ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    امتیازها
    848
    سطح
    15
    9
    کاربر جدید

ارتقای سیستم

با سلام و خسته نباشید.
    بنده یک HP compaq 6000 دارم با مشخصات زیر:
    CPU: CORE 2 DUO E8400 3.0GHz
    VGA: MSI 1GB GeForce 8400GS
    RAM: 2GB 1333 'X2
    HDD: 1TB PROBLEM WD INTERNAL & 250GB HITACHI
    میخاستم CPU این کیس رو به Core 2 Quad Q9650 تغییر بدم و رم رو چهار تا چهار گیگ بندازم، چون داخل سایت ها پشتیبانی رم رو زده بود تا 16 گیگ و منم گفتم با چهارتا اسلات بهترین کانفیگ چهارتا چهار گیگ است.
    تنها چیزی که توش مردد هتم انتخاب گرافیک هست که بهترین گرافیک نسبت به CPU مد نظر و 16 گیگ رم 1333 چی میتونه باشه؟
    اگر هم داخل انتخاب CPU و رم ها اشتباهی کردم ممنون میشم بهم بگید.
    ویرایش توسط POWERCELL : 2023/04/10 در ساعت 22:35 دلیل: سه بند آخر چپ چین شده اند
    امتیازها
    848
    سطح
    15
    9
    کاربر جدید
    …..UP
    عاشق سخت افزار
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن
    سلام و عرض ادب

دوست عزیز متاسفانه سیستم های LGA 775 در حال حاظر کاملاً منسوخ شدن و برای هیچگونه کاربری توصیه نمیشن و ارتقای این سیستم ها هم از نظر هزینه اصلاً به صرفه نیست.
    الاایحال اگه میخواید ارتقا رو انجام بدید، با فرض سالم بودن پاور کیس به نظرم این قطعات هماهنگی خوبی بین هزینه و عملکرد دارن(البته باز هم تهیه سیستم جدید مطلقاً منطقی تره)

پردازنده: Q9500 یا حداکثر Q9550
    رم: 4 ماژول 4GB همسان با فرکانس پایینتر از 1600MHz
    گرافیک: حداکثر R5 240(با پنل مینی کیس)
    + یه SSD 2.5 نو اینچی

اولویت هم اول با تهیه SSD و در وهله بعد با بقیه قطعات هست. حداکثر سرعتی هم که مادربرد شما میتونه بهش برسه در بهترین حالت 300MB هست، پس به جای سرعت بیشتر تمرکز رو روی برند و حجم بزارید.
    از اونجایی که قطعات فقط به صورت دست دوم هستن، برای خرید رم ها حتماً قبلش با پرسیدن از فروشنده مطمئن شید که روی سیستم های LGA 775 بدون مشکل کار میکنن.
    گرافیک های بالاتر از R5 240 هم به دلیل گلوگاه پردازنده و محدودیت پاور مینی کیس فکر نمیکنم پرفورمنس بیشتری رو حاصل بشن پس روی مدلهای گرونتر حساب باز نکنید.

امتیازها
    848
    سطح
    15
    9
    کاربر جدید
    بسیار ممنون با خوندن ((حداکثر Q9550)) کلا منصرف شدم و احتمالا سوییچ کنم روی ۱۱۵۱ چون قدرت همون Q9650 هم خیلی کمبود و قرار بود اور کلاکش کنم. از بابت برق خیالم راحت بود چون پاور هایی با قدرت بالا تر و پورت های یکسان در دست رس داشتم. سوال بعدی:
    اگر بخام سیستم جدید بگیرم پیشنهاد شما اینه که یک باندل برای مثال ای فایو نصل هفت بدون رم و مابقی داستان بگیرم و خودم جمع کنم و یا دوباره برم سراغ مینی کیس های hp چون واقعا رازی بودم و مانور های خوبی رو روی همین قدیمیه دادم.
    عاشق سخت افزار
    امتیازها
    848
    سطح
    15
    9
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط POWERCELL نمایش پست ها
    بسیار ممنون با خوندن ((حداکثر Q9550)) کلا منصرف شدم و احتمالا سوییچ کنم روی ۱۱۵۱ چون قدرت همون Q9650 هم خیلی کمبود و قرار بود اور کلاکش کنم. از بابت برق خیالم راحت بود چون پاور هایی با قدرت بالا تر و پورت های یکسان در دست رس داشتم. سوال بعدی:
    اگر بخام سیستم جدید بگیرم پیشنهاد شما اینه که یک باندل برای مثال ای فایو نصل هفت بدون رم و مابقی داستان بگیرم و خودم جمع کنم و یا دوباره برم سراغ مینی کیس های hp چون واقعا رازی بودم و مانور های خوبی رو روی همین قدیمیه دادم.
    ((علاقه شدیدی به مادینگ و شخصی سازی کیس ها دارم))
    عاشق سخت افزار
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط POWERCELL نمایش پست ها
    اگر بخام سیستم جدید بگیرم پیشنهاد شما اینه که یک باندل برای مثال ای فایو نصل هفت بدون رم و مابقی داستان بگیرم و خودم جمع کنم و یا دوباره برم سراغ مینی کیس های hp چون واقعا راضی بودم و مانور های خوبی رو روی همین قدیمیه دادم.
    والا همش برمیگرده به نوع کاربری و بودجه ای که قرار دادید. اگه میخواید بدون دردسر و اعصاب خردی گیم یا کارای روزمره رو انجام بدید بهتره نسل های جدید رو انتخاب کنید.
    در غیر این صورت باید بدونید که نسل ها قدیمی دو مشکل اساسی دارن، یک اینکه عمدتاً به صورت دست دوم هستن و دو اینکه هر نسلی میشه گفت واسه خودش یه داستانی داره.
    از نظر مادینگ هم یا میتونید یه کیس مید-تاور تهیه کنید اونو بسته به اشتیاقتون تغییر بدید، یا برعکس با محدودیت های مینی کیس یه حرکتایی بزنید که منجر به زیبایی/تغییر بشه.

امتیازها
    848
    سطح
    15
    9
    کاربر جدید
    ممنونم از راهنماییتون. مشکلی که با دست دوم بودنشون نداشتیم و نخوتهیم داشت چون نمیتونیم داشته باشیم اصلا. ماکسیمم چیزی که بتونم تهیه بکنم نهایتا نصسل نه باشه. برای رشته تصویر سازی و جلوه های ویژه میخاستم این cpu های 2 هسته ای قدیمی دیگه واقعا جون ندارن چه با اور کردن و خنک کردن و تمیز کاری دوره ای نمیتونن بالاخره کار یک نسل نهی رو انجام بدن. در مود مادینگ هم که اگر بتونم کیس های تاور و یا ورک استیشن های اچ پی رو تهیه بکنم بسیار دستم رو باز میکنه. بازم ممنون از راهنمایی و همراهیتون. حتما در صورت خرید اعلام میکنم.
    عاشق سخت افزار
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع