ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 558 از 1004 نخست ... 58458508548556557558559560568608658 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,571 به 5,580 از 10034
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط f.hakimian نمایش پست ها
    کلی برنامه نصب کردم رضا جان، یه سری روش ها هست برای فعال کردنش بعد نصب ویندوز، دستکاری تو رجیستری و اینا، واردش نشم؟
    برادر من هر سؤالی داشتی باید همون اول میومدی می پرسیدی که نیاز به دوباره کاری پیدا نکنی یا همون سری قبل که مشکل داشتی می پرسیدی آخر کار .
    قاعدتاً تغییر در مود ساتا باید یک ویندوز هم عوض بشه . شما تست کن اگر جواب داد و بلو اسکرین نگرفتی که شانس آوردی وگرنه باید ویندوز بریزی
    همینجوری گزینه ها رو دستکاری نکن دوباره دو روز از کارت عقب میفتی ! کنجکاوی بدون اطلاع ممنوع !
    بزار این بایوس بی گناه مادربردت دو روز آرامش داشته باشه !
    امتیازها
    2,978
    سطح
    33
    36
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    برادر من هر سؤالی داشتی باید همون اول میومدی می پرسیدی که نیاز به دوباره کاری پیدا نکنی یا همون سری قبل که مشکل داشتی می پرسیدی آخر کار .
    قاعدتاً تغییر در مود ساتا باید یک ویندوز هم عوض بشه . شما تست کن اگر جواب داد و بلو اسکرین نگرفتی که شانس آوردی وگرنه باید ویندوز بریزی
    همینجوری گزینه ها رو دستکاری نکن دوباره دو روز از کارت عقب میفتی ! کنجکاوی بدون اطلاع ممنوع !
    بزار این بایوس بی گناه مادربردت دو روز آرامش داشته باشه !
    رضا، خیلی راحت فعال کردم از بایوس، ویندوز هم اومد بالا، درایورشم نصب کرد، نرم افزار سامسونگ هم گفت ahci نصب شد. :دی بدون هیچ تغییر و دستکاری! چطوری شد؟

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ImageUploadedByTapatalk1413802606.969228.jpg
مشاهده: 15
حجم: 373.7 کیلو بایت
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    رضا، خیلی راحت فعال کردم از بایوس، ویندوز هم اومد بالا، درایورشم نصب کرد، نرم افزار سامسونگ هم گفت ahci نصب شد. :دی بدون هیچ تغییر و دستکاری! چطوری شد؟

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ImageUploadedByTapatalk1413802606.969228.jpg
مشاهده: 15
حجم: 373.7 کیلو بایت
    گفتم که اغلب اونجوریه ولی گفتم تست کن شاید جواب بده که خدا رو شکر جواب داد . قبلاً روی RAID بود ؟ چون مود IDE به AHCI بی برو برگرد باید ویندوز رو عوض کنی ولی چون مود قبلی روی RAID بوده و RAID هم در کار نبوده پس اون مود خنثی بوده و تونستی راحت ببری روی AHCI .
    موفق باشی@};-
    یه تاپیک هم بزن تو بخشی که میگم چندتا عکس خوشگل از سیستمت بزار تا لذت ببریم
    ( عنوان تاپیک به نام خودت باشه مثلاً : عکس های سیستم آقا فرهاد )
    عكس قطعات و سيستم هاى كاربران
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN ABISHI نمایش پست ها
    رضا جان، از RAID‌روي AHCI راحت ميشه آورد مادامى كه واقعا" RAID نكرده باشي. چون صرف بردن تنظيم Storage‌ به RAID درايو شما به صف بندى RAID منتقل نمي شود و بايد براى ساختن صفبندى RAID حتما" تنظيم بعدى كه انتخاب و ساختن RAID‌ است رو انجام بدي. چون اون تنظيم بعدى رو انجام نداده بودند بنابراين حالت RAID عملا" وجود نداشته هرچند با تنظيم Storage روي RAID از نظر مادربرد آمادگيش وجود داشته.
    منم همینو گفتم در پست قبلیم دیگه برادر . علت اصلی اینکه تونستن راحت برگردن به AHCI رو توضیح دادم :-bd
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    ممنون از وقتی که گذاشتید. حالا این حالت ahci در واقع در سرعت تاثیر گذار هست؟ بعد خود نرم افزار سامسونگ rapid mode داره که پیشنهاد میداد فعال شه. این مشکلی برای ssd توی طولانی مدت ایجاد نمیکنه؟ ahci چطور؟
    فایل پیوست 32731

خود نرم افزار توصیه میکنه حتما از حالت ahci استفاده شه، ایا بدون نصب مجدد ویندوز میشه فعالش کرد؟ و اصولا به هارد hdd نصب شده چه ارتباطی پیدا میکنه؟ ایا اطلاعات اون هارد در صورت فعال سازی در خطر هستند؟
    فایل پیوست 32732
    خواهش می کنم. بله فعال بودن AHCI در سرعت تاثیرگذار هست و اصولا باید برای استفاده از SSD فعال باشه مخصوصا اگر از سیستم عامل های خاصی مثل ویندوز 7 استفاده کنید. از ویندوز 8 به بعد قابلیت AHCI به صورت تمام و کمال در ویندوز وجود داره، در مورد ویندوز ویستا و ویندوز 7 هم این مساله صدق می کنه ولی پشتیبانی در این ویندوز ها (که از طریق سرویس msahci انجام میشه) اگر در زمان نصب سیستم عامل فعال نبوده باشه باید بعدا از طریق ویرایش registry فعال بشه. در مورد AHCI باید عرض کنم که خیر هیچ مشکلی برای SSD ایجاد نمی کنه و در واقع برای استفاده بهینه از عملکرد و سرعت واقعی SSD اصولا باید پورت های ساتا در حالت AHCI تنظیم شده باشند. به خصوص در مورد ویندوز 7، تنظیم سیستم در حالت AHCI نه تنها عملکرد های خاص این حالت رو از قبیل hot plugging و NCQ فعال می کنه بلکه قابلیت TRIM رو هم روی سیستم عامل (البته در صورتی که firmware درایو از اون پشتیبانی بکنه که الان دیگه همه درایوهای SSD این حالت رو دارند) برای SSD فعال می کنه که برای عملکرد بهینه و همچنین افزایش طول عمر درایو SSD کاملا ضروری هست.

همچنین در مورد AHCI و NCQ که یکی از بخش های AHCI هست، میشه گفت در مقایسه با سرعت انتقال دیتا در بقیه قطعات (پردازنده و رم و ....) هارد درایو ها به نسبت کندترین بخش کامپیوترهای امروزی هستند. با وجود در جریان بودن هم زمان ِ چندین عملیات و سرویس مانند نرم افزارهای anti-virus و ضد بدافزار، به روزرسانی ویندوز، defragmentation، حالت indexing برای search، نرم افزارهایی که کاربر اجرا می کنه مرورگر، آفیس، مدیا پلیر و و و که هم زمان و به صورت موازی در حال اجرا هست، این جا هست که قابلیتی مثل NCQ خودش رو نشون میده و امکان multi-tasking روان و راحت رو به کاربر میده. البته این مواردی که در این پاراگراف عرض کردم در مورد هارد درایو ها صدق می کنه و در صورت استفاده از درایو SSD باید تعدادی از اونها مثل defragmentation و indexing و اینها غیر فعال بشه تا عمر SSD افزایش پیدا کنه.

در مورد rapid mode هم باید عرض کنم که بله سرعت درایو رو خیلی افزایش میده ولی در صورتی پیشنهاد میشه و ایده آل هست که سیستم حداقل 16 گیگابایت RAM داشته باشه که در این صورت از 4GB از اون به عنوان cache برای حالت rapid mode استفاده میشه. در ضمن به ویندوز 7 با بالا احتیاج هست و اینکه فایل سیستم باید NTFS باشه. حسنش این هست که کامل خودکار عمل می کنه و احتیاج به هیچ گونه تنظیم و مدیریت خاصی از طرف کاربر نداره. البته معایبی هم داره که میشه از اون به اشغال حجم نسبتا قابل توجهی از RAM اشاره کرد که ممکنه در سیستم هایی که میزان حافظه شون کمتر از 16GB هست مشکل ساز بشه. مخصوصا اگر کاربر از نرم افزار هایی استفاده بکنه که به میزان زیادی حافظه احتیاج دارن. در مورد اینکه بعد از مدتی سرعتش افت می کنه، که رضا جان گفتن، تجربه شخصی ندارم و راستش نمی دونم این مساله برای همه درایو هایی که حالت rapid در اونها فعال بشه اتفاق می افته یا نه.

خلاصه اینکه حالت RAID برای شما کاربردی نداره. برای تضمین عملکرد و طول عمر SSD تون باید سیستم رو در حالت AHCI تنظیم کنید و در صورت امکان اول سیستم روی روی AHCI قرار بدید و بعد اقدام به نصب سیستم عامل کنید. حالت Rapid Mode رو هم به تشخیص/سلیقه خودتون اگر دوست داشتید فعال کنید.

این طور که متوجه شدم SSD تون سامسونگ هست. حتما نرم افزار Samsung Magician رو هم روی سیستم نصب کنید و اگر لازم هست قبل از هر کاری مثل نصب سیستم عامل و اینها از طریق این نرم افزار firmware درایو SSD رو به روزرسانی کنید. بعد از نصب سیستم عامل هم در برنامه ی Samsung Magician حالت Over Prov***oning رو هم حتما فعال کنید که به عملکرد و افزایش عمر درایو کمک می کنه. همچنین به تاپیک تنظمیات بهینه سازی SSD برای ویندوز 7 و 8 که آرمین عزیز تهیه کردن هم مراجعه کنید که اجرای خیلی از موارد اون اکیدا برای افزایش کارایی و طول درایو های SSD توصیه میشه (به نسبت استفاده ای که از سیستم می کنید و سیستم عامل و ...)
    امتیازها
    3,413
    سطح
    36
    98
    کاربر انجمن
    سلام
    دوستان من حدود 1سال و نیمی هست ک کارت گرافیک sapphire 7870 ghz 2gb خریدم از اون موقع تونستم بازی هایی مثل کرایسیس 3 رو با بالاترین جزیات اجرا کنم اما مشکل من از اونجایی پیدا شد ک واسه بازی هاایی ک جزییات گرافیکی کمتری دارن فریز میشه چند جا خونده بودم ک این نوع کارت با بازی های دایرکت 9 مشکل داره و فریز میشه اما جدیدا میبینم ک واسه بازی هایی مثل گرید اتو اسپورت هم فریز میشه نمیدونم اضلا ربطی به دایرکت 9 داره یا نه همون کرایسیس 3 رو من از ضبح تا شب بازی میکردم مشکلی نداشت اما از این فریز شدنا خسته شدم نمیدونم مشکلش از کجاس ممکنهمن کل روزو بازی کنم فریز نشه ولی ممکنه ی روز تو 5 دقیقه فریز شه فریز شدنش هم به این صورته ک اول ضفحه مانیتور سیاه میشه و و پیغام قطع سیگنال میاد بعد صدای buzz یچی مثل صدای زنبور مانند میاد و مجبورم ریستارت کنم سایتا و انجمنهای خارجی هم رفتم دقیقا مشکل منو دارن یا این کارت
    آخرین آپدیت کارت هم نصبه ورژن 14.6
    http://www.behardware.com/news/lire/27-10-2012/
    http://www.tomshardware.com/forum/35...een-sound-loop
    مشخصات سیستمم:
    MDB:asrock z68 pro3 fatal1ty
    CPU: core i3 3210
    Ram:4gb apacer 1600
    PSU:700 topower silent smart
    اگه طولانی شد شرمنده ولی کمکم کنید مشکلم حل ش مرسی
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahidsoltanian نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من حدود 1سال و نیمی هست ک کارت گرافیک sapphire 7870 ghz 2gb خریدم از اون موقع تونستم بازی هایی مثل کرایسیس 3 رو با بالاترین جزیات اجرا کنم اما مشکل من از اونجایی پیدا شد ک واسه بازی هاایی ک جزییات گرافیکی کمتری دارن فریز میشه چند جا خونده بودم ک این نوع کارت با بازی های دایرکت 9 مشکل داره و فریز میشه اما جدیدا میبینم ک واسه بازی هایی مثل گرید اتو اسپورت هم فریز میشه نمیدونم اضلا ربطی به دایرکت 9 داره یا نه همون کرایسیس 3 رو من از ضبح تا شب بازی میکردم مشکلی نداشت اما از این فریز شدنا خسته شدم نمیدونم مشکلش از کجاس ممکنهمن کل روزو بازی کنم فریز نشه ولی ممکنه ی روز تو 5 دقیقه فریز شه فریز شدنش هم به این صورته ک اول ضفحه مانیتور سیاه میشه و و پیغام قطع سیگنال میاد بعد صدای buzz یچی مثل صدای زنبور مانند میاد و مجبورم ریستارت کنم سایتا و انجمنهای خارجی هم رفتم دقیقا مشکل منو دارن یا این کارت
    مشخصات سیستمم:
    وحید جان فریز که میشه این ارور میده در System Tray ؟
    AMD Display Driver has stopped working and recovered now ؟
    و دونه دونه های برفکی داخل صحنه در لحظه فریز یا رفت و برگشت تصویر ؟
    ویندوزتون چیه ؟
    درایور گرافیک هم آپدیت کردید ؟
    امتیازها
    3,413
    سطح
    36
    98
    کاربر انجمن
    ویندوزتون چیه ؟
    نه چنین پیغامی نمیاد فقط پیغام قطع سیگنال مانیتور میاد و وقتی ک صفحه سیاه شد اون صداهه میاد buzzzz درایور ورژن 14.9 رو هم دارم دانلود میکنم ولی خیلی وقته چنین مشکلی دارم با آپدیت درایورا حل نشده حداقل تا الان متاسفانه امروز تو بازی ولفشتاین هم فریز شد ولی زمانش مشخص نیست ممکنه کلی بازی کنم مشکلی پیش نیاد ممکنه نیم ساعت بازی کنم فریز ش ویندوزم 7 هست 64 بیت
    امتیازها
    3,413
    سطح
    36
    98
    کاربر انجمن
    ویندوزتون چیه ؟
    اون لینک ها رو هم نگا بندازید اونا هم حرف منو میزنن صفحه سیاه مطلق میشه و باید ریستارت کنم :(
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahidsoltanian نمایش پست ها
    سلام
    مشخصات سیستمم:
    سلام دوست عزیز،

تا به حال دمای PSU (پاور) یا VGA رو کنترل کردید در حالت idle (بیکاری سیستم) و بعد در حالت گیمینگ و load ؟ اگر پاسخ مثبت هست، مشکل بالا رفتن دما نداشتید؟ فن های PSU و VGA رو چطور؟

مشکل گرد و غبار روی VGA یا داخل PSU چطور؟ تمیز هستند یا خیلی گرد و خاک گرفته؟

کلا وضعیت تهویه (ventilation) کیس و قطعات تون به چه صورت هست؟ فکر می کنید دمای کلی داخل کیس مناسب هست؟ دمای chipset چطور؟ می تونید با نرم افزارهایی این مساله رو چک کنید. بسته به وضعیت کلی تهویه کیس دمای چیپ ست باید دور و بر 35-36 درجه باشه و اگر خیلی بالاتر بره ممکنه سیستم فریز بشه.

در ضمن اگر امکانش براتون هست با مولتی متر یا از طریق نرم افزاری ولتاژ خروجی های پاور رو کنترل کنید (12 ولت، 5 ولت، 3 ولت) و اگر امکان پذیر هست سیستم رو به یک PSU دیگه وصل کنید و امتحان کنید که آیا با اون هم موقع بازی فریز میشه یا خیر.

همچنین چون احتمال داره مساله افت ولتاژ باشه (خازن ها VGA به خوبی از پس بار ِ بالا بر نیان) اگر امکانش هست و برند کارت گرافیکی تون نرم افزار خاصی برای اورکلاک کردن یا تنظیم فرکانس GPU و رم گرافیکی داره با استفاده از اون یا با استفاده از خود نرم افزار AMD Catalyst فرکانس GPU و رم گرافیکی رو خیلی کم پایین بیارید (به اصطلاح کارت رو underclock کنید) در حدود 50-40 Mhz که تاثیر چندانی هم روی FPS نخواهد داشت و افت چشمگیری که بخواد محسوس باشه و game play رو مختل کنه ایجاد نمی کنه، یعنی در مورد بعضی بازی ها روی بعضی تنظیمات شاید اصلا حس نشه.

این موارد رو امتحان کنید شاید دیگه مشکل freeze شدن پیش نیاد.
صفحه 558 از 1004 نخست ... 58458508548556557558559560568608658 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,571 به 5,580 از 10034

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع