ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 180

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    امتیازها
    55
    سطح
    1
    17
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mtostar نمایش پست ها
    آقا آرمین عزیز

الان فقط یه چیزی که هنوز متوجهش نشدم اینکه مادربر سری z590 باشه باید پردازنده اینتل بندازم روش ولی اگه x570 ببندم باید پردازنده رایزن AMD بندازم

موضوع اصلی اینجاست که کدوم پردازنده در آینده بیشتر به دردم میخوره شاید 1 الی 2 سال دیگه کارت گرافیک هم تونستم تهیه بکنم ( درکل بیشتر کار من با گیم هستش باید بازی های جدید و به روز نصب کنم ، و مرحل بازی ها رو رکورد کنم )

بنظرتون سی پی یو رایزن AMD 5700G ببندم یا i7 11700k

پ . ن :مشکل اینجاست که شرکت هایی مثل اینتل هر سال دارن سوکت عوض میکنن الان نسل 12 شده LGA 1700 یعنی اگر کسی بخواد سی پی یو تغییر بده بازم باید مادربرد تغییر بده
    از اول هم مشکل من همین بود تصمیم گیری بین AMD و Intel نمیدونم کدوم مناسب تره

ولی احساس میکنم اگه برم سمت اینتل بهتره ولی باز هنوز شک دارم

===

و بازی اساسین کرید والهالا هم اگر کسی بخواد روی بالاترین کیفیت گرافیکی یا تنظیمات Ultra High Preset با رزولوشن 4K و نرخ فریم 30FPS

سلام
    شما توی پست 6 ، دقیقا برعکسِ چیزی که اینجا گفتید را به من گفتید!!
    شما اونجا گفتید که بازی را در تنظیمات low انجام بدید اما تاکید بیشترتون روی کار با نرم افزارهای فتوشاپ و پریمیر و افترافکت و اینها بود !
    اما الان میگید بازی های روز را در تنظیمات 4k در تنظیمات ultra (در 30 فریم) انجام بدید !

همین حالا هم میدونم اگه سی پی یو 11700k رو انتخاب کنم تا چند سال بی نیاز میشم

میتونم بپرسم از کجا و بر چه اساسی این حرف را میزنید؟
    معماری بازی ها را بررسی کردین یا نتایج شون را در پردازنده های مختلف؟
    چرا نمیگید به پردازنده ی i9 11900k کوچ کنید ، در بازی ها بی نیاز نمیشید؟
    یا چرا نمیگید به پردازنده ی i3 9100 کوچ کنید ، بی نیاز نمیشید؟
    یا از کجا میدونید که پردازنده ی فعلی تون ، بسیاری از انتظارهایی که از بازی ها را داره ، برآورده نمیکنه؟

همین الان هم بازی هایی مثل
    Resident Evil: Village

پردازنده: Intel Core i7-8700 or AMD Ryzen 5 3600 نیاز داره

منبع زیر ، cpu scaling برای بازی
    Resident Evil: Village هست :

https://www.overclock3d.net/reviews/...mance_review/2

تفاوت پردازنده هایی که 6 هسته ی فیزیکی و 12 هسته ی منطقی دارند (مثل i5 10400) را با پردازنده هایی که 16 هسته ی فیزیکی و 32 هسته ی منطقی دارند (در قسمت متوسط و همچنین وقتی قابلیت Ray Trcae خاموش هست) را نگاه کنید . اختلاف شون به 10 درصد هم نمیرسه .
    این در صورتی هست که اگه
    قابلیت Ray Trcae فعال بشه ، نتیجه شون خیلی کمتر و معکوس میشه (نتیجه ی دومی) .
    همچنین اینکه در این تست اشاره نشد که در چه ریزولیشن ای و با چه کارت گرافیکی تست شد . حداقل من نمیبینم . اما حدسم این هست که در ریزولیشن 1080p هست .

--------------

اما با افزایش ریزولیشن ، کار کارت گرافیک ، سخت تر میشه در صورتی که cpu ، تقریبا همون بار پردازش قبلی اش را داره و چندان زیاد نمیشه .
    یعنی با افزایش ریزولیشن و تنظیمات ، شدیدا بار پردازشی کارت گرافیک به همون نسبت بالا میره اما محاسبات cpu خیلی بالا نمیره و زیاد فرقی نمیکنه .
    بنابراین در ریزولیشن و تنظیمات بالاتر ، بجای یک cpu ی قدرتمند ، به یک کارت گرافیک قدرتمند شدیدا نیاز خواهید داشت .

در لینک زیر ، تست این بازی در ریزولیشن 4k در تنظیمات max setting را نشون میده :

https://www.overclock3d.net/reviews/software/resident_evil_village_pc_port_report_and_performan ce_review/8

بیشترین فریم را بصورت میانگین ، کارت RX 6800 VRS با 111 فریم داد . کمترین هم گرافیک GTX 1060 که 23 فریم داد . یعنی اختلاف این دو گرافیک در اینجا و در این شرایط ، تقریبا 4.8 برابر یعنی 480 درصد هست .
    در صورتی که پردازنده ی 4 هسته ای با 4 نخ (مثل پردازنده ی i3 9400 و یا i5 6600) در تست قبلی ، بصورت میانگین 114 فریم میدادن .
    اما شما که در این تنظیمات (یا هر تنظیمات دیگه) تنها 30 فریم میخواین ، حتی پردازنده ی i5 6600 ، در هر بازی ای به راحتی 30 فریم میده (چه برسه به پردازنده ی i7 6700) .

یعنی ریزولیشن هر چی بالاتر میره ، چون بار پردازشی کارت گرافیک بالا میره ، این کارت گرافیک هست که گلوگاه ایجاد میکنه نه cpu .
    یعنی ریزولیشن هر چی بالاتر میره ، به کارت گرافیک قدرتمندتری نیاز هست . نه cpu (البته cpu باید به قدر مناسب باشه که برای ریزولیشن 4k و تنظیمات ultra ، یه پردازنده ی 4 هسته ای کاملا کافی هه) .
    نتیجه ی دیگه در بازی ها در ریزولیشن 4k و تنظیمات ultra برای پردازنده های مختلف را در زیر میتونید ببینید :

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i7-11700kf/19.html

میبینید که در این شرایط ، تقریبا فرقی بین هیچ پردازنده ی 4 هسته ی فیزیکی و 4 هسته ی منطقی (مثل i3 9100) با هر پردازنده ی دیگه ای نیست .
    قبلا در این باره در لینک زیر ، بیشتر توضیح دادم :

https://forums.sakhtafzarmag.com/thr...l=1#post240310

و بازی اساسین کرید والهالا هم اگر کسی بخواد روی بالاترین کیفیت گرافیکی یا تنظیمات Ultra High Preset با رزولوشن 4K و نرخ فریم 30FPS

پردازنده: اینتل i9 – 9700K – 3.6 Ghz یا AMD Ryzen 7 3700X – 3.6 Ghz نیاز داره

اول بررسی و تحقیق کنید و بعد بگید :

https://overclock3d.net/reviews/software/assassin_s_creed_valhalla_pc_performance_review_an d_optimization_guide/4

یه پردازنده ی 4 هسته ی فیزیکی و 4 هسته ی منطقی (مثل i3 9100) تقریبا فرقی با هر پردازنده ی دیگه ای با هسته های بیشتر در این بازی حتی در تنظیمات 1080p نداره چه برسه به ریزولیشن 4k .
    اما در کارت گرافیک :

https://overclock3d.net/reviews/software/assassin_s_creed_valhalla_pc_performance_review_an d_optimization_guide/10
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 180

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)