ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22
    امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    بایوس های خیلی زیادی بعد از این ورژن شما لانچ شدن . حتما مجدد باید آپدیت بشه به همراه آخرین نسخه چیپست و درایور موتور اینتل که روی سایت ایسوس هست
    مورد دیگه در مورد پاور اینه که من به یکی از دوستان دیگه که مشکل خاموش شدن سیستم داشت توی یکی از تاپیک های دیگه عرض کردم و به شما هم میگم :

چند مورد حتما حتما انجام بدید :
    آپدیت مجدد بایوس و چیپست و درایور موتور اینتل
    تست با یک پاور مطمئن دیگه
    حتی المقدور تست با یک گرافیک انویدیا.
    اون SSD تون هم خودش دنیای مشکلاته . یک مورد مشکوک میتونه باشه . مشکلات عجیب و غریب تو همین فروم با SSD های سیلیکون پاور کم ندیدیم .
    انصافا این سیستم رو از کجا راهنمایی گرفتید؟ ظاهرا یک تعداد قطعات از یک سیستم دیگه به این سیستم منتقل شدن . مثلا هارد وسترن گرین سالهاست منسوخ و EOL هست . پس از سیستم حداقل 5-6 سال پیش انتقال پیدا کرده

ببخشید ورژن بایوس رو اشتباه گفتم 2503 هست که آخرین ورژن توی سایت هست -تمام مواردی که میگید درسته ولی بحث اینه تا قبل نصب core i 9 همه چیز اوکی بود - تست هایی که گفتید رو انجام میدم نتیجه رو اعلام میکنم

ممنون از شما جناب اشراقی عزیز
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط sorousherj نمایش پست ها
    ببخشید ورژن بایوس رو اشتباه گفتم 2503 هست که آخرین ورژن توی سایت هست -تمام مواردی که میگید درسته ولی بحث اینه تا قبل نصب core i 9 همه چیز اوکی بود - تست هایی که گفتید رو انجام میدم نتیجه رو اعلام میکنم

ممنون از شما جناب اشراقی عزیز
    جسارتا ساکن کجایید؟ تهران هستید یا شهرستان؟
    درایور چیپست و موتور اینتل intel managment engine interface رو به روز کنید اگر نیست براساس آخرین فایل سایت ایسوس
    بایوس رو یکبار کلا دیفالت کنید اگر میتونید با جامپر کلیر سموس روی مادربرد این کار رو انجام بدید بهتره
    یه عکس واضح از وضعیت سیستم در حال حاضر بفرستید با مطالعه دفترچه مادربرد
    رم ها رو هم بعد از دیفالت شدن بایوس xmp اش رو فعال نکنید با فرکانس پایه ببینید چطوریه
    اون کارت xfx هم RX580 هست ؟
    چه نسخه درایوری برای گرافیک نصب کردی؟
    میتونید یکبار CPU رو با احتیاط در بیارید دوباره جابزنید ؟ یا براتون سخته؟

امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    ساکن شیراز هستم جناب اشراقی
    درایور چیپست و موتور اینتل رو آپدیت کردم
    بایوس رو با جامپر دیفالت کردم - توی دفترچه نوشته بود سیستمرو از برق بکشیم و از جامپر استفاده کنیم- فقط ورژنش همون 2503 هست بعد دیفالت کردن !!
    اون کارت xfx رو در یه مغازه واسم تست کردن که rx 580 بود و مثل کارت خودم تو بازی و حتی تو فوتوشاپ لگ و اذیت میکرد
    آخرین ورژن درایور amd نسخه های قبلیش هم تست کردم جالب اینحاست خیلی موقه ها درایور نصب نمیشد ارور 192 یا 205 میداد یا ارور 43 تو دیوای منیجیر که نشون دهنده مشکل سخت افزاریه ! حس میکنم مشکل از پاور هست و داره به گرافیک آسیب میزنه !
    cpu یکم برام سخته چونکه با واتر کولر هست زیاد تجربه ندارم بنظرم برم با یه پاور دیگه تست بزنم واقعا چه اشتباهی کردم i9 خریدم

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: WhatsApp Image 2021-01-23 at 8.27.29 PM.jpeg
مشاهده: 19
حجم: 65.2 کیلو بایت برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: WhatsApp Image 2021-01-23 at 8.27.29 PM (1).jpeg
مشاهده: 13
حجم: 65.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: WhatsApp Image 2021-01-23 at 8.27.23 PM.jpeg
مشاهده: 14
حجم: 55.8 کیلو بایت

(کارت گرافیک رو برداشتم و با گرافیک آنبرد هستم-و فقط یک رم رو برداشتم واسه تست )
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    ساکن شیراز هستم جناب اشراقی
    درایور چیپست و موتور اینتل رو آپدیت کردم
    بایوس رو با جامپر دیفالت کردم - توی دفترچه نوشته بود سیستمرو از برق بکشیم و از جامپر استفاده کنیم- فقط ورژنش همون 2503 هست بعد دیفالت کردن !!
    اون کارت xfx رو در یه مغازه واسم تست کردن که rx 580 بود و مثل کارت خودم تو بازی و حتی تو فوتوشاپ لگ و اذیت میکرد
    آخرین ورژن درایور amd نسخه های قبلیش هم تست کردم جالب اینحاست خیلی موقه ها درایور نصب نمیشد ارور 192 یا 205 میداد یا ارور 43 تو دیوای منیجیر که نشون دهنده مشکل سخت افزاریه ! حس میکنم مشکل از پاور هست و داره به گرافیک آسیب میزنه !
    cpu یکم برام سخته چونکه با واتر کولر هست زیاد تجربه ندارم بنظرم برم با یه پاور دیگه تست بزنم واقعا چه اشتباهی کردم i9 خریدم

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: WhatsApp Image 2021-01-23 at 8.27.29 PM.jpeg
مشاهده: 19
حجم: 65.2 کیلو بایت برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: WhatsApp Image 2021-01-23 at 8.27.29 PM (1).jpeg
مشاهده: 13
حجم: 65.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: WhatsApp Image 2021-01-23 at 8.27.23 PM.jpeg
مشاهده: 14
حجم: 55.8 کیلو بایت

(کارت گرافیک رو برداشتم و با گرافیک آنبرد هستم-و فقط یک رم رو برداشتم واسه تست )
    به به . هم استانی عزیز . نمیدونم چرا یه حسی بهم می گفت احتمالا هم استانی هستیم !
    تغییری حاصل نشد با آپدیت اون دو مورد؟
    دیفالت کردن بایوس فقط تنظیمات رو دیفالت می کنه. ورژن که تغییر نمی کنه برادر
    سی پی یو که از دیجی خریدید.
    مادربرد و بقیه قطعات رو قبلا از کجا گرفتید؟
    با چه مدل CORE i3 قبلا کار کردید ؟نسل 8 یا 9 ؟
    به نظر من یک ویندوز بریزید فقط درایور چیپست ، موتور اینتل و درایور گرافیک نصب کنید و هیچ درایور دیگه غیر این 3 مورد نصب نکنید (حتی درایور صدا و شبکه ) یا اگر حوصله نصب ویدوز ندارید درایور فعلی رو با نرم افزار DDU حذف کامل کنید مجدد نصب کنید . ولی تعویض ویندوز رو ترجیح میدم.
    اگر مخصوصا بعد از تعویض ویندوز نتیجه نداد
    دو تا مورد حتما باید تست بشه
    یکی با پاور دیگه تست بشه
    یکی هم با یه cpu رده بالا دیگه مثل 9700k یا ترجیحا 9900k

امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    به به . هم استانی عزیز . نمیدونم چرا یه حسی بهم می گفت احتمالا هم استانی هستیم !
    تغییری حاصل نشد با آپدیت اون دو مورد؟
    دیفالت کردن بایوس فقط تنظیمات رو دیفالت می کنه. ورژن که تغییر نمی کنه برادر
    سی پی یو که از دیجی خریدید.
    مادربرد و بقیه قطعات رو قبلا از کجا گرفتید؟
    با چه مدل CORE i3 قبلا کار کردید ؟نسل 8 یا 9 ؟
    به نظر من یک ویندوز بریزید فقط درایور چیپست ، موتور اینتل و درایور گرافیک نصب کنید و هیچ درایور دیگه غیر این 3 مورد نصب نکنید (حتی درایور صدا و شبکه ) یا اگر حوصله نصب ویدوز ندارید درایور فعلی رو با نرم افزار DDU حذف کامل کنید مجدد نصب کنید . ولی تعویض ویندوز رو ترجیح میدم.
    اگر مخصوصا بعد از تعویض ویندوز نتیجه نداد
    دو تا مورد حتما باید تست بشه
    یکی با پاور دیگه تست بشه
    یکی هم با یه cpu رده بالا دیگه مثل 9700k یا ترجیحا 9900k
    ارادتمندیم کاکو - والا تغییری حاصل نشد

همه چیز رو از دیجی خریدم
    با i3 8100 انصافا بشدت راضی بودم تو هیچ گیمی کم نمیاورد نمیدونم چم شد رفتم i9 منحوس رو خریدم امیدوارم گرافیکم آسیب ندیده باشه
    مواردی که گفتی رو تست میکنم اول ویندوز بعد پاور بعد سی پی یو که اگر رده بالا نبود میگردم دنبال پایینترش یه جا تست بگیره --ای خدا

نتیجه رو اعلام میکنم -خدا خیرت بده
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    ارادتمندیم کاکو - والا تغییری حاصل نشد

همه چیز رو از دیجی خریدم
    با i3 8100 انصافا بشدت راضی بودم تو هیچ گیمی کم نمیاورد نمیدونم چم شد رفتم i9 منحوس رو خریدم امیدوارم گرافیکم آسیب ندیده باشه
    مواردی که گفتی رو تست میکنم اول ویندوز بعد پاور بعد سی پی یو که اگر رده بالا نبود میگردم دنبال پایینترش یه جا تست بگیره --ای خدا

نتیجه رو اعلام میکنم -خدا خیرت بده
    آقا تا شهرفافا تو شیراز هست، چرا دیجی؟ من خرید سخت افزار اینترنتال رو به هیچ وجه توصیه نمی کنم از دیجی کسی بخره.
    من همه شکم از بعد سخت افزاری به مادربرده و سی پی یو و پاور
    چون گرافیک که به خاطر مدل سی پی یو آسیب نمی بینه . به خاطر پاور ممکنه ایراد پیدا کنه اون هم نه به این سرعت
    مادربرد هم گفتم چند جنبه داره یکی اینکه 9900k انداختید روی یه Z370 میون رده و هم اینکه مدار تغذیه چندان تعرفی هم نداره و یه دونه کانکتور8 پین برق پاور بیشتر نمیخوره و مدار تغذیه و تامین برق کافی خیلی مهمه واسه 9900K که تغذیه برق درست حسابی نمیشه . یک احتمال هم خرابی خود برد میتونه باشه که بدون تست با قطعات دیگه نمیشه روش نظر قطعی داد.
    بایوس هم آپدیت شده و دیگه کاری باهاش نداریم.
    مشکل CPU بیشتر سر تغذیه از سمت مادربرد هست . و اینکه جهت اطمینان یه بار روی سوکت مجدد چک بشه که درست نصب شده باشه .
    هرچند ایراد در نصب درایور به خود درایورهای AMD برمیگرده ولی در موارد محدود و نادر میتونه از CPU هم ناشی بشه . چون مسیردهی اسلات PCI-E از CPU تامین میشه.

امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    آقا تا شهرفافا تو شیراز هست، چرا دیجی؟ من خرید سخت افزار اینترنتال رو به هیچ وجه توصیه نمی کنم از دیجی کسی بخره.
    من همه شکم از بعد سخت افزاری به مادربرده و سی پی یو و پاور
    چون گرافیک که به خاطر مدل سی پی یو آسیب نمی بینه . به خاطر پاور ممکنه ایراد پیدا کنه اون هم نه به این سرعت
    مادربرد هم گفتم چند جنبه داره یکی اینکه 9900k انداختید روی یه Z370 میون رده و هم اینکه مدار تغذیه چندان تعرفی هم نداره و یه دونه کانکتور8 پین برق پاور بیشتر نمیخوره و مدار تغذیه و تامین برق کافی خیلی مهمه واسه 9900K که تغذیه برق درست حسابی نمیشه . یک احتمال هم خرابی خود برد میتونه باشه که بدون تست با قطعات دیگه نمیشه روش نظر قطعی داد.
    بایوس هم آپدیت شده و دیگه کاری باهاش نداریم.
    مشکل CPU بیشتر سر تغذیه از سمت مادربرد هست . و اینکه جهت اطمینان یه بار روی سوکت مجدد چک بشه که درست نصب شده باشه .
    هرچند ایراد در نصب درایور به خود درایورهای AMD برمیگرده ولی در موارد محدود و نادر میتونه از CPU هم ناشی بشه . چون مسیردهی اسلات PCI-E از CPU تامین میشه.
    بله درست میفرمایید
    سیستم رو چند سال قبل از دیجی خریده بودم واوکی بود و یه خبطی کردیم بعد چند سال یه i9 خریدیم
    من نصب cpu را با دقت انجام دادم فقط وقتی دیدم سیستم بالا نیومد دوباره باز کردمcpu رو و چونکه خمیر سیلیکون یکم زیاد زده بودم دستم خورد به خمیر سیلیکون وکمی از اون به روی cpu خورد نه مادر برد که با پنبه خشگ کاملا تمیزش کردم جالبترین چیز برام اینجاست که پیش اون بنده خدایی که بردم توی پاساژ ملاصدرا (آقای صیفی ) گفت با i3 سیستم بالا اومده !! با i9 نیومد تا وقتی که یه بار دیگه سیستم رو اسمبل کردن شاید اتصال به بدنه ای چیزی بوده اجازه نمیداده بیادبالا -خدایا مشکل از پاور نباشه فقط - تا 2024 گارانتی داره ولی ترسناکترین مشکل تو سیستم مشکل پاور هست

مرسی... تست کردم حتما اطلاع میدم
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    بله درست میفرمایید
    سیستم رو چند سال قبل از دیجی خریده بودم واوکی بود و یه خبطی کردیم بعد چند سال یه i9 خریدیم
    من نصب cpu را با دقت انجام دادم فقط وقتی دیدم سیستم بالا نیومد دوباره باز کردمcpu رو و چونکه خمیر سیلیکون یکم زیاد زده بودم دستم خورد به خمیر سیلیکون وکمی از اون به روی cpu خورد نه مادر برد که با پنبه خشگ کاملا تمیزش کردم جالبترین چیز برام اینجاست که پیش اون بنده خدایی که بردم توی پاساژ ملاصدرا (آقای صیفی ) گفت با i3 سیستم بالا اومده !! با i9 نیومد تا وقتی که یه بار دیگه سیستم رو اسمبل کردن شاید اتصال به بدنه ای چیزی بوده اجازه نمیداده بیادبالا -خدایا مشکل از پاور نباشه فقط - تا 2024 گارانتی داره ولی ترسناکترین مشکل تو سیستم مشکل پاور هست

مرسی... تست کردم حتما اطلاع میدم
    چرا اینقدر نگران پاورید و چرا با وجود تاکید من همش فکر می کنید cpu عامل مشکلات بوده که i9 خریدید؟
    بعید میدونم پاور خراب باشه . درسته پاور جالبی نیست اما دلیل نمیشه حتما خراب باشه. .
    اگر قرار بر نگرانیه ، نگران از مادربرد و CPU باشید نه پاور .
    شما تست اون بنده خدا با i3 رو دیدید ؟
    من یک مقدار نگران مشکل توی زیف سوکت مادربردهستم با توضیحات شما
    چون سوکت کوچکترین ایرادی پیدا کنه علائمش جای دیگه و جایی که بهش مرتبط میشه دقیقا بروز میکنه .

الآن تمرکزتونو بگذارید روی تست
    اگر نگران پاورید و البته چون پاور تست کردنش راحت تره (البته بدون تستر و فقط با تعویض با پاور مطمئن دیگه) اول تکلیف پاور رو روشن کنید و از نگرانی در بیاید و از گزینه هاتون حذف بشه یا اینکه با تعویض پاور مشکلات حل بشه و بفهمید واقعا پاور خراب بوده
    اگر فرضیه پاور رد بشه میمونه مادربرد و cpu و گرافیک.
    سی پی یو اونم اینتل که خراب نمیشه به این راحتی مگه اینکه فروشنده اصلی دیجی بهتون به احتمال خیلی نادر cpu مشکل دار انداخته باشه !
    ایراد cpu فقط در صورت تست دو طرفه به طور قطعی و کامل اثبات میشه که cpu شما روی یک مادربرد مطمئن و حتما z390 دیگه تست بشه و علائم و مشکلاتی از خودش نشون بده وگرنه نمیشه و اشتباهه که با تست یک طرفه که شما cpu دیگه فقط بندازید روی این مادربرد و مشکل حل بشه و بگید پس cpu خرابه.
    تست یک طرفه فقط و فقط در حالتی که فقط با 9900k دیگه تست کنید و اون اوکی باشه میشه با 99 درصد اطمینان گفت بله این cpu شما خراب بوده .
    اما چرا نگفتم 100 درصد؟ چون بین cpu های هم مدل هم بحث بچ نامبر و کیفیت سیلیکون وجود داره که باعث میشه یه 9900k نسبت به 9900k دیگه در ولتاژی که مصرف میکنه متفاوت باشه ولی خب دیگه اون حالت خیلی نادر یا بهتره بگم غیر ممکن هست که به خاطر چند صدم ولت اختلاف این داستان ها پیش بیاد. ولی خب خواستم بدونید بین دو cpu کاملا هم مدل هم از نظر علمی و عملی اختلاف وجود داره.
    اگر شما با یک 9900k دیگه کاملا مشکل سیستمت حل بشه فقط میتونید بگید ایراد از cpu شخص شماست نه اینکه چون i9 خریدید مشکل پیش اومده.
    مشکل عدم تناسب به مادربردتون برمیگرده نه cpu بدبخت اینتل.
    و تست با کارت گرافیک انویدیا هم لازم هست و باید انجام بشه حتما.
    اون هارد رو هم ترجیحا از پشت کیس جدا کنید . و اگر ممکنه هاردهاتونو جمع و جور کنید توی یک الی نهایت دو تا هارد که هم نظم کابل کشی بهتر میشه هم از شر هارد زیاد و خرابی هاش خلاص بشید
    این تاپیک در واقع کارش تمومه و از اینجای کار به بعد به شرایط شما به تست کردن برمیگرده .
    من پیگیر وضعیت و منتظر اعلام نتیجه شما هستم فقط.
    انشاءالله به نتیجه برسیم و عامل و متهم مشکل پیدا بشه و از شرش خلاص بشیم.

امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    سلام
    سیستم رو بردم یه جایی اول یه پاور 600 وات ماژولار گلد گرین بهش وصل کردن(دست دوم ولی گفتن کاملا سالم هست) و کارت گرافیک خودم وصل بود و بازم همون مشکل بود
    بعد سی پی یو رو به i7 8700 تغییر دادن که پاور هم همچنان 600 وات متصل بود با کارت گرافیک سافایر خودم که بازم مشکل پابرجا بود
    cpu رو به i3 8100 تغییر دادن با کارت گرافیک خودم سافایر بازم مشکل پابر جا بود

پاورخودم رو با تستر بی نام و نشون تست کردم pg رو 80 نشون میداد !!! رفتم بردم همون بنده خدا با تستر گرین pg رو 180 نشون داد که بنظرم اوکی هست

خود اون بنده خدا گفت از نظر من مشکل یا از ssd هست یا ویندوز 10

ممنون
    امتیازها
    4,450
    سطح
    42
    10
    کاربر انجمن
    گرافیک رو برداشتم و با گرافیک آنبرد سیستم بازم کرش میکنه و bsod میده با کد system service exeption بعضی مواقع یهو موزیک اجرا نمیشه میگه قابل پخش نیست !! بعضی مواقع هم با زدن ctrl +alt+delete ارور failure to display security and shut down options میده

هر بار هر فایل رو باز میکنم میگه با چه برنامه ای میخواید باز بشه !! انگار همون لحظه ویندوز عوض کردی

بعضی موقه ها صفحه post نمیاد بنظرم مشکل از مادربرد هست

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)