دوستان سلام عرض شد. من چون که روی مادربرد ام یدونه بیشتر کانکتور فن کیس 4 پین ندارم و میخوام چندتایی فن به داخل کیس اضافه کنم نیاز به یک هاب دارم که قصدم خرید FH-10 هست . این فن هاب جای ده تا 4PIN فن PWM ذاره و از یک طرفش کابل ساتا از پاور وصل میشه و از طرف دیگه هم روش نوشته شده Cpu fan که یک 4 pin هست .
به پشتیبانیش ایمیل دادم ازش پرسیدم که اون کابل ایا باید به هدر مخصوص فن کیس روی مادربرد وصل شه یا سیپیو ؟
نوشته بود بزن به هدر مخصوص فن سیپیو بعد خود سیپیو رو هم بزن پورت شماره 1 فن هاب . و بعد از اون اگه به صورت اتوماتیک باشه تنظیمات توی بایوس هرمقداری که سیپیو داغ شه و نیاز داشته باشه که فن سیپیو چرخشش زیاد شه فن های دیگه هم تبعیت میکنن چرخش همشون به یه اندازه زیاد میشه .
خب حالا سوال من اینه که مثلا اگه نهایت سرعت چرخش فن سیپیو من 2100 تا باشه بعد فن های کیسم 1200 باشن اونوقت تکلیف چیه ؟ مثلا فن سیپیو بخواد 1500 تا بچرخه اونا چقدر میچرخن ؟ و اینکه اگر به جای وصل کردن به سیپیو وصل کنم به خود 4 pin مخصوص فن کیس مادربرد چی ؟ کار میکنه ؟ و اینکه سیستم اسمارت فن مادربرد چیه ؟ مادربرد چطوری دما رو متوجه میشه ؟ روی خودش دماسنج داره یا از گرمای قطعه دیگه ای تشخیص میده که باید دور فن های کیس رو ببره بالا ؟
و در اخر به نظرتون فن هاب رو بهتره که به هدر سیپیو وصل کنم یاهدر کیس فن ؟