ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    امتیازها
    1,714
    سطح
    24
    0
    کاربر جدید

Unhappy مشکل ریست شدن ناگهانی لپ تاپ

حدود یکی دوماه هستش من یه لپ تاپ لنوو خریدم مدل دقیقش ideapad 5-14ALC05 Laptop - Type 82LM هستش و پردازنده amd ryzen 7 5500u و ram16
    مشکل این جاست که دارم با لپ تاپ کار میکنم و یهویی بدون هیچ دلیلی لپ تاپ ریست میشه و اصن مهم نیست دارم چکار میکنم فیلم میبینم یا برنامه نویسی میکنم یا وب گردی یهو ریست میشه گاهی وقتا تو ورزش سه بار اینجور میشه گاهی وقتا روزی یک بار و کلی سرچ کردم توی سایت های خارجی و فروم لنوو دیدم که چنین مشکلی هم بقیه دارن و حل نشده
    قسمت event viewer ویندوز رو که میبینم هر بار که ریست میشه ناگهانی ارور critical میده با id 41 و سرچش که کردم سایت ماکروسافت هم کامل خوندم اما بازم درست نشد حتی اون تیک ریست اتوماتیک هم ورداشتم بازم ریست میشه طبق خود برنامه lenovo vantage هم کل قطعات رو تست میکنه و همه هم pass میشن مشکل ندارن سی پی یو هم وقتی داغ میکنه فن کار میکنه و دما رو میاره پایین و همه چی عادیه یعنی میخوام بگم فکر نکنم به علت داغی باشه هررر کار بگید کردم درایور از سایت رسمی اپدیت کردم ویندوز اپدیت کردم از خود سایت لنوو و amd اتئماتیک خودش اپدیت کرده بایوس رو اپدیت کردم با اخرین ورژن که میاد اما بازم همین جوریه
    نکته ای که هستش اینه وقتی ریست میشه ناگهانی و سیستم بالا میادصدا کامل قطع و قطعه وای فای هم کامل قطع میشه یعنی انگار جفت شونو نداره سیستم تو دیوایس منیجر هم علامت زرد دارن و تا خودم ریست نکنم بر نمیگردن گفتم اینو بگم شاید کمکی که به عیب جویی
    و در اخرم اینو بگم که من برنامه نویس هم و از لینوکس زیاد استفاده میکنم روی لینوکس اصلا یک بارم ریست نشده و مشکلی نداشته توزیع هم مانجارو هستش اما با ابونتو خیلی مشکل داره ناگفته نمونه از همون اولم برای لینوکس خریدمش ولی خب گفتم ویندوزم داشته باشم برای یکسری کارا

حالا به نظرتون چکار کنم؟؟راه حلی به ذهنتون میرسه یا اینکه بدونید مشکل از چیه؟؟؟دلم نمیاد بدمش گارانتی فعلا ببرنش زیر جراحی گارانتیشم گرین هست
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadBohluli نمایش پست ها
    حدود یکی دوماه هستش من یه لپ تاپ لنوو خریدم مدل دقیقش ideapad 5-14ALC05 Laptop - Type 82LM هستش و پردازنده amd ryzen 7 5500u و ram16
    مشکل این جاست که دارم با لپ تاپ کار میکنم و یهویی بدون هیچ دلیلی لپ تاپ ریست میشه و اصن مهم نیست دارم چکار میکنم فیلم میبینم یا برنامه نویسی میکنم یا وب گردی یهو ریست میشه گاهی وقتا تو ورزش سه بار اینجور میشه گاهی وقتا روزی یک بار و کلی سرچ کردم توی سایت های خارجی و فروم لنوو دیدم که چنین مشکلی هم بقیه دارن و حل نشده
    قسمت event viewer ویندوز رو که میبینم هر بار که ریست میشه ناگهانی ارور critical میده با id 41 و سرچش که کردم سایت ماکروسافت هم کامل خوندم اما بازم درست نشد حتی اون تیک ریست اتوماتیک هم ورداشتم بازم ریست میشه طبق خود برنامه lenovo vantage هم کل قطعات رو تست میکنه و همه هم pass میشن مشکل ندارن سی پی یو هم وقتی داغ میکنه فن کار میکنه و دما رو میاره پایین و همه چی عادیه یعنی میخوام بگم فکر نکنم به علت داغی باشه هررر کار بگید کردم درایور از سایت رسمی اپدیت کردم ویندوز اپدیت کردم از خود سایت لنوو و amd اتئماتیک خودش اپدیت کرده بایوس رو اپدیت کردم با اخرین ورژن که میاد اما بازم همین جوریه
    نکته ای که هستش اینه وقتی ریست میشه ناگهانی و سیستم بالا میادصدا کامل قطع و قطعه وای فای هم کامل قطع میشه یعنی انگار جفت شونو نداره سیستم تو دیوایس منیجر هم علامت زرد دارن و تا خودم ریست نکنم بر نمیگردن گفتم اینو بگم شاید کمکی که به عیب جویی
    و در اخرم اینو بگم که من برنامه نویس هم و از لینوکس زیاد استفاده میکنم روی لینوکس اصلا یک بارم ریست نشده و مشکلی نداشته توزیع هم مانجارو هستش اما با ابونتو خیلی مشکل داره ناگفته نمونه از همون اولم برای لینوکس خریدمش ولی خب گفتم ویندوزم داشته باشم برای یکسری کارا

حالا به نظرتون چکار کنم؟؟راه حلی به ذهنتون میرسه یا اینکه بدونید مشکل از چیه؟؟؟دلم نمیاد بدمش گارانتی فعلا ببرنش زیر جراحی گارانتیشم گرین هست

سلام

مشکل سخت افزاریه، یکی از قطعات ایراد داره و مادربرد برای جلوگیری از آسیب به خودش سیستمو ریست میکنه. ممکنه ایراد از بخش مدار تغذیه هم باشه.

به گارانتی ندین کم کم تعداد دفعات ریست شدن بیشتر و بیشتر میشه و مابقی قطعات شروع به سوختن میکنند.

راهی نیست جز تحویل به گارانتی و تعویض لپتاپ.
    امتیازها
    1,714
    سطح
    24
    0
    کاربر جدید
    ای بابا چه بد
    حالا باید بدمش گارانتی گرین یا خود جایی که ازش خریدم؟؟؟از سایت ای تی سی تی خریدمش
    و اینکه ب نظرتون چرا روی ویندوز اینجوریه ولی روی لینوکس این مشکل رو نداره؟؟؟
    حالا گارانتی گرین گارانتی خوبی هستش طبق تجربه اینا اگه تجربه ای داشتین ازش ؟؟؟؟
    امتیازها
    1,714
    سطح
    24
    0
    کاربر جدید
    ای بابا چه بد
    حالا باید بدمش گارانتی گرین یا خود جایی که ازش خریدم؟؟؟از سایت ای تی سی تی خریدمش
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadBohluli نمایش پست ها
    ای بابا چه بد
    اگر خرید زیر 7 روزه، چک کنید ببیند برگشت بزنید قبول میکنند یا نه، اگر قبول نکردن باید بدین به گرین.

تجربه گارانتی گرین رو ندارم.

در مورد لیونکس باید بگم هیچ سیستم عاملی اندازه ویندوز از منابع سیستم استفاده نمیکنه، بنابراین فشار خیلی کمتری در لینوکس به قطعات میاد که در چنین شرایطی با فشار کمتر به قطعات، مشکلات خودشون رو نشون نمیدن.
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)