ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن

Talking وصل کردن هارد یک سیستم به سیستم دیگر

سلام به همه دوستان عزیز!
    دوستان هارد سیستممو به یه سیستم که اسمبل کردم وصل کردم و تو لودینگ یه ثانیه صفحه فریز شد و مادربرد ری‌استارت کرد.
    این کار اصولاً درسته؟ اینکه هارد رو از یه سیستم برداریم بزاریم روی یه سیستم دیگه؟ من با چند تا سیستم تست کرده بودم بدون مشکل ویندوز می‌اومد اما با چند تا سیستم دیگه تست کردم این مشکل وجود داشت.
    حالا این کار من غیر اصولیه یا اینکه سیستم ها میتونن مشکل داشته باشن؟
    ممنون از شما!

امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط _abbas_glv نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز!
    دوستان هارد سیستممو به یه سیستم که اسمبل کردم وصل کردم و تو لودینگ یه ثانیه صفحه فریز شد و مادربرد ری‌استارت کرد.
    این کار اصولاً درسته؟ اینکه هارد رو از یه سیستم برداریم بزاریم روی یه سیستم دیگه؟ من با چند تا سیستم تست کرده بودم بدون مشکل ویندوز می‌اومد اما با چند تا سیستم دیگه تست کردم این مشکل وجود داشت.
    حالا این کار من غیر اصولیه یا اینکه سیستم ها میتونن مشکل داشته باشن؟
    ممنون از شما!
    سلام بر شما.
    والا اصلاً غیر اصولی نیست، خیلی سیستم رو سوسول بار نیارید، وظیفه اشه، باید لود کنه، سیستمتون کارش همینه D: فقط مراقب انتقال ویروس و... باشید.
    حالا چنانچه فقط یکبار وصل کردید و سیستم بلواسکرین داد یا ریست شد نمیشه گفت پس یه ایرادی این وسط هست. مگه اینکه همیشه یا بیشتر مواقع ارور بده که اونوقت بشه گفت ایراد داره.
    معمولاً وقتی یه هارد غریبه به سیستم وصل می کنید مخصوصاً اگه پر باشه یا بدسکتور سخت افزاری یا نرم افزاری داشته باشه، در اولین بار سیستمتون یه کم اذیت میکنه، یا درخواست چک دیسک میکنه و یا بار اول ریست میکنه یا شناسایی نمیکنه اما در دفعات دوم یا سوم دیگه باید درست بشه. اگه هارد جدیدی رو که حاوی اطلاعاته به سیستم وصل می کنید و سیستم درخواست چک دیسک میکنه حتماً این اجازه رو بهش بدید حتی اگه چک دیسکش زمان زیادی طول بکشه.
    طبیعیه که روی بعضی سیستم ها همون دفعه اول بدون مشکل بالا بیاد، شاید این موضوع به مادربرد برمیگرده ولی اینکه روی بعضی سیستم ها همون دفعه اول بالا نیاد، نشونه مشکل نیست.
    اگه بیشتر مواقع در دفعات بعدی بازم سیستم، هارد جدید حاوی اطلاعات رو شناسایی نکرد یا بازم ارور داد، اونوقت ایراد می تونه از بایوس مادربرد، چیپست (یا چیپ جنوبی)، ویندوز، کابل ساتا، پاور و یا بدسکتور و ایراد در هارد جدید باشه.
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    سلام بر شما.
    والا اصلاً غیر اصولی نیست، خیلی سیستم رو سوسول بار نیارید، وظیفه اشه، باید لود کنه، سیستمتون کارش همینه D: فقط مراقب انتقال ویروس و... باشید.
    حالا چنانچه فقط یکبار وصل کردید و سیستم بلواسکرین داد یا ریست شد نمیشه گفت پس یه ایرادی این وسط هست. مگه اینکه همیشه یا بیشتر مواقع ارور بده که اونوقت بشه گفت ایراد داره.
    معمولاً وقتی یه هارد غریبه به سیستم وصل می کنید مخصوصاً اگه پر باشه یا بدسکتور سخت افزاری یا نرم افزاری داشته باشه، در اولین بار سیستمتون یه کم اذیت میکنه، یا درخواست چک دیسک میکنه و یا بار اول ریست میکنه یا شناسایی نمیکنه اما در دفعات دوم یا سوم دیگه باید درست بشه. اگه هارد جدیدی رو که حاوی اطلاعاته به سیستم وصل می کنید و سیستم درخواست چک دیسک میکنه حتماً این اجازه رو بهش بدید حتی اگه چک دیسکش زمان زیادی طول بکشه.
    طبیعیه که روی بعضی سیستم ها همون دفعه اول بدون مشکل بالا بیاد، شاید این موضوع به مادربرد برمیگرده ولی اینکه روی بعضی سیستم ها همون دفعه اول بالا نیاد، نشونه مشکل نیست.
    اگه بیشتر مواقع در دفعات بعدی بازم سیستم، هارد جدید حاوی اطلاعات رو شناسایی نکرد یا بازم ارور داد، اونوقت ایراد می تونه از بایوس مادربرد، چیپست (یا چیپ جنوبی)، ویندوز، کابل ساتا، پاور و یا بدسکتور و ایراد در هارد جدید باشه.
    ناصر جان هارد رو برای بوت گذاشته بودم و به غیر از همین هارد دیگه هاردی به سیستم متصل نبود.
    بار اول ویندوز استارت شد ولی موقع بالا اومدن انیمیشن لودینگ(ویندوز 7 64bit؛ دقیقاً زمانی که مادربرد از کد دیباگ 00 به AA سویچ میشه) صفحه برای کمتر از ۱ ثانیه فریز میشه و مادربرد ری‌استارت میکنه.
    من احتمال دادم که مادربرد مشکل داشته باشه و اومدم روی یه هارد دیگه با همون مادربرد ویندوز نصب کردم و مشکلی نبود؛ اما اون هارد دوم رو که به سیستم خودم وصل میکنم متقابلاً همون مشکل پیش میاد.

با تعویض کابل ساتا و با هارد IDE که با سیستم خودم مشکلی نداره هم چک کردم باز مشکل وجود داره. پاور هم Green 500W HP Plus

امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط _abbas_glv نمایش پست ها
    ناصر جان هارد رو برای بوت گذاشته بودم و به غیر از همین هارد دیگه هاردی به سیستم متصل نبود.
    بار اول ویندوز استارت شد ولی موقع بالا اومدن انیمیشن لودینگ(ویندوز 7 64bit؛ دقیقاً زمانی که مادربرد از کد دیباگ 00 به AA سویچ میشه) صفحه برای کمتر از ۱ ثانیه فریز میشه و مادربرد ری‌استارت میکنه.
    من احتمال دادم که مادربرد مشکل داشته باشه و اومدم روی یه هارد دیگه با همون مادربرد ویندوز نصب کردم و مشکلی نبود؛ اما اون هارد دوم رو که به سیستم خودم وصل میکنم متقابلاً همون مشکل پیش میاد.

با تعویض کابل ساتا و با هارد IDE که با سیستم خودم مشملی نداره هم چک کردم باز مشکل وجود داره. پاور هم Green 500W HP Plus
    آها که اینطور...
    طبیعیه که وقتی هارد رو روی یک سیستم دیگه میذارید و ویندوز نصب می کنید، روی سیستم های دیگه نشه با همون ویندوز بوتش کرد و گرنه تمام قطعات سالمه.
    چون اون ویندوز روی اون سیستم با اون مشخصات سخت افزاری نصب شده و خودکار درایورها رو شناخته و... برای همین روی سیستم دیگه (مخصوصاً وقتی مشخصات سخت افزاریشون خیلی فرق داشته باشه) نمیشه ویندوزش رو لود کرد.
    گاهی اوقات بوت میشه روی بعضی سیستم ها، چون یه سری شباهت هایی شاید دارن. ولی اطلاع دقیقی ندارم که دقیقاً چه شباهتی بین سیستم ها برای بالا اومدن ویندوز یک هارد لازمه ولی این قضیه به مادربرد برمیگرده.
    اگه این کار برای تمام سیستم ها شدنی بود و هیچ فرقی نمی کرد، تمام خدمات کامپیوتری ها برای تعویض ویندوز فقط هارد رو لازم داشتن، اما تا حالا دیدید جایی بگن هاردت رو بیار ویندوزت رو عوض کنم؟ حتی وقتی تمام قطعات مشابه هستن، بازم بهتره که ویندوز رو روی هارد همون سیستمی که میخوایم ازش استفاده کنیم نصب کنیم چون حتی اگه روی سیستم دیگه همون ویندوز بوت بشه بازم ویندوزش همچین دلچسب کار نمیکنه
    امتیازها
    7,529
    سطح
    57
    289
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    درود عباس جان sata mode رو هم یه بررسی بکن .
    در زمان نصب ویندوز روی سیستم قبلی روی چه مودی بوده(AHCI or IDE)؟
    الان هم باید روی همون مود بزاری .
    بقیه نکات هم که دوستان اشاره کردن.
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط AminOC نمایش پست ها
    درود عباس جان sata mode رو هم یه بررسی بکن .
    در زمان نصب ویندوز روی سیستم قبلی روی چه مودی بوده(AHCI or IDE)؟
    الان هم باید روی همون مود بزاری .
    بقیه نکات هم که دوستان اشاره کردن.
    سلام امین جان
    رو هر سه حالت تست کردم باز هم موقع انیمشین ویندوز باز همون اتفاق می افته. ترسم از این بود که مادربرد مشکل پیدا کرده باشه که روی یه هارد دیگه ویندوز نصب کردم بدون مشکل نصب شد و بالا اومد. فک کنم مشکل از ویندوز سیستم خودم بوده چون سر نصب cinebench و Intel Extreme Tuning Utility خیلی اذیت کرد.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع