ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    امتیازها
    8,324
    سطح
    61
    15
    کاربر جدید

بررسی سلامت هارد و ssd

باعرض سلام خدمت دوستان عزیز
    این تصاویر مربوط به نرم افزار Hard Disk Sentinel هستند و درصد سلامت ssd و هاردم پایین آمده است. اگر لطف کنید و بررسی کنید که آیا وضعشان خطرناک است یا نه ممنون میشم. با تشکر

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot (35).png
مشاهده: 20
حجم: 154.3 کیلو بایت

نام: Screenshot (36).png
مشاهده: 17
حجم: 156.3 کیلو بایت
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط hkde نمایش پست ها
    باعرض سلام خدمت دوستان عزیز
    این تصاویر مربوط به نرم افزار Hard Disk Sentinel هستند و درصد سلامت ssd و هاردم پایین آمده است. اگر لطف کنید و بررسی کنید که آیا وضعشان خطرناک است یا نه ممنون میشم. با تشکر
    اس اس دی که صد در صد سالمه، کاهش Health در SSD لزوما به معنای خرابی نیست. بلکه با استفاده از اس اس دی به مرور Health کاهش پیدا می کنه یعنی طول عمرش کمتر میشه و طبیعیه.

هاردتون هم فقط یک بدسکتور داره که خیلی وضعیت بدی نیست، اما اگر سیستم دچار Leg هست و گاهی گیر می کنه،بهتره عوضش کنید. در غیر این صورت کار خاصی لازم نیست انجام بدین.
    امتیازها
    8,324
    سطح
    61
    15
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    اس اس دی که صد در صد سالمه، کاهش Health در SSD لزوما به معنای خرابی نیست. بلکه با استفاده از اس اس دی به مرور Health کاهش پیدا می کنه یعنی طول عمرش کمتر میشه و طبیعیه.

هاردتون هم فقط یک بدسکتور داره که خیلی وضعیت بدی نیست، اما اگر سیستم دچار Leg هست و گاهی گیر می کنه،بهتره عوضش کنید. در غیر این صورت کار خاصی لازم نیست انجام بدین.
    باتشکر از راهنمایی شما
    متاسفانه امروز سلامتی هارد یک در صد دیگر کاهش یافت و به 98 رسید
    تا الان دچار لگ نشدم ولی بعضی وقتها بعد از بالا آمدن سیستم بلواسکرین میاد. البته از هارد برای آرشیو استفاده می کنم. راهی برای برطرف کردن بدسکتور یا حداقل جلوگیری از خرابی بیشتر وجود دارد؟
    سوال دیگری هم داشتم : سلامتی ssd به چند درصد که رسید به فکر تعویض آن باشم؟
    باتشکر دوباره از شما

نام: Screenshot (37).png
مشاهده: 7
حجم: 158.9 کیلو بایت
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط hkde نمایش پست ها
    باتشکر از راهنمایی شما
    متاسفانه امروز سلامتی هارد یک در صد دیگر کاهش یافت و به 98 رسید
    تا الان دچار لگ نشدم ولی بعضی وقتها بعد از بالا آمدن سیستم بلواسکرین میاد. البته از هارد برای آرشیو استفاده می کنم. راهی برای برطرف کردن بدسکتور یا حداقل جلوگیری از خرابی بیشتر وجود دارد؟
    سوال دیگری هم داشتم : سلامتی ssd به چند درصد که رسید به فکر تعویض آن باشم؟
    باتشکر دوباره از شما
    در مورد هارد دیسک:

اگر بلو اسکرین می گیری پس باید هاردت رو عوض کنی. ببین ده ها بدسکتور ممکنه هارد دیسک بگیره و هیچ اتفاقی نیفته، اما اگر لگ میزنه سیستم و یا بلو اسکرین میگیری، اینها نشانه خرابی جدیه، ممکنه خود هارد ده سال دیگه هم هیچیش نشه، ولی این بلو اسکرین ها بقیه قطعاتت رو خراب می کنه. پس بهتره به فکر یک هارد باشی.

در مورد اس اس دی:

تا جایی که یادم هست، Corsair Force GS 120G طول عمرش 40TB هستش، شما تا الان 16.5 ترابایت روش رایت کردی، یعنی تقریبا نصف عمرش رفته، بنابراین حتی اون درصد Health تا 60 درصد هم کم بشه منطقیه. اما چون خودم از همین اس اس دی شما داشتم، تقریبا 18 ترابایت یا 19 ترابایت روش رایت کردم دیگه خراب شد و سیستم بالا نیومد. واسه همین تا هر زمان که کار کرد بزارید کار کنه فقط اطلاعات مهمی روش نباشه.
    امتیازها
    7,112
    سطح
    55
    203
    کاربر انجمن
    با سلام و عرض ادب خدمت اعضاء محترم فروم

یک SSD WD Green 240GB دارم و از سال پیش وظیفه سیستم عامل را بر عهده داره

امروز به طور اتفاقی برنامه Hard Disk Sentinel را نصب کردم و از وضعیت سلامت این SSD تعجب کردم

سیستم هم مدت زیادی روشن نبوده زیرا معمولاً صبح میرم و شب میام خونه پس شاید دو روز آخر هفته سیستم روشن بوده و مصرف شده

امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام

مسئله خاصی نیست. اگر گارانتی داره باهاشون صحبت کنید بگین بهشون که بدسکتور نشون میده تو نرم افزار اگر تعویض می کنند اقدام کنین.
    امتیازها
    7,112
    سطح
    55
    203
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    سلام

مسئله خاصی نیست. اگر گارانتی داره باهاشون صحبت کنید بگین بهشون که بدسکتور نشون میده تو نرم افزار اگر تعویض می کنند اقدام کنین.

ممنون آرمین جان

در مورد ساعت فعال بودن SSD نظرتان چیست یکساله فعاله زده 9 روز آیا این برنامه نمیتواند مقدار دقیق زمان فعال را نشان نمیدهد؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamaly1991 نمایش پست ها
    ممنون آرمین جان

در مورد ساعت فعال بودن SSD نظرتان چیست یکساله فعاله زده 9 روز آیا این برنامه نمیتواند مقدار دقیق زمان فعال را نشان نمیدهد؟
    اون 9 روز کاری سیستم هست. یعنی در عرض یک سال فقط به اندازه 9 روز معادل 216 ساعت کامپیوتر شما مداوم روشن بوده.

فرض کنیم شما در 216 روز سال، شبی 1 ساعت سیستمو روشن کرده باشید. یعنی کلا 9 روز سیستم روشن بوده.

اگر مطمئن هستید این میزان خیلی بیشتر بوده، ممکنه SMART اطلاعات غلطی به نرم افزار مخابره کنه. باتوجه به اینکه وسترن دیجیتال سبز، ضعیفترین اس اس دی بازاره، تعجبی نمی کنم که حتی اطلاعات SMART غلط باشه.
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamaly1991 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب خدمت اعضاء محترم فروم

یک SSD WD Green 240GB دارم و از سال پیش وظیفه سیستم عامل را بر عهده داره

امروز به طور اتفاقی برنامه Hard Disk Sentinel را نصب کردم و از وضعیت سلامت این SSD تعجب کردم

سیستم هم مدت زیادی روشن نبوده زیرا معمولاً صبح میرم و شب میام خونه پس شاید دو روز آخر هفته سیستم روشن بوده و مصرف شده

این مورد تو SSD کاملا عادیه هرچی تعداد رایت بالاتر بره عمرش کم میشه. نه بدسکتور داره و نه چیزی، چیزی به اسم بدسکتور تو SSD نداریم چون حافظه از نوع NAND هست.

نرم افزار خود وسترن رو دانلود کن وسلامتیش رو با این چک کن اگر هم firmware جدید داده حتما آپدیت کن

https://support.wdc.com/downloads.aspx?p=279

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)