درود و خداقوت؛
سه ماهیه که micro sd card به مشخصات زیر رو خریدم
ADATA Premier ONE ,SDXC UHS II U3 C10 V90
۶۴ گیگ.
بعد از فرمت بشکل Internal جهت نصب برنامه ها استفاده کردم.
ولی در طی این مدت کوتاه سه ماه، ۴ بار مجبور به فرمت مجدد اینترنال شدم.
به این صورت که بعد از مدت زمانی استفاده ( چند روز تا یکی دو هفته) ، از سیستم اندروید بیرون میپره و پیغام SD Card missing در بالای گوشی ظاهر میشه.
بخش storage که وارد میشم ، فقط با یک گزینه Forget روبرو میشم که اونو که میزنم،نوتیف حذف میشه ولی مجدد که ریستارت میکنم بازم پیغام missing میاد و اصلا انگار sd کارتی رو سیستم ندارم و همه برنامه هایی که روی آن هست ، مسلما در گوشی حذف میشه.
مجبور میشم با آداپتورش در لپ تاپ و Disk Management اعمالی انجام بدم.
در منیجمنت، دو پارتیشن مجزای ۱۶ MB و ۵۷.۸ گیگ ،با فرمت exFAT دیده میشن .
دو پارتیشن رو دیلت میزنم و یکی میشه و بعد فرمت exFAT که پیش فرض SDXCهست انجام میدم، و بعد هم در گوشی به عنوان اینترنال ، فرمت میکنم و شروع به نصب مجدد برنامه ها.
بعد از یک مدت استفاده ( زمان دقیقی ندارد ولی از چند روز تا یکی دو هفته) ، باز دوباره ناگهانی بیرون میپره و باز پیغام missing که دوباره تمامی این مراحل رو انجام میدم که تا حالا ۴_۵ بار تکرار شده.
خسته و کلافه شدم واقعا و بخاطر همین مساله ، حتی گوشی رو فکتوری ریست کردم و کلی دنگ و فنگ پیکربندی و نصب مجدد همه چی از نو ،که شاید ایراد از اندرویده ولی نبود ، از گوشی هم نیست که وگرنه ساپورت نمی کرد و نشد که نشد .
مشکل از کجاس؟
آخر سر فکر میکنم sd card رو بهم انداختن.
در حالی که گارانتی مادام العمر آونگ داره، چطوری و با چه دلیل و مدرکی ، میتونم در خواست تعویض بدم به شرکت ؟

ممنون.