ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    امتیازها
    8
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید

خرید کیس استوک برای رندر

سلام ، چند روزی میشه که برای تعطیلات از محل کار به شهر خودمون رفتم و مجبورم که این مدت رو دورکاری کنم ولی سیستم خونه خیلی اذیتم میکنه ، چند وقتیه تو فکر خرید کیس استوکم چند نفر بهم گفتن که بهتره نخری ولی بازم من راضی نشدم و گفتم بیشتر درموردش تحقیق کنم ، کیسی میخوام که موقع مدلسازی و رندر کردن اذیتم نکنه چند تا کیس مد نظر دارم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید برای خرید و تا حالا تجربه چنین خرید هایی نداشتم میخوام بدونم که چه چیزایی توی کیسای استوک مشکل دارن و معمولا خودشونو نشون نمیدن ، کلا چیارو باید چک کنم موقع خرید حضوری

HP Workstation Z800
    پردازنده Xeon e5530 x 2
    تعداد پردازنده 2 عدد
    تعداد هسته 8
    حافظه رم 8GB
    فرکانس پردازنده 2.9-3.3Ghz
    نوع حافظه DDR4
    هارد دیسک 500GB - SSD 120 GB
    کارت گرافیک 1GB
    تعداد پورت USB 2.0 9

HP Z600
    پردازنده Xeon x5650 x 2
    تعداد پردازنده 2
    تعداد هسته 12
    حافظه رم 64 گیگابایت
    میزان حافظه کش 24مگابایت
    فرکانس پردازنده 2.66 Ghz
    نوع حافظه DDR3
    هارد دیسک SSD 240 GB - 2TB
    کارت گرافیک Quadro k2200 - 4 GB
    تعداد خروجی تصویر 2
    تعداد پورت USB 2.0 10

HP Workstation Z440
    پردازنده Xeon E5 2698 v3
    تعداد پردازنده 1
    تعداد هسته 16
    حافظه رم 16 گیگ رم DDR4
    میزان حافظه کش 10MB Smart Cache
    فرکانس پردازنده 3.5 گیگاهرتز
    نوع حافظه DDR4
    هارد دیسک 4TB - SSD 240 GB
    کارت گرافیک Geforce 1070 - 8 GB
    تعداد خروجی تصویر ۲
    پورت Front: (1) Headphone, (1) Microphone (4) USB 3.0 Rear: (4) USB 2.0, (2) USB 3.0 (2) PS/2 Legacy Ports (1) RJ-45 to integrated Gigabit LAN (1) Audio In, (1) Audio Out (1) Microphone in

ممنون میشم اگه بازم شما پیشنهادی دارید بهم بگید
    امتیازها
    109,327
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    دوست عزیز دقیقا انتظار دارید ما چه کار کنیم؟

ما از راه دور نه میتونیم وضعیت فیزیکی این کیس ها رو بررسی کنیم.

نه میتونیم عملکردشون رو بسنجیم.

نه میدونیم خود شما چه کارایی از سیستم دارید که بدونیم کدوم یکی مناسب شماست.

هر کیس دست دومی بسته به مدت زمان کارکردش ممکنه نیاز پیدا کنه به تعویض خمیر سیلیکن ها چه برای گرافیک چه برای پردازنده. همچنین بحث درایو ذخیره سازی هست که میشه با نرم افزار HD Sentinel سلامتش رو سنجید اما اگر فیرمور درایو های ذخیره سازی رو فلش کرده باشند چند هفته تا چند ماه طول میکشه تا مشکلات خودشون رو مجدد نشون بدن. پس همون لحظه خرید ممکنه سالم به نظر بیان اما یه مدت بعد مشکلات ظهور کنند.

اینکه آیا صاحب قبلی اون سیستم ها مراقبشون بوده یا نه این هم نمیشه حدس زد یا مورد سنجش قرار داد.

کلا هندوانه دربسته است ممکنه سیستم خیلی خوبی گیرتون بیاد ممکنه داغون باشه.
    امتیازها
    5,163
    سطح
    46
    9
    کاربر جدید
    ببین دوست من کلی بهت بگم اگه سرت برای مشکل درد میکنه و دنبال دردسر میگردی برای کیس رندرینگ برو سراغ این سیستمها. من هفت - هشت سال پیش دو تا سرور سوپرمیکرو و اچ پی گرفتم و به جز دردسر و پول دور ریختن عایدی دیگه ای برام نداشت. تازه من نو گرفته بودم. تنها نکته مثبتشون این بود که وقتی تو صحنه ای سیستم کرش میکرد و رندر بسته میشد میفرستادیم رندرها رو روی این سیستمها و 60-70 درصد مطمئن بودیم که رندر میگیره. اما هزار تا مشکل دیگه داشتن.
    مشکل اول فن سی پی یو چون استوک اینتل بود موقع رندر صدای وحشتناکی تولید میکرد و آخرش مجبور شدیم بریم دو تا هیت سینک جدا براش بخریم. چون اینا برای داخل رک طراحی شدن و تو دیتاسنتر تنها مشکلی که اذیتت نمیکنه صدای زیاده.
    دوم اینکه فن پاورها هم معمولا همین داستان رو داره با این تفاوت که فن اون رو نمیشه عوض کرد. خود پاور اینها اگه بسوزه و بخوای پاور دسکتاپ بزاری روش انتخابهات خیلی محدود هستن. تازه اگه کیست جای پاور دسکتاپ رو داشته باشه.
    سوم اینکه اگه مادربردت یا قطعات دیگه ای از سیستم مشکل دار بشه یا بسوزه، یا احتمالا تو بازار پیدا نمیکنی نمونه ش رو یا اگرم پیدا کردی باید خدا تومن پول بدی بابتش. اونم در حالی که نمیدونی اگه امروز کار کنه فردا هم کار میکنه یا نه؟!
    چهارم بزرگترین مشکل سیستمهای سروری اینه که هزینه نگهداری و تعمیراتشون بالاتر از سیستمها دسکتاپی هست. در حالی که چیز خیلی بیشتری برای تو ارائه نمیدن. (برای رندرینگ نه به عنوان سرور)
    نظر منو اگه بخوای که 22 ساله کارم رندرینگ هست در حال حاضر بری یه سیستم رایزن سری سه یا 5 (اگه نشد سری دو) بگیری به نفعته. چون اولا عمر مفید بیشتری دارن دو اینکه تو رندرینگ سرعت بالاتری داره نسبت به سیستمهای قدیمی. خیلی ها الان ممکنه بهت بگن که این سیستمها سیستم خوبین و قوی و فلان. ولی من به جز دردسر چیز دیگه ای نمیبینم توش. یه رایزن بگیر یا سری 9 یا 10 اینتل راحت کن خودتو.
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع