ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن

آموزش ساخت اسپیکر برای تلفن هوشمند

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

با عرض سلام خدمت تک تک شما عزیزان و دوستان عزیز!

وسایل مورد نیاز:

1) ماژول آمپلی فایر استریو مدل PAM8403 (که از نظر قیمت و کیفیت مناسبه)

2) جک مادگی 3.5 میلی متری (البته میتونید به جای جک، کابل تعمیری 3.5 میلی متری استفاده کنید)

3) کابل AUX (برای متصل کردن اسپیکر به دیوایس های مرتبط)

4) کابل تعمیری USB یا باتری 5 یا 3.7 ولت

5) برد سوراخ دار حداقل 5x6 (که اگه تهیه‌اش براتون مشکل بود میتونید با سیم جک رو به ماژول متصل کنید)

6) دو عدد اسپیکر 3 وات (من از اسپیکر های یه دستگاه رادیوی معیوب استفاده کردم)

7) کارتن دولایه یا هر چیزی که به نظرتون جالب و خلاقانه است، برای نصب اسپیکر ها

8) پین هدر نری و مادگی (که این مورد رو هم میشه مثل مورد 5 عمل کرد)

خب بریم سر آموزش!

برای نصب اسپیکر ها من از کارتن هایی که داشتم استفاده کردم که کیفیت و استقامت بالایی دارن و به نظرم ایده خوبی می‌اومد که همونطور که در تصویر می‌بینید دولایه هست و نسبت کارتن های معمولی استقامت بالاتری دارن. شما عزیزان می‌تونید از پلکسی یا تخته سه لایه استفاده کنید. برای برش کارتن ها از اره مویی استفاده کردم که دقت خوبی برای برش این‌نوع کارتن ها داشت.
    نقشه برش کارتن ها به‌ این صورته که ابعاد رو متناسب با اندازه اسپیکر هاتون می‌تونید تغییر بدید.

بعد از برش اولیه کارتن ها، با یه شی وسط محل قرار گیری اسپیکر ها رو سوراخ کنید تا تیغه اره رو از سوراخ رد کنید و دایره محل اسپیکر ها رو برش بدین.

بعد از اون قسمت هایی که در عکس مشخصه کارتن رو تا بزنید تا شکل مثلثی بگیره، البته با یه جسم صاف میتونید اون محل رو فشار بدید تا کارتن راحت تر شکل بگیره.

بعد از اون میریم سراغ ماژول!

اگه میخواید اتصالات اسپیکر ماژولار باشه می‌تونید از پین هدر نری و مادگی استفاده کنید و طبق عکس اون ها رو به ماژول لحیم کنید.

بعد با استفاده از برد سوراخ دار، جک 3.5 میلی متری رو به برد لحیم کنید و سه پایه ای که از اون استفاده می‌کنیم رو طبق تصویر لحیم کنید تا به صورت معکوس به ماژول وصلش کنیم. با استفاده از پین هدری که برای ورودی صدا گذاشتیم می‌تونیم برد سوراخ دار رو به ماژول وصل کنیم و اینجوری اتصال Right و Left و Ground ماژول هم به درستی لحیم می‌شه.

خب، حالا قاب اسپیکر و برد رو ساختیم. در مرحله بعد با چسب اسپیکر ها رو به قاب میچسبونیم و بالا و پایین قاب رو هم میچسبونیم. البته یادتون باشه که قبلش سیم های اسپیکر رو با توجه به طولی که مد نظرتونه به هدر مادگی وصل کنید یا با چشم پوشی از موارد 5 و 8 یک‌سره لحیم کرد.
    در نهایت باید یه جایی این ماژول رو به قاب بچسبونید که من ترجیح دادم گوشه سمت راست اسپیکر راست قرارش بدم که برای اتصال راحت تره. و سیم خود اسپیکر سمت راست رو کوتاه در نظر گرفتم و طول بیشتر رو برای اسپیکر سمت چپ گذاشتم.
    برای تغذیه ماژول هم با استفاده از کابل USB تعمیری و رعایت پایه های مثبت و منفی روی برد، میتونید اون رو به شارژر یا آداپتور 5 ولت وصل کنید و لذت ببرید!

خب! دیگه فکر نکنم چیزی مونده باشه. راستش این رو اول میخواستم برای PC درست کنم که بعد از وصل کردنش به سیستم با صدای بلند مهیبی مواجه شدم که صدای همون استارت ویندوز بود
    و مجبور شدم ولوم صدا رو بزارم روی %1 که اونم صدای بسیار زیادی در گیم ها داشت. این ماژول بر خلاف کوچیک بودنش قدرت خیلی بالایی داره و مهمترین مزیتش هم کار کردن با ولتاژ 3.7 بود که من دیگه با باتری لیتیم-یون ازش استفاده می‌کنم.

راستی اگه صدای خروجی براتون بریده بریده بود حتما ولتاژ رو چک کنید تا حداکثر بیشتر از 5.1 ولت یا 3.7 نباشه (البته ممکنه ولتاژ استیبل دیگه ای هم داشته باشه که با تست باید ولتاژ ها رو پیدا کرد)

این هم یه فیلم از کارکرد اسپیکر که پیشنهاد می‌کنم تماشا کنید.

در آخر ممنون که تا اینجا افتخار دادید، تا پروژه های بعدی (به امید خدا) بدرود!

امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن
    رزرو برای آپدیت

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع