ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    امتیازها
    1,401
    سطح
    21
    7
    کاربر جدید

راهنمای خرید هارد اینترنال

اقا سلام . من دنبال خرید یک هارد دست دوم 1 یا 2 ترابایتی هستم و به این مورد برخوردم .
    WD1001FALS
    درسته که هارد مشکی هست ولی خب مشخصاتش قدیمی و ضعیفه . قیمتش هم 650 . با این قیمت وسترن آبی جدید میشه پیدا کرد ولی خب این مشکیه . خواستم بدونم نظر شما چیه ؟
    چی بخرم ؟ ( مصارفم هم گیم و طراحی وبسایت و دیزاین و کار های روزمرس که البته یک هارد SSD 256 گیگ دارم که روش ویندوز نصبه و 500 گیگ سیگیت هم دارم که روش ارشیو و بازی هامه .
    بودجمم در حد همون 1 میلیون الی 1 میلیون 200-300 اینایست ولی خب ترجیه میدم یک دست دوم با فضای زیاد بخرم تا اینکه نو ولی فضا کم

امتیازها
    6,785
    سطح
    54
    24
    کاربر انجمن
    درود
    من تازگیا یه هارد وسترن آبی گرفتم نو هست ولی تولیدش مال 2سال پیش بوده تست سرعت گرفتم خواندن و نوشتن هردو حدود 180 مگ بر ثانیه هست (لازم به ذکره که هاردای آبی وسترن در دو نوع 5400 دور و 7200 دور تولید شدن که من 7200 دور گرفتم) یه هارد وسترن مشکی 750 گیگ هم از قدیم دارم تست سرعت اون 110 مگ خواندن و نوشتن هست. ضمن اینکه هارد مشکی از ابتدا سر وصدای خر و خر خواندن و نوشتن رو داشت(تو این سری طبیعی هست البته) ولی هارد جدید کاملا بی صدا هست. (تست سرعت با نرم افزار کریستال مارک انجام شده)
    مورد اخر که نیاز به ذکر هست هارد مشکی در سال 91 تهیه شده به همراه یه هارد سبز 500 گیگ و هارد سبز رنگ هم از ابتدا کاملا بی صدا بود هنوزم بی صدا هست.
    جمع بندی موارد رو به این صورت براتون مینویسم:
    1. هارد آبی 1t جدید: سرعت خواندن و نوشتن حدود 180 مگ دمای کار 34 درجه
    2. هارد مشکی 750GB: سرعت خواندن و نوشتن حدود 110 مگ دمای کار 35 درجه
    3. هارد سبز رنگ 500GB:
    سرعت خواندن و نوشتن حدود 75 مگ دمای کار 31 درجه
    همونطور که گفتم هارد سبز و مشکی تقریبا هم دوره هستن و حدود سال 91 تهیه شدند.(مقابل سینی هاردها یه فن 12 نصب هست)
    *هر 3 هارد ذخیره ساز هستن و برای os استفاده نشدن که موجب مستحلک شدنشون بشه.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Diako نمایش پست ها
    اقا سلام . من دنبال خرید یک هارد دست دوم 1 یا 2 ترابایتی هستم و به این مورد برخوردم .
    WD1001FALS
    درسته که هارد مشکی هست ولی خب مشخصاتش قدیمی و ضعیفه . قیمتش هم 650 . با این قیمت وسترن آبی جدید میشه پیدا کرد ولی خب این مشکیه . خواستم بدونم نظر شما چیه ؟
    چی بخرم ؟ ( مصارفم هم گیم و طراحی وبسایت و دیزاین و کار های روزمرس که البته یک هارد SSD 256 گیگ دارم که روش ویندوز نصبه و 500 گیگ سیگیت هم دارم که روش ارشیو و بازی هامه .
    بودجمم در حد همون 1 میلیون الی 1 میلیون 200-300 اینایست ولی خب ترجیه میدم یک دست دوم با فضای زیاد بخرم تا اینکه نو ولی فضا کم

خیر خوب نیست، توصیه می کنیم هارد وسترن آبی 1 ترابایتی رو با این بودجه تهیه کنید.

هارد های قدیمی عموما هارد های دست دوم فیرمور ریفرش شده هستند و بعد از چند هفته مشکلاتشون مشخص میشه.

هیچ وقت هارد دست دوم نخرید، مگر فروشنده برادرتون باشه یا مثل برادر بهش اعتماد داشته باشید.
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)