ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 151 از 1004 نخست ... 51101141149150151152153161201251651 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,501 به 1,510 از 10034
    امتیازها
    2,663
    سطح
    31
    247
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arsn نمایش پست ها
    نه ساپورت میکنه و نه توصیه میکنم کراس کنید ! چون x4 است !
    سلام علیرضای عزیز این قضیه ایی که گفتی x4نسبت به x16 خیلی تو گیم مهمه؟ فکر کنم فقط از نظر سرعت باید کمتر باشه درسته یانه؟
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeid1362 نمایش پست ها
    سلام علیرضای عزیز این قضیه ایی که گفتی x4نسبت به x16 خیلی تو گیم مهمه؟ فکر کنم فقط از نظر سرعت باید کمتر باشه درسته یانه؟
    سلام!
    بله x4 بودن تاثیر داره چون پهنای باند 4x برای اکثر کارت های mid range و high end باعث گلوگاه میشه مگر شما هدفتون کراس فایر کردن دو تا 6450 باشه ! (مثال زدم)
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    2,663
    سطح
    31
    247
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arsn نمایش پست ها
    سلام!
    بله x4 بودن تاثیر داره چون پهنای باند 4x برای اکثر کارت های mid range و high end باعث گلوگاه میشه مگر شما هدفتون کراس فایر کردن دو تا 6450 باشه ! (مثال زدم)
    تودوتا کارت که فکر نکنم تاپیر داشته باشه اولی که 16xفقط سرعت دومی یک سوم میشه...........واقعان حیف شد کلی برنامه داشتم برای sli کردت دوتا 460 شنیده بودم که تو برنامه 3d مارک از یه 660بهتره نمره گرفته درحد یه 580 بهتراز 480....
    امتیازها
    12
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    سلام بر اساتید محترم یه مشکل دارم ولی نمیدونستم کجا باید مطرح کنم
    یه نوت بوک ایسوز دارم مدل 1015t قبلن خیلی راحت روش با فلش ویندوز عوض میکردم ولی یه مدت هست نمیتونم از قسمت کپی کردن فایلهای ویندوز به بعد دیگه یه حالت هنگ میکنه فلش دیگه کار نمیکنه من خودم حدسم اینه بایوس رو آپدیت کردم اینجوری شده اگه میشه کمکم کنین ممنون میشم
    امتیازها
    38,216
    سطح
    100
    3,320
    همیار انجمن
    من تمام محتویات کیس رو ارتقا دادم اما کیسی که دارم مال 6 یا 7 سال پیشه - رنگش نقره ای و بدنه اش هیچ ورودی هوایی در بقل ، بالا یا جلوی کیس نداره! حالا می خوام بدونم که تو دمای داخل کیس تاثیر داره یا نه ؟ ( تا فردا عکسشو میزارم )
    مثلا اگه یه کیس مثل مگنوم بگیرم تاثیری زیادی تو کاهش دمای داخل کیس داره؟

اگه همین کیسم جای بیشتری برای فن داشت تا خرخره پر فن میکردمش( از این کار خیلی خوشم میاد )
    امتیازها
    38,216
    سطح
    100
    3,320
    همیار انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط XFX نمایش پست ها
    داشتن ورودی و خروجی هوا روی کیس تأثیر داره اما معمولاً پاور BigFan گرما رو به خوبی خارج میکنه (البته اگه قسمت بالای کیس نصب بشه) . ببینین اگه CPU رایانه شما AMD هست خب حتماً کیس جدید به همراه خنک کننده قوی بگیرین همینطور برای Intel core ؛اما اگه CPU رایانه پنتیوم 4 یا 8900 Dual Core یا ازین قبیل هست به نظرم همون فن پاور هم زیاده . تو تمام موارد بسته به فعالیتی که با رایانه انجام میدین گرما تولید میشه . اگه رایانتون پلیر موزیکه نیازی به تعویض کیس و نصب فن نیست اما اگه گیمر هستین یا گرافیست حتماً به فکر سیستم خنک کننده باشین .
    هفته پیش مین و CPU و رم رو عوض کردم ( ASUS P8B75-V - intel core i3 2120 - رم جیل 4 گیگ ) خریدم و الان سیپیو تو لود دماش تا 60 میرسه
    قطعات یه میلیونی برام آب خورد (به همراه گرافیک که قبلا خریدم ) و تا چند ماهی خبری از پول های عزیز بابام نیست!
    کلا کارای متوسط طراحی وب رو انجام میدم و در زمینه طراحی آماتور هستم

یه سوال دیگه هم داشتم! :
    این مادربرد p8b75-v چیپ جنوبی وشمالیش یکی شده؟
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    بنظرم این خنک کننده خیلی مناسبه Core i3 هستش (البته من نسبت به فن فابریکش میگم مناسبه) : ThermalRight HR-2 Macho . قیمتش حدود 60 تومنه . ضمناً اسلامشهر که مثل منطقه ما گردوخاک توش بلند نمیشه پس هردوطرف کیس رو باز بذارین تا هوا با داخل کیس صله رحم داشته باشه!! اگه کیس رو روی میز بذارین بهتر از پایین میز رایانس . در مورد چیپش بنده اطلاع ندارم!
    داشتن ورودی و خروجی هوا روی کیس تأثیر داره اما معمولاً پاور BigFan گرما رو به خوبی خارج میکنه (البته اگه قسمت بالای کیس نصب بشه) . ببینین اگه CPU رایانه شما AMD هست خب حتماً کیس جدید به همراه خنک کننده قوی بگیرین همینطور برای Intel core ؛اما اگه CPU رایانه پنتیوم 4 یا 8900 Dual Core یا ازین قبیل هست به نظرم همون فن پاور هم زیاده . تو تمام موارد بسته به فعالیتی که با رایانه انجام میدین گرما تولید میشه . اگه رایانتون پلیر موزیکه نیازی به تعویض کیس و نصب فن نیست اما اگه گیمر هستین یا گرافیست حتماً به فکر سیستم خنک کننده باشین .
    بطور معمول کیس باید در سمت چپش جای فن داشته باشه حالا چه پایین در باشه چه روبه روی فن cpu . (پیشنهاد تاپ : در سمت چپ رو بردارین و یک فن بزرگ به جای در نصب کنید . البته فن عقب باید ورودی باشه و این فن بزرگ خروجی . فن پاور رو هم قطع کنین سپس حالشو ببرین )
    سلام دوست خوبم،

آقا اين پيشنهادات شما بعضا" خيلى خطرناكه ممكنه يه بنده خدايى رو متضرر كنه.

1. CPU Core I3 اصلا نياز به كولر ThermalRight HR-2 Macho نداره. پردازنده هاى Core i3 با همون كولر استوك خودشون خوب كار ميكنند. كولر بهتر از اون خرج اضافيه. اگر دما بالاست،‌ مشكل از جاى ديگه است.

2. ThermalRight HR-2 Macho كجاش 60 تومنه؟ الان كولر 60 تومنى كجاى ايران داريم؟

3. دربهاى كيس رو براى محفوظ گذاشتن تجهيزات داخل كيس قراردادند و ايجاد تونل گردش هوا. گاهى با برداشتن درب هاى كيس ممكنه اصلا نتيجه ى عكس داشته باشه در جهت افزايش دما. هر كيس با كيس ديگر متفاوته، نميشه همينطورى نسخه بپيچى سرور من.

4. فن پاور به قول شما Big FAN - هيچ ارتباط مادى يا معنوى با فن CPU يا دماى CPU يا هرچيز CPU نداره. فن پاور خيلى كار كنه گرماى پاور رو كمتر كنه. همين.

5 همه ى رايانه ها بلفعل گرما توليد ميكنند و همه نياز به خنك كننده مناسب خودشون دارند، ولى در حد لازمه.

6. اصن مگه ميشه درب سمت چپ كيس رو با فن عوض كرد؟

7. فن پاور رو قطع كنى جاش گل آفتاب گردون در مياد تو كيس. از ما گفتن.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام . در ابتدا باید عذر خواهی کنم بابت اینکه یکسری توضیحات رو ندادم . قصد ضربه زدن به آقا میلاد رو نداشتم . امیدوارم به بزرگی خودتون ببخشین. اما خب توضیحاتم رو میدم که حرفام ناقص نشه : 1) اینکه هر پردازنده ای با کولر فابریک خودش بهتر کار میکنه قطعیه و من شکی توش ندارم وگرنه شرکت بیمار نبوده که روش بذاره . اما اینکه کولر بهتر از اون خرج اضافیه یه اشتباهه محضه! شما جای فن یه سیستم خنک کننده هیدروژن مایع بذارین متوجه اختلاف بسیار زیادشون میشین . در مورد فن هم همینطوره؛ یه فن هست که دورش پایینه و قیمتش 6 هزار تومن ، یه فن هست دور و کیفیت و خنک کنندگی و آلیاژ و ... متفاوته قیمتش هست 60 تومن . مطمئن باشید بین خنک کنندگی فن 6 تومنی با فن 60 تومنی اختلافی هست.
    داداشم اصلا نیاز به عذر خواهی نیست. @};- داریم با هم حرف میزنیم. نگرانی من از دوستی خاله خرسه است. در اینکه من و شما صادقانه در حال کمک هستیم هیچ شکی نیست ولی گاهی راه حلهای اشتباه میدیم.

کولر های افتر مارکت یا مثلا همون Macho با هدف اوورکلاک تولید شدن. پردازنده های Core i3 قابلیت اوورکلاک شدن رو ندارند. فوقش یک یا دو دهم (0.2) گیگاهرتز. همون مقداری که کولر فابریک خودش خنکش میکنه براش بسه. اگر یه همچین پردازنده ای با کولر فابریکش دماش بالاست، یا کولر بد نصب شده، یا خمیر سیلیکنش کمه، یا بد پخش شده، یا کولینگ داخل خود کیس ضعیفه.

قیمت کولر Macho بالای 140 هزار تومنه، اون وقت شما برای طرف نسخه می پیچی برای پردازنده ای که اصلا نیاز نیست تا اون حد خنک بشه همچین پیشنهادی نمیتونی بدی. خنک کردن پردازنده با هدف اوورکلاکه، پردازنده ای که اوورکلاک نمیشه چه نیازی به کولر 140 هزار تومنی داره؟ که مثلا 3 درجه خنکتر کار کنه؟ چه نتیجه ای داره؟ چه کاریه خوب کولر فابریکش به اندازه ای که لازمه خنکش میکنه.

2) من از قیمت نمیگم چون پخش کننده نیستم . اما شما ظاهراً زیاد تو بازار نیستین؟!! فن از 4 یا 5 تومن برو تا 400 تومن تو بازار هست . نمونش فن خودم که قیمتش 130 تومنه . میتونین از اینجا بخرین . اینجا اشتباه از من بود که ذکر نکردم اگه اتاق جدا واسه ی سیستم دارین این کار رو انجام بدین تا یه وقت کسی سهواً آسیبی بهش نزنه .
    من حمل کننده ام. تا همین حد در حال فعالیت در بازار هستم، غیر از محصولات کشاورزی و حیوانات زنده، همه چیزی به ایران حمل میکنم.
    حالا یه سر به همون سایت بزنین، بعیده این روزها همون کولر خودتون رو 150 هم بدن.

4) عزیز من؛ من که نگفتم دمای CPU با فن پاور میاد پایین؛ من میگم هوای داخل کیس رو میبره بیرون و به عنوان خروجی هوا عمل میکنه . شما گویا خبر ندارین پاور BigFan دوتا فن داره که یکی زیرش نصبه (همون BigFan) و یکی پشتش (البته تو جدیدا نیست و این رو چون ذکر نکرده بودم عذر میخوام بابتش) . بیشتر مطالعه و تحقیق کنین. 5) مییلاد جان گفتن اگه جاش رو کیسم بود تا خرخره روش فن میبستم!! به نظر شما اینکار اشتباهه ؟؟! معلومه که همه ی رایانه ها گرما تولید میکنن اما میشه گرما رو مهار کرد . یکی از دوستان تو یه تاپیک گفته بودن با موتور یخچال یه سیستم سرمایشی میشه درست کرد؛ حالا به هر روش و صورتی که گفته بودن کاملاً منطقی بود . من الان باید بگم اونا دارن وقت تلف میکنن؟؟ و گرمای رایانه فقط و فقط باید با فن اصلی مرتفع بشه؟؟! نمیدونم با چه اطلاعاتی و چه منابعی این حرفا رو میزنین. 6) بله میشه! دوستم یه سیستم داره با مادر بورد ازراک G41 . رایانش خیلی داغ میکرد یه تهویه به سایز درب جای درب نصب کرد . اولش خودمم باورم نمیشد اما وقتی با چشمم دیدم و اینکه کارایی سیستم دوبرابر شده رو هم دیدم مطمئن شدم . ضمناً بنده آقا میلاد رو مجبور به انجام اینکار نکردم
    راه حلی که به یک نفر میدی باید فراگیر باشه، اینکه رفیق شما یه ابتکاری خیلی خاص زده رو نمیشه عمومیت داد. وقتی راهکاری به کسی میدی باید اون راه کار فراگیر و به راحتی عملی باشد. همه که نمیتونن گوجه فرنگیشون رو از نارمک تهیه کنند. میدونی که منظورم چیه. :)

و اینجا انجمن هست و هرکسی باید یه نظر بده و در انتها نظر بهتر توسط صاحب سوال انجام بشه که متأسفانه گاهی پاسخ ها با اطلاعات کم داده میشه و نتیجه میشه این.
    اینجا انجمن هست، ولی هر کسی نباید هر نظری بده. انجمن در هر زمینه ای مسئول و متخصص داره، پاسخ میدن. بقیه اعضا هم مشکلاتشون رو مطرح میکنند. گاهی برای کمک به هم ممکنه کسی دانش و تجربه اش رو در اختیار دیگران بگزاره. ولی باید 100% مطمئن باشه چیزی که داره میگه درسته، و اگر اشتباه میکنه باید قبول کنه که اشتباه کرده.

من اینجا فقط نظرم رو بیان میکنم و اگه کسی دوست نداشت و خوشش نیومد میتونه بهم بگه تا نظر نذارم . من ناراحت نمیشم . به نظرم حتی اگه اشتباهی هم کرده باشم باید بطور صحیح گوشزد میشد نه با تیکه انداختن! متأسفانه چون فضای مجازی هست ، ادب و احترام نیست .
    بیخیال جک، من کجا بی ادبی کردم. قبول دارم در نوشتار لحن آدم معلوم نمیشه اما خواهشا شما با لحن دوستانه پست های من رو بخون.

تیکه هم اینطوری در نظر بگیر که سرکلاس نشستیم دوستانه با هم صحبت میکنیم میگیم و میخندیم. بحث دوستی و صمیمیته، فقط خواستم یک بازنگری در برخی پیشنهاداتت بدی.

شما یک لحظه خودت رو بگذار جای یک نفری که داره پست های شما رو میخونه، بعد میرسی به اینکه فن پاور رو خاموش کن، درسته هیچ کسی همچین اشتباهی رو نمیکنه، ولی اولین چیزی که به ذهن آدم میرسه اینه که پاور داغ میکنه و میسوزه. حالا اومدیم و به این راحتی نسوخت، یعنی سیم داغ شد، فیوز پرید. اومدیم فیوز عمل نکرد، سیم آتیش گرفت، اومدیم طرف سیستم رو شب رو دانلود گذاشته و خوابیده یا از خونه بیرون رفته، خونه آتیش گرفت، بدبخت شد. اونوقت من و شما تو خونمون نشستیم با آرامش داریم چایی و کیک میخوریم و از نتایج پیشنهاداتمون بی خبریم. نمیتونیم همینطوری یه حرفی بزنیم داداشم.

یا کامل و با دلیل توضیح درست باید بدیم، یا اصلا ندیم. به خدا دومی خیلی راحت تره. من هردفعه یه حرفی میزنم به خودم بد و بیراه میگم چرا بیخود دخالت کردم، من نه تحصیلات و سواد کامپیوتر دارم و نه تجربه ی کافی. فقط از روی علاقه شخصی به این سمت کشیده شدم. حالا اگر طرف درنتیجه ی حرف من ضرری بهش بخوره، چطوری باید جوابگو باشم. برای همین سعی میکنم تا جایی که میتونم مقاومت میکنم و حرفی نمیزنم. همونطور که گفتم انجمن در هر زمینه متخصصین خوبی داره که میتونن کمک کنند.
    امتیازها
    629
    سطح
    12
    4
    کاربر جدید
    سلام نميدونستم كجا بايد بپرسم ميخواستم ببينم اين پاورايي كه ميگم براي اين قطعات كفايت ميكنه يا نه اوركلاكم نميكنمAcBel 500w Gold ، GREEN GP480A-EUماردبورد سري z77سي پي يو i5 ivy bridgeكارت گرافيك hd 7770ممنون
    عجله ايه ممنون
    امتیازها
    2,553
    سطح
    30
    336
    کاربر انجمن
    سلام دوستان
    شاید این سوال جاش اینجا نباشه و بی مورد باشه ولی مجبورم بپرسم.l-)
    قراره یک s.s.d 128 gb بگیر.چون زیاد در موردشون اطلاعات ندارم خواستم :-??
    اگر ممکنه منو در خردید یکی از مارک های خوب از نظر سرعت و عملکرد راهنمایی کنید.
    اگر هم خودتون مدل خاصی در نظر دارید که خوبه پیشنهاد بدید خوشحال میشم.
    ممنون:">
صفحه 151 از 1004 نخست ... 51101141149150151152153161201251651 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,501 به 1,510 از 10034

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع