ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    امتیازها
    3,486
    سطح
    36
    16
    کاربر جدید

Question سیم کشی و کیفیت اینترنت

سلام دوستان با توجه به مشخصات و ظاهر سیم کشی ساختمون میخواستم ببینم آیا تعویض سیم کشی تاثیری روی کیفیت اینترنت ADSL داره؟ پشتیبان مخابرات گفتن که خطم حداکثر تا 4 مگابیت ساپورت میکنه اما هفته قبل که تماس گرفتم با یه سری تنظیمات (از طرف اپراتور) تا 8 مگابیت هم جواب داد (با اینکه فقط چند روز دوام داشت)! چند ماه قبل سیم های تلفن که بیرون ساختمون بودن دزدیدن و مخابرات چند روز بعد اوکی کرد! با توجه به حجمی که مصرف میکنم سرویس 16 مگابیت میگیرم و بخاطر پینگ گیمینگ، چند روزه نتم روی 3 مگابیت ست شده!
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2021-04-14_14-35-48.jpg
مشاهده: 14
حجم: 124.5 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2021-04-14_14-35-54.jpg
مشاهده: 11
حجم: 68.8 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2021-04-14_14-35-57.jpg
مشاهده: 15
حجم: 176.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot (221).png
مشاهده: 17
حجم: 10.3 کیلو بایت
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfana78 نمایش پست ها
    سلام دوستان با توجه به مشخصات و ظاهر سیم کشی ساختمون میخواستم ببینم آیا تعویض سیم کشی تاثیری روی کیفیت اینترنت ADSL داره؟ پشتیبان مخابرات گفتن که خطم حداکثر تا 4 مگابیت ساپورت میکنه اما هفته قبل که تماس گرفتم با یه سری تنظیمات (از طرف اپراتور) تا 8 مگابیت هم جواب داد (با اینکه فقط چند روز دوام داشت)! چند ماه قبل سیم های تلفن که بیرون ساختمون بودن دزدیدن و مخابرات چند روز بعد اوکی کرد! با توجه به حجمی که مصرف میکنم سرویس 16 مگابیت میگیرم و بخاطر پینگ گیمینگ، چند روزه نتم روی 3 مگابیت ست شده!
    والا این بستگی داره نویز شما از کجا باشه، اگر از داخل ساختمون باشه سیم کشی رو عوض کنید.

یه راهنمایی که میتونم بکنم اینه که اگر از ابتدا سرعتتون کم بوده، میتونه تعویض سیم کشی ساختمون کمک کنه با کاهش نویز. اما اگر قبلا مشکلی نداشتید، و بعد از اون داستان دزدیده شدن سیم تلفن بیرون ساختمان دچار این مشکل شدید، دیگه این ربطی به سیم کشی داخل ساختمان نداره، مشکل دقیقا همون جاییه که سیم ها رو دزدیدن.
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک

نام: photo_2021-04-14_14-35-48.jpg
مشاهده: 14
حجم: 124.5 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2021-04-14_14-35-54.jpg
مشاهده: 11
حجم: 68.8 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2021-04-14_14-35-57.jpg
حجم: 176.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot (221).png
مشاهده: 17
حجم: 10.3 کیلو بایت
    کابلی که استفاده میکنید حتما شیلد داشته باشه. پیشنهاد میکنم به جای کابل معمولی از کابل شبکه شیلد دار استفاده کنید. شما از سر خط تست کن ببین سرعتت چقدره اگه خوب بود سرعت، سیم کشی رو عوض کنید.

امتیازها
    3,486
    سطح
    36
    16
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    والا این بستگی داره نویز شما از کجا باشه، اگر از داخل ساختمون باشه سیم کشی رو عوض کنید.

یه راهنمایی که میتونم بکنم اینه که اگر از ابتدا سرعتتون کم بوده، میتونه تعویض سیم کشی ساختمون کمک کنه با کاهش نویز. اما اگر قبلا مشکلی نداشتید، و بعد از اون داستان دزدیده شدن سیم تلفن بیرون ساختمان دچار این مشکل شدید، دیگه این ربطی به سیم کشی داخل ساختمان نداره، مشکل دقیقا همون جاییه که سیم ها رو دزدیدن.
    قبل از ارسال این پست به قدری کندی سرعت داشتم که سایت رو لود نمیکرد تا اینکه با استفاده از Splitter به راحتی سایت بالا اومد ! از طرفی SNR Margin اومد روی 17 و Max Rate شد 6540!!
    از همون اول سرعتم 4 مگابیت بوده و هست ! با تعویض سیم کشی این ظرفیت بیشتر نمیشه؟ حداقل تا 13 مگابیت رو ساپورت کنه خوبه ! کیفیت اینترنت قبل و بعد از دزدیده شدن سیم تلفن هم تفاوتی نکرده !
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    قبل از ارسال این پست به قدری کندی سرعت داشتم که سایت رو لود نمیکرد تا اینکه با استفاده از Splitter به راحتی سایت بالا اومد ! از طرفی SNR Margin اومد روی 17 و Max Rate شد 6540!!
    از همون اول سرعتم 4 مگابیت بوده و هست ! با تعویض سیم کشی این ظرفیت بیشتر نمیشه؟ حداقل تا 13 مگابیت رو ساپورت کنه خوبه ! کیفیت اینترنت قبل و بعد از دزدیده شدن سیم تلفن هم تفاوتی نکرده !
    باید انجامش بدی و بعدا مشخص میشه. تا تست نشه در عمل من که نمیتونم از هزاران کیلومتر اونور تر بگم درست میشه یا نه. :)
    امتیازها
    3,486
    سطح
    36
    16
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    کابلی که استفاده میکنید حتما شیلد داشته باشه. پیشنهاد میکنم به جای کابل معمولی از کابل شبکه شیلد دار استفاده کنید. شما از سر خط تست کن ببین سرعتت چقدره اگه خوب بود سرعت، سیم کشی رو عوض کنید.
    امروز صبح از سر خط تست گرفتم هیچ تغییری نکرد ، با پشتیبانی هم تماس گرفتم گفتن شما فاصلتون زیاده (2.4 کیلومتر تا مرکز) حداکثر 5 مگابیت میتونین دریافت کنین !!
    ممنون از راهنمایی شما و آرمین عزیز
    امتیازها
    3,486
    سطح
    36
    16
    کاربر جدید
    دوستان امکان داره این محدودیت (سرعت تا 4 مگابیت) بخاطر عبور کابل برق باشه؟

نام: photo_2021-04-16_13-51-56.jpg
مشاهده: 13
حجم: 203.7 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2021-04-16_13-51-49.jpg
مشاهده: 9
حجم: 142.4 کیلو بایت
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    احتمالش هست. اگر کابل برق به صورت سراسری کنار سیم تلفن باشه میشه. ببین ما تو ساختمون خودمون کل کابل ها کنار همن، واسه همین منم نویز دارم و کاریش هم نمیشه کرد.
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک

نام: photo_2021-04-16_13-51-56.jpg
مشاهده: 13
حجم: 203.7 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2021-04-16_13-51-49.jpg
مشاهده: 9
حجم: 142.4 کیلو بایت
    شما گفتی از سر خط تست کردی و سرعت تفاوتی نکرد ! پس ربطی به این مورد نمیتونه داشته باشه. در ضمن مدل مودم هم خیلی تاثیر داره مثلا مودم هایی که چیپ Broadcom یا Lantiq دارن اصلا نویز روش تاثیر نداره حتی میشه مقادیر SNR رو در این مودم ها به صورت دستی تنظیم کرد.

نام: Capture.PNG
حجم: 17.2 کیلو بایت

امتیازها
    7,350
    سطح
    56
    79
    کاربر انجمن
    سلام آقا عرفان

یک مورد برای من پیش اومده میخواستم نظر شما را هم بدونم.
    الان چند ماهه درگیرش شدم.

ما الان دو سالی هست تو این خونه ساکن هستیم و از اول مشکلی نبود و خط حدود 18 تا 16 مگابیت ساپورت میکرد بدونه نویز و مخابرات هم سرویس را برام 16 مگابیت بسته بود.
    از حدود 6 ماه قبل به مرور ماکزیمم ریت خط اومد پایین و حدود 14 15 وصل میشد خودکار
    ولی مشکلی نبود و همون 14 15 پایدار متصل میشد.
    چند وقت بعد شروع کرد قطعی پیدا کردن و دیگه روی 16 مگ که تنظیم بود پایدار نبود و بعد مثلا حدود 6 تا 15 ساعت خط خودکار قطع و وصل میشد. ( روی همون 13 14 که خودکار خودش وصل شده بود حتی)
    تماس گرفتم با مخابرات و کارشناس قرار شد بیاد.
    در این حین متوجه شدم که همسایمون چند وقت قبلش خط تلفنش خش خش شدید داشته و تماس گرفته خرابی تلفن و اومدن از ورودی خط به خونه و داخل خونش چند تا چیز را تغییر دادن و رفتن و مشکلش حل شده
    اون روز کارشناس گفت از مرکز خطت را چک کردم و مشکلی نداره و اومد برای اینکه قطعی نباشه خط را روی 10 مگ بست. ولی باز قطعی وجود داشت ولی با فاصله زمانی حدود یک روز تا چند روز
    کارشناس ادعا کرد که سر خط تو مرکز خطت snr 44 داره و هر مشکلی داری تو کابل کشی خونه است.
    از پشت مدل و سر خط تست گرفتیم و حدود 0.5 واحد بیشتر فرق نکرد و کارشناس دید اشتباه کرده ولی بازم گردن نگرفت مشکل را که از سمت مخابرات پیش اومده.
    به اون ماجرای همسایمون هم چند بار اشاره کردم ولی میگغت اصلا بهم ربطی نداره و سیم ها کامل جداست ولی مشکل من دقیق از بعد از اون ماجرا اوج گرفت.

به نظر شما چه اتفاقی میتونه افتاده باشه که کیفیت خط من را اینجوری خراب کرده؟

شرمنده مفصل شد. گفتم ماجرا را کامل توضیح داده باشم.

ممنون
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)