ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    امتیازها
    1,401
    سطح
    21
    7
    کاربر جدید

سوال راجب فن هاب FH-10

دوستان سلام عرض شد. من چون که روی مادربرد ام یدونه بیشتر کانکتور فن کیس 4 پین ندارم و میخوام چندتایی فن به داخل کیس اضافه کنم نیاز به یک هاب دارم که قصدم خرید FH-10 هست . این فن هاب جای ده تا 4PIN فن PWM ذاره و از یک طرفش کابل ساتا از پاور وصل میشه و از طرف دیگه هم روش نوشته شده Cpu fan که یک 4 pin هست .
    به پشتیبانیش ایمیل دادم ازش پرسیدم که اون کابل ایا باید به هدر مخصوص فن کیس روی مادربرد وصل شه یا سیپیو ؟
    نوشته بود بزن به هدر مخصوص فن سیپیو بعد خود سیپیو رو هم بزن پورت شماره 1 فن هاب . و بعد از اون اگه به صورت اتوماتیک باشه تنظیمات توی بایوس هرمقداری که سیپیو داغ شه و نیاز داشته باشه که فن سیپیو چرخشش زیاد شه فن های دیگه هم تبعیت میکنن چرخش همشون به یه اندازه زیاد میشه .
    خب حالا سوال من اینه که مثلا اگه نهایت سرعت چرخش فن سیپیو من 2100 تا باشه بعد فن های کیسم 1200 باشن اونوقت تکلیف چیه ؟ مثلا فن سیپیو بخواد 1500 تا بچرخه اونا چقدر میچرخن ؟ و اینکه اگر به جای وصل کردن به سیپیو وصل کنم به خود 4 pin مخصوص فن کیس مادربرد چی ؟ کار میکنه ؟ و اینکه سیستم اسمارت فن مادربرد چیه ؟ مادربرد چطوری دما رو متوجه میشه ؟ روی خودش دماسنج داره یا از گرمای قطعه دیگه ای تشخیص میده که باید دور فن های کیس رو ببره بالا ؟
    و در اخر به نظرتون فن هاب رو بهتره که به هدر سیپیو وصل کنم یاهدر کیس فن ؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام دوست عزیز

من به نظرم به هدر فن کیس بزنید، نه هدر پردازنده، به همون دلیلی که شما فرمودین اختلاف بین حداکثر دوران فنها وجود داره این مشکل ساز خواهد شد.

شما به همون هدر فن کیس بزنید، و از داخل نرم افزار به اسمارت فن دستور کنترل دما بر اساس پردازنده رو بدید.

بله مادربرد ترمیستور داره برای سوکت پردازنده و وقتی داغ میشه به فن پردازنده و فن کیس دستور میده که سریعتر بچرخه.
    امتیازها
    1,401
    سطح
    21
    7
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من به نظرم به هدر فن کیس بزنید، نه هدر پردازنده، به همون دلیلی که شما فرمودین اختلاف بین حداکثر دوران فنها وجود داره این مشکل ساز خواهد شد.

شما به همون هدر فن کیس بزنید، و از داخل نرم افزار به اسمارت فن دستور کنترل دما بر اساس پردازنده رو بدید.

بله مادربرد ترمیستور داره برای سوکت پردازنده و وقتی داغ میشه به فن پردازنده و فن کیس دستور میده که سریعتر بچرخه.
    خیلی متشکرم . و یک سوال دیگه این که من روی کیسم 7 تا جای فن هست و من اگه در اینده فرض کنیم همه این 7 تا جا رو با یک فن خوب که GF120-HAF مد نظرم هست پر کنم ، ( این فن ماکسیمم سرعتش 2100 دور در دقیقه هست و قدرت بالای در جریان باد داره ) . و اگه برای مثال یک سیپیو قوی با فن اوریجنال خودش و حالا یک کارت گرافیک قوی ( نظورم این هست که هر قطعه ای که باهث شه دمای کیس بره بالا ) ، ایا این فن ها از پس خنک کردن کیس برمیان در اینده ؟ و نیازی به خرید از این سیستم سرمایشی های خفن و نمیدونم خنک کننده ابی و اینا ندارم ؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Diako نمایش پست ها
    خیلی متشکرم . و یک سوال دیگه این که من روی کیسم 7 تا جای فن هست و من اگه در اینده فرض کنیم همه این 7 تا جا رو با یک فن خوب که GF120-HAF مد نظرم هست پر کنم ، ( این فن ماکسیمم سرعتش 2100 دور در دقیقه هست و قدرت بالای در جریان باد داره ) . و اگه برای مثال یک سیپیو قوی با فن اوریجنال خودش و حالا یک کارت گرافیک قوی ( نظورم این هست که هر قطعه ای که باهث شه دمای کیس بره بالا ) ، ایا این فن ها از پس خنک کردن کیس برمیان در اینده ؟ و نیازی به خرید از این سیستم سرمایشی های خفن و نمیدونم خنک کننده ابی و اینا ندارم ؟
    پردازنده اتون چیه؟
    امتیازها
    1,401
    سطح
    21
    7
    کاربر جدید
    پردازنده اتون چیه؟
    Ryzen 3 1200 . گرافیکم هم قدیمیه Gt 220 . ولی خب عرض کردم ، برای اینده اگه بخوام مثلا چیز های غولی توی کیس بزارم ...
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    Ryzen 3 1200 . گرافیکم هم قدیمیه Gt 220 . ولی خب عرض کردم ، برای اینده اگه بخوام مثلا چیز های غولی توی کیس بزارم ...
    ببین کیست فقط یه فن لازم داره برای پشتش. همین.

اگر این همه فن روی کیس نصب کنی، ظرف یک ماه یک مکعب پر از گرد و خاک عین کیسه جاروبرقی تحویل میگیری.

پیشنهاد می کنم نکنی این کارو.
    امتیازها
    1,401
    سطح
    21
    7
    کاربر جدید
    ببین کیست فقط یه فن لازم داره برای پشتش. همین.

اگر این همه فن روی کیس نصب کنی، ظرف یک ماه یک مکعب پر از گرد و خاک عین کیسه جاروبرقی تحویل میگیری.

پیشنهاد می کنم نکنی این کارو.
    فرمایش شما درسته رفیق ولی خب بلاخره در اینده ای نزدیک قصد دارم گرافیک و یه چند تا قطعه دیگرو عوض کنم و باید فن اضافه کنم ، ممنون میشم جوابم رو بدید .
    اگه کل کیس رو با فن های ۲۱۰۰ دور بر دقیقه پر کنم ، در اینده که قطعات به امید خدا عوض شد نیاز نداره سیستم های سرمایشی عجیب غریب بزارم ؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    فرمایش شما درسته رفیق ولی خب بلاخره در اینده ای نزدیک قصد دارم گرافیک و یه چند تا قطعه دیگرو عوض کنم و باید فن اضافه کنم ، ممنون میشم جوابم رو بدید .
    اگه کل کیس رو با فن های ۲۱۰۰ دور بر دقیقه پر کنم ، در اینده که قطعات به امید خدا عوض شد نیاز نداره سیستم های سرمایشی عجیب غریب بزارم ؟
    فن های کیس حدود 10 درصد تاثیر در خنک سازی پردازنده دارند، بنابراین تحت هر شرایطی اگر پردازنده خیلی قوی بخرید، مثلا 10700K یا 10900K، شما نیاز به یک کولر قوی خواهید داشت. فارق از اینکه چند تا فن نصب کنید. کارتهای گرافیک خودشون کولر خوبی دارند، بنابراین از نظر گرافیک هم همینکه یک فن ورودی و یک فن خروجی روی کیس نصب باشند کافیه.
    امتیازها
    1,401
    سطح
    21
    7
    کاربر جدید
    فن های کیس حدود 10 درصد تاثیر در خنک سازی پردازنده دارند، بنابراین تحت هر شرایطی اگر پردازنده خیلی قوی بخرید، مثلا 10700K یا 10900K، شما نیاز به یک کولر قوی خواهید داشت. فارق از اینکه چند تا فن نصب کنید. کارتهای گرافیک خودشون کولر خوبی دارند، بنابراین از نظر گرافیک هم همینکه یک فن ورودی و یک فن خروجی روی کیس نصب باشند کافیه.
    رفیق با توجه با فرمایشتون نیازی نیست که پر فن کنم کیس رو و هزینه اضافی هست ولی خب از ترس گرون شدن قیمت ها میخواستم این کار رو بکنم ....
    درحال حاظر یک فن سفارش دادم که برام بیارن . و یک فن هم پشت کیسم بستس که باد رو بیرون میده و چون به پاور وصله و فقط کابل molex داره ، با حداکثر سرعتش داره کار میکنه . و این فنی که الان میخوام اضافه کنم سرعتش بیشتر از اینی که رو کیس نصبه هست . دوتا سوال داشتم . اول اینکه این فن رو کجای کیس وصل کنم برای ورودی هوا که بازدهی بیشتری داشته باشه ؟ کیس من 2 تا جای فن بالا ، 2 تا جلو ، 2 بقل ، و یک عدد پشت هست . من نظر خودم اینه که در پنل جلو و رو به روی هارد ها وصل کنم . نظر شما چیه ؟ و سوال دوم این که اگه جریان هوای ورودی بیشتر از هوای خروجی باشه اتفاق خاصی میوفته ؟ چون که این فن قوی تر از اینی هست که نصبه در حال حاظر . و اینکه برعکسش چی ؟ ورودی کمتر از خروجی باشه
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    رفیق با توجه با فرمایشتون نیازی نیست که پر فن کنم کیس رو و هزینه اضافی هست ولی خب از ترس گرون شدن قیمت ها میخواستم این کار رو بکنم ....
    درحال حاظر یک فن سفارش دادم که برام بیارن . و یک فن هم پشت کیسم بستس که باد رو بیرون میده و چون به پاور وصله و فقط کابل molex داره ، با حداکثر سرعتش داره کار میکنه . و این فنی که الان میخوام اضافه کنم سرعتش بیشتر از اینی که رو کیس نصبه هست . دوتا سوال داشتم . اول اینکه این فن رو کجای کیس وصل کنم برای ورودی هوا که بازدهی بیشتری داشته باشه ؟ کیس من 2 تا جای فن بالا ، 2 تا جلو ، 2 بقل ، و یک عدد پشت هست . من نظر خودم اینه که در پنل جلو و رو به روی هارد ها وصل کنم . نظر شما چیه ؟ و سوال دوم این که اگه جریان هوای ورودی بیشتر از هوای خروجی باشه اتفاق خاصی میوفته ؟ چون که این فن قوی تر از اینی هست که نصبه در حال حاظر . و اینکه برعکسش چی ؟ ورودی کمتر از خروجی باشه
    در مورد جای فن، موافقم، جلوی کیس روبه روی هارد کاملا مناسبه.

جریان هوای ورودی همیشه بهتره بیشتر از خروجی باشه. بهش میگن جریان هوای مثبت، بیشتر داخل بشه تا اینکه خارج بشه.

برعکسش اگر خروجی بیشتر باشه میشه جارو برقی خاک جمع می کنه. :)
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)