سلام دوستان. امیدوارم عالی باشید. راستش من 2 روزه یه مانیتور 4k با مشخصات ROG Swift PG32UQ خریداری کردم ولی 2 تا مشکل پیش اومده :

1) گاهی اوقات بعد از ری استارت یا روشن کردن سیستم ، مانیتور تصویر نمیده ، حتی با وجود اینکه وارد ویندوز 10 یا 11 هم میشه و سیستم بالا میاد. یعنی چراغ مانیتور اون زیر روشن میشه و از حالت نارنجی به سفید تغییر میکنه ولی دوباره خاموش میشه و به حالت نارنجی برمیگرده. ارور DisplayPort no signal میده.

2) گاهی وقتی بطور مثال چند دقیقه سیستم و مانیتور کاری نداری و سیستم بصورت خودکار اسکرینش آف میشه یا وقتی میره به حالت sleep ، هر چی رو موس کلیک کنی یا تکونش بدی یا دکمه های کیبورد رو فشار بدی ، تصویر برنمیگرده و ارور DisplayPort no signal میده. این مشکل sleep بیشتر وقتی ظاهر میشه که تمام قطعات رفتن به حالت اسلیپ ولی فن پُشت کیس هنوز بطور کامل خاموش نشده ، یعنی طی همون ثانیه های اول رفتن سیستم به sleep...

این دو مشکل همیشگی نیست و گاهی پیش میاد و گاهی نه ، یعنی زمان دقیق مشخصی نداره.

با مانیتور Aorus FI27Q که 2K هم هست، روی همین سیستم هیچ مشکلی نداشتم. مشخصات دقیق سیستمم هم اینه :

کارت گرافیک GIGABYTE RTX 2060 Super GAMING OC 8G
مادربرد Rog B56-F Gaming WiFi
پردازنده Intel Core i7 10700 TRAY
2 تا رم Team Group T-Force Delta 16GB Dual 3000MHz CL16
پاور SilverStone 750W ET750-HG

گرافیک آنبوردم هم غیرفعال بود که اونم از طریق بایوس فعال کردم و آخرین درایور اینتل رو روش نصب کردم ...
فریمور مانیتور رو هم آپدیت کردم. ولی تفاوتی نکرده...
در هر سه اسلات دیزپلی پورت کارت گرافیک تستش کردم ولی فرقی نکرد...

دوستان ممنون میشم کمکم کنید ...