ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 897 از 1004 نخست ... 397797847887895896897898899907947997 ... آخرین
نمایش نتایج: از 8,961 به 8,970 از 10034
    امتیازها
    5
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    دوستان من سیستم هم برا بوت شدن یک مشکلی پیدا کرده
    روشنش که میکنم از led پاور گرفته تا led های مادر بورد همه شروع به چشمک زدن میکنن یک حالتی شبیه نوسان داره حتی یک صدای نوسان هم داره و به مانیور هم یک سیگنال تصویر میفرسته و قطع میشه و به منوی بوت هم نمیرسه
    مادر بورد هم بوقی نمیزنه
    خودم حدسم مشکل پاور هست می خواستم مطمن شم که برا تعویضش اقدام کنم
    ممنون میشم کمک کنید
    یک ویدئو هم ازش گذاشتم
    https://www.dropbox.com/s/v1s2cn9id8...oblem.mp4?dl=0
    امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliardalan نمایش پست ها
    دوستان من سیستم هم برا بوت شدن یک مشکلی پیدا کرده
    روشنش که میکنم از led پاور گرفته تا led های مادر بورد همه شروع به چشمک زدن میکنن یک حالتی شبیه نوسان داره حتی یک صدای نوسان هم داره و به مانیور هم یک سیگنال تصویر میفرسته و قطع میشه و به منوی بوت هم نمیرسه
    مادر بورد هم بوقی نمیزنه
    خودم حدسم مشکل پاور هست می خواستم مطمن شم که برا تعویضش اقدام کنم
    ممنون میشم کمک کنید
    یک ویدئو هم ازش گذاشتم
    https://www.dropbox.com/s/v1s2cn9id8...oblem.mp4?dl=0
    دوست گرامی من این مطلب رو توی یک سایت پیدا کردم

1- اول باید ببینی مانیتور سالمه یا نه. برای این کار کابل VGA رو از پشت کیس جدا کن اگه تصویر زیر اومد یعنی مانیتور سالمه و اگه نیومد مانیتور مشکل پیدا کرده

عکس

2- اگه کارت گرافیک مستقل داری باید کارت گرافیک رو از مادربرد جدا کنی و سیستم رو روشن کنی اگه 3 تا بوق پیاپی زد یعنی رم و سی پی یو سالم هستن و مشکل از کارت گرافیک یا مادربرده
    نکته: به ندرت پیش میاد ایراد از سی پی یو باشه

3- کارت گرافیک رو خوب تمیز کن با قلمو و یا هر چیزی که داری و ببین فنش خوب و درست کار می کنه و یک خمیر سیلیکون بزن و بعد اسلات گرافیک رو هم تمیز کن بعد گرافیک رو بزار تو اسلات دوباره تست کن اگه باز هم مشکل وجود داشت مشکل از مادربرد یا پاوره

4- سیستم رو با یک پاور دیگه تست کن اگه درست کار می کرد ایراد از پاوره و اگه درست کار نمی کرد ایراد از مادربرده

5- موقع روشن شدن سیستم ببین صدای بوق اسپیکر مادربرد رو میشنوی اگه نمیشنوی پس مادربردت مشکل پیدا کرده

این نکته آخری رو از خودم میگم اگه من جای شما بودم سریع سیستم رو می بردم به یک تکنسین نشون میدادم چون اگه پاور مشکل داشته باشه اونوقت کل قطعاتت آسیب می بینه یعنی کار رو به کاردون میسپردم
    امتیازها
    2,252
    سطح
    28
    11
    کاربر جدید
    سلام.مدتی هست فکر میکنم بعضی مواقع سرعت هاردم(هارد اینترنال دسکتاپ) به شدت پایین میاد و باعث هنگ کردن کامپیوترم میشه.مثلا من با برنامه idm چند تا دانلود همزمان انجام میدم .بعد از اتمام دانلود و هنگامی که نرم افزار میخواد فایل رو در هارد ذخیره کنه(البته فقط برای دانلود های حجیم) سیستم هنگ میکنه و هارد شروع به صدا دادن زیاد اما طبیعی میکنه.البته اینم بگم که نه سی پی یو و نه رم در حالت لود سنگین نیستند و بیکارن.مثال دیگه از این موضوع اینه که مثلا وسط یه بازی آنلاین هستم و ناگهان صدای هارد در میاد و بازی شروع به لگ زدن شدید میکنه که حدس میزنم هارد مشکل ایجاد میکنه چون به محض اینکه صدای هارد در میاد بازی به لگ میوفته.در اکثر مواقعی که سیستم به هنگ میوفته هارد صدا میده و پردازنده و رم عموما بیکارن و بار کمی روشون هست.هارد من seagate یک ترابایت و 7200 دور هست.به نظرتون مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری؟راه حل چیه؟
    امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0192 نمایش پست ها
    سلام.مدتی هست فکر میکنم بعضی مواقع سرعت هاردم(هارد اینترنال دسکتاپ) به شدت پایین میاد و باعث هنگ کردن کامپیوترم میشه.مثلا من با برنامه idm چند تا دانلود همزمان انجام میدم .بعد از اتمام دانلود و هنگامی که نرم افزار میخواد فایل رو در هارد ذخیره کنه(البته فقط برای دانلود های حجیم) سیستم هنگ میکنه و هارد شروع به صدا دادن زیاد اما طبیعی میکنه.البته اینم بگم که نه سی پی یو و نه رم در حالت لود سنگین نیستند و بیکارن.مثال دیگه از این موضوع اینه که مثلا وسط یه بازی آنلاین هستم و ناگهان صدای هارد در میاد و بازی شروع به لگ زدن شدید میکنه که حدس میزنم هارد مشکل ایجاد میکنه چون به محض اینکه صدای هارد در میاد بازی به لگ میوفته.در اکثر مواقعی که سیستم به هنگ میوفته هارد صدا میده و پردازنده و رم عموما بیکارن و بار کمی روشون هست.هارد من seagate یک ترابایت و 7200 دور هست.به نظرتون مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری؟راه حل چیه؟
    سلام

شما نرم افزار CrystalDiskInfo رو دانلود کن و یک عکس کامل مثل عکس زیر ازش قرار بده که ببینیم ایراد سخت افزاری داره یا نه (اگه با یک عکس نمی شه دو تا عکس قرار بده از قسمت پایینی که اسکرول بار داره)

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: zbbt_a2.jpg
مشاهده: 8
حجم: 119.5 کیلو بایت

خودت هم می تونی به صورت تصویری با نرم افزار hard disk sentinel pro ببینی که وضعیت هارد یا هارد های سیستمت چطوریه و بد نیست یک عکس هم با این نرم افزار ایجا قرار بدی
    از سمت چپ هارد رو انتخاب کن و در سمت راست performance و health رو نگاه کن

نام: 2o0m_a1.png
مشاهده: 7
حجم: 78.0 کیلو بایت
    امتیازها
    2,252
    سطح
    28
    11
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad-96 نمایش پست ها
    سلام

شما نرم افزار CrystalDiskInfo رو دانلود کن و یک عکس کامل مثل عکس زیر ازش قرار بده که ببینیم ایراد سخت افزاری داره یا نه (اگه با یک عکس نمی شه دو تا عکس قرار بده از قسمت پایینی که اسکرول بار داره)

نام: zbbt_a2.jpg
مشاهده: 8
حجم: 119.5 کیلو بایت

خودت هم می تونی به صورت تصویری با نرم افزار hard disk sentinel pro ببینی که وضعیت هارد یا هارد های سیستمت چطوریه و بد نیست یک عکس هم با این نرم افزار ایجا قرار بدی
    از سمت چپ هارد رو انتخاب کن و در سمت راست performance و health رو نگاه کن

نام: 2o0m_a1.png
حجم: 78.0 کیلو بایت
    سلام.اطلاعات سلامت هارد رو با سه نرم افزار crystal disk info , hard disk sentinel و HD tune pro گرفتم و عکسش هارو آپلود کردم.تا جایی که من میدونم فقط برنامه HD tune pro یک خطا داده.حالا شما هم ملاحظه کنید نظرتون رو بگید.

نام: 2017-10-18 10_53_46-CrystalDiskInfo 7.1.1.png
مشاهده: 6
حجم: 120.9 کیلو بایت

نام: 2017-10-18 10_55_24-HD Tune Pro 5.70 - Hard Disk_SSD Utility.png
مشاهده: 9
حجم: 85.3 کیلو بایت

نام: 2017-10-18 11_00_10-Disk_ 0, ST31000528AS [5VP6H4MA]  -  Hard Disk Sentinel 5.01 PRO.png
حجم: 101.6 کیلو بایت

نام: 2017-10-18 11_00_55-Disk_ 0, ST31000528AS [5VP6H4MA]  -  Hard Disk Sentinel 5.01 PRO.png
حجم: 257.1 کیلو بایت
    امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    سلام.اطلاعات سلامت هارد رو با سه نرم افزار crystal disk info , hard disk sentinel و HD tune pro گرفتم و عکسش هارو آپلود کردم.تا جایی که من میدونم فقط برنامه HD tune pro یک خطا داده.حالا شما هم ملاحظه کنید نظرتون رو بگید.

نام: 2017-10-18 10_53_46-CrystalDiskInfo 7.1.1.png
حجم: 120.9 کیلو بایت

نام: 2017-10-18 10_55_24-HD Tune Pro 5.70 - Hard Disk_SSD Utility.png
مشاهده: 9
حجم: 85.3 کیلو بایت

نام: 2017-10-18 11_00_10-Disk_ 0, ST31000528AS [5VP6H4MA]  -  Hard Disk Sentinel 5.01 PRO.png
حجم: 101.6 کیلو بایت

نام: 2017-10-18 11_00_55-Disk_ 0, ST31000528AS [5VP6H4MA]  -  Hard Disk Sentinel 5.01 PRO.png
حجم: 257.1 کیلو بایت
    با توجه به ارور ها ایراد به احتمال زیاد از کابل ساتا هستش که با تعویض، با یک کابل با کیفیت مشکل حل می شه. و اینکه ببین SATA Connector پاور برای تامین برق، به هارد وصل شده یا با کابل مولکس وصل شده چون کابل مولکس هم مشکل سازه

کابل مولکس:

نام: 6rh0_a1.jpg
مشاهده: 2
حجم: 8.8 کیلو بایت

فقط موقع تعویض کابل مواظب باش چون بعضی از کابل های ساتا یک ضامن دارن که باید فشار بدی تا بتونی کابل رو از پورت خارج کنی به زور بکشی پورت کنده می شه اصطلاحا میگن کابل ساتا قفل دار.

دو نوع کابل ساتا هم داریم یکی معمولی و یکی با زاویه 90 درجه که برای جایی به کار می ره که مثلا ممکنه در کیس بسته نشه ولی به نظر من با زاویه 90 درجه خیلی کاربردیه

نام: 4otr_a2.jpg
مشاهده: 2
حجم: 13.6 کیلو بایت

اگه به فرض هارد مورد پیدا کرده باشه شاید بشه با نرم افزارهایی ارورهاش رو برطرف کرد ولی باید قبل از استفاده از چنین برنامه هایی از اطلاعات هارد بک آپ بگیری
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    هاردتون مشکلی نداره.
    اون ارور هم خطای انتقال اطلاعات از کابل SATA است.
    مشکلی نیست.
    امتیازها
    2,252
    سطح
    28
    11
    کاربر جدید
    ممنون از پاسخ گویی جامع و کامل جناب محمد و همچنین راهنمایی جناب آرمین.من عرضم اینه که اگه کابل SATA رو تعویض کنم مشکلاتی که در پست قبلی عرض کردم حل میشن؟یا فقط اون ارور مربوط به کابل حل میشه و در حل مشکلاتم بی تاثیر خواهد بود.چون من تا حالا کارای سخت افزاری نکردم ، اگه تعویض SATA فقط ارور رو حل میکنه و مشکلی از من حلی نمیکنه ، دیگه دست بهش نزنم.
    امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    ممنون از پاسخ گویی جامع و کامل جناب محمد و همچنین راهنمایی جناب آرمین.من عرضم اینه که اگه کابل SATA رو تعویض کنم مشکلاتی که در پست قبلی عرض کردم حل میشن؟یا فقط اون ارور مربوط به کابل حل میشه و در حل مشکلاتم بی تاثیر خواهد بود.چون من تا حالا کارای سخت افزاری نکردم ، اگه تعویض SATA فقط ارور رو حل میکنه و مشکلی از من حلی نمیکنه ، دیگه دست بهش نزنم.
    الان یک کابل ساتا قیمت چندانی نداره به فرض اگه مشکل هم حل نشد ضرر خاصی نکردی اما شما می تونی قبل از اینکار یک ویندوز جدید نصب کنی و حتما آخرین نسخه باشه که مشکلات کمتری داشته باشه. همچنین هارد رو دیفرگمنت کن و جدیدترین درایور کارت گرافیک رو هم دانلود و نصب کن.

فقط موقع نصب ویندوز درایو مربوطه رو فرمت کامل بکن و نه فرمت سریع

قبل از نصب ویندوز روی درایو مورد نظر راست کلیک کن و properties رو انتخاب کن و درسربرگ tools روی check now کلیک کن و تیک دو تا گزینه رو بزن طبق عکس و start رو بزن و ok کن و ریستارت کن تا ارور ها رو چک کنه

نام: m7vz_q1.jpg
مشاهده: 4
حجم: 108.7 کیلو بایت
    امتیازها
    9,361
    سطح
    65
    23
    کاربر انجمن
    دوستان مادر بورد من Asus Z87-plus هستش. کولر سی پی یو روی یکی از اسلات های رم رو گرفته و عملا یه تا اسلات رم دارم.
    الان رم 8 گیگ دوال یعنی دو تا 4 گیگ جی اسکیل تریدنت ایکس دارم. اگه بخوام یه رم 8 گیگ بگیرم و روی اسلات سوم بذارم عملا دوال بودن رو از دست میدم.
    به نظرتون این کارو بکنم؟ چقدر مگه تاثیر داره تو سرعت؟
    چون نمی خوام این رم ها رو بفروشم
صفحه 897 از 1004 نخست ... 397797847887895896897898899907947997 ... آخرین
نمایش نتایج: از 8,961 به 8,970 از 10034

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع