ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 858 از 1004 نخست ... 358758808848856857858859860868908958 ... آخرین
نمایش نتایج: از 8,571 به 8,580 از 10034
    امتیازها
    10
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    با سلام خدمت دوستان یه گرافیک میخاستم بخرم که با سیستمم مچ باشه بهه دوتا مورد برخوردم ولی متاسافنه جفتش ddr3 هستن ولی پین هاش باهم فرق داره و یکم گیجم کرد
    مادربرد خودم مدل msi 760ga-p43(fx)
    کارت گرافیک فعلی هم که روش هست مدل nvidia geforce gt 220
    کارت هایی هم که در نظر گرفتم هم مدل
    ASUS 710-2G-SL Graphics Card
    ASUS GT610-SL-2GD3-L Graphics Card
    این دوتا مدل هستن.به نظرت چیکارش میشه کرد؟یکی از دوستان میگف 710 رو بگیرم مادربرد نمیتونه از نهایت قدرتش استفاده کنه به نظرتون درسته؟
    کدوم یکی از اینارو بخرم بهتره به نظرتون نسخه دایرکت ایکس برام خیلی مهمه که ورژن 11 به بالا باشه.
    فک کنم دوتا اسلات کارت رو مادربرد هست که به یکیش ریسیور وای فای رو نصب کردم و اون یکی خالیه.به اون اسلات ها میشه گرافیک نصب کرد؟ممنون میشم یکم توضیح بدین
    بعد اینکه مادربرد هم باید دایرکت ایکس رو تا یه حدی ساپورت کنه؟یا به مادربرد مربوط نیس؟
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid2020 نمایش پست ها
    سلام
    من 4 روزه که یه سیستم برای گیمینگ غیر حرفه ای خریدم با این مشخصات :
    Mother Board : ASUS Z170 Pro Gaming
    CPU : Intel core i7 6700-K 4.0 GHz
    RAM : G-Skill RipJaws 16GB Dual Channel 3200 MHz
    GPU : Gigabyte GTX 960 G1 Gaming 4GB GDDR5
    HDD : Seagate Barracuda 2TB
    SSD : Radeon 128GB
    Power : SilverStone 700W
    CPU Cooler (Fan) : DeepCool S40
    اولش این کامپیوتر رو با تبدیل dvi به vga وصلش کردم به یک LCD نسبتا قدیمی Samsung و داشتم باهاش کار می کردم که بعد از حدود 2-3 ساعت کار و بازی، یهو تصویر رفت و نوشت Check signal cable و دیگه هم تصویر نداد، بعدش با کابل hdmi متصلش کردم به تلویزیون خونه و باز هم اصلا تصویر نداد. فرداش پا شدم رفتم اونجایی که ازش خریدم، یارو سیستم رو وصل کرد به مانیتور خودش و سیستم هم واضح تصویر داد. منم حدس زدم که مشکل از مانیتور بوده، خلاصه یه مانیتور LG خریدم و برگشتم خونه الآن حدود 3 ساعت باهاش Watch Dogs بازی می کردم (با کیفیت high) که سیستم، دو دفعه وسط بازی restart شد. حالا هم که اومده بالا، یا تصویر نمیده، اگه هم تصویر بده، بعد از یه مدت زمان خیلی خیلی کوتاه (حدود 10 دقیقه) یا تصویرش قطع میشه و میگه no signal و یا restart میشه...
    دوستان، لطفا هر چه سریع تر جواب بدین
    سلام.درایور کارت گرافیک و بایوس مادربرد رو چک کنید که آخرین نسخه باشه.
    کارت گرافیک رو جدا کنید از سیستم و از خروجی تصویر مادربرد استفاده کنید و بگید مشکل برطرف شده یا نه.
    اگر براتون ممکنه کارت گرافیک رو روی یک سیستم دیگه هم تست کنید.
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    نقل قول نوشته اصلی توسط myfarh3 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان یه گرافیک میخاستم بخرم که با سیستمم مچ باشه بهه دوتا مورد برخوردم ولی متاسافنه جفتش ddr3 هستن ولی پین هاش باهم فرق داره و یکم گیجم کرد
    مادربرد خودم مدل msi 760ga-p43(fx)
    کارت گرافیک فعلی هم که روش هست مدل nvidia geforce gt 220
    کارت هایی هم که در نظر گرفتم هم مدل
    ASUS 710-2G-SL Graphics Card
    ASUS GT610-SL-2GD3-L Graphics Card
    این دوتا مدل هستن.به نظرت چیکارش میشه کرد؟یکی از دوستان میگف 710 رو بگیرم مادربرد نمیتونه از نهایت قدرتش استفاده کنه به نظرتون درسته؟
    کدوم یکی از اینارو بخرم بهتره به نظرتون نسخه دایرکت ایکس برام خیلی مهمه که ورژن 11 به بالا باشه.
    فک کنم دوتا اسلات کارت رو مادربرد هست که به یکیش ریسیور وای فای رو نصب کردم و اون یکی خالیه.به اون اسلات ها میشه گرافیک نصب کرد؟ممنون میشم یکم توضیح بدین
    بعد اینکه مادربرد هم باید دایرکت ایکس رو تا یه حدی ساپورت کنه؟یا به مادربرد مربوط نیس؟
    سلام . برای مشاوره خرید کارت گرافیک باید در این تاپیک اقدام کنید ، بودجه و کاربرد باید ذکر بشه تا کارت گرافیک مناسب پیشنهاد داده باشه.

اما در مورد سوالات سخت افزاری باید بگم که هر دو گرافیک رو مادربرد شما قابل نصب هست و هیچ مشکلی هم نخواهد داشت.

برد شما از یک درگاه PCIE X16 نسل دوم بهره میبره که به رنگ آبی و کاملا مشخصه. هر کدوم از این کارتها رو در این درگاه می تونید نصب کنید.
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan_Crash نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب و احترام ، رزولوشن دسکتاپ 1280*1024 هستش ، برای تست حقیقتش از کابلای دیگه استفاده ای نکردم و به صورت مستقیم و بدون تبدیل هم اتصال انجام شده ، در مورد مشخصات سیستم باید بگم که به این شکله که:

CPU i5 3570k
    Ram 8gig 1600 vengence
    main p8z77 v
    power 720 w Giga
    hdd 160gig
    Grafic 7770 saphire
    در مورد نوع بازی هم زیاد فرقی نمی کنه که با چه تنظیماتی باشه

بسیار خوب دوست عزیز،

البته شما به چند مورد پاسخ ندادید.

مثلا مشخصات مانتیور و اینکه با چه کابلی به کارت گرافیکی متصل شده. با توجه به این گفتید از تبدیل استفاده نکردید با پاسخ این سوال مشخص میشه که از کدوم پورت روی کارت و مانیتور برای اتصال استفاده کردید.

مواردی که ممکنه منجر به چنین مشکلاتی بشه متعدده. چند مورد رو که به نظرم می رسه عرض می کنم که امتحان کنید:

• از کابل دیگری برای اتصال استفاده کنید یعنی با کابل دیگری از همین نوع اتصال رو امحتان کنید.
    • همچنین سایر پورت های اتصال رو هم امتحان کنید. بعنی اگر فرضا با کابل و به پورت DVI متصل شده در صورت امکان با پورت ها و کابل های دیگه هم امتحان کنید مثلا HDMI و ببینید که مشکل برطرف میشه یا خیر (البته راستش کاملا مطمئن نیستم کارت شما چه پورتهای خروجی داره ولی فکر می کنم DVI و HDMI رو داره)
    • در صورت امکان سیستم رو با مانیتور دیگری هم تست کنید.
    • همچنین این مانیتور رو به سیستم دیگری متصل کنید و ببینید که مشکل داره یا خیر.
    • اگر در کنترل پنل AMD (یعنی CCC) حالت Overdrive رو فعال کردید غیر فعالش کنید. همچنین اگر پردازنده و حافظه گرافیکی رو اورکلاک کردید اون هارو به حالت پیشفرض برگردونید.
    • کنترل کنید که میزان فرکانس ریفرش شدن کارت در CCC و سیستم عامل برای مانیتور یکی باشه.
    • اگر احیانا آخرین نسخه درایور AMD نصب نیست، نصبش کنید. البته قبلا حتما درایور قبلی رو uninstall کنید. در صورت لزوم از نرم افزارهای مخصوص این کار هم می تونید استفاده کنید که تمام آثار درایور قبلی رو به طور کامل از سیستم پاک می کنند.
    • دمای مجموعه کارت گرافیکی (پردازنده و رم ها و مدار ولتاژ کارت) رو هم کنترل کنید و ببینید از حد مجاز بالاتر میره یا خیر.
    • کلا سیستم نسبتا قدیمی هست و طبیعتا قطعات عمری دارند. منتها در مورد پاور شما این مساله دو چندان هست چون اون پاور به نظر مدل معتبری نمیاد. سیستم رو با پاور معتبر دیگری تست کنید. در ادامه در مورد پاور بیشتر توضیح میدم.

اولا که تمام پاور ها به مرور زمان توان حداکثرشون کمتر از حدی میشه که براشون ذکر شده. منتها در مورد این پاور خاص احتمالا از اول هم قادر به تامین 720 وات به صورت مستمر نبوده. گذشته از اینها با وجود اینکه کل سیستم شما هم مصرف چندان بالایی نداره (البته با فرض اینکه اون پاور واقعا یه روزی می تونسته 720 وات رو تامین کنه) باید عرض کنم که ممکنه مشکل از پاور هم باشه.

مشخصات پاور رو هم دقیق ارائه نکردید که بشه فهمید چند ریل 12 ولت داره و به چه صورت توزیع شدند. معمولا پاورهایی از این دست اولا ریل 12 ولت واحد ندارن و چند ریل دارند و آمپراژ چندان مناسبی هم روی ریل های 12 ولت ارائه نمیدن. نامناسب از دو لحاط هم اینکه میزان آمپراژ ارائه شده کافی نیست (مثلا یعنی آمپراژ متناسب با پاوری که ظرفیت اسمی 720 وات داره) و آمپراژ با ثبات و تمیزی هم ندارند. یعنی این مشکل خط ها روی تصویر می تونه به دلیل ریپل (افت و خیز) در پاور زیر لود (فشار) باشه.

البته ممکنه فکر کنید که سیستم در حالت مثلا نمایش دسکتاپ که زیر فشار نیست درسته ولی همون طور که گفتم تضمیمی هم وجود نداره که پاور شما چه میزان ظرفیت داره. یعنی ممکنه این پاور در حالتی که مصرف مثلا 400 وات هست هم تحت فشار باشه. به خصوص چون معمولا این پاورها ریل های متعدد دارن و اگر نحوه اتصال کابل های 12 ولت به قطعاتی که برق 12 ولت نیاز دارن طوری باشه که یک ریل مسئول تامین ولتاژ بیشتر از ریل های دیگه باشه پاور بیشتر تحت فشار قرار می گیره. در واقع باید بر اساس توزیع برق در ریل های 12 ولت که معمولا در دفترچه پاور یا برچسب های روی خودش ذکر شده کاربر کابل هارو طوری متصل کنه که کار تامین ولتاژ متعادل بین ریل ها تقسیم و توزیع بشه.

حتی موارد مشابه به خاطر نوسان برق شهری ورودی هم بی سابقه نیست و بد نیست کابل پاور رو هم برای تست عوض کنید. در ضمن گفتم که نوسان در برق متناوب هم می تونه تاثیر بگذاره. در اون موارد محافظ مناسب یا UPS می تونه کمک کنه.

نهایتا عرض می کنم که با پاور دیگری تست کنید و توصیه می کنم اگر قصد آپگرید کردن کل سیستم رو ندارید حداقل پاور معتبر و مناسبی تهیه کنید.
    امتیازها
    10
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط third person نمایش پست ها
    سلام . برای مشاوره خرید کارت گرافیک باید در این تاپیک اقدام کنید ، بودجه و کاربرد باید ذکر بشه تا کارت گرافیک مناسب پیشنهاد داده باشه.

اما در مورد سوالات سخت افزاری باید بگم که هر دو گرافیک رو مادربرد شما قابل نصب هست و هیچ مشکلی هم نخواهد داشت.

برد شما از یک درگاه PCIE X16 نسل دوم بهره میبره که به رنگ آبی و کاملا مشخصه. هر کدوم از این کارتها رو در این درگاه می تونید نصب کنید.
    اها فقط سوال اساسی که برام پیش اومده بود این بود که گرافیک asus gt710 درسته که ddr3 هس ولی قسمت اتصالیش فرق داره با گرافیک asus gt610 که اونم ddr3 هست.عکس هردوتا گرافیک رو مقایسه کنید فک کنم متوجه بشید اینجوری بازم ممنون از لطفتون
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 36e9be.jpg
مشاهده: 4
حجم: 72.4 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 22042b.jpg
حجم: 74.7 کیلو بایت
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    نقل قول نوشته اصلی توسط myfarh3 نمایش پست ها
    اها فقط سوال اساسی که برام پیش اومده بود این بود که گرافیک asus gt710 درسته که ddr3 هس ولی قسمت اتصالیش فرق داره با گرافیک asus gt610 که اونم ddr3 هست.عکس هردوتا گرافیک رو مقایسه کنید فک کنم متوجه بشید اینجوری بازم ممنون از لطفتون
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 36e9be.jpg
حجم: 72.4 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 22042b.jpg
حجم: 74.7 کیلو بایت
    تفاوت این دو در مسیرهای مورد پشتیبانی توسط درگاه PCIE هست ، یکی X16 و دیگری X8 هست.
    هیچ تفاوتی در عمل بین این دو مسیر برای این کارتها وجود نداره و در واقع استفاده از مسیر X8 موجب کاهش راندمان برای کارت 710 نمیشه.
    امتیازها
    6
    سطح
    1
    2
    کاربر جدید
    با عرض سلام مجدد
    خیلی خیلی ممنون از پاسخ دهی سریعتون
    من برای برق رسانی به پاورِ همون سیستمی که گفتم، از یه کابل برق خیلی قدیمی (حدود 8-9 ساله) استفاده می کردم...
    امروز یهو به ذهنم رسید که این کابله رو عوضش کنم. اولش که عوضش کردم و سیستم رو روشن کردم، حدود 2-3 بار پشت سر هم Restart شد ولی بعدش که اومد بالا دیگه هیچ مشکلی نداشت، باهاش حدود 3 ساعت (به صورت مداوم) Battle Field 4 (با کیفیت high) بازی کردم و هچ مشکلی نداشت و بلافاصله بعدش هم حدود 1 ساعت Watch Dogs (با کیفیت high) بازی کردم و باز هم هیچ مشکلی نداشت...
    به نظرتون این کابل قدیمی (و احتمالا خراب) می تونه علت این مشکل من باشه؟
    و در ضمن، الآن که ظاهرا مشکل حل شده، لازمه که اون کارهایی رو که فرمودید، انجام بدم یا خیر؟
    خیلی خیلی ممنون
    امتیازها
    240
    سطح
    4
    0
    کاربر جدید
    با سلام
    من مادربوردم مدلش h81m-v3 و مارکش هم ایسوس است می خواستم ببینم کارت گرافیکی که بتونه روش سوار شه و بشه باهاش بازیای جدید رو انجام داد چیه
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghavimehr نمایش پست ها
    با سلام
    من مادربوردم مدلش h81m-v3 و مارکش هم ایسوس است می خواستم ببینم کارت گرافیکی که بتونه روش سوار شه و بشه باهاش بازیای جدید رو انجام داد چیه
    سلام دوست عزیز

میزان بودجه، رزلوشن مانیتور و مدل پاور رو هم قید بفرمایید.
    امتیازها
    240
    سطح
    4
    0
    کاربر جدید
    میزان بودجه بین 400 تومان تا 500 تومان می خوام رزلوشن مانیتورم 900*1600 هست مدل پاورم هم green 535A
صفحه 858 از 1004 نخست ... 358758808848856857858859860868908958 ... آخرین
نمایش نتایج: از 8,571 به 8,580 از 10034

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع