ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    امتیازها
    420
    سطح
    8
    3
    کاربر جدید

مشکل تار شدن صفحه مانیتور بعد از تعویض کابل VGA

سلام خدمت دوستان

من یه مانیتور 19 اینچ AOC 831 دارم که چند روز پیش به دلایلی کابل فابریکش رو دادم به کسی
    حالا الان هر کابل VGA تست میکنم، تصویر نویز داره و واضح نیست ... مانیتور کاملا سالمه و از اول دست خودم و این اتفاق فقط بعد از تعویض کابل افتاده

چون من خودم مغازه دار هستم، انواع کابل ها رو دارم ... vnet - stecker - datis - detex و ... با طول 1.5 و 3 متر
    همشون بلا استثنا یا خیلی تار میشدن، یا نویز داشتن ... الان یه کابل vnet سه متری دارم استفاده میکنم که بهتر از بقیه بود اما همچنان تصویر، نوشته‌ها، آیکون ها یه مقدار خیلی کمی تار هستن و حالت سایه دار شدن

یه مورد دیگه اینکه ویندوز 10 نصب هست رو سیستم ... با کابل اصلی، موقعی که میخواستم رزولوشن رو تغییر بدم تو این همه سال، همیشه آخرین رزولوشنی که ویندوز نشون میداد 1366x768 بود و جلوش هم داخل پرانتز مینوشت (recommended) که نشون میداد داره رزولوشن رو به درستی شناسایی میکنه ... اما با اتصال این یکی کابل ها، الان دارم تا رزولوشن 1920x1080 رو هم میبینم چون کابل هاشون قابلیتشو دارن و گزینه 1366x768 هم جلوش همون عبارت توصیه شده (recommended) رو ندارن

کل اینترنت رو زیر و رو کردم و از کالیبره کردن دستی تصویر از داخل ویندوز تا نصب دوباره کارت گرافیک رو امتحان کردم اما مشکل همچنان پابرجاست ... تو فروشگاه های اینترنتی مثل دیجی کالا هم نظرات رو خوندم .. تقریبا زیر هر کابل VGA از هر برندی، حداقل 10 نفر گفته بودن تصویر تار میشه

الان راه حل چیه؟ من باید برم بازار یه کابل فابریکی AOC پیدا کنم؟ و اینکه آیا واقعا تمام کابل های VGA که اصلی نیستن، این مشکل رو دارن؟

ممنون میشم دوستان اگر راه حل یا تجربه مشابهی دارن بگن
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhmghasemi نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

من یه مانیتور 19 اینچ AOC 831 دارم که چند روز پیش به دلایلی کابل فابریکش رو دادم به کسی
    حالا الان هر کابل VGA تست میکنم، تصویر نویز داره و واضح نیست ... مانیتور کاملا سالمه و از اول دست خودم و این اتفاق فقط بعد از تعویض کابل افتاده

چون من خودم مغازه دار هستم، انواع کابل ها رو دارم ... vnet - stecker - datis - detex و ... با طول 1.5 و 3 متر
    همشون بلا استثنا یا خیلی تار میشدن، یا نویز داشتن ... الان یه کابل vnet سه متری دارم استفاده میکنم که بهتر از بقیه بود اما همچنان تصویر، نوشته‌ها، آیکون ها یه مقدار خیلی کمی تار هستن و حالت سایه دار شدن

یه مورد دیگه اینکه ویندوز 10 نصب هست رو سیستم ... با کابل اصلی، موقعی که میخواستم رزولوشن رو تغییر بدم تو این همه سال، همیشه آخرین رزولوشنی که ویندوز نشون میداد 1366x768 بود و جلوش هم داخل پرانتز مینوشت (recommended) که نشون میداد داره رزولوشن رو به درستی شناسایی میکنه ... اما با اتصال این یکی کابل ها، الان دارم تا رزولوشن 1920x1080 رو هم میبینم چون کابل هاشون قابلیتشو دارن و گزینه 1366x768 هم جلوش همون عبارت توصیه شده (recommended)

کل اینترنت رو زیر و رو کردم و از کالیبره کردن دستی تصویر از داخل ویندوز تا نصب دوباره کارت گرافیک رو امتحان کردم اما مشکل همچنان پابرجاست ... تو فروشگاه های اینترنتی مثل دیجی کالا هم نظرات رو خوندم .. تقریبا زیر هر کابل VGA از هر برندی، حداقل 10 نفر گفته بودن تصویر تار میشه

الان راه حل چیه؟ من باید برم بازار یه کابل فابریکی AOC پیدا کنم؟ و اینکه آیا واقعا تمام کابل های VGA که اصلی نیستن، این مشکل رو دارن؟

ممنون میشم دوستان اگر راه حل یا تجربه مشابهی دارن بگن
    سلام

کلا کابل های غیر اورجینال این مشکل رو دارند اما اگر کابل اورجینال LG یا سامسونگ هم باشه نباید مشکلی وجود داشته باشه.
    امتیازها
    420
    سطح
    8
    3
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    سلام

کلا کابل های غیر اورجینال این مشکل رو دارند اما اگر کابل اورجینال LG یا سامسونگ هم باشه نباید مشکلی وجود داشته باشه.
    کاملا درسته
    الان من یه کابل فابریک سامسونگ تهیه کردم و مشکلم حل شد خدا رو شکر

یه چیز عجیب دیگه هم قبلش دیده بودم که اینجا مینویسم، اگر کسی مشکل مشابه داشت و وارد این مطلب شد، ببینه
    وقتی سیستم روشن بود و مانیتور میرفت روی حالت استندبای و چراغش نارنجی میشد، مرتبا پیغام cable not connected روی مانیتور حرکت میکرد که الان اونم رفع شده
    حتی ویندوز الان دیگه رزولوشن بالاتر از مانیتور من یعنی 1366x768 رو نشون نمیده و جلوی رزولوشن اصلی هم نوشته (recommended)

به هر حال تجربه خوبی برای من شد، اما خیلی عجیبه که این همه کابل تو بازار هست از برندهای خوب اما حتی یکیشون هم درست کار نمیکنن
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)