ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    امتیازها
    1,313
    سطح
    20
    2
    کاربر جدید

مشکل گرمای سینک مادر بورد ، ارتقا یا تعمیر!؟

سلام بر اساتید عزیز وبسایت بزرگ سخت افزار مگ
    یک مشکلی داشتم که میخواستم راهنماییم کنید ممنون
    ابتدا مشخصات سیستم
    Cpu core i7 3770k 4cores 3.5Ghz
    MB Asus p8z77 v deluxe socket 1155 ddr3 Bluetooth+ WiFi go
    GPU Asus rog strix RX 580 8GB
    Memory 2x4GB Corsair vengeance cl9
    SSD Samsung Evo 870 500GB
    HDD Skyhawk 2tra surveillance
    HDD WD caviar black 1tra
    PSU Asus rog strix 650 Watt full madular
    Case green orbit + LCD front bay card reader

با توجه به دقت نکردن در تعویض به موقع فن های کیس مادر بورد به نظر میاد دچار مشکل شده و یکی از سینک های خنک کننده به شدت داغ میشن و بعد از حدود نیم ساعت الی چهل و پنج دقیقه یهو کامپیوتر خاموش میشه به تعمیر کار مراجعه کردم بعد از تعویض خمیر زیر سینک زمان خاموش شدن مقداری افزایش پیدا کرده ولی باز هم سیستم خاموش میشه

حالا موندم آیا راه حلی داره یا نه روش تعمیر خاصی وجود داره پیشنهاد و هرگونه راهنمایی و اشتراک تجربیات شما دوستان عزیز و مخصوصا اساتید بزرگوار فوق العاده کمک کننده هست

لطفاً راهنمایی کنید

سوال بعدی در صورتی که مادر بورد قابل تعمیر نباشه با توجه به قدیمی بودن سوکت 1155 و ddr3 بودن سیستم آیا بورد سری z77 قابل پیدا کردن هست یا سری حداقل متوسط به بالا که بشه گیم بازی کرد این مادر بورد با این مشخصات سیستم گیم خوبی بود برای بازی در رزولوشن 1080 مشکلی نداشت الان با توجه به این مشکل در مادر بورد شما چه راهکاری پیشنهاد میدین آیا به فکر پیدا کردن مادر برد باشم با توجه به اینکه سری 1155 خیلی کمیاب هست اگر هم باشه مادر بورد های فوق العاده ضعیف این سری مثل h61 پیدا میشه که فکر نکنم بدرد گیم بخوره اصلا
    یا اینکه به فکر خرید یک مادر برد جدید ddr4 باشم که باز نیاز به خرید حداقل هشت گیگ رم ddr4 و یک سی پی یو حداقل چهار هسته ای دارم بودجه ام هم یک مقدار محدود هست حداکثر دوازده میلیون تومان دارم برای خرید
    یک مادر برد مناسب گیم
    یک رم ۸ گیگ
    و یک سی پی یو
    که حداقل اگر قوی تر از سیستم خودم نباشه ضعیف تر هم نباشن دیگه
    اصلا با این بودجه امکانش هست!؟ با توجه به اینکه پاور و کیس و کارت گرافیک خوبی هم دارم

کلا چی پیشنهاد میکنید تعمیر و تعویض مادر بورد
    یا ارتقای سیستم در صورت ارتقا با توجه به بودجه چه مادر بورد و سی پی یو و رمی پیشنهاد میدید
    فقط کارایی گیمینگ هست و البته من در شهرستان گرگان زندگی میکنم
    ممنون سپاسگزار و متشکرم
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    با سلام خدمت شما دوست گرامی،
    در خصوص ارتقای سیستم نظر شخصی بنده اینه که اگه بودجه کافی رو در اختیار دارید فکر بدی نیست ارتقا بدید. در مورد پیشنهاد قطعات فکر میکنم اول باید ببینیم تعمیر میشه یا خیر و بعد بریم سراغ بقیه داستان.

برای تست مادربرد یه خواسته ای ازتون دارم که برای اینکه دقیق تر بتونم نظر بدم خواهش میکنم به دقت همین تستی که عرض می کنم رو انجام بدید.

1- سیستم رو روشن کنید و بذارید یه کاری مثل فیلم پخش کردن و... رو انجام بده، درب کیس رو باز کنید، قبلش دستتون رو به یک جسم فلزی که به زمین متصله بزنید تا الکتریسیته نداشته باشید. حالا در حالی که سیستم روشنه انگشتتون رو بذارید روی قسمت های مختلف مادربرد و داغ ترین بخش رو پیدا کنید، ببینید هیت سینک داغ میکنه یا چیپ های دیگه که روی مادربرد هستن که داغ میکنن. داغ ترین بخش رو با سر انگشت پیدا کنید و بگید که چند ثانیه دستتون رو میتونید روش نگهدارید. سپس روی عکس علامت بزنید یا دقیق بگید که کدوم قسمت داغ میکنه.
    پیدا کردن دقیق محلی که داغ میکنه و اینکه دقیقاً چندثانیه دستتون رو میتونید روش نگهدارید خیلی مهمه پس وقت بذارید و به دقت بگردید.

2- بعد که این تست رو گرفتین، نرم افزار Core Temp رو نصب کنید و دمای پردازنده رو در حالت انجام کار، با یک شات نشون بدید.

3- بعدش نرم افزار gpu-z رو هم نصب کنید و دمای گرافیک رو در حالت اجرای یک بازی، با یک شات نشون بدید.

اگه بتونید یک شات هم از نرم افزار AIDA64 در قسمت دمای مادربرد بدید دیگه عالی میشه و گرنه همین سه مورد هم کفایت میکنه. سپس نتیجه رو اعلام کنید. ممنونم.
    امتیازها
    1,313
    سطح
    20
    2
    کاربر جدید
    فعلا سیستم دست تعمیر کار هست در اولین فرصت که سیستم دست خودم رسید تمامی کارهایی که فرمودید با ، screenshots تقدیم می‌کنم
    امتیازها
    1,313
    سطح
    20
    2
    کاربر جدید
    فقط یک سوال دیگه با توجه به این که اورکلاکر هم هستید دیگه بهتر از شما کسی نمیتونه این سوال جواب بده
    میخواستم بدونم فن های ۱۲ میلیمتری کیس که همه تقریبا دیگه باید عوض بشن ولی خب قیمت فن ها بشدت فضایی شده
    به نظر شما چه فن ۱۲ میلیمتری ای بخرم که نسبت به قیمت بهترین کارایی داشته باشه هم خوب باشه با طول عمر خوب هم قیمتش خیلی زیاد نشه و در کل ارزش خرید بالایی داشته باشه و کیفیت مناسب و قابل قبول
    ممنون میشم در این زمینه راهنمایی بفرمایید سپاس
    امتیازها
    1,313
    سطح
    20
    2
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست گرامی،
    در خصوص ارتقای سیستم نظر شخصی بنده اینه که اگه بودجه کافی رو در اختیار دارید فکر بدی نیست ارتقا بدید. در مورد پیشنهاد قطعات فکر میکنم اول باید ببینیم تعمیر میشه یا خیر و بعد بریم سراغ بقیه داستان.

برای تست مادربرد یه خواسته ای ازتون دارم که برای اینکه دقیق تر بتونم نظر بدم خواهش میکنم به دقت همین تستی که عرض می کنم رو انجام بدید.

1- سیستم رو روشن کنید و بذارید یه کاری مثل فیلم پخش کردن و... رو انجام بده، درب کیس رو باز کنید، قبلش دستتون رو به یک جسم فلزی که به زمین متصله بزنید تا الکتریسیته نداشته باشید. حالا در حالی که سیستم روشنه انگشتتون رو بذارید روی قسمت های مختلف مادربرد و داغ ترین بخش رو پیدا کنید، ببینید هیت سینک داغ میکنه یا چیپ های دیگه که روی مادربرد هستن که داغ میکنن. داغ ترین بخش رو با سر انگشت پیدا کنید و بگید که چند ثانیه دستتون رو میتونید روش نگهدارید. سپس روی عکس علامت بزنید یا دقیق بگید که کدوم قسمت داغ میکنه.
    پیدا کردن دقیق محلی که داغ میکنه و اینکه دقیقاً چندثانیه دستتون رو میتونید روش نگهدارید خیلی مهمه پس وقت بذارید و به دقت بگردید.

2- بعد که این تست رو گرفتین، نرم افزار Core Temp رو نصب کنید و دمای پردازنده رو در حالت انجام کار، با یک شات نشون بدید.

3- بعدش نرم افزار gpu-z رو هم نصب کنید و دمای گرافیک رو در حالت اجرای یک بازی، با یک شات نشون بدید.

اگه بتونید یک شات هم از نرم افزار AIDA64 در قسمت دمای مادربرد بدید دیگه عالی میشه و گرنه همین سه مورد هم کفایت میکنه. سپس نتیجه رو اعلام کنید. ممنونم.

فقط یک سوال دیگه با توجه به این که اورکلاکر هم هستید دیگه بهتر از شما کسی نمیتونه این سوال جواب بده
    میخواستم بدونم فن های ۱۲ میلیمتری کیس که همه تقریبا دیگه باید عوض بشن ولی خب قیمت فن ها بشدت فضایی شده
    به نظر شما چه فن ۱۲ میلیمتری ای بخرم که نسبت به قیمت بهترین کارایی داشته باشه هم خوب باشه با طول عمر خوب هم قیمتش خیلی زیاد نشه و در کل ارزش خرید بالایی داشته باشه و کیفیت مناسب و قابل قبول
    ممنون میشم در این زمینه راهنمایی بفرمایید سپاس
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع