ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 793 از 1004 نخست ... 293693743783791792793794795803843893 ... آخرین
نمایش نتایج: از 7,921 به 7,930 از 10034
    امتیازها
    69
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    سلام فایل آپلود زدم.بازام نشد
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط rvvr نمایش پست ها
    سلام فایل آپلود زدم.بازام نشد
    دوست عزیز،

اگر مرحله به مرحله طبق راهنمای آموزشی زیر عمل کنید می تونید فایل عکس رو بفرستید.

http://forums.sakhtafzarmag.com/threads/14014

بعد از اینکه روی انتخاب فایل از کامپیوتر کلیک کردید و فایل مورد نظر رو انتخاب کردید روی دکمه Open پنجره ای که سیستم باز کرده کلیک کنید فایل اضافه میشه، بعد باید روی «فایل آپلود» کلیک کنید و وقتی که کار آپلود تموم بشه عکس اتوماتیک در متن پست شما قرار می گیره.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    سلام و درود به همه سروران :

سوال ۱- بر روی هارد اکسترنال USB3 سیلیکون پاور؛ ایمیج ویندوز دارم که موقعی که به پورت USB2 وصل و ریکاور میکنم سریعتر عمل میکند از حالتی که به پورت USB3 وصل می شود !
    مثلا ایمیج ویندوز ۷ در حالیکه هارد به پورت USB3 _وصله شاید باورتون نشه ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه ریکاور کردنش طول کشید
    در صورتی که همان ایمیج با هارد متصل بهUSB2 فقط ۲۰ دقیقه!!!
    یه کم محیرالعقول نیست؟ و چرا؟

۲- مادربرد(م) در پنل عقب دو پورت usb3 دارد که هارد اکسترنال ذکر شده رو بعد از چند بار قطع و وصل مجدد و ۱۵-۱۰ دقیقه کلنجار رفتن بالاخره شناسایی کرد ولی یک دستگاه _usb3 رو بدون مشکل بلادرنگ دیتکت کرد آیا ایراد ومشکلی دارن این USB3 ها؟
    از طرفی هیچکدوم از این پورت ها در حالت خاموش بودن کامپیوتر امکان شارژ دستگاه های USB رو ندارند
    آیا _به تنظیمات USB Power jumpers روی مادربرد مربوطه ؟
    امتیازها
    7,146
    سطح
    55
    901
    کاربر انجمن
    سلام دوستان میشه یک توضیح دقیق راجب SPD و TDP و TPC بهم بدید ؟؟

میخواستم یک متن راجب این قضیه بنویسم برای مشتری ها , این سوال رو پرسیدم تا یک وقت اطلاعات غلط ندم :)
    آیدی تلگرام :

kh_safa@
    امتیازها
    5,832
    سطح
    49
    92
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها

سوال ۱- بر روی هارد اکسترنال USB3 سیلیکون پاور؛ ایمیج ویندوز دارم که موقعی که به پورت USB2 وصل و ریکاور میکنم سریعتر عمل میکند از حالتی که به پورت USB3 وصل می شود !
    مثلا ایمیج ویندوز ۷ در حالیکه هارد به پورت USB3 _وصله شاید باورتون نشه ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه ریکاور کردنش طول کشید

۲- مادربرد(م) در پنل عقب دو پورت usb3 دارد که هارد اکسترنال ذکر شده رو بعد از چند بار قطع و وصل مجدد و ۱۵-۱۰ دقیقه کلنجار رفتن بالاخره شناسایی کرد ولی یک دستگاه _usb3 رو بدون مشکل بلادرنگ دیتکت کرد آیا ایراد ومشکلی دارن این USB3 ها؟
    از طرفی هیچکدوم از این پورت ها در حالت خاموش بودن کامپیوتر امکان شارژ دستگاه های USB رو ندارند
    سلام . ویژگی های ( مشخصات ) سیستم بویژه مادربرد ؟
    امتیازها
    24
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

1) این از کار افتادن پورت های USB که می فرمایید، یعنی دقیقا چه حالتی اتفاق می افته؟

یعنی مثلا اگر در این حالت موس رو که گفتید از کار می افته به هر پورتی وصل کنید کار نمی کنه یا اینکه کلا پورت های USB هیچ عملکردی ندارند؟ یعنی مثلا اگر در این حالت فلش USB یا فرضا هارد اکسترنال هم وصل کنید سیستم اون رو نمی شناسه و وصل نمیشه و قابل استفاده نیست؟

2) موس و احیانا کیبورد به پورت های USB2 وصل هستند یا USB3؟ اگر به USB3 وصل هستند جدا کنید و به پورت های USB2 متصل کنید.

3) ضمنا موس (و یا کیبورد) مستقیم به پورت های مادربورد متصل هستند یا احیانا از هاب USB یا سوئیچ KVM استفاده می کنید؟

4) در ضمن در تنظیمات BIOS مادربورد اگر احیانا حالت بوت فقط روی UEFI هست اون رو به حالت UEFI و Legacy عوض کنید و تنظیمات رو ذخیره کنید. شاید بد نباشه قبل از این کار Reset to default کنید یعنی تنظیمات رو به حالت پیشفرض برگردونید و بعد این تغییر رو انجام بدید. در ضمن اگر بتونید کلا BIOS رو از طریق Clear CMOS کردن کلا ریست کنید هم بد نیست.

5) و اینکه در تنظیمات Power Plan در محیط ویندوز از طریق Control Panel در بخش مربوطه روی Change plan settings کلیک کنید و بعد روی Change advanced power settings کلیک کنید. در اونجا قسمت USB settings رو expand کنید و USB selective suspend setting رو غیر فعال یا همون Disabled کنید.

6) مورد دیگه اینکه از طریق Device Manager بخش Allow the computer to turn off this device to save power فعال باشه که معمولا به صورت پیشفرض اینطور هست.

وارد Device Manager بشید و قسمت USB Root Hub رو Expand کنید و تیک قسمت Allow the computer to turn off this device to save power رو بردارید و OK کنید. ممکنه چندین مورد USB Root Hub در Device Manager ببینید و باید این کار رو برای تمام اونها انجام بدید یعنی تیک این قسمت رو در همه اونها بردارید و OK کنید.

لطفا این موارد رو امتحان کنید و نتیجه رو اعلام کنید.
    سلام
    وقتی من از ویندوز 10 به ویندوز 7 برمی گردم تمام پورت های usb 2.0 , usb 3.0 پشت کیس و جلوی کیس از کار می افتن (بدون واسطه). من هم فلش و هم موس رو روی همه اونها امتحان کردم.
    (موس من به پورت usb 2.0 متصل است و صفحه کلید هم قدیمی پورت usb نیست)
    در بایوس هم حالت UEFI و Legacy از قبل فعال بود.
    گزینه USBselective suspend setting توی کنترل پنل هم غیر فعال نکردم (مشکل حل نشد)
    گزینه Allowthe computer to turn off this device to save power توی کنترل پنل رو هم غیر فعال کردم (بازم مشکل حل نشد)

تا حالا هر درایو و برنامه ای رو نصب کرده بودم به غیر از درایو usb 3.0، زمانی که به ویندوز 7 برگشتم و موس از کار افتاده بوده با صفحه کلید (که پورت usb نیست) درایور usb 3.0 نصب کردم که با اینکه موس من به usb 2.0 وصل بود توی همون وسطای نصب شروع به کار کرد. یکی دو دفعه دیگه که از ویندوز 10 به ویندوز 7 برگشتم البته با کمی تأخیر موس مجدداً شروع به کار کرد. فعلن مشکل یجورای حل شد با تشکر از راهنمایتون.
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط N|ma نمایش پست ها
    سلام
    وقتی من از ویندوز 10 به ویندوز 7 برمی گردم تمام پورت های usb 2.0 , usb 3.0 پشت کیس و جلوی کیس از کار می افتن (بدون واسطه). من هم فلش و هم موس رو روی همه اونها امتحان کردم.
    (موس من به پورت usb 2.0 متصل است و صفحه کلید هم قدیمی پورت usb نیست)
    در بایوس هم حالت UEFI و Legacy از قبل فعال بود.
    گزینه USBselective suspend setting توی کنترل پنل هم غیر فعال نکردم (مشکل حل نشد)
    گزینه Allowthe computer to turn off this device to save power توی کنترل پنل رو هم غیر فعال کردم (بازم مشکل حل نشد)

تا حالا هر درایو و برنامه ای رو نصب کرده بودم به غیر از درایو usb 3.0، زمانی که به ویندوز 7 برگشتم و موس از کار افتاده بوده با صفحه کلید (که پورت usb نیست) درایور usb 3.0 نصب کردم که با اینکه موس من به usb 2.0 وصل بود توی همون وسطای نصب شروع به کار کرد. یکی دو دفعه دیگه که از ویندوز 10 به ویندوز 7 برگشتم البته با کمی تأخیر موس مجدداً شروع به کار کرد. فعلن مشکل یجورای حل شد با تشکر از راهنمایتون.

بسیار خوب دوست عزیز،

خوشحالم که نتیجه گرفتید. اگر دیگه مشکل حل شده و اذیتتون نمی کنه که فبها اگر نه یه مورد دیگه رو هم به نظرم رسید که اگر مایل باشید می تونید آزمایش کنید.

اون هم دادن فرصت به سیستم در ویندوز 7 هست برای اینکه فایل INFCACHE.1 روی اون مجددا ایجاد بشه. برای این کار موس رو از سیستم جداکنید. بعد با دسترسی Administrator به فولدر C:\windows\system32\driverstore در درایو محل نصب ویندوز 7 برید (ممکنه درایوی به غیر از C باشه بستگی به سیستم شما داره) و در اونجا نام فایل INFCACHE.1 رو به INFCACHE.1bak تغییر بدید یعنی در واقع فایل رو Rename کنید.

ممکنه برای اینکه بتونید نام فایل رو تغییر بدید مجبور بشید که تنظیمات Owner and Permissions فایل رو تغییر بدید. برای این کار روی فایل راست کلیک کنید و به قسمت Properties برید در اونجا در تب ِ Security به قسمت Advanced وارد بشید و تنطیمات رو تغییر بدید تا بتونید فایل رو Rename کنید.

بعد از اینکه نام فایل رو به INFCACHE.1bak تغییر دادید سیستم رو ریستارت کنید و اجازه بدید که ویندوز کاملا بارگذاری بشه. بعد از بارگذاری کامل ویندوز موس رو به سیستم وصل کنید، قاعدتا بعد از چند لحظه یا چند دقیقه باید یک فایل INFCACHE.1 جدید به طور خودکار ایجاد بشه.

شاید این کار به طوری کلی مشکل رو برطرف بکنه.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط arashlinux نمایش پست ها
    سلام . ویژگی های ( مشخصات ) سیستم بویژه مادربرد ؟
    مادربرد: ECS B85H3-A3
    سی پی یو : Celeron G1840
    رم: Avexir 8GB DDR3 1600
    گرافیک : فعلا آنبرد Intel HD
    هارد : Seagate 2TB 7200rpm 64MB buffer
    پاور : Green 1035 watt
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها

سلام دوست عزیز،

در مورد اینکه چرا ایمج از روی هارد زودتر یا دیرتر بارگذاری شده موارد زیادی دخیل هست و راستش مشخص شدنش علتش به این راحتی نیست.

ضمن اینکه عملیات کپی و خواندن نوشتن هارد درایو وقتی در محیط سیستم عامل اتفاق نمی افته درایورهای سیستم کامل بارگذاری نشده اند من جمله مثلا درایورهای USB3. در محیط هایی مثل محیط ریکاوری ویندوز و یا BIOS و امثال اونها اگر اشتباه نکنم پورت های USB با سرعت حالت Legacy که همون USB2 باشه کار می کنند.

در مورد اینکه گفتین هارد به قول خودتون با کلنجار رفتن وصل و شناسایی شده ولی دستگاه USB3 دیگه بلافاصله شناسایی شده این می تونه نشون دهنده مشکل در اتضالات و پورت اون هارد درایو یا کابل اتصالش هم باشه و لزوما مشکل از سیستم و پورت USB روی مادربورد نیست.

برای اطمینان بهتره در محیط ویندوز وقتی همه درایورها کاملا بارگذاری شدن با نرم افزارهای معتبر هارد درایو رو بنچمارک کنید تا وضعیت سرعت انتقال دیتاش مشخص بشه و معلوم بشه که واقعا سیستم و هارد درایو با سرعت USB3 کار می کنند یا خیر.

در مورد اینکه پورت های USB زمان خاموشی سیستم ولتاژ ندارن و شارژ نمی کنن. موردی که خودتون گفتین اگر برای تعیین وضعیت برق پورت های USB روی مادربورد جامپر هست که باید طبق دفترچه راهنمای مادربوردتون ببینید باید در چه حالتی تنظیم بشه و اگر لازمه وضعیت جامپر هارو بر اون اساس تغییر بدید.

در ضمن ممکنه در BIOS هم تنظیماتی برای حالت power پورت های USB باشه این مورد رو هم از روی دفترچه راهنما و خود BIOS بررسی کنید. متاسفانه من نتونستم دفترچه مادربوردتون رو دانلود کنم.
    امتیازها
    10,833
    سطح
    68
    211
    کاربر انجمن
    سلام
    وقت همه دوستان و عزیزان بخیر.
    ببخشید من یه رم 8 گیگ Geil دارم که خراب شده و جعبش که هولگورام و کارت گارانتی داخلش بود هم گم کرد.
    فکر میکردم رم مال سازگار باشه و دیروز رفتم دفترشون واونا تو سیستم زدن و گفتن نیست.
    حدود 1.5 سال پیش خریدم.
    سوالم اینه کسی از دوستان میدونه غیر سازگار دیگه کدوم شرکت Geil رو گارانتی میکنه؟.
    فقط یادمه گارانتیش معتبر بود.واسه همین فکر کردم سازگاره.
    ممنون
صفحه 793 از 1004 نخست ... 293693743783791792793794795803843893 ... آخرین
نمایش نتایج: از 7,921 به 7,930 از 10034

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع