ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 559 از 1004 نخست ... 59459509549557558559560561569609659 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,581 به 5,590 از 10034
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahidsoltanian نمایش پست ها
    اون لینک ها رو هم نگا بندازید اونا هم حرف منو میزنن صفحه سیاه مطلق میشه و باید ریستارت کنم :(
    وحید جان یک توضیح کامل و کلی برای شما و همه دوستان عزیز و یکی از دوستان خودم میدم ( بهش خبر میم آنلاین بشه ببینه ) خوب دقت کنید به اشتباه نیفتید
    عزیزان از ویندوز ویستا به بعد قابلیتی درون ویندوز قرار گرفت به نام TDR یا Time Out Dtection and Recovery که کارش ریکاور کردن مجدد کارت گرافیک بعد از هنگ و کرش که باعث قطع ارتباط بین کارت گرافیک و دسکتاپ می شد ( عدم دریافت پاسخ در زمان حداکثر 2 ثانیه به طور دیفالت ) بدون نیاز به ریست کردن سیستم هست که نتیجه اش همون پیامی هست که من براتون نوشتم :
    NVIDIA Display Driver Stopped Responding and Recovered
    و مثال مشابهش در مورد کارت های AMD
    و سریع به حالت عادی برگرده ( معمولاً با علامت فریز سریع اغلب با ظاهر شدن دانه های برفکی در سراسر تصویر ، نمایش ارور و برطرف شدن مشکل و بازگشت به حالت عادی همراه است )
    اما ممکنه مشکل و عامل زمینه ای شدیدتر باشه که یا سیستم بلواسکرین بده یا تصویر مانند مشکل شما کاملاً هنگ کنه و سیاه بشه و بدون ریست نشه کار کرد و TDR هم کار نکنه
    پس خود TDR و نمایش اون ارور خودش قابلیت مثبتی هست و میتونه خبر از وجود یک مشکل بده که الزاماً میتونه سخت افزاری هم نباشه کما اینکه در همه فروم های داخلی و بن المللی هم علت ثابتی براش نبوده که خود کارت گرافیک خراب باشه حتماً . نه . بعضاً مشکل با بعضی کارهای نرم افزاری روتین و گاهی عجیب ( مثل حذف پلاگین فلش پلیر !! ) حل شده . پس باید دنبال عامل و علت زمینه ای بود و خود TDR مشکل نیست
    ممکنه کارت گرافیک دماش به هردلیلی بالاست ( مثلاً اورکلاک یا کولینگ ضعیف یا دور پایین فن نسبت به فرکانس هسته و مموری ) ، ممکنه رم خراب باشه یا بعضلاً دیده شده با کاهش تایمینگ رم شدت مشکل بسیار کمتر شده ! و .....
    پس وحید جان اگر آماده ای یه یا علی بگو تا با کمک اساتید عزیزم بریم به جنگ این مشکل ( تصمیم گرفتم یک تاپیک تجربیات و راه حل های عملی در حل مشکل Graphic Crash بزنم )
    امتیازها
    3,413
    سطح
    36
    98
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

تا به حال دمای PSU (پاور) یا VGA رو کنترل کردید در حالت idle (بیکاری سیستم) و بعد در حالت گیمینگ و load ؟ اگر پاسخ مثبت هست، مشکل بالا رفتن دما نداشتید؟ فن های PSU و VGA رو چطور؟

مشکل گرد و غبار روی VGA یا داخل PSU چطور؟ تمیز هستند یا خیلی گرد و خاک گرفته؟

کلا وضعیت تهویه (ventilation) کیس و قطعات تون به چه صورت هست؟ فکر می کنید دمای کلی داخل کیس مناسب هست؟ دمای chipset چطور؟ می تونید با نرم افزارهایی این مساله رو چک کنید. بسته به وضعیت کلی تهویه کیس دمای چیپ ست باید دور و بر 35-36 درجه باشه و اگر خیلی بالاتر بره ممکنه سیستم فریز بشه.

در ضمن اگر امکانش براتون هست با مولتی متر یا از طریق نرم افزاری ولتاژ خروجی های پاور رو کنترل کنید (12 ولت، 5 ولت، 3 ولت) و اگر امکان پذیر هست سیستم رو به یک PSU دیگه وصل کنید و امتحان کنید که آیا با اون هم موقع بازی فریز میشه یا خیر.

همچنین چون احتمال داره مساله افت ولتاژ باشه (خازن ها VGA به خوبی از پس بار ِ بالا بر نیان) اگر امکانش هست و برند کارت گرافیکی تون نرم افزار خاصی برای اورکلاک کردن یا تنظیم فرکانس GPU و رم گرافیکی داره با استفاده از اون یا با استفاده از خود نرم افزار AMD Catalyst فرکانس GPU و رم گرافیکی رو خیلی کم پایین بیارید (به اصطلاح کارت رو underclock کنید) در حدود 50-40 Mhz که تاثیر چندانی هم روی FPS نخواهد داشت و افت چشمگیری که بخواد محسوس باشه و game play رو مختل کنه ایجاد نمی کنه، یعنی در مورد بعضی بازی ها روی بعضی تنظیمات شاید اصلا حس نشه.

این موارد رو امتحان کنید شاید دیگه مشکل freeze شدن پیش نیاد.
    دما تو حالت بیکاری 29-30 درجه و تو حالت لود 69 درجه با گجت Gpu meter اینارو گفتم ولی تو انجمن های انگلیسی زبان هم با قطعات متفاوت تست کردن و این مشکل باز ظاهر شده فکر کنم مشکل بزرگتر از این حرفا باشه چون مشکل تو کل سری 7800 هستش اینطوری ک خوندم فکر کنم تو ساخت قسمتی از کارت شرکت سازنده خازن مشکل داشته دقیق نمیدونم اون دوتا لینک رو ی نگاهی بندازید متاسفانه یکم ترجمم خوب نیس
    امتیازها
    3,413
    سطح
    36
    98
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    وحید جان یک توضیح کامل و کلی برای شما و همه دوستان عزیز و یکی از دوستان خودم میدم ( بهش خبر میم آنلاین بشه ببینه ) خوب دقت کنید به اشتباه نیفتید
    عزیزان از ویندوز ویستا به بعد قابلیتی درون ویندوز قرار گرفت به نام TDR یا Time Out Dtection and Recovery که کارش ریکاور کردن مجدد کارت گرافیک بعد از هنگ و کرش که باعث قطع ارتباط بین کارت گرافیک و دسکتاپ می شد ( عدم دریافت پاسخ در زمان حداکثر 2 ثانیه به طور دیفالت ) بدون نیاز به ریست کردن سیستم هست که نتیجه اش همون پیامی هست که من براتون نوشتم :
    NVIDIA Display Driver Stopped Responding and Recovered
    و مثال مشابهش در مورد کارت های AMD
    و سریع به حالت عادی برگرده ( معمولاً با علامت فریز سریع اغلب با ظاهر شدن دانه های برفکی در سراسر تصویر ، نمایش ارور و برطرف شدن مشکل و بازگشت به حالت عادی همراه است )
    اما ممکنه مشکل و عامل زمینه ای شدیدتر باشه که یا سیستم بلواسکرین بده یا تصویر مانند مشکل شما کاملاً هنگ کنه و سیاه بشه و بدون ریست نشه کار کرد و TDR هم کار نکنه
    پس خود TDR و نمایش اون ارور خودش قابلیت مثبتی هست و میتونه خبر از وجود یک مشکل بده که الزاماً میتونه سخت افزاری هم نباشه کما اینکه در همه فروم های داخلی و بن المللی هم علت ثابتی براش نبوده که خود کارت گرافیک خراب باشه حتماً . نه . بعضاً مشکل با بعضی کارهای نرم افزاری روتین و گاهی عجیب ( مثل حذف پلاگین فلش پلیر !! ) حل شده . پس باید دنبال عامل و علت زمینه ای بود و خود TDR مشکل نیست
    ممکنه کارت گرافیک دماش به هردلیلی بالاست ( مثلاً اورکلاک یا کولینگ ضعیف یا دور پایین فن نسبت به فرکانس هسته و مموری ) ، ممکنه رم خراب باشه یا بعضلاً دیده شده با کاهش تایمینگ رم شدت مشکل بسیار کمتر شده ! و .....
    پس وحید جان اگر آماده ای یه یا علی بگو تا با کمک اساتید عزیزم بریم به جنگ این مشکل ( تصمیم گرفتم یک تاپیک تجربیات و راه حل های عملی در حل مشکل Graphic Crash بزنم )
    کولینگ کارت فکر میکنم خوب باشه چون در حین بازی تست میکردم دما به 69 درجه میرسید اورکلاک هم ک اهلش نیستم رم رو نمیدونم خرابه یا ن به هر حال واسه حل شدن مشکل خودم و بقیه بگید چیکار کنم که مشکل کرش رو نداشته باشیم
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    کولینگ کارت فکر میکنم خوب باشه چون در حین بازی تست میکردم دما به 69 درجه میرسید اورکلاک هم ک اهلش نیستم رم رو نمیدونم خرابه یا ن به هر حال واسه حل شدن مشکل خودم و بقیه بگید چیکار کنم که مشکل کرش رو نداشته باشیم
    با اجازه جناب اشراقی عزیزم و علی جان
    در مورد اون قسمت که فرمودید کولینگ کارت باید تست بشه.برای اولین قدم شما یک شات از دمای گرافیک بگذارید.ترجیحا با gpu-z
    در مرحله بعدی یک شات دیگر لطفا از دمای تمام قطعات بگذارید.ترجیحا با نرم افزار speccy.
    جدیدا کارت رو بیرون آوردید برای تمیز کردن خودش و اسلات ها؟
    روی خازن های کارت رو نگاه کنید و ببینید مثلا کمی باد کردگی ندارند؟روی اونها مایع قهوه ایی رنگی نیست؟
    چند وقته این مشکل رو دارید؟در کل به نظرم ایراد از خود کارت هستش.احتمالا قسمت تغذیه کارت.اگر میتونستید فرکانس رو کمی کم کنید برای تست خوب بود زودتر به نتیجه میرسیدیم
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    1: افت ولتاژ در مدارات خاص خروجی ها تصویری که اکثرا مشکل با dvi بوده و کاملا مرتبط میشه به درایور
    2: قلع مردگی یا همون لحیم سردی که باعث میشه لحیم بین پایه چیپ و مدار ترک بخوره که اتصالش یا قطع بشه یا ضعیف که در اثر بالا و پایین رفتن زیاد دمای چیپ ممکنه به وجود بیاد
    3: مشکل ماسفت ها و عدم ولتاژ رسانی صحیح
    4: باگ درایور , کلا درایورهای نوشته شده برای GCN پر باگ هستن و در راس اش صفحه سیاه و ابی قرار داره در بازی و یا حتی باز کردن یک مرورگر که این مورد مربوط میشه به شتاب دهنده سخت افزاری کارت
    5: بادکردگی خازن ها
    6: مشکل چیپ های حافظه
    شما یک تصویر از کارت بزار تا عدم بادکردی خازن ها رو چک کنیم
    اگر از D-SUB خروجی میگری , از DVI یک خروجی برای تست بگیر
    درایور که داخل CD همراه کارت هست رو نصب و چک کن
    اون توضیحی که رضا گفت در خصوص TDR , در واقع درایور کارت گرافیک به شکل کاملا مستقلی از هسته سیستم عامل عمل میکنه که معمولا کرش های نرم افزاری هست و در راس اش همون درایور کارت.
    با توجه به اینکه شما میگید NO SIGNAL میده , مشکل دار بودن گرافیک به شدت افزایش پیدا میکنه
    ایا کارت شما تست های استرس رو پاس میکنه؟ مثلا نیم ساعت با OCCT تست بگیرید و ببینید مشکلی از بابت ناپایداری پیش نمیاد

امتیازها
    2,787
    سطح
    32
    130
    کاربر انجمن
    سلام علیکم.یه سوالی داشتم.ssd من از کل حجمش 119 گیگ رو در اختیار من قرار میده و الآن دقیقا 41 گیگ فضای خالی برام مونده.آیا میشه فایلهای اضافی رو پیدا کرده و حذف کرد تا فضاش زیاد شه؟
    CPU:INTEL CORE i7 4790K
    MB:GIGABYTE Z97X-SOC FORCE
    VGA:GIGABYTE GTX 970 G1 GAMING
    RAM:CORSAIR 2*4G 1600MHZ CL11
    PSU:GREEN 850B-OC
    CASE:CORSAIR OBSIDIAB 750D
    HDD:TOSHIBA 2T
    SSD:CORSSAIR 128 GB
    CPU COOLER:CORSAIR H110i GT
    MONITOR
    :LG 23EA63 IPS

امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid23 نمایش پست ها
    سلام علیکم.یه سوالی داشتم.ssd من از کل حجمش 119 گیگ رو در اختیار من قرار میده و الآن دقیقا 41 گیگ فضای خالی برام مونده.آیا میشه فایلهای اضافی رو پیدا کرده و حذف کرد تا فضاش زیاد شه؟
    دوست من یعنی کلا از حجم اصلی فقط 119 گیگ در اختیار برای استفاده دارید؟کل فضا رو چقدر زده؟SSD شما چقدر حجم داره کلا؟
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid23 نمایش پست ها
    سالید 128 گیگی همین قدر ش در دست کاربر هست و اون هم به علت تعریف متغییر از 1 گیگ هست که بعضیا 1000 مگابایت اون رو فرض میکنن و برخی 1024 مگابایت ....
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    طبق دستور العمل تاپیک داداش آرمین یک تست Heavenاختصاصی گرافیک - OCCT برای پاور و Memtest برای رم بگیرید
    http://forums.sakhtafzarmag.com/threads/10864
    یک بنچمارک Aida برای رم از قسمت Tools و Cache and memory Benchmark بگیرید ( نسخه آخر Aida64 رو از سایت های فارسی زبان بگیرید که با کد ریجستر بتونید اکتیوش کنید )
    نرم افزار Sapphire TRIXX یا MSI AfterBurner برای تنظیم دور فن یا کاهش کلاک GPU دم دست داشته باشید
    وضعیت ظاهری خازن ها رو هم چک کنید
    امتیازها
    3,413
    سطح
    36
    98
    کاربر انجمن
    ببخشید ک یکم طول کشید
    با نرم افزار Gpu-z دمای کارت:
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.gif
مشاهده: 6
حجم: 21.3 کیلو بایت

نام: 3.gif
حجم: 22.7 کیلو بایت

نام: 2.gif
مشاهده: 7
حجم: 28.7 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2.gif
حجم: 28.7 کیلو بایت
    با نرم افزار speccy:

نام: 20141021_093859.jpg
حجم: 25.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20141021_093906.jpg
حجم: 30.2 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20141021_093912.jpg
حجم: 27.4 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20141021_094755.jpg
حجم: 31.8 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20141021_094853.jpg
مشاهده: 5
حجم: 27.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20141021_094914.jpg
مشاهده: 4
حجم: 45.4 کیلو بایت
    وضعیت ظاهری خازن ها رو تا اونجایی ک دقت کردم خوب بود و تغییر شکل نداشتن
    چون کار با نرم افزار occt و بقیه رو بلد نبودم نتوسنتم تست بگیرم ولی خب میرم با استفاده از این نرم افزارایی ک گفتید تست میگیرم و نتیجشو هم میگم
    بازم ببخشید ک یکم طول کشید
    خب نتیجه :
    تست رم :نرم افزار Aida64

نام: cachemem.png
حجم: 198.2 کیلو بایت
    نرم افزار MEM test هم خطایی نشون نداد
    بنچمارک Heaven:
    حالت تسلیشن نرمال:

نام: Gpu.png
مشاهده: 5
حجم: 37.1 کیلو بایت
    تست occt پاور به مدت 20 دقیقه :
    http://upload7.ir/imgs/2014-10/89038658795085764228.png
    http://upload7.ir/imgs/2014-10/16664056082159728705.png
صفحه 559 از 1004 نخست ... 59459509549557558559560561569609659 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,581 به 5,590 از 10034

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع