ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    امتیازها
    11,997
    سطح
    71
    101
    کاربر انجمن

Post ارتقای یه سیستم قدیمی Gigabyte P75-d3

سلام
    بعد چند سال برگشتم به فروم چقدر دلم تنگ شده بود برای اینجا :) حس بر گشت به خونه رو دارم :)
    یه سیستم قدیمی دارم که خیلی وقته استفاده نکردم حالا واسه یه سری کارا لازمش دارم, میخوام ارتقاش بدم که قابل استفاده برای کارم باشه

سیستم فعلی
    MB : Gigabyte P75-d3
    Ram : 8GB (bus 1600)
    CPU : Core i3 3210
    Graphic : AMD 6670 1GB DDR5
    Power : Green 380W
    H.D.D : 1TB

چیزایی که میخوام اضافه کنم
    SSD 250GB
    Cpu Core i7 3770

هدف استفاده از سیستم : اجرای بازی با شبیه ساز اندروید مثل گیم لوپ و اسمارتگاگا و ال دی پلیر و ریکورد ویدیو و میخوام سی پی یو رو بهتر کنم که fps بالای 50 بهم بده

سوالاتی که دارم :
    1 : با اضافه کردم سی پی یو جدید و هارد SSD نیازی به ارتقا پاور هست یا نه ؟
    2 : سی پی یو های نسل سول مدل خاصی دارن مثل K و ... بهترین گزینه واسه اجرای گیم کدوم مدلشه ؟
    3 : بنظرتون این سی پی یو میتونه fps مناسبی بهم بده مثلا بالای 50 ؟
    4 : لطفا مدل دقیق CPU و هاردی که به این مادربرد بخوره رو بهم بگید
    5 : این CPU قطعا خیلی گرما تولید میکنه لطفا راهنمایی کنید چه نوع فن CPU باید براش بخرم که دماش کنترول بشه

حدف اصلیم خرید یه سیستم جدید و قوی بود ولی باتوجه به احتمال بالای توافق و پایین اومدن دلار (ایشالا) فعلا میخوام همین رور ارتقا بدم و چند ماهی استفاده کنم تا ایشالا دلار بیاد پایین تر اون سیست درخوری که میخوام رو بگیرم (ماشالا الان حداقل کارت گرافیک خوب 60 میلیون:|)
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام،

والا همین 3770 بهترین انتخاب هست، میتونی 3770K رو هم برداری ولی خوب مادربردت امکان اورکلاکش رو نداره. ولی میتونه باهاش کار کنه.

در مورد پاور، اس اس دی مصرفی نداره ولی واتیج مورد نیاز پردازنده ات دو برابر میشه با این ارتقا حدود 35 وات بیشتر نیازه، بازهم پاورت می کشه، و نیازی به ارتقا نداری. اگر مدت زیادیه از سیستم استفاده نکردیه ممکنه پاور دچار مشکل شده باشه حالا دیگه من نمیدونم قبلا چه مدتی از سیستم استفاده کردی و الان بعد از چند سال قراره روشن بشه، این مورد رو دیگه نمیتونم تخمین بزنم پاورت اوکیه یا نه. از نظر توان، اگر سالم باشه، می کشه.

برای کولر، هر واتر کولر 120 میلیمتری یا هر ایرکولری در حد Notus 200 یا Notus 400 می تونه خنک کنه.
    امتیازها
    11,997
    سطح
    71
    101
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    سلام،

والا همین 3770 بهترین انتخاب هست، میتونی 3770K رو هم برداری ولی خوب مادربردت امکان اورکلاکش رو نداره. ولی میتونه باهاش کار کنه.

در مورد پاور، اس اس دی مصرفی نداره ولی واتیج مورد نیاز پردازنده ات دو برابر میشه با این ارتقا حدود 35 وات بیشتر نیازه، بازهم پاورت می کشه، و نیازی به ارتقا نداری. اگر مدت زیادیه از سیستم استفاده نکردیه ممکنه پاور دچار مشکل شده باشه حالا دیگه من نمیدونم قبلا چه مدتی از سیستم استفاده کردی و الان بعد از چند سال قراره روشن بشه، این مورد رو دیگه نمیتونم تخمین بزنم پاورت اوکیه یا نه. از نظر توان، اگر سالم باشه، می کشه.

برای کولر، هر واتر کولر 120 میلیمتری یا هر ایرکولری در حد Notus 200 یا Notus 400 می تونه خنک کنه.
    مرسی از راهنمایی مفیدت پاور سالمه چون ده روزه دارم باهاش کار میکنم کاملا اوکی (سیستم رو با پاور 300 هم قبلا استفاده کردم اوکی بوده - با قطعات فعلی)
    با توجه به اینکه فقط 3 ماه میخوام ازین کیس استفاده کنم ارزش نداره بخوام 5.5 میلیون واسه cpu و فن نسل قدیمی هزینه کنم
    همون Core i5-3570 که گفتید رو میگیرم
    و اینکه هارد رو میخوام "اس اس دی اینترنال سامسونگ مدل EVO 870 ظرفیت 500 گیگابایت" بگیرم که بعدا هم ببرم روی سیستم بعدی
    این هارد به این ماردرد که وصل میشه ؟

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: image.png.20e4812e30987f7213b6aa1539295dc6.png
مشاهده: 8
حجم: 9.6 کیلو بایت
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_i3 نمایش پست ها
    مرسی از راهنمایی مفیدت پاور سالمه چون ده روزه دارم باهاش کار میکنم کاملا اوکی (سیستم رو با پاور 300 هم قبلا استفاده کردم اوکی بوده - با قطعات فعلی)
    با توجه به اینکه فقط 3 ماه میخوام ازین کیس استفاده کنم ارزش نداره بخوام 5.5 میلیون واسه cpu و فن نسل قدیمی هزینه کنم
    همون Core i5-3570 که گفتید رو میگیرم
    و اینکه هارد رو میخوام "اس اس دی اینترنال سامسونگ مدل EVO 870 ظرفیت 500 گیگابایت" بگیرم که بعدا هم ببرم روی سیستم بعدی
    این هارد به این ماردرد که وصل میشه ؟

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: image.png.20e4812e30987f7213b6aa1539295dc6.png
مشاهده: 8
حجم: 9.6 کیلو بایت
    بله مشکلی نخواهید داشت اون اس اس دی سازگاره
    امتیازها
    11,997
    سطح
    71
    101
    کاربر انجمن
    بله مشکلی نخواهید داشت اون اس اس دی سازگاره
    یه سوال دیگه اینکه بنظرتون همون فن CPU خودم رو روی این CPU ببندم جوابه یا یه فن مثل این مورد بگیرم ؟
    https://b2n.ir/q50547

سی پی یو i5 در عمل 6 هسته خواهد داشت (با درنظر گرفتن Thread) و i7 هم 8 هسته
    (و در مابقی موارد مثل باس و فرکانس Boost و حافظه Cache سطح سه i7 یکم بهتر)
    یعنی i7 حدودا 50 و خورده ای درصد بازدهی بالاتری داره ؟

ولی قیمتش سه برابر

امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    یه سوال دیگه اینکه بنظرتون همون فن CPU خودم رو روی این CPU ببندم جوابه یا یه فن مثل این مورد بگیرم ؟
    https://b2n.ir/q50547

سی پی یو i5 در عمل 6 هسته خواهد داشت (با درنظر گرفتن Thread) و i7 هم 8 هسته
    (و در مابقی موارد مثل باس و فرکانس Boost و حافظه Cache سطح سه i7 یکم بهتر)
    یعنی i7 حدودا 50 و خورده ای درصد بازدهی بالاتری داره ؟

ولی قیمتش سه برابر

من هم 3570 داشتم و هم 3770 داشتم، خیلی داغتر از این حرفها هستند.

فن CPU خودتون عمرا نمیتونه خنکشون کنه، وضعیت T20 کمی بهتره ولی معجزه نمی کنه. من روی 3570K کولر Noctua D14 بسته بودم. اینقدر داغه. ولی حالا 3570 معمولی اونقدر داغ نیست بگم کولر غول می خواد، اما T20 از هیچی بهتره.
    امتیازها
    11,997
    سطح
    71
    101
    کاربر انجمن
    سیستم نهایی این میشه :

CPU : Core i5 3570
    CPU fan : cooler master T20
    ارتقا بیشتری هم در کار نیست
    واسه این سیستم یه پاور نو میخوام ببندم باید توان خروجی پاور چقدر باشه که بدون مشکل جواب بده ؟

یچیزی رو هم بگم ارمین جان من مشکل مالی ندارم ولی خوب تمام تحلیل گر های ارز دیجیتال و ... با درصد اطمینان بالایی دارن میگن که تو سه ماه اینده یعنی تو به به انتخابات دلار روی 18 یا 19 میاد و ازون ور هم من منتظر نسل 12 اینتل و رم های DDR6 با باس 10.000 هستم که یه سیستم خیلی خفن ببندم که فکر کنم باید این 3 ماه رو صبر کنم
    بیشتر از هرچیزی میخوام یه سیستم با این رم های جدید داشته بگیرم(احتمالا تا 80 میل هزینه کنم ولی بازهم کارت گرافیک نمیخرم) واسه کارت گرافیک باید یه راه دیگه پیدا کنم مثلا یه اشنایی هست برام از امریکا بیاره که قیمتش حدود یک سوم ایران میفته(این رو شاید خیلی ها ندونن)
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سیستم نهایی این میشه :

CPU : Core i5 3570
    CPU fan : cooler master T20
    ارتقا بیشتری هم در کار نیست
    واسه این سیستم یه پاور نو میخوام ببندم باید توان خروجی پاور چقدر باشه که بدون مشکل جواب بده ؟

یچیزی رو هم بگم ارمین جان من مشکل مالی ندارم ولی خوب تمام تحلیل گر های ارز دیجیتال و ... با درصد اطمینان بالایی دارن میگن که تو سه ماه اینده یعنی تو به به انتخابات دلار روی 18 یا 19 میاد و ازون ور هم من منتظر نسل 12 اینتل و رم های DDR6 با باس 10.000 هستم که یه سیستم خیلی خفن ببندم که فکر کنم باید این 3 ماه رو صبر کنم
    بیشتر از هرچیزی میخوام یه سیستم با این رم های جدید داشته بگیرم(احتمالا تا 80 میل هزینه کنم ولی بازهم کارت گرافیک نمیخرم) واسه کارت گرافیک باید یه راه دیگه پیدا کنم مثلا یه اشنایی هست برام از امریکا بیاره که قیمتش حدود یک سوم ایران میفته(این رو شاید خیلی ها ندونن)
    برای پاور هر پاور 400 وات به بالا جواب میده.

دلار به 18 یا 19 هم برسه خیلی در قیمت ها تفاوت نمیکنه به نظرم چون نرخ تورم بسیار بالاست و از طرفی قراره واردات گمرکی به جای ارز 4200 فعلی بر اساس نرخ روز حساب بشه در آینده، واقعیتش هیچیش مشخص نیست. ممکنه قیمت ها کم باشه ممکنه ثابت بمونه.

رمهای DDR5 اگر منظورتون باشه، در ابتدای ورود به بازار فرکانس پایه 3200MHz خواهند داشت و سپس در طول توسعه ای که دارند فرکانسشون به بیش از 8400MHz خواهد رسید، گفتند به 10 هزار هم می رسه اما نه به این سرعت که تا وارد بازار شد فرکانس اینقدر بالا باشه. ممکنه چند سالی طول بکشه تا توسعه رمها و پردازنده ها به اون حد برسه.

نسل 12 اینتل هم زمستان سال 1400 معرفی خواهد شد مشروط به اینکه با کمبود سیلیکن و چیپ مواجه نباشیم.
    امتیازها
    11,997
    سطح
    71
    101
    کاربر انجمن
    برای پاور هر پاور 400 وات به بالا جواب میده.

دلار به 18 یا 19 هم برسه خیلی در قیمت ها تفاوت نمیکنه به نظرم چون نرخ تورم بسیار بالاست و از طرفی قراره واردات گمرکی به جای ارز 4200 فعلی بر اساس نرخ روز حساب بشه در آینده، واقعیتش هیچیش مشخص نیست. ممکنه قیمت ها کم باشه ممکنه ثابت بمونه.

رمهای DDR5 اگر منظورتون باشه، در ابتدای ورود به بازار فرکانس پایه 3200MHz خواهند داشت و سپس در طول توسعه ای که دارند فرکانسشون به بیش از 8400MHz خواهد رسید، گفتند به 10 هزار هم می رسه اما نه به این سرعت که تا وارد بازار شد فرکانس اینقدر بالا باشه. ممکنه چند سالی طول بکشه تا توسعه رمها و پردازنده ها به اون حد برسه.

نسل 12 اینتل هم زمستان سال 1400 معرفی خواهد شد مشروط به اینکه با کمبود سیلیکن و چیپ مواجه نباشیم.
    حرفتون درست و محترم ولی اگه فروشنده های داخلی هم نخوان پایین بیارن از سایت amazon.ae با واسط رادیکال خررید میکنم چون قطعا قیمت پایین تر میفته برام
    مانیتوری که من میخوام تو ایران 19.200.000 هست رو به روشی که گفتم میشه 14.400.000 خرید
    https://b2n.ir/j93210
    ولی خوب بدون گارانتی چون امکان بازگشت و ... وجود نداره و 40روز هم طول میکشه تا به دستت برسونن
    امتیازها
    2,197
    سطح
    28
    0
    کاربر جدید
    سلام.
    مدل مادربرد،ga-945pl-s3p
    ddr2 رم۲گیگ
    پاور ۵۰۰وات
    لطفا بهترین گرافیک یک گیگ مناسب برای این مادربرد را همراه با قیمت به من بفرستید. خیلی خیلی عجله دارم ممنونم از سازنده همچنین سایت.
    چندتا دیگه هم برای مقایسه برام نام ببرید مرسی.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع