ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22
    امتیازها
    109,327
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط MindMaster نمایش پست ها
    لطفا بگید برداشتم درسته یا نه، گلوگاه در حدی هست که مثلا کارت از نهایت قدرتش نتونه استفاده کنه، در این حد نیست که فرضا موقع تحلیل یک سازه و یا اجرای گیم، اجرا قفل کنه و یا مشکل پیش بیاد درسته؟
    من تصورم اینه که وقتی سرعت انتقال حافظه گرافیکی بالا باشه، اون کمبود حجم مموری رو تا حدودی جبران میکنه چون اطلاعاتی که قراره پردازش بشن سریعتر از حافظه برداشته میشن و انتقال سریعتر صورت میگیره و داده های پردازشی مدت کمتری تو حافظه میمونن به همین خاطر کمبود حافظه رو تا یه حدی هرچند کم میتونه جبران کنه، اگه اینطور نیست ممنون میشم بگید تا اطلاعاتم بهتر شه.
    1650super هم گشتم تنها موردی که نسبتا ارزون بود، مدلهای تک فن مثلا Asus PH هستن، تک فن ها فکر میکنم برای این رده از کارتها زیاد گزینه خوبی برای خرید نیستن درسته؟
    بله گلوگاه صرفا باعث میشه گرافیک به 100% تواناییش نرسه. مشکلی ایجاد نمی کنه از نظر گرافیک، اما چون پردازنده به 100% میرسه، در پردازش هایی که وابسته به پردازنده است ممکنه گیر کردن و یا لگ داشتن اتفاق بیفته چون حجم زیادی از پردازش در صف بررسی پردازنده قرار میگیره و خوب اون نمیتونه روان کارها رو انجام بده.

در مورد تک فن بودن 1650S مشکلی نیست اگر با سیستم رندر نمیگیرید، منطقا بیشتری قدرت رو با پولتون میتونید تهیه کنید خوب خواهد بود.
    امتیازها
    8,100
    سطح
    60
    165
    کاربر انجمن
    لطفا بگید برداشتم درسته یا نه، گلوگاه در حدی هست که مثلا کارت از نهایت قدرتش نتونه استفاده کنه، در این حد نیست که فرضا موقع تحلیل یک سازه و یا اجرای گیم، اجرا قفل کنه و یا مشکل پیش بیاد درسته؟
    من تصورم اینه که وقتی سرعت انتقال حافظه گرافیکی بالا باشه، اون کمبود حجم مموری رو تا حدودی جبران میکنه چون اطلاعاتی که قراره پردازش بشن سریعتر از حافظه برداشته میشن و انتقال سریعتر صورت میگیره و داده های پردازشی مدت کمتری تو حافظه میمونن به همین خاطر کمبود حافظه رو تا یه حدی هرچند کم میتونه جبران کنه، اگه اینطور نیست ممنون میشم بگید تا اطلاعاتم بهتر شه.
    1650super هم گشتم تنها موردی که نسبتا ارزون بود، مدلهای تک فن مثلا Asus PH هستن، تک فن ها فکر میکنم برای این رده از کارتها زیاد گزینه خوبی برای خرید نیستن درسته؟
    در مورد گلوگاه مورد اول که گفتید.

در مورد حافظه: خیر سرعت حافظه کمبود حجم رو جبران نمیکنه. به طور کلی حجم حافظه یک موضوع صفر و یکی هست. اگر به مقدار مورد نیاز ظرفیت وجود نداشته باشه یا برنامه مورد نظر اصلا اجرا نمیشه یا با کیفیت خیلی کمتر اجرا میشه.اگر هم حافظه به مقدار کافی در دسترس باشه، از اون مقدار هر چقدر هم بیشتر ظرفیت وجود داشته باشه تاثیری در اجرای برنامه نداره.
    در مورد سرعت نمیشه این حرفو زد و بستگی داره برنامه مورد نظر چه طور داره از GPU استفاده میکنه.باید دید در حین اجرای برنامه چقدر لازم هست GPU به اطلاعات روی حافظه دسترسی پیدا کنه.ولی چون معمولا در بیشتر برنامه ها این دسترسی مدام داره انجام میشه، هرچقدر پهنای باند حافظه بیشتر باشه، همون طور که گفتید انتقال داده سریعتر انجام میشه و GPU کمتر معطل میمونه. اما این که سرعت بیشتر باعث بشه دیتا سریع تر از یک طرف وارد بشه و از طرف دیگه خارج بشه و این طوری کمبود حجم جبران بشه خیر این طور نیست.

1650super توان مصرفی به نسبت کمی داره.مدل asus PH عملکردش مثل بقیه مدل هاست.ولی اگه قراره برای چند سال از این کارت استفاده کنید یک کارت خوش ساخت تر خریداری بشه بهتره.در غیر این صورت فرقی نداره.
    امتیازها
    6,785
    سطح
    54
    24
    کاربر انجمن
    درود
    با اجازه دوستان پیشکسوت :rose:
    منم بین 1650s و rx580 4g مونده بودم.
    1650اس درسته رم ddr6 هست ولی بندویت 580 به واسطه رابط 256بیتش بالاتره در 1650اس پهنای باند مموری 192gb/s هست ولی در 580 224gb/s
    تمام بررسی‌ها و گیم هارو دیدم تقریبا موازی هم حرکت میکنن عملکرد rx580 تو بازیایی که دایرک ایکس 12 ساپورت میکنن بهتره تقریبا ولی یه جاهایی این بهتره یه جاهایی اون.
    خودم نتونستم خودمو قانع کنم یه مدل بیسیک 1650s تهیه کنم که خنگ کننده اون هم تک فنه و از چند نفر که میشناختم سوال کردم دما تا 84 درجه هم بالا میره تو دیجی کالا هم نگاه کردم اکثرا از دمای بالای گرافیک ناله میکردن.
    ضمن خنک کننده بهتر rx580 به شخصه با ابهت بیشتر کارت و ابعاد و اندازه و ساختارش بیشتر حال میکردم تا یه کار گرافیک تقریبا اینتری لول مثل 1650s که حتی دو فنهاشم جسه کوچیکی داره و حداقل از لحاظ بصری منو راضی نمیکنه (کاملا سلیقه‌ای هست خورده نگیرید چون ظاهر حرفه کارت به شخصه برام خیلی مهم هست)
    در مورد 1650 معمولی بگم که تو رنک بندی سایت tech power up تا 31% از 580 و 35% از 1650s ضعیف تره پس 1650 معمولی رقیب rx480 هم نمیشه حالا 580 که جای خود دارد.
    در مورد 1650s میتونم بگم فوق العاده هست تکنولوژی ساختش 12 نانومتری هست در برابر 14 نانومتری 580 همچنین ترانزیستورهای بیشتری هم داره.
    این کارت تقریبا تو بازیا پابپای 1660 میره اختلاف کاراییشون خیلی ناچیزه اختلاف قیمتشون واقعا زیاد. 1650اس مدلهایی که خنک کننده حرفه ای دارن از rx580 8g استوک هم گرونترن و بعضا اختلاف قیمتش 2.5 تا 4 میلیون با نمونه 1650s ph دارن که بازم توجیه نداره این اختلاف قیمت از طرفی هم 1650اس ph داغ کردن بیش از حدش در طولانی مدت میتونه مشکل ساز بشه براتون.

من خودم چشممو رو مصرف برق بیشتر rx580 بستم با توجه به معیارایی که داشتم rx580 nitro سافایر انتخاب کردم که بزرگترین شریک تجاری amd هم هست و کارت قبلیمم که 7870 gh/z ادیشن همین برند بود بشدت راضی بودم ازش و بعد از خرید rx580 j تو furmark به مدت 5 دقیقه زیر فشار گذاشتم کارت رو و تست کردم نهایتا دمای کارت تا 65 درجه بالا میره و دور فنها تقریبا 65% میومد بالا که نویز زیادی هم ایجاد نمیکرد تو بازی که اصلا دما بالا نمیره تا این حد و نهایتا 50 52 3 درجس دمای کارت ولی اون طرف 1650s ph تو بازی براحتی 70 75 درجه رو رد میکنه (البته این مورد رو تا حدودی میشه با تنظیم دستی فن برطرف کرد)

در آخر تو تست furmark کارت 1650s phتقریبا 7300 پونت زد و rx580 خودم 7800تا (مادربرد و cpuای که برای 1650s استفاده شده بود برطرفی کاملی به مادربرد cpu خودم دارن که البته نتیجه نهایی فکر نمیکنم تفاوتی ایجاد کنه.

انشالله که مفید بوده باشه براتون
    امتیازها
    109,327
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط majidw980 نمایش پست ها
    درود
    1650اس درسته رم ddr6 هست ولی بندویت 580 به واسطه رابط 256بیتش بالاتره در 1650اس پهنای باند مموری 192gb/s هست ولی در 580 224gb/s
    تمام بررسی‌ها و گیم هارو دیدم تقریبا موازی هم حرکت میکنن عملکرد rx580 تو بازیایی که دایرک ایکس 12 ساپورت میکنن بهتره تقریبا ولی یه جاهایی این بهتره یه جاهایی اون.
    خودم نتونستم خودمو قانع کنم یه مدل بیسیک 1650s تهیه کنم که خنگ کننده اون هم تک فنه و از چند نفر که میشناختم سوال کردم دما تا 84 درجه هم بالا میره تو دیجی کالا هم نگاه کردم اکثرا از دمای بالای گرافیک ناله میکردن.
    ضمن خنک کننده بهتر rx580 به شخصه با ابهت بیشتر کارت و ابعاد و اندازه و ساختارش بیشتر حال میکردم تا یه کار گرافیک تقریبا اینتری لول مثل 1650s که حتی دو فنهاشم جسه کوچیکی داره و حداقل از لحاظ بصری منو راضی نمیکنه (کاملا سلیقه‌ای هست خورده نگیرید چون ظاهر حرفه کارت به شخصه برام خیلی مهم هست)
    در مورد 1650 معمولی بگم که تو رنک بندی سایت tech power up تا 31% از 580 و 35% از 1650s ضعیف تره پس 1650 معمولی رقیب rx480 هم نمیشه حالا 580 که جای خود دارد.
    در مورد 1650s میتونم بگم فوق العاده هست تکنولوژی ساختش 12 نانومتری هست در برابر 14 نانومتری 580 همچنین ترانزیستورهای بیشتری هم داره.
    این کارت تقریبا تو بازیا پابپای 1660 میره اختلاف کاراییشون خیلی ناچیزه اختلاف قیمتشون واقعا زیاد. 1650اس مدلهایی که خنک کننده حرفه ای دارن از rx580 8g استوک هم گرونترن و بعضا اختلاف قیمتش 2.5 تا 4 میلیون با نمونه 1650s ph دارن که بازم توجیه نداره این اختلاف قیمت از طرفی هم 1650اس ph داغ کردن بیش از حدش در طولانی مدت میتونه مشکل ساز بشه براتون.

من خودم چشممو رو مصرف برق بیشتر rx580 بستم با توجه به معیارایی که داشتم rx580 nitro سافایر انتخاب کردم که بزرگترین شریک تجاری amd هم هست و کارت قبلیمم که 7870 gh/z ادیشن همین برند بود بشدت راضی بودم ازش و بعد از خرید rx580 j تو furmark به مدت 5 دقیقه زیر فشار گذاشتم کارت رو و تست کردم نهایتا دمای کارت تا 65 درجه بالا میره و دور فنها تقریبا 65% میومد بالا که نویز زیادی هم ایجاد نمیکرد تو بازی که اصلا دما بالا نمیره تا این حد و نهایتا 50 52 3 درجس دمای کارت ولی اون طرف 1650s ph تو بازی براحتی 70 75 درجه رو رد میکنه (البته این مورد رو تا حدودی میشه با تنظیم دستی فن برطرف کرد)

در آخر تو تست furmark کارت 1650s phتقریبا 7300 پونت زد و rx580 خودم 7800تا (مادربرد و cpuای که برای 1650s استفاده شده بود برطرفی کاملی به مادربرد cpu خودم دارن که البته نتیجه نهایی فکر نمیکنم تفاوتی ایجاد کنه.

بهترین کار خرید 1650Super است و بس. سراغ RX 580 نروید.
    امتیازها
    6,785
    سطح
    54
    24
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    بهترین کار خرید 1650Super است و بس. سراغ RX 580 نروید.
    اگه براتون مقدره یکم بیشتر توضیح بدید در موردش ممنون میشم
    امتیازها
    929
    سطح
    16
    9
    کاربر جدید
    درود

بله مفید بود، ممنون
    منم الان یکی دو هفته هست که تقریبا همین مقایسه های شما رو مرتب دارم انجام میدم، برداشت من اینه اگه مدل 8 گیگ 580 یا 480 قیمتش معقول و چند میلیون پایین تر و در حد 1650s بود، با اینکه به قول دوستان برتری با 1650s هست، به خاطر 8 گیگ مموری که غیرقابل چشمپوشی هست اینا رو انتخاب میکردم، یا حتی 1660 super شیش گیگ که انتخاب بسیار ایده آلیه، ولی در مدلهای 4 گیگ 480 و 580 با بنچ مارکهایی که هست یه برتری محسوسی برای 1650 super وجود داره و واقعا با اینکه shading units و TMU کمتری داره سریعتر از این کارتهاست و قدرت فوق العاده جالبی داره که به شخصه مجذوبش شدم. تو تسها 1060 رو به راحتی شکست داد، یه نکته خیلی جالب که دیدم این بود که به خاطر تکنولوژی و سرعت بالای مموریش، زمانی که 1060 فرضا از 4.400 گیگ از مموریش استفاده میکرد، این فقط از 3.7 گیگ مموریش استفاده میکرد و در عین حال یه 6-7 فریمی هم بیشتر از 1060 داشت! یعنی چون سرعت رد و بدل اطلاعات از مموری بالاست نسبت به یه کارت GDDR5 مثل 1060 از مقدار مموری کمتری استفاده میکنه که این خودش یعنی کارایی اون 4 گیگ رو هم بالا میبره و کمبود رم رو تا یه حدودی جبران میکنه. ضمن اینکه 1650s کم مصرفتره و دما و صدای پایینی هم داره که به شخصه برای من مهمه.
    از کارتهای AMD سری 5000 XT به نظر میاد خیلی به روزتر و قدرتمند باشن ولی خب اینا هم به صورت کذایی قیمتشون بالا رفته و ارزش خریدشون پایینه. وضعیت هم طوریه که آدم نمیدونه اگه منتظر بمونه پایین میان یا همین 1650 ها هم ممکنه افزایش داشته باشن. رو این حساب فکر میکنم در حال حاضر بهترین گزینه همون 1650 super باشه.
    امتیازها
    929
    سطح
    16
    9
    کاربر جدید
    فقط اساتید عزیز لطفا تو این مورد راهنمایی بفرمایید.
    1650sدو مدل TUF در بازار موجوده، که یکیش معمولی و یکیش هم اورکلاک شده هستن و یه دونه هم مدل ROG STRIX هست که البته یه سری از فروشنده ها اطلاعات غلط از این کارتها گذاشتن مثلا مدل ساده TUF رو فرکانسی کمتر از استاندارد این کارت گذاشتن یا تو ROG هر دو فرکانس پایه و اورکلاک رو 1770 نوشتن که کاملا غلط هستن. رو همین حساب خواستم برای اطمینان از دوستان باتجربه سوال کنم، بین دو حالت TUF ساده و اورکلاک (که حدود صد تومن اختلاف این دو مدل هست) و همینطور مدل ROG به نظرتون بهترین مدل کدومه؟ از نظر میزان فرکانس هسته و قدرت کدوم بهتره؟
    اگه اشتباه نکنم احتمالا تنها تفاوت مدل ROG اینه که فن های بهتری داره، درسته؟ فن های TUF بی کیفیت که نیستن؟ از عهده کولینگ مداوم و با ساعات کاری نسبتا زیاد بر میان؟ (تفاوت قیمت TUF اورکلاک و ROG هم حدود 800 تومنه که اگه تایید میکنید کولینگش خیلی بهتره و یا برتری ارزشمندی داره اینو بخرم در غیر اینصورت TUF رو بخرم)
    امتیازها
    109,327
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    فقط اساتید عزیز لطفا تو این مورد راهنمایی بفرمایید.
    1650sدو مدل TUF در بازار موجوده، که یکیش معمولی و یکیش هم اورکلاک شده هستن و یه دونه هم مدل ROG STRIX هست که البته یه سری از فروشنده ها اطلاعات غلط از این کارتها گذاشتن مثلا مدل ساده TUF رو فرکانسی کمتر از استاندارد این کارت گذاشتن یا تو ROG هر دو فرکانس پایه و اورکلاک رو 1770 نوشتن که کاملا غلط هستن. رو همین حساب خواستم برای اطمینان از دوستان باتجربه سوال کنم، بین دو حالت TUF ساده و اورکلاک (که حدود صد تومن اختلاف این دو مدل هست) و همینطور مدل ROG به نظرتون بهترین مدل کدومه؟ از نظر میزان فرکانس هسته و قدرت کدوم بهتره؟
    اگه اشتباه نکنم احتمالا تنها تفاوت مدل ROG اینه که فن های بهتری داره، درسته؟ فن های TUF بی کیفیت که نیستن؟ از عهده کولینگ مداوم و با ساعات کاری نسبتا زیاد بر میان؟ (تفاوت قیمت TUF اورکلاک و ROG هم حدود 800 تومنه که اگه تایید میکنید کولینگش خیلی بهتره و یا برتری ارزشمندی داره اینو بخرم در غیر اینصورت TUF رو بخرم)
    کارتهای ROG مدار تغذیه اختصاصی دارند و برای اورکلاک مناسب ترند. ظاهر بهتری هم دارند به همین علت گرون تر هستند.

هیچ کدوم از نظر کولینگ ضعیف نیست.

حالا دیگه تصمیم با خودتون هست. مدلهای اورکلاک شده کمی شاید 1 درصد پرفورمنس بهتری داشته باشند.
    امتیازها
    109,327
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    اگه براتون مقدره یکم بیشتر توضیح بدید در موردش ممنون میشم
    در گوگل سرچ کنید:

RX 580 vs. GTX 1650S

و یا به این لینک ها مراجعه کنید تا برتری GTX 1650S ثابت بشه.

https://gpu.userbenchmark.com/Compar...580/4058vs3923

https://www.aparat.com/v/KGZha/GTX_1...Test_in_9_Game
    امتیازها
    929
    سطح
    16
    9
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    کارتهای ROG مدار تغذیه اختصاصی دارند و برای اورکلاک مناسب ترند. ظاهر بهتری هم دارند به همین علت گرون تر هستند.

هیچ کدوم از نظر کولینگ ضعیف نیست.

حالا دیگه تصمیم با خودتون هست. مدلهای اورکلاک شده کمی شاید 1 درصد پرفورمنس بهتری داشته باشند.
    یه مدل هم قیمت از RX 5500 XT چهار گیگ هم پیدا کردم، ولی بدون گارانتی بود، ولی از بنچ مارکها دیدم ظاهرا 1650s یخورده از اینم سریعتره بعد سه سال گارانتی هم فکر کنم ارزشش رو داره، به همین خاطر تصمیم نهاییم همون 1650s هستش و انشاءالله همینو میخرم.
    فقط کیس من Green Magnum II هستش و پاورم هم Green GP600A-EU
    از نظر جا شدن کارت گرافیک و همینطور تامین توان، مشکلی با هیچ کدوم از این کارتهای اشاره شده مخصوصا سری 1650 super وجود نداره؟
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)