ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن

Exclamation مشکل کارت گرافیک

سلام دوستان مشکل بزرگی دارم و هر کاری بگید کردم درست نشده موقع کارهای سنگین گرافیکی, یهو صفحه برفکی میشه !! یا درایور میپره , ویندوز عوض کردم چندین بار با درایور سالم بازم این مشکل هست و جالب اینجاست خیلی مواقع درایور amd نصب نمیشه و ارور 192 و 205 میده بعضی مواقع تو یه بازی که همیشه 60 فریم میداد 10 فریمم نمیده
    بنچمارک 3dmark و aida64 گرفتم مشکلی پیش نیومد حین کار
    آیا امکان داره به خاطر گرفتن بنچمارک به گرافیک آسیب رسیده باشه !!!!!!! (دما 76 درجه حداکثر)
    گرافیک سالمه ؟
    مشکل نرم تفزاریه یا سخت افزاری ؟

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 19
حجم: 430.8 کیلو بایت
    cpu : 9900k
    ram: 16gb
    (کارت رو نو خریدم)vga :rx580 saphire
    mb:z370-h
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط sorousherj نمایش پست ها
    سلام دوستان مشکل بزرگی دارم و هر کاری بگید کردم درست نشده موقع کارهای سنگین گرافیکی, یهو صفحه برفکی میشه !! یا درایور میپره , ویندوز عوض کردم چندین بار با درایور سالم بازم این مشکل هست و جالب اینجاست خیلی مواقع درایور amd نصب نمیشه و ارور 192 و 205 میده بعضی مواقع تو یه بازی که همیشه 60 فریم میداد 10 فریمم نمیده
    آیا امکان داره به خاطر گرفتن بنچمارک به گرافیک آسیب رسیده باشه !!!!!!! (دما 75 درجه حداکثر)
    گرافیک سالمه ؟

مدل پاور؟
    امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    مدل پاور؟
    cooler master mwe 750 پاور کم نیست واسه این سیستم ؟

یهو درایور کارت میپره و تو دیوایس منیجر ارور 43 میده از موقعی که روی سیستم سی پی یو منحوس 9900k رو انداختم سیستمم اینجوری شد
    امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    با یک rx 580 دیگه چک کردم بازم همین مشکل بود
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    cooler master mwe 750 پاور کم نیست واسه این سیستم ؟

یهو درایور کارت میپره و تو دیوایس منیجر ارور 43 میده از موقعی که روی سیستم سی پی یو منحوس 9900k رو انداختم سیستمم اینجوری شد
    والا نمیتونم از راه دور حدس بزنم مشکل از چیه. من سیستم های زیادی دیدم با RX580 مشکل داشتند اما نه خودم و نه هیچ کسی رو ندیدم با سیستم 9900K مشکل داشته باشه.

اینکه میفرمایید گرافیک رو هم عوض کردید و بازهم مشکل باقی است. یعنی از هر چیزی میتونه باشه، از مشکل نرم افزاری درایور و ویندوز گرفته تا مشکل رم و مادربرد و پاور.

سیستم رو باید شخصی از نزدیک تست کنه.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    آیا امکان داره به خاطر گرفتن بنچمارک به گرافیک آسیب رسیده باشه !!!!!!! (دما 76 درجه حداکثر)
    گرافیک سالمه ؟

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 19
حجم: 430.8 کیلو بایت
    سلام
    این اتفاقات فقط هنگام کار سنگین میفته؟
    رندوم هست یا قطعا این مشکلات پیش میاد؟
    نشده یهو بدون انجام کار سنگین ببینید گرافیک کرش کرد؟
    پاور رو عوض کنید و با پاور دیگه تست کنید.
    صرفا بحث واتیج پاور ملاک نیست.
    سری mwe رو من کلا به هیچ کسی توصیه نمی کنم.
    کارت دیگه ای که تست کردید از همین سافایر بوده؟ از سلامت اون مطمئن هستید؟
    اگر با کارت دیگه مشکل نبود، شک می کردیم به اینکه کارت خراب شده
    کارت سافایر خودتون آکبند و درست حسابی بوده و گارانتی معتبری داشته؟
    چون از وارد کننده ها هیچ بعید نیست کارت ماین شده به جای کارت نو بندازند به مردم
    ولی خب اول از پاور مطمئن بشید.
    بایوس مادربرد رو هم آپدیت کنید.
    محض اطمینان یک بار گرافیک رو روی اسلات گرافیک پایینتر تست کنید

امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    سلام
    این اتفاقات فقط هنگام کار سنگین میفته؟
    رندوم هست یا قطعا این مشکلات پیش میاد؟
    نشده یهو بدون انجام کار سنگین ببینید گرافیک کرش کرد؟
    پاور رو عوض کنید و با پاور دیگه تست کنید.
    صرفا بحث واتیج پاور ملاک نیست.
    سری mwe رو من کلا به هیچ کسی توصیه نمی کنم.
    کارت دیگه ای که تست کردید از همین سافایر بوده؟ از سلامت اون مطمئن هستید؟
    اگر با کارت دیگه مشکل نبود، شک می کردیم به اینکه کارت خراب شده
    کارت سافایر خودتون آکبند و درست حسابی بوده و گارانتی معتبری داشته؟
    چون از وارد کننده ها هیچ بعید نیست کارت ماین شده به جای کارت نو بندازند به مردم
    ولی خب اول از پاور مطمئن بشید.
    بایوس مادربرد رو هم آپدیت کنید.
    محض اطمینان یک بار گرافیک رو روی اسلات گرافیک پایینتر تست کنید

سلام جناب جتاب اشراقی بزارید از اول و با جزییات بگم مشکل رو :

داستان بدبختی من :

همه چیز اوکی بود مشکل از روزی شروع شد که بنده یک عدد سی پی یو 9900k خریدم و گزاشتم رو سیستم ولی سیستم بالا نیومد !! led های داخل فن های کیسم نورشون کم شد و فن ها با دور کم میچرخیدن و چیزی بالا نمیومد !! انگار برق کم اومده !! پاور رو 1 سالم نیست که خریدم و قبل نصب cpu همه چیز اوکی بود

سیستم رو بردم پیش یک فرد متخصص تست گرفت و گفت من بایوس رو آپدیت کردم ولی بازم سیستم بالا نمیاد !!! ولی تست کردن با i3 (سی پی یو قبلیم)بالا میاد !! سیستم رو یک بار دیگه اسمبل کردن مشکل حل شد و با 9900 سیستم بالا اومد . گفتن مشکل با اسمبل بد بوده که واقعا شلوغ بود و شاید اتصال به بدنه چیزی بوده که i9 حساسیت نشون داده ولی جالبه که با i3 میگفتن بالا اومده!!

از اون روز سرعت سیستم پایینه درایور amd کرش میکنه !! بازی ها کمی لگ میزنن ! ارور 43 برای کارت گرافیک میاد! گرافیکم رو نو خریدم وقبلا هیچ مشکلی نبودگرافیک فعلی سافایر هست و با xfx هم تست گرفتم همون مشکل بود - تو کارهای متوسط یا سنگین سیستم کرش میکنه مثلا تو فوتوشاپ یا بازی - روی اسلات های دیگم تست کردم

بنظرم مشکل از پاور هست ولی چرا اینجوری شد خدا میدونه !! جالبه تو استرس تست aida و 3dmark سیستم اوکی هست

بعد از خدا امیدم به شماست
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    سلام جناب جتاب اشراقی بزارید از اول و با جزییات بگم مشکل رو :

داستان بدبختی من :

همه چیز اوکی بود مشکل از روزی شروع شد که بنده یک عدد سی پی یو 9900k خریدم و گزاشتم رو سیستم ولی سیستم بالا نیومد !! led های داخل فن های کیسم نورشون کم شد و فن ها با دور کم میچرخیدن و چیزی بالا نمیومد !! انگار برق کم اومده !! پاور رو 1 سالم نیست که خریدم و قبل نصب cpu همه چیز اوکی بود

سیستم رو بردم پیش یک فرد متخصص تست گرفت و گفت من بایوس رو آپدیت کردم ولی بازم سیستم بالا نمیاد !!! ولی تست کردن با i3 (سی پی یو قبلیم)بالا میاد !! سیستم رو یک بار دیگه اسمبل کردن مشکل حل شد و با 9900 سیستم بالا اومد . گفتن مشکل با اسمبل بد بوده که واقعا شلوغ بود و شاید اتصال به بدنه چیزی بوده که i9 حساسیت نشون داده ولی جالبه که با i3 میگفتن بالا اومده!!

از اون روز سرعت سیستم پایینه درایور amd کرش میکنه !! بازی ها کمی لگ میزنن ! ارور 43 برای کارت گرافیک میاد! گرافیکم رو نو خریدم وقبلا هیچ مشکلی نبودگرافیک فعلی سافایر هست و با xfx هم تست گرفتم همون مشکل بود - تو کارهای متوسط یا سنگین سیستم کرش میکنه مثلا تو فوتوشاپ یا بازی - روی اسلات های دیگم تست کردم

بنظرم مشکل از پاور هست ولی چرا اینجوری شد خدا میدونه !! جالبه تو استرس تست aida و 3dmark سیستم اوکی هست

بعد از خدا امیدم به شماست
    ورژن بایوس رو اعلام کنید چه از طریق خود بایوس چک کنید یا با نرم افزار cpu-z فرقی نداره
    کارت گرافیک انویدیا دم دست ندارید یا از کسی قرض بگیرید چند ساعت و با کارت انویدیا تست کنید؟
    بقیه قطعات سیستم از جمله برند، مدل و فرکانس رم - مدل کیس -کولر - SSD و هارد رو هم اعلام کنید.
    تست خارج از کیس نگرفتید؟ سیستم رو روی میز و روی جعبه مادربرد قرار بدید ؟
    ویندوز بعد از تغییر cpu احیانا عوض نکردید؟ بیلد ویندوزتون چی هست ؟
    و دو سوال مهم :
    1- 9900k رو به صورت باکس (با جعبه اورجینال ) خریدید یا Tray ؟
    2- چه کولری برای 9900k گذاشتید ؟
    خود ترکیب Z370H + 9900K هم میتونه مشکل زا شده باشه .
    به شخصه به چند چیز شک دارم:
    1.ویندوز و مشکلات نرم افزاری و به روز نبودن درایور چیپست و درایور موتور اینتل که با بایوستون مچ نیست.
    2. مادربرد از چند جهت مختلف (بایوس نسخه آخر نیست / باندل شدن یه Z370 میون رده با 9900K که این هم دو تا وجه داره هم بحث بایوس هم بحث مدار تغذیه ) برای 9900K اگر قراره روی یه Z370 نصب بشه باید یه مادربرد عالی از نظر مدار تغذیه و بایوس باشه که اذیت نکنه . از سری STRIX فقط Z370 STRIX -E و از سری ماکسیموس هم Z370 HERO و بالاتر میتونن درست حسابی با 9900K همزیستی مسالمت آمیز داشته باشن.
    3. پاور
    4. CPU

امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    ورژن بایوس رو اعلام کنید چه از طریق خود بایوس چک کنید یا با نرم افزار cpu-z فرقی نداره
    کارت گرافیک انویدیا دم دست ندارید یا از کسی قرض بگیرید چند ساعت و با کارت انویدیا تست کنید؟
    بقیه قطعات سیستم از جمله برند، مدل و فرکانس رم - مدل کیس -کولر - SSD و هارد رو هم اعلام کنید.
    تست خارج از کیس نگرفتید؟ سیستم رو روی میز و روی جعبه مادربرد قرار بدید ؟
    ویندوز بعد از تغییر cpu احیانا عوض نکردید؟ بیلد ویندوزتون چی هست ؟
    و دو سوال مهم :
    1- 9900k رو به صورت باکس (با جعبه اورجینال ) خریدید یا Tray ؟
    2- چه کولری برای 9900k گذاشتید ؟
    خود ترکیب Z370H + 9900K هم میتونه مشکل زا شده باشه .
    به شخصه به چند چیز شک دارم:
    1.ویندوز و مشکلات نرم افزاری و به روز نبودن درایور چیپست و درایور موتور اینتل که با بایوستون مچ نیست.
    2. مادربرد از چند جهت مختلف (بایوس نسخه آخر نیست / باندل شدن یه Z370 میون رده با 9900K که این هم دو تا وجه داره هم بحث بایوس هم بحث مدار تغذیه ) برای 9900K اگر قراره روی یه Z370 نصب بشه باید یه مادربرد عالی از نظر مدار تغذیه و بایوس باشه که اذیت نکنه . از سری STRIX فقط Z370 STRIX -E و از سری ماکسیموس هم Z370 HERO و بالاتر میتونن درست حسابی با 9900K همزیستی مسالمت آمیز داشته باشن.
    3. پاور
    4. CPU

سلام جناب اشراقی عزیز

- ورژن بایوس2503 که البته با چند ورژن پایینتر هم تست کردم مشکل رفع نشد
    - 2 عدد رم 8 گیگ ای دیتا با فرکانس 3000 رم هارو تک تک تست گرفتم مشکلی نداشتن
    - هارد wd green و ssd سیلیکون پاور
    - مدل کیس z5 سورنا که سیستم رو روی یک کیس دیگه هم بستم مشکل بازم بود
    - بالای 5 بار ویندوز 10 نصب کردم بیلد 19042.746
    -تست خارج از کیس نگرفتم
    -بازی nfs با 70 فریم داره لگ شدید میزنه ! وسط خیابون درخت درومده !! با i3 مثله ماست اجرا میشد
    -9900رو به صورت باکس خریدم از دیجیکالا
    -درایور هارو با easy driver آپدیت کردم
    - کولر cpu اولش ma610p کولر مستر بود و دیدم داره داغ میکنه ظرف 3 هفته کولر رو به واتر کولر سیلور استون 360 تغییر دادم که عالی جواب داد
    - الان گرافیک رو برداشتم و با igpu اومدم فوتوشاپ روون تر شده ! واقعا پیچیدست مشکل من !
    - پاور رو میبرم یه جایی تست بگیرن با تستر نتیجش رو اعلام میکنم

ممنون از شما
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    سلام جناب اشراقی عزیز

- ورژن بایوس1502 که البته با چند ورژن پایینتر هم تست کردم مشکل رفع نشد
    - 2 عدد رم 8 گیگ ای دیتا با فرکانس 3000 رم هارو تک تک تست گرفتم مشکلی نداشتن
    - هارد wd green و ssd سیلیکون پاور
    - مدل کیس z5 سورنا که سیستم رو روی یک کیس دیگه هم بستم مشکل بازم بود
    - بالای 5 بار ویندوز 10 نصب کردم بیلد 19042.746
    -تست خارج از کیس نگرفتم
    -بازی nfs با 70 فریم داره لگ شدید میزنه ! وسط خیابون درخت درومده !! با i3 مثله ماست اجرا میشد
    -9900رو به صورت باکس خریدم از دیجیکالا
    - کولر cpu اولش ma610p کولر مستر بود و دیدم داره داغ میکنه ظرف 3 هفته کولر رو به واتر کولر سیلور استون 360 تغییر دادم که عالی جواب داد
    - الان گرافیک رو برداشتم و با igpu اومدم فوتوشاپ روون تر شده ! واقعا پیچیدست مشکل من !
    - پاور رو میبرم یه جایی تست بگیرن با تستر نتیجش رو اعلام میکنم

ممنون از شما
    بایوس های خیلی زیادی بعد از این ورژن شما لانچ شدن . حتما مجدد باید آپدیت بشه به همراه آخرین نسخه چیپست و درایور موتور اینتل که روی سایت ایسوس هست
    مورد دیگه در مورد پاور اینه که من به یکی از دوستان دیگه که مشکل خاموش شدن سیستم داشت توی یکی از تاپیک های دیگه عرض کردم و به شما هم میگم :

عزیز جان تستر پاور وضعیت ولتاژها رو در حالت idle و بدون لود به شما میگه. این تستر ها تحت هیچ شرایطی تضمین کننده سلامت پاور نیستن حتی اگر تمام ولتاژهاش اوکی باشه.
    چند مورد حتما حتما انجام بدید :
    آپدیت مجدد بایوس و چیپست و درایور موتور اینتل
    تست با یک پاور مطمئن دیگه
    حتی المقدور تست با یک گرافیک انویدیا.
    اون SSD تون هم خودش دنیای مشکلاته . یک مورد مشکوک میتونه باشه . مشکلات عجیب و غریب تو همین فروم با SSD های سیلیکون پاور کم ندیدیم .
    انصافا این سیستم رو از کجا راهنمایی گرفتید؟ ظاهرا یک تعداد قطعات از یک سیستم دیگه به این سیستم منتقل شدن . مثلا هارد وسترن گرین سالهاست منسوخ و EOL هست . پس از سیستم حداقل 5-6 سال پیش انتقال پیدا کرده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)