درود بر شما
بنده قصد خرید پایه ی خنک کننده برای لپ تاپ گیمینگ Acer Nitro 5 AN515-45-R2LE رو دارم.
طبق سرچ هایی که کردم و مطالبی که خوندم باعث شد یک سری سوال برام پیش بیاد که جوابش رو پیدا نکردم و از دوستان درخواست راهنمایی دارم.

خوب , بهترین جنسی که برای کول پد توصیه میشه کول پد با بدنه ای از جنس آلومینیوم هستش
سوالم در این مورد اینه که:

1) به دلیل اینکه جنس این لپ تاپ از پلاستیک هست , آیا باز هم خرید کول پد از جنس آلومینیوم توصیه میشه؟
چون حدس میزنم ممکنه استفاده از کول پد آلومینیومی مختص لپ تاپ هایی با جنس بدنه ی فلزی باشه.

مطلب بعدی , همانطور که داخل تصویر مشخصه , این لپ تاپ محفظه هایی در بخش بالایی داره,

همچنین Dust Proof یا همان خاصیت ضد گرد و غباری هم داره,

2) استفاده از کول پد و وزش باد به سمت داخلیه لپ تاپ باعث نمیشه جلوگیری بشه از بیرون کردن گرد و غبار و در نتیجه حبس اونها؟
3) همچنین وزش و فشار باد به سمت داخل باعث جلوگیری از کارکرد درست فن ها و کند شدن سرعت فن های خود لپ تاپ نمیشه؟

یعنی برای مثال کول پد 10 درجه خنک کنندگی ایجاد کنه و فن های کول پد باعث بشن که سرعت فن های خود لپ تاپ مقداری پایین بیاد و در آخر در لپ تاپ یا تغییر دمای محسوسی ایجاد نشه و یا نتیجه ی بالعکس بده و حتی دما بیشتر هم بشه

و سوال آخر اینکه

4) اصلا خرید کول پد دارای فن برای این لپ تاپ با توجه به فن ها و قطعاتش توصیه میشه؟
یا کافیه فقط یک استند و پایه فقط برای ایجاد فضا و گردش هوا بین بخش زیرین لپ تاپ و میز یا زمین تهیه کنم؟

ممنون میشم دوستان نظراتشون رو به اشتراک بگذارند.