ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 652 از 1004 نخست ... 152552602642650651652653654662702752 ... آخرین
نمایش نتایج: از 6,511 به 6,520 از 10034
    امتیازها
    6,334
    سطح
    51
    51
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

توضیحات رو که عطا جان دادن خدمتتون. اولا در مورد اطلاعاتی که برنامه های مونیتورینگ نشون میدن باید بگم که اینها اطلاعات رو به صورت کدهایی از سنسورهای سیستم می گیرن و در بعضی از نسخه هاشون دیتابیس مربوط به بعضی سخت افزارها رو ندارن یا درست به روزرسانی نشده و همین باعث میشه اطلاعات رو به درستی نشون ندن.

همون طور که دوستان گفتن محاله پردازنده دماش به بالای 200 درجه سانتیگراد برسه و همچنان به کار خودش ادامه بده! برای هر پردازنده دمایی تعریف میشه که اگر به نزدیک اون برسه خودش مکانیسمی داره که فرکانس (یعنی در واقع ولتاژ و آمپراژ) رو کم می کنه به اصطلاح throttle down میشه یا حتی سیستم رو ریستارت می کنه که به پردازنده آسیبی نرسه.

در مورد پردازنده ببینید EPU از داخل BIOS فعال هست یا خیر و هر گونه تنظیم دیگه ای که ممکنه برای صرفه جویی در مصرف انرژی باشه. فکر نمی کنم تنظیمات Cool n' Quiet باعث کاهش ولتاژ و فرکانس بشه ولی این مورد رو هم امتحان کنید.

در ضمن تنظیمات مربوط به Cstate رو ببینید و حالت C6 states در واقع مسئول بالا پایین رفتن فرکانس هستن و اگر امکانش در BIOS هست، اون رو غیر فعال کنید.

در ضمن مساله دیگه به نظرم رسید این هست که قبل از اعمال تغییری در BIOS از طریق کنترل پنل ببینید اگر تنظیمات Power Options روی Balanced هست اون رو به حالت High Performance عوض کنید. اگر سیستم عامل در حالت صرفه جویی انرژی باشه معمولا با وجود تمام تنظیمات سخت افزاری و بایوس پردازنده وارد حالت Turbo / Boost نمیشه. بعد با نرم افزاری مثل prime 95 پردازنده رو ببرید زیر لود و ببینید که فرکانس در بوست به 4000Mhz میرسه یا خیر. همچنین اگر امکان و سوئیچ سخت افزاری برای فعال کردن EPU روی مادربرد هست اون رو هم چک کنید که غیر فعال باشه.

در مورد فن استوک اون سری هم باید بگم که عملکرد چندان خوبی در پایین آوردن دما ندارند و بعضا سرعتشون به 4500 دور در دقیقه می رسه و صدای زیاد مربوط به همین مساله است. البته به همین دلیل پردازنده رو مدت زیادی زیر لود نگذارید و فقط ببینید به فرکانس مورد نظر می رسه یا خیر.
    واقعا ممنونم از تو ضیحات جامعتون
    همه ی کار هایی که فرمودین رو مو به مو انجام دادم ولی کلاک به 4000نرسید و بین 3500 و3700 نوسان میکرد البته بیشتر رو 3500قرار داشت و هی دمای هسته ها از 53 به 255 جهش میکرد و همزمان کلا هم به 1700کاهش میافت و دما کاهش میافت و بازم از نو این چرخه تکرار میشد.
    دوست عزیز،

Aliover عزیز هم توضیح دادن.

ولی بنده الان مجددا می خوندم دیدم در این پست گفتید که از طریق BIOS حالت Turbo رو غیر فعال کردید.

اگر هنوز این طور هست و تغییرش ندادید که قاعدتا پردازنده نمی تونه وارد حالت Turbo/Boost بشه! در صورت فعال بودن این قابلیت در BIOS پردازنده افزایش فرکانس پیدا می کنه و در حالت Turbo فرکانس این پردازنده 4000Mhz هست و دو حالت Boost داره یکی همون حالت1: 4000Mhz با ولتاژ 1.425V و حالت 2: 3700Mhz با ولتاژ 1.4125V

البته کماکان اون غیرفعال بودن تنظیمات مربوط به صرفه جویی انرژی صدق می کنه و همچنین قرار داشتن سیستم عامل در حالت High Performance.
    حالت توربو رو بعد تست مجدد روشنش کردم
    امتیازها
    6,334
    سطح
    51
    51
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    بایوس هم به نظرم باگ میده
    بایوس رو آپدیت کنید.
    اگر مشکل حل نشد سنسور دما مشکل داره
    البته این تو بورد های سری 800 ام اس ای خیلی شایع بود

برادر من از بایوس به پردازنده داره ولتآژ اضافی وارد میشه
    1.44 خیلی زیاده این ولتآژ رو برای فرکانس 4.5 گیگاهرتز به این زبون بسته میدن نه برا 4000
    راه کا رها :
    1-بایوس رو رسیت کنید سپس به آخرین ورژن آپدیت کنید.
    2-اگر مشکل حل نشد از داخل بایوس گزینه های صرفه جویی رو خامش کنید.
    3- اگر باز هم حل نشد راه حل ساده ، ولتآژ روی برای فرکانس فیکس 4000 1.33 ولت ست کنید با این ولتاژ دما به شدت کم خواهد شد.
    اخرین ورژن اپدیت کردم
    و در مورد اخرین راه حلی که فرمودین همچنان تحت فشار کلاک کاهش میابه
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdikhm نمایش پست ها
    واقعا ممنونم از تو ضیحات جامعتون
    همه ی کار هایی که فرمودین رو مو به مو انجام دادم ولی کلاک به 4000نرسید و بین 3500 و3700 نوسان میکرد البته بیشتر رو 3500قرار داشت و هی دمای هسته ها از 53 به 255 جهش میکرد و همزمان کلا هم به 1700کاهش میافت و دما کاهش میافت و بازم از نو این چرخه تکرار میشد.

حالت توربو رو بعد تست مجدد روشنش کردم

خواهش می کنم دوست عزیز،

شما پست آخر بنده (شماره 6519) رو ملاحظه فرمودین؟ اگر به 3700 رسیده یعنی حالت 2 Boost اتفاق می افته، پس فکر می کنم دوباره حالت توربو رو در BIOS فعال کردید، درسته؟

فرکانس 1700Mhz در این پردازنده مربوط به Low power P state شماره 3 هست.

دوست عزیز جسارتا کاملا مطمئن هستید تمام تنظیات مربوط به صرفه جویی انرژی رو در BIOS غیرفعال و حالت High Performance رو در سیستم عامل فعال کردید؟
    ویرایش توسط AliYar : 2015/01/23 در ساعت 23:33
    امتیازها
    6,334
    سطح
    51
    51
    کاربر انجمن
    خواهش می کنم دوست عزیز،

شما پست آخر بنده (شماره 6519) رو ملاحظه فرمودین؟ اگر به 3700 رسیده یعنی حالت 2 Boost اتفاق می افته، پس فکر می کنم دوباره حالت توربو رو در BIOS فعال کردید، درسته؟

فرکانس 1700Mhz در این پردازنده مربوط به Low power P state شماره 3 هست.

دوست عزیز جسارتا کاملا مطمئن هستید تمام تنظیات مربوط به صرفه جویی انرژی رو در BIOS غیرفعال و حالت High Performance رو در سیستم عالم فعال کردید؟
    ممنونم
    بله فعالش کردم
    کاملا مطمئنم که همشونو غیر فعال کردم و حتی توربو رو که تو بایوس تو حالت عادی اتوماتیک هستش رو گذاشتم رو همیشه روشن ولی بازم کلاک بیشتر از 3700نرفت
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    دوست عزیزم شما CPU-Z رو باز کن
    از قسمت PERFORMANCE INFO AND TOOLS ویندوز , یک تست RATE COMPUTER بگیر
    زمانی که نوبت رسید به تست پردازنده , به فرکانس دقت کن
    این تست از تک هسته هست
    Cool 'n' Quiet رو غیر فعال کردی دیگه؟

امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط leon1 نمایش پست ها
    با سلام

1.هارد اکسترنال یکی از دوستان بنده خود به خود فرمت شده وقتی میخواست وارده درایو بشه میگفت هارد دیسک باید پارتیشن بندی بشه چرا این مشکل برا هارد پیش امده؟؟(ایا حتما هارد باید پارتیشن بندی بشه؟؟؟)

2.وقتی یه قطعه سخت افزاری مثل فلش مموری و هارد دیسک اکسترنال به سیستم متصل میشه وقتی میخوام eject کنم سیستم هشدار میده که قطعه سخت افزاری در حال استفاده است در حالی که در ظاهر چیزی در حال پردازش نیست راه حلی برای این مشکل لطفا ذکر کنید؟

3.گاهی وقت ها موس کار نمیکنه ولی چراغ موس روشنه امکانش هست درست بشه ؟(موس از نوع usb نیست از اوناییه که سرشون گرده)

با تشکر و سپاس فراوان

سلام دوست عزیز،

لطفا یک تاپیک مجزا در همین انجمن ایجاد کنید و سوال خودتون رو در مورد هارد اکسترنال در اونجا مطرح کنید. البته بهتر هست اگر امکانش هست اون دوستتون خودشون مراجعه کنند.

ولی در هر صورت اگر ممکن نیست لطفا برند/مدل هارد اکسترنال و مشخصات کامل سخت افزار و سیستم عامل اون سیستمی که هارد بهش وصل میشه رو هم ذکر بفرمایید که بتونیم بهتر در خدمتتون باشیم.

در مورد اینکه بعضی وقت ها هارد و فلش eject نمیشن باید عرض کنم بعضی وقت ها این اتفاق در ویندوز می افته و یک process یا اپلیکیشن خاص همچنان در حال استفاده از اون قطعه باقی می مونه. نرم افزار هایی هست که به وسیله اونها میشه اون پروسس یا فایلی که هارد درایو یا فلش رو مشغول نگه داشته پیدا کرد و به اصلاح اون قطعه سخت افزاری رو از اون پروسس آزاد کرد.

در مورد موس هم باید عرض کنم که اون مدل پورت که فرمودید PS/2 هست و از دور نمیشه گفت. باید دید دلیل کار نکردنش چی هست، راستش اون قدر تعداد عواملی که ممکنه دخیل باشند زیاد هست که عملا تشخیص و عیب یابی از راه دور ممکن نیست. معمولا هر دو پورت PS/2 (یعنی هم موس و هم کیبرد) توسط یک میکروکنترلر روی مادربرد کنترل میشن چون این باعث میشه طراحی و تولید بسیار ساده و ارزان باشه. ولی یکی از عوارض نسبتا نادر این مساله این هست که یک قطعه معیوب باعث سردرگمی کنترلر میشه و باعث میشه هر دو دستگاه یعنی موس و کیبرد از خودشون رفتار عحیب غریب و غیر استاندارد نشون بدن. عیب یابی و رفع مشکلاتی که از این حالت ناشی میشه بسیار سخت هست به عنوان مثال ممکنه موس معیوب باعث بشه مشکلاتی پیش بیاد که در ظاهر به نظر میاد به خاطر اشکال در کیبرد هست.

بهتر هست اون موس رو به یک تعمیر کار نشون بدید.
    ویرایش توسط AliYar : 2015/01/24 در ساعت 02:25
    امتیازها
    6,334
    سطح
    51
    51
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط magiteq نمایش پست ها
    دوست عزیزم شما CPU-Z رو باز کن
    از قسمت PERFORMANCE INFO AND TOOLS ویندوز , یک تست RATE COMPUTER بگیر
    زمانی که نوبت رسید به تست پردازنده , به فرکانس دقت کن
    این تست از تک هسته هست
    Cool 'n' Quiet رو غیر فعال کردی دیگه؟
    ممنون
    تست ویندوز رو تو دو مرحله گرفتم
    ابتدا Cool 'n' Quie فعال گذاشتم که فرکانس از این بالاتر نرفت: (همچنان وقتی که ویندوز داشت cpuرو تست میکرد فرکانس کم شد)
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 11
حجم: 88.6 کیلو بایت

این یکی هم زمانی هستش که Cool 'n' Quietغیر فعاله:

نام: 3.jpg
مشاهده: 9
حجم: 93.8 کیلو بایت
    ظاهرا با خاموش کردن Cool 'n' Quiet توربو هم غیر فعال میشه.
    در هردو تست امتیاز به صورت زیر شد:

نام: 2.jpg
مشاهده: 9
حجم: 121.9 کیلو بایت
    دوستان بنظر شما مشکل میتونه از مادربرد باش چون قدیمیه و نتونه از تمام قدرت این سی پی یو استفاده کنه؟
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    دوست عزیزم شما اگر دقت کنید در شات cpu-z در کنار MULTIPLIIER دو عدد 7 و 20 مشاهده میشه
    که این دو حداقل و حداکثر ضریب فرکانس هسته پردازنده شما هست
    7 یعنی حداقل فرکانس 1400 در حالت بیکاری
    20 هم یعنی حداکثر فرکانس 4000 در حالت حداکثر مصرف کاری
    خاصیت TURBO CORE همین هست که با توجه به بار کاری فرکانس ها متفاوت باشه
    شما با نرم افزار WPRIME هم متونی تست کنی شرایط فرکانسی رو
    شما با هر بازی یا نرم افزار استرس و بنچمارک که نمیتونی فرکانس رو ببری رو 4
    در کل هیچ مشکلی نیست
    ویرایش توسط magiteq : 2015/01/24 در ساعت 10:10

امتیازها
    6,334
    سطح
    51
    51
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط magiteq نمایش پست ها
    دوست عزیزم شما اگر دقت کنید در شات cpu-z در کنار MULTIPLIIER دو عدد 7 و 20 مشاهده میشه
    که این دو حداقل و حداکثر ضریب فرکانس هسته پردازنده شما هست
    7 یعنی حداقل فرکانس 1400 در حالت بیکاری
    20 هم یعنی حداکثر فرکانس 4000 در حالت حداکثر مصرف کاری
    خاصیت TURBO CORE همین هست که با توجه به بار کاری فرکانس ها متفاوت باشه
    شما با نرم افزار WPRIME هم متونی تست کنی شرایط فرکانسی رو
    شما با هر بازی یا نرم افزار استرس و بنچمارک که نمیتونی فرکانس رو ببری رو 4
    در کل هیچ مشکلی نیست
    کاملا گفته شما درست ولی من یه کاری کردم
    رفتم تو بایوس همه گزینه هایی که تو کاهش دمای سی پی یو نقش دارن رو خاموش کردم همچنین توربو رو غیر فعال کردم و فرکانس رو با افزایش ضریب و گذاشتن اون رو 20 (به ولتاژ دست نزدم)فرکانس رو 4000 قفل کردم،
    سیستم به راحتی بالا اومد و دماش هم 35درجه بود با نرم افزار prime95 تو حالت فول لود گذاشتمش و همون طور که قبلا هم گفتم با رسیدن دما به 53 فرکانس به 1700 کاهش میابه حتی تو بازیه فارکرای4 هم فرکانس رو زیر نظر داشتم که بازم اندرکلاک میشه و فریم خیلی کم میشه
    ظاهرا مشکل سختافزاری؟
    ایا امکان داره مادربرد از نظر تامین برق مصرفی پردازنده کم بیاره؟
    ممنون
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    فرکانس TURBO این پردازنده 4GHZ هست , یعنی بدون دستکاری ضریب , پردازنده به این فرکانس میرسه
    پس شما هیچگونه افزایش فرکانس خارج از محدوده استاندارد این پردازنده انجام ندادی
    این وضعیت باگ بایوس هست

صفحه 652 از 1004 نخست ... 152552602642650651652653654662702752 ... آخرین
نمایش نتایج: از 6,511 به 6,520 از 10034

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع