ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 553 از 1004 نخست ... 53453503543551552553554555563603653 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,521 به 5,530 از 10034
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanr25 نمایش پست ها
    سلام میخواستم بدونم چرا سرعت پردازنده مرکزی رو سرعت فریم کارت تاثیر میزاره و رابطه این دو تا چجوریه لطفا اگه کسی اطلاعات جامع و کامل داره راهنماییم کنه ...ممنون@};-
    گلوگاه منظور شماست دیگه , خب
    گلوگاه پردازنده برای گرافیک یعنی این که گرافیک قدرت بالایی برای رندر تصاویر داره ولی چون پردازنده نمیتونه با همون سرعت ، درخواست رندر کردن تصویر رو به گرافیک ارسال بکنه بنابر این گرافیک مدت زمانی رو بیکار میمونه و از همه توانش استفاده نمیشه .

امتیازها
    2,978
    سطح
    33
    36
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN ABISHI نمایش پست ها
    دوست خوبم

این Error دلایل زیادی میتونه داشته باشه، از ایراد در رجیستری ویندوز گرفته تا مشکل تداخل درایور ها و مشکل رم و مادربرد و CPU.

http://www.0x000000f4.com

من پیشنهادی دارم.

1. بایوس مادربرد رو به آخرین ورژن آپدیت کنید.
    2. کابل ساتای هارد رو عوض کنید، هم خود کابل و هم پورت ساتایی که بهش زدین.
    3. پروفایل XMP رو فعال کنید.
    4. ویندوز جدیدی بریزید.
    5. درایور ها رو از روی DVD نصب مادربرد نصب کنید.
    6. ویتدوز رو به آخرین ورژن آپدیت کنید.
    7. یک شات از هارد دیسک/SSD خودتون با استفاده از نرم افزار HD Sentinel در اینجا قرار بدین.

حالا اگر مشکل برطرف شد که هیچ اگر نشد، یا در حین مراحل بالا مشکل بروز کرد، کار سخت میشه، مادربرد رو ببرید گارانتی، رمها هم همینطور.
    خیلی ممنون، لطف کردید وقت گذاشتید. منظور از تعویض کابل ساتا استفاده از کابل دیگه ای هست یا جا به جا کردن؟ چرا وقتی سرچ میکنم بعضی ها با xmp خیلی راحت به فرکانس بالاتر رسیدن روی این سیستم اما بعضی دیگه با همون سیستم مجبور به تنظیم دستی رو فرکانس حداکثر 2133 شدن؟ دو سیستم با مشخصات یکسان.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط f.hakimian نمایش پست ها
    خیلی ممنون، لطف کردید وقت گذاشتید. منظور از تعویض کابل ساتا استفاده از کابل دیگه ای هست یا جا به جا کردن؟ چرا وقتی سرچ میکنم بعضی ها با xmp خیلی راحت به فرکانس بالاتر رسیدن روی این سیستم اما بعضی دیگه با همون سیستم مجبور به تنظیم دستی رو فرکانس حداکثر 2133 شدن؟ دو سیستم با مشخصات یکسان.
    ببنید پروفایل XMP تنظیمی استاندارد از طرف کارخونه است که بر روی رمها قرار داده شده و مادربرد با بازخوانی این پروفایل بهینه ترین تنظیم ممکن رو بر روی سیستم اعمال میکنه.

اگر به هر دلیلی سیستمی مثل مال شما نتونه از پروفایل XMP استفاده کنه، یا مادربرد/بایوس مادربرد مشکل داره یا خود رمها مشکل دارند. یکی از این دو حالته.

حالا مشکل مادربرد ممکنه از هزار جای مختلف باشه.

پردازنده ی شما تا فرکانس بالای 3000 رم میتونه ساپورت کنه. و همچنین مادربردتون.

منظورم از تعویض کابل ساتا، هم خود کابل بود و هم پورتی که بر روی مادربرد استفاده کردین رو هم عوض کنید.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    فرهاد جان الآن سیستم شما داره 2400 استفاده می کنه طبق عکس تب Memory و مشکلی از این نظر نیست
    بلو اسکرین نگرفتید هنوز ؟!!
    امتیازها
    2,978
    سطح
    33
    36
    کاربر انجمن
    ببنید پروفایل XMP تنظیمی استاندارد از طرف کارخونه است که بر روی رمها قرار داده شده و مادربرد با بازخوانی این پروفایل بهینه ترین تنظیم ممکن رو بر روی سیستم اعمال میکنه.

اگر به هر دلیلی سیستمی مثل مال شما نتونه از پروفایل XMP استفاده کنه، یا مادربرد/بایوس مادربرد مشکل داره یا خود رمها مشکل دارند. یکی از این دو حالته.

حالا مشکل مادربرد ممکنه از هزار جای مختلف باشه.

پردازنده ی شما تا فرکانس بالای 3000 رم میتونه ساپورت کنه. و همچنین مادربردتون.
    خیلی واضح توضیح میدید ممنون. رم ها رو دو بار از دو برند مختف تست کردم دیگه بعیده مشکلی باشه. وقت چیزی که با صحبت های شما الان فکر میکنم اینکه، ویندوز با رم قبلی نصب شده، می خوام الان بایوس رو ریست کنم، ویندوز جدید با این رم ها بریزم، xmp فعال کنم. درایور ها رو هم اخرین نسخه از سایت میگیرم، فقط اینکه 7 یا 8.1 فرقی نمیکنه که؟ چون با 7 راحت هستم من
    از کدوم قسمت برنامه ای که برای هارد گفتید اسکرین میخواین؟ ممنون
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست ImageUploadedByTapatalk1413533095.930463.jpg  
    امتیازها
    2,978
    سطح
    33
    36
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    فرهاد جان الآن سیستم شما داره 2400 استفاده می کنه طبق عکس تب Memory و مشکلی از این نظر نیست
    بلو اسکرین نگرفتید هنوز ؟!!
    رضا جان چطوری از 2400 استفاده میکنه؟ xmp خاموشه، با اون اصلا بالا نمیاد
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    خیلی واضح توضیح میدید ممنون. رم ها رو دو بار از دو برند مختف تست کردم دیگه بعیده مشکلی باشه. وقت چیزی که با صحبت های شما الان فکر میکنم اینکه، ویندوز با رم قبلی نصب شده، می خوام الان بایوس رو ریست کنم، ویندوز جدید با این رم ها بریزم، xmp فعال کنم. درایور ها رو هم اخرین نسخه از سایت میگیرم، فقط اینکه 7 یا 8.1 فرقی نمیکنه که؟ چون با 7 راحت هستم من
    از کدوم قسمت برنامه ای که برای هارد گفتید اسکرین میخواین؟ ممنون
    همون تب اول overview کافیه، البته به نظر هاردتون سالمه.

خوب بین 7 و 8.1 خیلی فرقی نیست. البته 8.1 با سیستم شما بهینه تر و سریعتر کار میکنه.

پروفایل XMP رو قبل از نصب ویندوز فعال کنید.
    امتیازها
    2,978
    سطح
    33
    36
    کاربر انجمن
    همون تب اول overview کافیه، البته به نظر هاردتون سالمه.

خوب بین 7 و 8.1 خیلی فرقی نیست. البته 8.1 با سیستم شما بهینه تر و سریعتر کار میکنه.

پروفایل XMP رو قبل از نصب ویندوز فعال کنید.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ImageUploadedByTapatalk1413533515.480445.jpg
مشاهده: 5
حجم: 96.1 کیلو بایت

هیچ تنظیم فیزیکی روی مادربورد وجود نداره؟ فرق ساتا با ساتا اکسپرس در چی هست؟ چون من همرو به ساتا زدم. با ریست کردن تنظیمات بایوس ایا دوباره باید اپدیت شه؟ تشکر
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ImageUploadedByTapatalk1413533515.480445.jpg
مشاهده: 5
حجم: 96.1 کیلو بایت

هیچ تنظیم فیزیکی روی مادربورد وجود نداره؟ فرق ساتا با ساتا اکسپرس در چی هست؟ چون من همرو به ساتا زدم. با ریست کردن تنظیمات بایوس ایا دوباره باید اپدیت شه؟ تشکر
    نه تنظیم خاصی نیست.

ساتا اکسپرس پورت جدیدیه که فعلا" هیچ درایوی براش ساخته نشده. سرعتش از ساتا خیلی بیشتره. فعلا" فراموشش کنید تا بعد که درایوی براش ساخته بشه.

شما از همون پورت های ساتا استفاده کنید.

با ریست کردن بایوس شما باید مجدد تنظیمات مانند XMP و بوت اول رو اعمال کنید.

آپدیت بایوس هم مانند ریست کردنشه، باید مجدد تنظیمات مانند XMP و بوت اول رو اعمال کنید.

اگر بایوس جدیدی برای مادربردتون هست، حتما" روی یک فلش مموری بریزید و از داخل بایوس آپدیتش کنید.
    امتیازها
    2,978
    سطح
    33
    36
    کاربر انجمن
    نه تنظیم خاصی نیست.

ساتا اکسپرس پورت جدیدیه که فعلا" هیچ درایوی براش ساخته نشده. سرعتش از ساتا خیلی بیشتره. فعلا" فراموشش کنید تا بعد که درایوی براش ساخته بشه.

شما از همون پورت های ساتا استفاده کنید.

با ریست کردن بایوس شما باید مجدد تنظیمات مانند XMP و بوت اول رو اعمال کنید.

آپدیت بایوس هم مانند ریست کردنشه، باید مجدد تنظیمات مانند XMP و بوت اول رو اعمال کنید.

اگر بایوس جدیدی برای مادربردتون هست، حتما" روی یک فلش مموری بریزید و از داخل بایوس آپدیتش کنید.
    تاکید میکنم، خیلی واضح و با ارامش توضیح میدید ممنون. واسه اینکه دوباره کاره نشه، تو قسمت profile xmp دوتا پروفایل دارم که فکر کنم یکی مربوط به رم قبلی باشه، درسته؟ یکیش فیکس روی 2400 ست شده، یکی روی 2399. که البته هردو bluescreen میدن. تو قسمت درایور ها، غیر از بایوس، bios utilities داریم. این ایا مهمه؟ تشکر.
صفحه 553 از 1004 نخست ... 53453503543551552553554555563603653 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,521 به 5,530 از 10034

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع