ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن

مشکلی به نام سوکت زیف cpu

یه عدد cpu 9900k داشتم وقتی گزاشتم رو سیستم متاسفانه سیستم با کگندی شدید و لگ مواجه شد که متوجه شدم یه پین زیف مادربرد کج شده که گارانتی بهم گفت
    و بنده رفتم یه مادربرد جدید خریدم و دوباره یه cpu جدید هم خریدم و نصب کردم روش حالا درایور کارت گرافیک تو فوتوشاپ میپره یه مشکلاتی شبیه سری قبل یعنی اینقدر سوکت زیف حساسه !!!! یعنی باز اشتباه کردم !!! باورم نمیشه خدا خیلی آروم جا زدم و صحیح و واتربلاک رو بستم

دیگه خسته شدم انگار تلسم شدم
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    اگر درایور گرافیک می پره مشکل از گرافیکه.
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    خیلی وقت ها این مشکلات از ویندوز یا درایوری هست که نصب میکنید.
    مخصوصا اگه با درایورپک بقیه درایورها رو نصب کرده باشید.
    ابتدا با یک دیسک ویندوز دیگه و دانلود درایورها از سایت معتبر یا دیسک خود قطعات که داخل جعبه اشون هست، ویندوز و درایور بزنید و تست کنید.
    کارت گرافیک هم که به قول آرمین جان باید تست بشه.
    امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    این یه مشکلی هست که دارم تو بعضی از بازی ها تصویر دندانه دندانه میشه و یه لرزش کوچیگ داره , حس میکنم دوباره یه پین زیف مادربرد کج شده و تو عملکرد کارت گرافیک اختلال بجود اومده !!! دیگه هیچوقت خودم اسمبل نخواهم کرد - همینجا توبه میکنم

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 17
حجم: 775.8 کیلو بایت
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sorousherj نمایش پست ها
    این یه مشکلی هست که دارم تو بعضی از بازی ها تصویر دندانه دندانه میشه و یه لرزش کوچیگ داره , حس میکنم دوباره یه پین زیف مادربرد کج شده و تو عملکرد کارت گرافیک اختلال بجود اومده !!! دیگه هیچوقت خودم اسمبل نخواهم کرد - همینجا توبه میکنم

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 17
حجم: 775.8 کیلو بایت
    کوچکترین مشکلی برای زیف پیش بیاد اصلا روشن یا بوت نمیشه سیستم. مشکل جای دیگه هست

امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    کوچکترین مشکلی برای زیف پیش بیاد اصلا روشن یا بوت نمیشه سیستم. مشکل جای دیگه هست
    اگه اینطوری بود خوب بود من یه بار cpu سیستم رفیقم رو ارتقا دادم وقتی کارم تموم شد یه اسلت رم کار نکرد بعدش ! ولی همچنان سیستم کار میکرد ,cpu مغز کامپیوتر هست یه آدم وقتی سکته مغزی میکنه یهو دستش درست کار نمیکنه ولی هنوز زندست ! بسیار متعجب شدم از جوابتون در یک انجمن تخصصی !
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن
    اگه اینطوری بود خوب بود من یه بار cpu سیستم رفیقم رو ارتقا دادم وقتی کارم تموم شد یه اسلت رم کار نکرد بعدش ! ولی همچنان سیستم کار میکرد ,cpu مغز کامپیوتر هست یه آدم وقتی سکته مغزی میکنه یهو دستش درست کار نمیکنه ولی هنوز زندست ! بسیار متعجب شدم از جوابتون در یک انجمن تخصصی !
    سلام عزیز
    طبق توضیح که دادید بعید میدونم مشکل شما از سوکت CPU باشه، بیشتر به تنظیمات گرافیک بازی مربوط میشه؛ تو تنظیمات گرافیک بازی گزینه Antialiasing رو روی ماکزیمم مقدار خودش قرار بدید
    اگه تصویر بریده بریده نمایش داده میشه گزینه V-Sync رو هم فعال کنید. اگه خواستید نرم افزار MSI AfterBurner رو هم نصب کنید و تنظیمات مانیتورینگش رو فعال کنید و ببینید درصد استفاده از GPU و CPU و میزان FPS به چه صورت هست
    بعد تا جایی که میشه تنظیمات گرافیکی بازی رو بالا ببرید تا جایی مشکل رفع بشه و به شرایط مطلوبتون برسید

امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط _abbas_glv نمایش پست ها
    سلام عزیز
    طبق توضیح که دادید بعید میدونم مشکل شما از سوکت CPU باشه، بیشتر به تنظیمات گرافیک بازی مربوط میشه؛ تو تنظیمات گرافیک بازی گزینه Antialiasing رو روی ماکزیمم مقدار خودش قرار بدید
    اگه تصویر بریده بریده نمایش داده میشه گزینه V-Sync رو هم فعال کنید. اگه خواستید نرم افزار MSI AfterBurner رو هم نصب کنید و تنظیمات مانیتورینگش رو فعال کنید و ببینید درصد استفاده از GPU و CPU و میزان FPS به چه صورت هست
    بعد تا جایی که میشه تنظیمات گرافیکی بازی رو بالا ببرید تا جایی مشکل رفع بشه و به شرایط مطلوبتون برسید
    بحث اینه توی نقشه بازی که میرم اسکرول که میکنم رو نقشه تیکه تیکه میشه یعنی فریم فریم میشه ! امیدوارم مشکل از سوکت نباشه خدایی وقتی داشتم cpu رو جا میزدم دستام داشت میلرزید
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن
    بحث اینه توی نقشه بازی که میرم اسکرول که میکنم رو نقشه تیکه تیکه میشه یعنی فریم فریم میشه ! امیدوارم مشکل از سوکت نباشه خدایی وقتی داشتم cpu رو جا میزدم دستام داشت میلرزید
    عزیز وقتی فریم ریت خروجی از حداکثر فریم ریت ای که مانیتور میتونه نشون بده بیشتر باشه تصویر بریده بریده میشه، مثلا شما مانیتورتون حداکثر 60 فریم در ثانیه رو میتونه نمایش بده اما در خروجی 100 فریم به مانیتور وارد میشه و مانیتور نمیتونه در هر ثانیه تمام اون 100 فریم رو نشون بده، به خاطر همین در نمایش فریم ها تداخل پیش میاد و در نهایت منجر به بریده بریده شدن تصویر میشه
    همونطور که گفتم در تنظیمات گرافیک بازی گزینه V-Sync رو فعال کنید به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه

امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط _abbas_glv نمایش پست ها
    عزیز وقتی فریم ریت خروجی از حداکثر فریم ریت ای که مانیتور میتونه نشون بده بیشتر باشه تصویر بریده بریده میشه، مثلا شما مانیتورتون حداکثر 60 فریم در ثانیه رو میتونه نمایش بده اما در خروجی 100 فریم به مانیتور وارد میشه و مانیتور نمیتونه در هر ثانیه تمام اون 100 فریم رو نشون بده، به خاطر همین در نمایش فریم ها تداخل پیش میاد و در نهایت منجر به بریده بریده شدن تصویر میشه
    همونطور که گفتم در تنظیمات گرافیک بازی گزینه V-Sync رو فعال کنید به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه
    فعال هست مشکل حل نشد ولی وقتی خاموشش میکنم اوضاع خیلی خیلی بدتر میشه
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)