ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 45
    امتیازها
    22,981
    سطح
    93
    2,105
    کاربر انجمن

چاپ عکس با EPSON P50 و مشکلات آن!

سلام دوستان
    یک سری سوالاتی داشتم در مورد چاپ عکس!پار سال یدونه P50 خریدم که بعد از استفاده 1 ماهه خراب شد و چون تانک خورش کرده بودم فاقد گارانتی بود! بردم نمایندگی گفت هدش خرابه و 400 تومن پول هدشه منم گفتم 300 پول دستگاه دادم حالا 400 پول هدش بدم!!! خلاصه موند تو خونه و خاک خورد از 2روز پیش به سرم زد که بازش کنم خلاصه دلو رودش رو ریختم بیرون و دوباره سرهم کردمش و دیدم ای دل غافل ایراد از اینجاشه و درستش کردم!!!!!! حالا اگه گفتید ایراد کجا بود؟ خودم میگم: کارتریج مشکی سوراخ شده بود و وقت چاپ هنگام مکش از رنگ زرد بغلی کشیده بود و موقع چاپ به جای مشکی رنگ زردومشکی قاطی میزد و به علت نشت جوهر. جوهر کل کاغذ رو بر میداشت . با یکم چسب آکواریوم و شستن کارتریج با وایتکس مشکل حل شد!!!! این چه ربطی داشت به هد! من موندم :-/
    نمیدونم این پولایی که نمایندگی ها میخورن درسته یا نه! ولی فکرش رو کن من هم پول هد میدادم و هم پول تانک×! اونم برای یه چسب زدن!!!!!!!پ
    حالا بماند(کلی چیز میز حاشیه نوشتم!)
    یسری سوال دارم
    1- کاغذ گلاسه با فوتو گلاسه و ... چه تفاوت هایی دارن؟! این کاغذ کتد دیگه چیه؟!
    2- وزن کاغذ یعنی چی؟! اصلا چه تفاوتی تو کیفیت چاپ داره؟!
    3- این کد جوهر ها دیگه مال چیه؟ الان رو پیرینتر خورده T0801 برای رنگ مشکی ومن T0821 ریختم چه اشکالی داره؟!
    4- برای این که هد دستگاه خراب نشه باید چه نکاتی رو رعایت کنم؟!
    5- از چه برنامه برای چاپ بهتر عکس استفاده کنم؟!
    6-وظعیت تانک نسبت به دستگاه باید چجوری باشه؟! مال من الان 8 سانت ارتفاع تانک از چاپگر بیشتره!
    7- از تانک استفاده کنم بهتره یا از این کارتریج های قابل شارژ؟! برای آسیب نرسیدن به دستگاه میگم!
    8- و تجربه های شما دوستان در کار با چاپ گر
    9- مدیر عزیز شرمنده اگه تایپیک جای خودش نیست! آخه هرچی گشتم جای بهتری براش پیدا نکردم!!!
    کارکرد هم کار کرد خونگی هست و چاپ عکس هایی که با دوربین میگیریم!
    ببین چقدر سوال پرسیدم! پیشاپیش خسته نباشید میگم به اساتیدی که این بنده حقیر رو راهنمایی میکنن!!! چون اینقدر سوال بپرسم که کلافشون کنم!

امتیازها
    109,327
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط iranmanoto نمایش پست ها
    9- مدیر عزیز شرمنده اگه تایپیک جای خودش نیست! آخه هرچی گشتم جای بهتری براش پیدا نکردم!!!
    فقط به خاطر گربه ات این دفعه رو چشم پوشی میکنم. ;;)
    امتیازها
    22,981
    سطح
    93
    2,105
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armin2012 نمایش پست ها
    فقط به خاطر گربه ات این دفعه رو چشم پوشی میکنم. ;;)
    اون رو که اختیار دارید! دستتون مر30
    ولی جدا جای این تایپیک کجای فرومه ؟! باید یه جا هم برای این جور چیزا بزارید - جای خالیش کم کم حس میشه!
    یکم بهش فکر کنید

امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    یسری سوال دارم
    3- این کد جوهر ها دیگه مال چیه؟ الان رو پیرینتر خورده T0801 برای رنگ مشکی ومن T0821 ریختم چه اشکالی داره؟!
    6-وظعیت تانک نسبت به دستگاه باید چجوری باشه؟! مال من الان 8 سانت ارتفاع تانک از چاپگر بیشتره!
    7- از تانک استفاده کنم بهتره یا از این کارتریج های قابل شارژ؟! برای آسیب نرسیدن به دستگاه میگم!
    8- و تجربه های شما دوستان در کار با چاپ گر
    ببین چقدر سوال پرسیدم! پیشاپیش خسته نباشید میگم به اساتیدی که این بنده حقیر رو راهنمایی میکنن!!! چون اینقدر سوال بپرسم که کلافشون کنم!

1- کاغذ گلاسه برای چاپ مخلوط متن و عکس، کاغذ فوتو گلاسه هم فقط برای عکس و کتد هم برای عکس و متن هست. منتها کاغذ کتد کیفیت خوبی نداره و بیشتر برای ساخت بنر های تبلیغاتی بزرگ از این روش استفاده می شود. کلا ساختار این کاغذ به شکلی است که همانند فرش دارای تار و پود است و ردیف های ریز کاغذ را می توانید مشاهده کنید. به همین دلیل کیفیت چاپ روی این کاغذ پایین است.

2- وزن کاغذ دقیقا روی کیفیت آن تاثیر گذار است و معمولا کاغذهای A4 معمولی با وزن 50 تا 100، کاغذهای مقوایی هم فکر می کنم تا 400 هستند که البته برای چاپ هر کدام باید چاپگر مخصوص داشته باشید.

3- اینها کد ساخت هستند و باید ببینید دستگاه شما از چه کدهایی پشتیبانی می کند. اگر فقط این کدها اشاره شده، حتما باید از همین جوهر ها استفاده کنید.

4- تمیز کردن دستگاه در یک روال مشخص به عنوان مثال 6 ماهه (در صورت استفاده زیاد از دستگاه) پیشنهاد می شود. البته دستگاه های چاپ جوهر افشان کلا هزینه نگهداری و تعمیر وحشتناکی دارند.

5- برنامه های تخصصی عکس که خب فتوشاپ به نظرم بهتر است، چون همیشه در دسترس است و اگر نیاز به پرینت عکس د خارج از خانه را هم داشته باشید، همه مراکز چاپ این نرم افزار را دارند. تصحیح خودکار و دستی رنگ و روشنایی، فیل-تر های جداگانه هم در این نرم افزار قرار دارد. از فرمت های مختلفی هم پشتیبانی می کند.

6- این وضعیت به خود دستگاه بستگی دارد و روی همه دستگاه ها یکسان نیست.

7- در این زمینه اطلاعاتی ندارم.

8- به طور کلی از چاپگر های جوهر افشان متنفرم!

9- چشم، در این مورد هم حتما پیگیری می کنم.
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    خب جناب مدیر اکثر جواب هارو داد ولی در دو مورد با نظر ایشان به شدت مخالفم
    1: کاغذ کتد 2: پرینترهای جوهرافشان
    حسام عزیز والا بهترین کیفیت چاپ رو ما روی کاغذ کتد میگیریم و تا جایی که من یاد گرفتم این کاغذ مخصوص پرینتر های جوهر افشان ساخته شده و دارای دو لایه است. لایه پشتی یک کاغذ کاهی فوق العاده نازک است که باعث میشود آب موجود در جوهر جذب شده و کاغذ بعد از چاپ دچار خمیدگی و بادکردگی نشه. و لایه رویی یه کاغذ باکیفیت است که رنگها رو زنده تر و زیباتر نشان میدهد و گرانتر از کاغذ های معمولیست و تنظیمات چاپ مخصوص به خود رو هم دارد.
    اما پرینتر های جوهر افشان:
    این مورد تنفر شما احتمالا به خاطر تجربه تلخ از تمام شدن جوهر و سوختن چیپ های کارتریج و قیمت بسیار بالای کارتریج های جوهر افشان و کلا این سری مشکلات میتواند باشد.
    خب در اینکه چاپگرهای جوهر افشان بهترین کیفیت چاپ عکس های رنگی رو ارائه میدن شکی نیست اما همچنان مشکلات زندگی در کشور ایران رو پیش رو داریم و تقریبا پشتیبانی صفر کمپانی های تولید کننده در ایران از مصرف کننده ها معزلی همیشگی و اجتناب ناپذیر است.
    اما این مشکل با چند ترفند و مشورت قبل از خرید قابل حل شدنه.
    1:استفاده از چند مدل که چیپست های ریست شده آنها در بازار موجود است مانند کانن 4840 یا همین اپسون P50 یا T50 . برند hp قیدش رو بزنید. تو جوهر افشان داغونه .
    2: بستن تانک که تعداد خاصی با این موضوع مشکل ندارند وگرنه مثلا کانن ها با بستن تانک نابود میشن که این به نوع و شکل ساخت هد آنها مربوط میشه. اما P50 و T50 خوراکشون تانکه.
    خلاصه من فکر نمیکردم در ضمینه پرینتر اینقدر اطلاعات ناقص باشه.
    به خاطر همین اوایل استفاده خیلی تو دردسر و خرج افتادم تا اینکه خودم طبق معمول راه حل مشکلم رو پیدا کردم و مجبور شدم در مورد اکثر پرینترها اطلاعات کاملی پیدا کنم
    امتیازها
    22,981
    سطح
    93
    2,105
    کاربر انجمن
    اول تشکر کنم از 2 دوست عزیز بابت راهنمایی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    -

1- کاغذ گلاسه برای چاپ مخلوط متن و عکس
    ...(گفتم صفحه الکی اشغال نشه)...
    .
    4- این تمیز کردن چجوریه؟! یعنی کل جوهر هارو خالی کنم و مخزن و کارتریج هارو بشورم؟! یا هد دستگاه رو باید یه کار خاصی کنم؟!
    5- با فوتشاپ میشه جاهای عکس رو برای چاپ انتخاب کرد؟! منظورم همون کادر بندی برای چاپ عکس روی صفحه a4 هست - مثلا 4تا عکس رو روی یک برگ بگیرم
    و این که از نظر مصرف جوهر! برنامه هست که بهتر این انتقال و چاپ جوهر رو کنترل کنه؟
    6- الان مخزن من رو هواست! یعنی هر جایی میتونم بزارمش! برای همین گفتم چون این مخزن ها با فشار و مکش سرو کار دارن و این که بالا بودن بیش از حد مخزن موجب فشار و جوهر بیشتر به کارتریج ها میشه و بلعکس پایین بودن مخزن باعث حباب افتادن در لوله انتقال جوهر میشه میخواستم بدونم جای درستش کجاست

نقل قول نوشته اصلی توسط old gamer نمایش پست ها
    خب جناب مدیر اکثر جواب ...

الف-کاغذ های معمولیست و تنظیمات چاپ مخصوص به خود رو هم دارد.
    ب:خلاصه من فکر نمیکردم در ضمینه پرینتر اینقدر اطلاعات ناقص باشه.
    به خاطر همین اوایل استفاده خیلی تو دردسر و خرج افتادم تا اینکه خودم طبق معمول راه حل مشکلم رو پیدا کردم و مجبور شدم در مورد اکثر پرینترها اطلاعات کاملی پیدا کنم
    الف: خوب شد گفتید این رو یادم رفته بود
    من همون پارسال 2 نوع کاغذ گرفتم که یکیش پشتش چاپ شده kodak و یکی که رو بستش خورده بود tillco و این tillco ها مات بودن! و kodak ها براق و تو تنظیمات چاپ کلماتی همچن epson photo -epson glossy و...-epson matte بود
    حالا از کجا بفهمم کدوم تنظیمات مال چه کاغذی هست؟!
    ب: ممنون میشم این تجربیات رو در اختیار من و دیگر دوستان قرار بدید
    باز هم از تمامی دوستان که وقت گزاشتن و به پرسشهای بسیار من پاسخ دادن سپاسگزارم @};-

امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    سلام دوستان
    یک سری سوالاتی داشتم در مورد چاپ عکس!پار سال یدونه P50 خریدم که بعد از استفاده 1 ماهه خراب شد و چون تانک خورش کرده بودم فاقد گارانتی بود! بردم نمایندگی گفت هدش خرابه و 400 تومن پول هدشه منم گفتم 300 پول دستگاه دادم حالا 400 پول هدش بدم!!! خلاصه موند تو خونه و خاک خورد از 2روز پیش به سرم زد که بازش کنم خلاصه دلو رودش رو ریختم بیرون و دوباره سرهم کردمش و دیدم ای دل غافل ایراد از اینجاشه و درستش کردم!!!!!! حالا اگه گفتید ایراد کجا بود؟ خودم میگم: کارتریج مشکی سوراخ شده بود و وقت چاپ هنگام مکش از رنگ زرد بغلی کشیده بود و موقع چاپ به جای مشکی رنگ زردومشکی قاطی میزد و به علت نشت جوهر. جوهر کل کاغذ رو بر میداشت . با یکم چسب آکواریوم و شستن کارتریج با وایتکس مشکل حل شد!!!! این چه ربطی داشت به هد! من موندم :-/
    نمیدونم این پولایی که نمایندگی ها میخورن درسته یا نه! ولی فکرش رو کن من هم پول هد میدادم و هم پول تانک×! اونم برای یه چسب زدن!!!!!!!پ
    حالا بماند(کلی چیز میز حاشیه نوشتم!)
    یسری سوال دارم
    این دو در ظاهر شبیه همند اما کاغذ فتوگلاسه عمر و ماندگاری بسیار بالایی داره و همینطور قیمت فضایی و برای ثبت لحضات خاطره انگیز شما مناسب است و سال های سال مثل روز اول باقی میماند اما گلاسه های معمولی بعداز مدتی زرد میشن و با جابه جایی و دست خوردن کهنه میشن. کاغذ کتد هم برای چاپ عکسهایی با جزییات بسیار بالا و با کیفیت به کار میرود و در چاپ عکسهای کتد درصورتی که تنظیمات مربوطه رو اعمال کنید روند چاپ آرامتر ، مصرف جوهر بیشتر ، وکیفیتی شگفت انگیز به شما ارائه میشود. وهمه اینها درصورتی اتفاق میوفتد که پرینتر شما خوب ، کاغذ کتد باکیفیت ، جوهر مرغوب و عکس با کیفیتی برای چاپ داشته باشید
    خب وزن کاغذ در پرینترهای جوهرافشان تاثیر مستقیم روی کیفیت دارد. زیرا جوهر شما مایع است و هرچه کاغذ نازکتر باشد بعد از چاپ کاغذ تغییر فرم میدهد و رنگها دچار درهم ریختگی میشوند اما با کاغذهایی با گرماژ بالا این مشکل رو نخواهید داشت
    کدها میزان غلظت رنگ رو به شما نشان میدهد. توصیه میکنم هر 4 رنگ رو از یک خانواده تهیه کنید. مثلا همه رو 821 یا همه رو 801 بگیرید. البته اون مشکی بزرگه همیشه فرق میکنه و مهم نیست واسه همین گفتم 4 رنگ
    تانک رو اصولی ببنده تا موقع چاپ بهش فشار نیاد. هر 3 روز اگر چاپ نداشتی یه عکس چاپ کن واسه اینکه جوهر تو هد خشک نشه وگرنه مجبور میشی باز هد رو دربیاری و بشوری. گرد و خاک نشینه رو پرینترت. ریل هایی که هد روی اونها حرکت میکنه هر ماه یه روغن کاری ریز و یواشی بکن. جوهر تانک تموم نشه شیلنگت هوا بگیره هاحواستو جمع کن
    باید تست کنی. یه عکس معرکه بذار هم با ویندوز هم با برنامه پرینتر هم با مثلا فتوشاپ پرینت بزن ببین چطور میشه. کاغذ ها هم یکی باشند.
    یه سوال حرفه ای پرسیدی. باید ببینی مسیر شیلنگ از تانک تا کارتریج چطوره. اگه 10 تا پیچ . خم و گره خورده 5 مترم بالاتر بذاری ایراد نداره ولی اگر مسیر حالت شیلنگ کاملا صاف و همواره 1 سانت بالاتر از مقطع هد باشه کافیه. مقطع هد همونجاییه که رنگ از هد بیرون میاد و روی کاغذ میره. (تاحالا از باک ماشین با شیلنگ بنزین کشیدی؟؟)
    پرینتر شما با تانک هیچ مشکلی نداره در صورتی که تانک خوب ببندی و اصولی هم ببندی
    8- و تجربه های شما دوستان در کار با چاپ گر پرینترت عالیه. کاغذی که براش میگیری اگر خواستی متن چاپ کنی مهم نیست از این کاغذهای کپی هم باشه خوبه.اما برای عکس حتما بالای 120 گرم و تا 280 گرم بگیر. حالا بسته به نیازت کتد یا فتو یا گلاسه معمولی. تو گلاسه ها عکس ها براقه و تو کتد ها عمق جزییات بیشتره. هرکدوم مورد نیازته انتخاب کن. کاغذهای با کیفیت بگیر. بعد از مدتی خودت میفهمی کیفیت کاغذها چطوریاس
    اوهههههههه نفسم گرفت خداییش. پیرینترت عالیه مواظبش باش. از طرف من ببوسش . سوالی داشتی بپرس بتونم کمکت کنم خوشحال میشم.
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    امین جان از پاسخت ممنونم عزیز، تحقیقی که روی کاغذهای کتد انجام داده بودم به این شکل بود، البته کاربردش در چاپ بنر و ... این موارد بود که فکر می کنم ساختار کاغذهای کتدی که برای پرینتر های خانگی استفاده می شوند، کمی تقاوت وجود دارد.

در مورد تنفر هم دقیقا موارد را خودتان بیان کردید. پشتیبانی نداشتن شرکت ها و هزینه های بالای نگه داری واقعا وحشتناک است. شما با مبلغ حدود 150/000 تومان می توانید یک پرینتر جوهر افشان معمولی خریدای کنید که متاسفانه هزینه خرید جوهر برای آن تقریبا به اندازه هزینه نیمی از یک پرینتر نو است!
    امتیازها
    22,981
    سطح
    93
    2,105
    کاربر انجمن
    اول تشکر کنم از 2 دوست عزیز بابت راهنمایی

4- این تمیز کردن چجوریه؟! یعنی کل جوهر هارو خالی کنم و مخزن و کارتریج هارو بشورم؟! یا هد دستگاه رو باید یه کار خاصی کنم؟!
    5- با فوتشاپ میشه جاهای عکس رو برای چاپ انتخاب کرد؟! منظورم همون کادر بندی برای چاپ عکس روی صفحه a4 هست - مثلا 4تا عکس رو روی یک برگ بگیرم
    و این که از نظر مصرف جوهر! برنامه هست که بهتر این انتقال و چاپ جوهر رو کنترل کنه؟
    6- الان مخزن من رو هواست! یعنی هر جایی میتونم بزارمش! برای همین گفتم چون این مخزن ها با فشار و مکش سرو کار دارن و این که بالا بودن بیش از حد مخزن موجب فشار و جوهر بیشتر به کارتریج ها میشه و بلعکس پایین بودن مخزن باعث حباب افتادن در لوله انتقال جوهر میشه میخواستم بدونم جای درستش کجاست

الف: خوب شد گفتید این رو یادم رفته بود
    من همون پارسال 2 نوع کاغذ گرفتم که یکیش پشتش چاپ شده kodak و یکی که رو بستش خورده بود tillco و این tillco ها مات بودن! و kodak ها براق و تو تنظیمات چاپ کلماتی همچن epson photo -epson glossy و...-epson matte بود
    حالا از کجا بفهمم کدوم تنظیمات مال چه کاغذی هست؟!
    ب: ممنون میشم این تجربیات رو در اختیار من و دیگر دوستان قرار بدید
    باز هم از تمامی دوستان که وقت گزاشتن و به پرسشهای بسیار من پاسخ دادن سپاسگزارم @};-
    اوهههههههه نفسم گرفت خداییش. پیرینترت عالیه مواظبش باش. از طرف من ببوسش . سوالی داشتی بپرس بتونم کمکت کنم خوشحال میشم.
    واقعا خسته نباشید!!! @};-
    پیرینتر هم قابلتون رو نداره تا همین چند وقت پیش میخواستم بندازمش دور ولی وقتی دیدم 950 شده به سرم زد بازش کنم و....!(من خودم با تانک گرفتم 300 ولی طرف نامردی کرد و از خامی من استفاده و کاغذ ها و کارتریج فابریک رو برداشت!!)
    شما امر بفرما تا پستش کنم
    راستی این گرماژ که تو وزن کاغذ گفتید یعنی چی؟!
    با توضیحات شما من 4 نوع چاپ دارم
    1- عکس های خاص که عمری یادگاری بمون(عکس های سفارشی)
    2- عکس ها نیمه خاص که برای خودم میخوام
    3- عکس های ربع خاص (:دی که برای اطرافیان میزنم
    4- عکس های 0خاص که بچه مچه میاره (این مورد داستانی داره ها!!)
    حالا چه کاغذ هایی با چه گرمی و مارکی باید بگیرم؟
    آهان الان دیدم!
    این رو اصلاح کنید
    البته اون مشکی بزرگه همیشه فرق میکنه و مهم نیست واسه همین گفتم 4 رنگ
    پیرینتر من 6 رنگ هست
    البته جسارت نباشه ها!!! گفتم تا دیگر دوستان اشتباه متوجه نشن
    من دارم کله پاچه میزنم با خوندن پاسخ ها اگر بازم سوالی داشتی بپرس میام جواب میدم. بفرما پاچه :-*
    من زبون میخوام! یکمم از مغزش
    نوش جان

امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    امین جان از پاسخت ممنونم عزیز، تحقیقی که روی کاغذهای کتد انجام داده بودم به این شکل بود، البته کاربردش در چاپ بنر و ... این موارد بود که فکر می کنم ساختار کاغذهای کتدی که برای پرینتر های خانگی استفاده می شوند، کمی تقاوت وجود دارد.

در مورد تنفر هم دقیقا موارد را خودتان بیان کردید. پشتیبانی نداشتن شرکت ها و هزینه های بالای نگه داری واقعا وحشتناک است. شما با مبلغ حدود 150/000 تومان می توانید یک پرینتر جوهر افشان معمولی خریدای کنید که متاسفانه هزینه خرید جوهر برای آن تقریبا به اندازه هزینه نیمی از یک پرینتر نو است!
    در مورد تفاوت چه عرض کنم تفاوت حرف من و شما زمین تا ثریا بود برادم. البته تجربه شما همیشه چراغ راه ماست
    در مورد هزینه عرض کنم با یک انتخاب هوشمندانه مثل T50 یا P50 یا سری 4000 کانن مثل 4840 یا 4940 هزینه شما فقط جوهر میباشد و بس که جوهر هم تقریبا قیمت خوبی داره نسبت به پودر ها و هزینه تعویض سنسور ها و درام ها در پرینترهای پودری. خلاصه جوهر افشان هم عشقی داره واسه خودش اما انتخاب خیلی محدوده. خدارو شکر مدل های خوبی هم در انتخاب داریم
صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 45

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع