سلام،

تصمیم دارم یه سیستم قوی ببندم برای کارهای پردازشی سنگین و تعداد زیاد ماشین مجازی و بازی های روز و گاهی شاید رندر.
تا حد امکان پرچم دار و مطابق تکنولوژی روز؛ یه چیز خدا باشه دیگه (:

فقط کیس، احتمالاً با قطعات زیر، مگر چیز خاصی نیاز باشه که ندونم و لطفاً اضافه کنید.

- بودجه: 100م تومن. (اگه کمه بگید یه فکری کنم (: )
- پردازنده: فک کنم الان پرچم دار Intel Core i9-12900K باید باشه مگر چیز بهتری پیشنهاد بدید.
- مادربرد: ایده ای براش ندارم ولی خدا باشه دیگه (:
- رم: حداقل 64 گیگ خوبه، اگه ارزون بیافته 128 هم بشه چه بهتر، نسل DDR5 مثکه تازه اومده، اگر پیشنهاد بشه و خیلی گرونش نکنه. چون فک کنم مادربردم تحت تاثیر قرار بده.
- اس‌اس‌دی: حداقل 1 ترا
- اچ‌دی‌دی: دارم، نیاز ندارم.
- منبع تغذیه: نمیدونم، اما هارد و چیز میز معمولاً زیاد وصل میکنم و کارت گرافیک هدف نهاییم بالاترین مدل خواهد بود.
- کیس: نمیدونم، کلاً فک کنم RGB باشه بهتره. اما ظاهری بسیار ساده.
- خنک کننده آبی: دوستم تازه یه مدل بروز گرفته میگه توی کار سنگین بسیار زیاد صدا میده. این منو نگران کرده. (خیلی خیلی برام مهمه مطلقاً صدایی نداشته باشه)
- گرافیک: البته "با و بدون" کارت گرافیک! چون یه گرافیک GTX 1650 4 GIG دارم و از طرفی هنوز نمیدونم میخوام چیکار کنم، اولویت گرافیک برای بازیه اما شاید بخوام بعداً ماینم کنم! (: و خب میدونم الان بهترین کارت به تنهایی حدود 100 تومنه. برای همین شاید با همونی که دارم سر کنم تا بعداً یه چیز خوب بخرم.
ولی اگر سیستمم خیلی کمتر از بودجم شد، حتی با یکم هزینه بیشتر کارت گرافیک مناسب و بهتر از 1650 موقتی پیشنهاد باشه خوبه تا توی فاز بعدی گرافیک رو ارتقا بدم، حداقل 4 پورت خروجی مانیتور بده. کلاً نمیدونم گرافیکو چیکار کنم (: ولی خلاصه نمیخوام بخاطر کارت گرافیک، سیستم رو فدا کنم و کم بزارم.

اگر بازم پیشنهادی برای بودجه بیشتر از این داشتید بگید استقبال میکنم، یهو دیدید جو گیر شدم اضافه کردم! (:

ببخشید اگه طولانی شد و پیشاپیش ممنونم (: