکرای4 هم فرکانس رو زیر نظر داشتم که بازم اندرکلاک میشه و فریم خیلی کم میشه
    ظاهرا مشکل سختافزاری؟
    ایا امکان داره مادربرد از نظر تامین برق مصرفی پردازنده کم بیاره؟
    ممنون

دوست عزیز،

با عطا جان کاملا موافقم در مورد اینکه قابلیت Turbo به همین صورت کار می کنه و همچنین اینکه در مورد شما می تونه مشکل از باگ بایوس هم باشه که البته ظاهرا گفتید آخرین نسخه ی موجود هست.

با توجه به مواردی که گفتید دو نکته دیگه به نظرم می رسه. اول اینکه برند/مدل کارت گرافیکی تون هی چست. به خصوص چون گفتید در بازی هم آزمایش کردید از این نظر می پرسم که ببینیم مصرف سیستم در چه حده. اگر کارت پر مصرفی دارید شاید پاور شما نمی تونه از پس پردازنده 140 واتی و کارت پرمصرف و بقیه سیستم در حالت لود بر بیاد. مخصوصا اگر چند سالی از عمر پاور گذشته باشه. برای روشن شدن موضوع اگر امکانش هست باید با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید.

نکته دیگه این هست که اون پردازنده 8 هسته داره و توان بالا و روی ولتاژ Auto وقتی می خواد بره به حالت Turbo اونقدر ولتاژ و آمپراز می کشه که به این علت و همچنین به علت بالا رفتن حرارت، مادربرد فکر می کنه اورکلاک شده و برای همین برای خنک کردن اون ولتاژ رو کم می کنه. به خصوص اگر Cool n' Quiet فعال باشه. بعضی وقتا به خاطرهمون باگ های بایوس یا کلا مشکل در طراحیش که اشاره شد، ولتاژ Auto بیش از اون چیزی هست که واقعا لازمه.

برای مشخص شدن این موضوع دو راه به نظرم می رسه:

اول استفاده از یک فن و خنک نگه داشتن مادربرد به خصوص قسمت VRM

دوم همون طور که Aliover عزیز گفتن اینکه کمی مادربرد رو به اصطلاح undervolt کنید یعنی ولتاژ رو کمی بیارید پایین تا حرارت خیلی بالا نره و مادربرد فکر نکنه سیستم اورکلاک شده، مثلا ولتاژ رو روی 1.37 تنظیم کنید.

برای دیدن مشخصات کامل سخت افزار، سیستم عامل و همچنین سنسور ها و تنظیمات سیستم می تونید از برنامه HWiNFO 32 استفاده کنید که می تونید نسخه portable بدون نیاز به نصبش رو از اینجا دریافت کنید.
    امتیازها
    6,334
    سطح
    51
    51
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    دوست عزیز،

با عطا جان کاملا موافقم در مورد اینکه قابلیت Turbo به همین صورت کار می کنه و همچنین اینکه در مورد شما می تونه مشکل از باگ بایوس هم باشه که البته ظاهرا گفتید آخرین نسخه ی موجود هست.

با توجه به مواردی که گفتید دو نکته دیگه به نظرم می رسه. اول اینکه برند/مدل کارت گرافیکی تون هی چست. به خصوص چون گفتید در بازی هم آزمایش کردید از این نظر می پرسم که ببینیم مصرف سیستم در چه حده. اگر کارت پر مصرفی دارید شاید پاور شما نمی تونه از پس پردازنده 140 واتی و کارت پرمصرف و بقیه سیستم در حالت لود بر بیاد. مخصوصا اگر چند سالی از عمر پاور گذشته باشه. برای روشن شدن موضوع اگر امکانش هست باید با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید.

نکته دیگه این هست که اون پردازنده 8 هسته داره و توان بالا و روی ولتاژ Auto وقتی می خواد بره به حالت Turbo اونقدر ولتاژ و آمپراز می کشه که به این علت و همچنین به علت بالا رفتن حرارت، مادربرد فکر می کنه اورکلاک شده و برای همین برای خنک کردن اون ولتاژ رو کم می کنه. به خصوص اگر Cool n' Quiet فعال باشه. بعضی وقتا به خاطرهمون باگ های بایوس یا کلا مشکل در طراحیش که اشاره شد، ولتاژ Auto بیش از اون چیزی هست که واقعا لازمه.

برای مشخص شدن این موضوع دو راه به نظرم می رسه:

اول استفاده از یک فن و خنک نگه داشتن مادربرد به خصوص قسمت VRM

دوم همون طور که Aliover عزیز گفتن اینکه کمی مادربرد رو به اصطلاح undervolt کنید یعنی ولتاژ رو کمی بیارید پایین تا حرارت خیلی بالا نره و مادربرد فکر نکنه سیستم اورکلاک شده، مثلا ولتاژ رو روی 1.37 تنظیم کنید.

برای دیدن مشخصات کامل سخت افزار، سیستم عامل و همچنین سنسور ها و تنظیمات سیستم می تونید از برنامه HWiNFO 32 استفاده کنید که می تونید نسخه portable بدون نیاز به نصبش رو از اینجا دریافت کنید.
    پاور رو حدود 6 ماه میشه خریدم
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 18
حجم: 166.3 کیلو بایت
    رفتم تو بایوس ولتاژ رو گذاشتم رو 1.37 اصلا سیستم تصویر نداد!!
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته

دوست عزیز،

اول BIOS رو به حالت پیش فرض برگردونید و بعد گزینه های صرفه جویی انرژی رو غیر فعال کنید و بعد این کاهش ولتاژ رو انجام بدید. اول مقدار خیلی کمی از میزان ولتاژی که خود BIOS تعیین می کنه (Auto) کم کنید و تست کنید ببینید نتیجه چی میشه. تا جایی که میشه این کار رو تکرار کنید و ببینید پایین ترین ولتاژی که سیستم با اون بالا میاد و زیر لود ثبات داره چقدر هست.

کاهش ولتاژ دما رو کم می کنه و شاید اگر به خاطر بالا رفتن دمای پردازنده یا VRM ، سیستم خودش رو throttle down می کنه این دیگه پیش نیاد.

در ضمن در زمان Idle و همچنین زیر لود سنسور های همین برنامه HWiNFO رو باز کنید و ولتاژ و دمای رو اونجا چک کنید. از برنامه Core Temp هم می تونید استفاده کنید. رایگان هست و هم نسخه 32 و هم 64 بیتی داره.

پاور رو آکبند خریدین یا کار کرده بوده؟ کارت گرافیکی تون هم چندان پرمصرف نیست و شاید مساله کم آوردن پاور در کار نباشه.
    امتیازها
    10,918
    سطح
    69
    2,130
    اوركلاكر

واقعا پردازنده به این فاجعه ای ندیده بودم.
    1.37 تصویر نداد :D
    من FX8350 داشتم با 1.27 4200 استیبل بودش (همونی که 8GHz رو رد کردش و بعد اون به رحمت ایزدی پیوست)
    چند تا FX4300 هم داشتم بدترینشون دیگه با 1.36 استیبل بودن.
    نظر من اینه
    اون موقع که این سری پردازنده ها تازه به بازار اومده بودن هنوز تو بازار بورد های سری 800 موجود بودش
    عرضه کننده های ماردبرد اقدام به عرضه فایل اپدیت بایوس کردن تا این سری رو هم ساپورت کنن.
    اگر یادتون باشه کاربر Nima تو فروم شهر سخت افزار هم برای اولین بار این سری رو تست کرد.
    الان هرچه قدر گشتم نتونستم لینکش رو پیدا کنم.(بس که اون فروم شیر تو شیر شده)
    اون موقع چون هنوز بایوس ها به خوبی برای این سری بهینه نبودن یه نوع خود درگیری بین مادربرد و پردازنده وجود داشت.
    تا پردازنده گرم یا به حالت بیکاری میرسید بورد ولتآژ کم میکردش تا خنک بشه.
    تا زیر لود میرفت دوباره زیاد میکرد دوباره کم میکرد این شل کن سفت کن ها بیشتر باعث گرم شد پردازنده میشد تاخنک کردنش :D
    نظر من اینه که بایوس بورد با پردازنده همخوانی نداره.
    این مشکل رو با مارتیکس پیگیری کنن.
    برای این پردازنده یک بورد خوب از سری 990FX تهیه کنن.
    ویرایش توسط Aliover : 2015/01/24 در ساعت 16:45
    امتیازها
    6,334
    سطح
    51
    51
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    واقعا پردازنده به این فاجعه ای ندیده بودم.
    1.37 تصویر نداد :D
    من FX8350 داشتم با 1.27 4200 استیبل بودش (همونی که 8GHz رو رد کردش و بعد اون به رحمت ایزدی پیوست)
    چند تا FX4300 هم داشتم بدترینشون دیگه با 1.36 استیبل بودن.
    نظر من اینه
    اون موقع که این سری پردازنده ها تازه به بازار اومده بودن هنوز تو بازار بورد های سری 800 موجود بودش
    عرضه کننده های ماردبرد اقدام به عرضه فایل اپدیت بایوس کردن تا این سری رو هم ساپورت کنن.
    اگر یادتون باشه کاربر Nima تو فروم شهر سخت افزار هم برای اولین بار این سری رو تست کرد.
    الان هرچه قدر گشتم نتونستم لینکش رو پیدا کنم.(بس که اون فروم شیر تو شیر شده)
    اون موقع چون هنوز بایوس ها به خوبی برای این سری بهینه نبودن یه نوع خود درگیری بین مادربرد و پردازنده وجود داشت.
    تا پردازنده گرم یا به حالت بیکاری میرسید بورد ولتآژ کم میکردش تا خنک بشه.
    تا زیر لود میرفت دوباره زیاد میکرد دوباره کم میکرد این شل کن سفت کن ها بیشتر باعث گرم شد پردازنده میشد تاخنک کردنش :D
    نظر من اینه که بایوس بورد با پردازنده همخوانی نداره.
    این مشکل رو با مارتیکس پیگیری کنن.
    برای این پردازنده یک بورد خوب از سری 990FX تهیه کنن.
    مارتیکس؟
    ینی الان مطمعن باشم که مشکل از پردازنده نیست؟؟؟شاید ایراد داره؟
    این سری برد های 990fxخیلی گرونه که
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    مارتیکس؟
    ینی الان مطمعن باشم که مشکل از پردازنده نیست؟؟؟شاید ایراد داره؟
    این سری برد های 990fxخیلی گرونه که
    990FX که الان خیلی هم مفت شده. نکنه با 100 هزارتومن میخوای سیستم رندرینگ با واترکولر XSPC ببندی !!!!
    دوست من 8320 خریدی باید برد 990 بخری وگرنه مشکلات عجیبتر از این هم منتظرته. یا اینکه cpu رو با یه 1090 یا 1100 شش هسته که هم نسل مینبوردته عوض کن. درضمن یکی از بدترین بورد های AMD رو الان داری.
    بازم اگر نمیخوای چیزی رو عوض کنی کاری با این برنامه ها و تست ها نداشته باش و تا وقتی سیستمت روشنه باهاش موزیک گوش بده و فیلم ببین و اینترنت گردی کن نه کار دیگه
    امتیازها
    6,334
    سطح
    51
    51
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط old gamer نمایش پست ها
    990FX که الان خیلی هم مفت شده. نکنه با 100 هزارتومن میخوای سیستم رندرینگ با واترکولر XSPC ببندی !!!!
    دوست من 8320 خریدی باید برد 990 بخری وگرنه مشکلات عجیبتر از این هم منتظرته. یا اینکه cpu رو با یه 1090 یا 1100 شش هسته که هم نسل مینبوردته عوض کن. درضمن یکی از بدترین بورد های AMD رو الان داری.
    بازم اگر نمیخوای چیزی رو عوض کنی کاری با این برنامه ها و تست ها نداشته باش و تا وقتی سیستمت روشنه باهاش موزیک گوش بده و فیلم ببین و اینترنت گردی کن نه کار دیگه
    ممنونم نه برا رندر نمیخوام فقط برا گیم
    اخه مطمئن باشم مشکل از برده و سی پی یو یی مشکلی نداره؟
    الان میشه یه مادربرد با قیمت خوب معرفی کنید شاید تا عید تونستم بگیرم
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    اگر آکبند میخوای که سابرتوث ایسوس تو بازار زیاده. دست دومش هم توی فروم ها زیاد میذارن برای فروش. حدود 400 تومن جور کنی میشه خرید ولی وقتی میشه با این پول اینتل بهتر خرید چرا عاقل کند کاری ....
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته

دوست عزیز،

احتمال وجود مشکل در پردازنده خیلی کمه، البته نمیگم غیر ممکنه ولی خیلی کم پیش میاد که پردازنده معیوب به بازار راه پیدا کنه.

مشکل می تونه از مادربردتون باشه و همون طور که دوستان گفتن بهتره اگر امکانش هست یک مادربرد از سری 990FX تهیه کنید.

فقط یه مورد دیگه ای که ظاهرا روی بعضی مادربرد های دیگه با همین پردازنده 8320 جواب داده رو هم می تونید آزمایش کنید.

اونم این هست که EPU رو به جای غیر فعال کردن روی حالت Auto قرار بدید شاید در اون صورت multiplier مشکلی برای تغییر ضریب و رسوندن پردازنده به فرکانس 4Ghz نداشته باشه. البته گفته بودید که فرکانس بین 1.4 تا 3.7 تغییر کرده ولی این مورد رو هم می تونید تست کنید، احتمالش خیلی ضعیفه ولی امتحانش ضرری نداره.

در ضمن دمای پردازنده و چیپست رو با اون نرم افزاری که گفتم یا موارد مشابه دیگه هم بررسی کنید. شاید دما بالاتر از اونی میره که نرم افزار های دیگه نشون میدن و این مشکل سازه.
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    دوست عزیزم در تاپیک مربوطه اقدام کن برای مشاوره

صفحه 653 از 1004 نخست ... 153553603643651652653654655663703753 ... آخرین
نمایش نتایج: از 6,521 به 6,530 از 10034

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع