سلام دوستان، وقت‌تون به‌خیر

یه کیس دارم که 4 - 5 سال انباری بود و روشن نشده بود. ویندوزش XP هستش و الان توی My Computer فقط دو تا پارتیشن از هاردی رو که ویندوز روشه رو نشون میده ولی توی Device manager و Bios هر سه تا هارد رو میشه دید.
هاردها هر سه تاشون WD Caviar Green هستن و حجم‌هاشون هم 1، 1.5 و 2 ترابایته. ویندوز روی هارد یک ترابایتیه هستش (دو تا پارتیشن داره) و اون دو تا هارد دیگه هم هر کدوم یه پارتیشن داشتن (پر هستن و آرشیو فیلمه). پشت هر سه تا هارد 8 تا پین برای جامپر زدن دارن ولی جامپری زده نشده. به احتمال قریب به یقین، 4 - 5 سال قبل هم، داشتن به‌همین صورت کار می‌کردن و مشکلی نداشتن.
هاردی هم که ویندوز روشه، به سوکت sata 1 مادربرد متصل شده و اون دو تا هارد دیگه به sata 2 و sata 3 وصله. مادربردم Asus M2n-e هستش و 6 تا سوکت sata داره که از 1 تا 4 کنار هم و عمودی هستن و 5 و 6 افقی و بالای اون چهارتاست.

حالا برای نمایش هارد دوم و سوم، چه کار کنم:
1- وضعیت Master و Slave هاردها رو با جامپر مشخص بکنم؟ (روی خود هارد، راهنما نداره)
2- وضعیت Master و Slave هاردها رو توی Bios مشخص بکنم؟ (کجای Bios هستش؟ توی Bios ترتیب خوانش Boot رو دیدم ولی کاری به Master و Slave نداره)
3- ویندوز 7 نصب کنم؟ (خودش هاردها رو شناسایی می‌کنه؟)

فقط می‌خوام اطلاعاتم نپره. ممنون که پاسخ می‌دین...