ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    امتیازها
    6,785
    سطح
    54
    24
    کاربر انجمن

مکشل کور کلاک کارت گرافیک

درود
    دوستان یه مشکلی دارم گفتم بپرسم شاید کسی تجربه مشابه داشته باشه ازش.
    یه کارت گرافیک rx580 4g nitro دارم از برند سافایر که GPU CORE CLOCK تو نرم افزارای تست یا بازی نهایتا از 1270 اینطورا بالاتر نمیره!
    با بایوسی که روش بود تو furmark رو تست 720p بین 130 تا 133 فریم میزنه با همون کور کلاک 1200 خورده ای... وقتی با 1650s مقایسش میکنم میبینم که اوکی هست و فریم دهی قابل قبوله...

ولی مشکل اصلی اینجاس که اگه نرم افزار trixx سافایر فقط باز کنی یا با هر نرم افزار دیگه ای شروع به تغییر کلاک gpu بدی عمل کرد کارت افت میکنه!
    وقتی نرم افزار trixx باز میکنم بدون هیچ دستکاریی تو همون تست 720
    یهو 10 فریم میوفته و اگه با خود trixx یا مثل msi afterburner بیام کلاک gpu دستکاری کنم اصلا دیگه کلاک gpu بالاتر از 1065 اینا نمیره و فریم هم میرسه به 111 112 اینطورا...
    بایوس رو هم عوض کردم (دانلود از سایت tech power up) بهترین حالت نهایتا 120 فریم میده باز اگه دست بزنی کلاک gpuرو همون حالت میشه کور کلاک افت میکنه فریم نهایتا از 111 بالاتر نمیره!!
    کسی تجربه ای مشابه داره؟

کارت rx580 هست نیترو سافایر با 4 گیگ رم و چیپ رم سامسونگ هست. تو نرم افزار trixx و msi هردو کور کلاک رو میزنن 1340 اگه ببرم رو اون یکی بایوس میزنه 1411 ولی تو بازی و لود گرافیکی کور کلاک به عدد واقعی نمیرسه تو یوتوب نگاه کردم تستای همین گرافیک رو میبینم که کور کلاک رو 1411 قفله ولی برا من رو همون کلاکایی که نوشتم بالا و پایین میشه.
    تو چنتا بازی چک کردم با توجه به رزولوشن کم مانیتور که 1024*1280 هست مشکلی نداره مورتال کمبت 11 رو 60 قفله ماست وانتد 2012 رو 60 قفله کلا مورتال کمبت یه ورژن دیگه دارم اونم همینطوره رو نهایت تنظیمات گرافیکی بازی فریم اشباع هست.

بقیه مشخصات سیستم هم به شرح زیره:
    cpu:intel i7 4770k
    main: asus z87a
    psu: green 685b
    ram: kingston 4gb*2 1600 cl9
    vga: sapphire rx580 nitro plus

بیشتر نگرانیم اینه که فردای روز مانیتور عوض کنم برفرض یه مانیتور fhd بگیرم و همین موضوع باعث بشه گرافیک نتونه تمام کارایی خودش رو ارائه بده.

آخرین نکته هم اینه که کلاک رم رو هرجور بالا پایین کنم موقع تست و لود به همون چیزی که تغییر دادم میرسه ولی در مورد خود gpu این مشکل که شرح دادم هست.

پیشاپیش سپاس‌گزارم از وقتی که میذارید و ارزشی که قائل میشید.
    امتیازها
    6,785
    سطح
    54
    24
    کاربر انجمن
    کسی نظری نداره؟
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام دوست عزیز

بوست کلاک اون کارت 1411 مگاهرتز هست، و رسیدن به اون میزان بستگی به میزان خنک بودن کارت گرافیک شما داره. اول اینکه حتما باید مانیتور FHD بخرید، سیستم شما سیستم خوبیه و دلیلی نداره از این کار استنکاف کنید.

دومین مطلب، عدم دستکاری گرافیکه، تعویض بایوس و یا دستکاری در گرافیک لزومی نداره و حتی میتونه در عملکرد بهینه اون تاثیر منفی داشته باشه.

و مطلب سوم، اگر کارت در حالت نرمال درهمون FHD به حداکثر بوست خود نمیرسه، باید کارت رو به شرکت گارانتی عودت بدین.
    امتیازها
    6,785
    سطح
    54
    24
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

بوست کلاک اون کارت 1411 مگاهرتز هست، و رسیدن به اون میزان بستگی به میزان خنک بودن کارت گرافیک شما داره. اول اینکه حتما باید مانیتور FHD بخرید، سیستم شما سیستم خوبیه و دلیلی نداره از این کار استنکاف کنید.

دومین مطلب، عدم دستکاری گرافیکه، تعویض بایوس و یا دستکاری در گرافیک لزومی نداره و حتی میتونه در عملکرد بهینه اون تاثیر منفی داشته باشه.

و مطلب سوم، اگر کارت در حالت نرمال درهمون FHD به حداکثر بوست خود نمیرسه، باید کارت رو به شرکت گارانتی عودت بدین.

درود
    راستش تو fhd نتوستم تست کنم هنوز, تست میکنم...
    اگر کارت تو عملکرد fhd به بوست کافی نرسه مشکل از چی میتونه باشه میشه بیشتر راهنمایی کنید. ممنون میشم.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط majidw980 نمایش پست ها
    درود
    راستش تو fhd نتوستم تست کنم هنوز, تست میکنم...
    اگر کارت تو عملکرد fhd به بوست کافی نرسه مشکل از چی میتونه باشه میشه بیشتر راهنمایی کنید. ممنون میشم.
    مشکل میتونه دما باشه یا کارت خرابه.
    امتیازها
    6,785
    سطح
    54
    24
    کاربر انجمن
    دما که کلا از ۶۵درجه بالاتر نمیره حالا رو fhd وقت کنم تست میگیرم
    ممنون از راهنماییتون
    امتیازها
    6,785
    سطح
    54
    24
    کاربر انجمن
    درود
    آرمین جان دیشب برای تست بازی need for speed heat رو ریختم رو همون رزولوشن مانیتورم که 1024*1280 هست با بایوس معمولی خود کارت core clock رو 1340 قفل بود تو کل مدت بازی. حالا چرا تو فیور مارک اون اتفاق میوفته نفهمیدم.

یه سوال آیا هارد میتونه تاثیر تو فریم ریت بازی بذاره؟!
    راستش هارد ssd اون سال که تهیه میکردم تقریبا بهترین مارک موجود گرفتم corsair ولی خوب کلا 60گیگ فضا داره و همین 60 گیگ هم سال 90 که تهیه کردم قیمت فضایی داشت بخاطر همین اجبارا بازیارو یه هارد 320 گیگ خیلی قدیمی مکستور دارم که سرعت read و write کلا 50MB/s هست. میتونه تاثیر منفی بذاره تو فریم دهی بازی یا باعث لگ و اذیت بشه؟

دوستان اگه کسی دیگه ای تجربه داره در این مورد ممنون میشم اشتراک بذاره.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط majidw980 نمایش پست ها
    درود
    آرمین جان دیشب برای تست بازی need for speed heat رو ریختم رو همون رزولوشن مانیتورم که 1024*1280 هست با بایوس معمولی خود کارت core clock رو 1340 قفل بود تو کل مدت بازی. حالا چرا تو فیور مارک اون اتفاق میوفته نفهمیدم.

یه سوال آیا هارد میتونه تاثیر تو فریم ریت بازی بذاره؟!
    راستش هارد ssd اون سال که تهیه میکردم تقریبا بهترین مارک موجود گرفتم corsair ولی خوب کلا 60گیگ فضا داره و همین 60 گیگ هم سال 90 که تهیه کردم قیمت فضایی داشت بخاطر همین اجبارا بازیارو یه هارد 320 گیگ خیلی قدیمی مکستور دارم که سرعت read و write کلا 50MB/s هست. میتونه تاثیر منفی بذاره تو فریم دهی بازی یا باعث لگ و اذیت بشه؟

دوستان اگه کسی دیگه ای تجربه داره در این مورد ممنون میشم اشتراک بذاره.
    عرض کردم یه دلیلش میتونه به خاطر دما باشه، تست Furmark باعث داغ شدن شدید کارت گرافیک میشه و اگر کولر خیلی خوبی نداشته باشید کارت بوست نمی کنه.

اس اس دی یا هارد دیسک تاثیر منفی در FPS ندارند مگر اینکه میزان حجم رم خیلی کم باشه و سیستم مجبور به استفاده از Page File که در اون صورت هم بازی بشدت لگ میشه.

از این جهت اس اس دی و هارد صرفا در لود شدن بهتر بازی تاثیر مثبت دارند و نه در میزان FPS
    امتیازها
    6,785
    سطح
    54
    24
    کاربر انجمن
    عرض کردم یه دلیلش میتونه به خاطر دما باشه، تست Furmark باعث داغ شدن شدید کارت گرافیک میشه و اگر کولر خیلی خوبی نداشته باشید کارت بوست نمی کنه.

اس اس دی یا هارد دیسک تاثیر منفی در FPS ندارند مگر اینکه میزان حجم رم خیلی کم باشه و سیستم مجبور به استفاده از Page File که در اون صورت هم بازی بشدت لگ میشه.

از این جهت اس اس دی و هارد صرفا در لود شدن بهتر بازی تاثیر مثبت دارند و نه در میزان FPS
    ممنون از راهنمایی
    والا کارت سری نیترو پلاس سافایر هست و بهرترین نوع rx580 هست دیگه تقریبا فکر کنم دلیلش خنک کننده نیست احتمالا یه مغایرتی وجود داره که کارت تو furmark فول بوست نمیشه
    در کیس رو باز کردم اون یکی بایوس هم تست کردم و کارت تا 1411 مگاهرتز بوست شد تو همون بازی کاش بجای کلید سخت افزاری حالت نرم افزاری براش در نظر میگرفتن برای جابجایی بین بایوسها
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)