ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    امتیازها
    20
    سطح
    1
    1
    کاربر جدید

Lightbulb خودمم نمی دونم چی می خوام!(سیستمی که در آینده با یک کارت گرافیک تبدیل به سیستم گیم بشه!)

سلام و وقت بخیر

سیستم فعلیم مربوط به 10 سال پیش هست...با اینکه به سخت افزار علاقمند بودم الان هیچ درکی نسبت به گزارش ها و شرح قطعات و تکنولوژی های جدید موجود ندارم...اما بسیار علاقمند هستم در همین پست (دوستان) تکنولوژی های جدید را برام توضیح بدن لطفا (البته اونایش که کاربردی و واقعی هست... نه صرفا تبلیغات کمپانی ها )

10-12 سال پیش قصد داشتم تردی مکس شروع کنم به یادگیری..... منتها چون مانیتورم اچ دی بود و خیلی سخت بود کار و رهاش کردم (الان اولویت اولم یک نمایشگر الترا اچ دی هست )
    مورد دوم که باعث شده بفکر سیستم جدید باشم اینه که سیستم فعلی فایل اکسلی که برنامه ریزی کردم و سنگین هست بسیار کند انجام و حدود 5 دقیقه وقت می گیره برا باز شدن فایل و اجرای فرامین و برنامه های داخل فایل (اولویت دوم ، برنامه اکسل و ویندوز و کروم و.... خیلی روان تر و سریع تر باشن )

چند وقت پی یک دستگاه واقعیت مجازی گرفته بودم که برای وصل شدن به کامپیوتر نیاز 2 تا پورت تایپ سی داشت که دستگاهم فاقدش بود خیلی حال گیری شد و مجبور به فروش واقعیت مجازی شدم(الویت سوم ، بلحاظ پورت ها و پاور و افزودن قطعات داخلی در آینده مشکلی نداشته باشم .... مادربرد و پاور قوی باشه )

فعلا قصد هزینه کردن برای کارت گرافیک را ندارم (اگر شدنی است ) اما برایم مهم است که در اکسل تصویر 4ک باشد (الویت چهارم خروجی الترا اچ دی بدون کارت گرافیک )

انتخاب نمایشگر؟ (سوال مهم) قصد هزینه کردن برای نمایشگر ندارم ، اما روزی 12 ساعت میانگین حداقل سیستم و نمایشگر روشن است (گاهی اوقات که شروع به کد نویسی می کنم تا 72 ساعت کار مداوم هم می شود )
    tv 43 inch link
    vr که البته فکر نمی کنم مناسب باشه 1-2 ساعت هم سر درد میاره
    مانیتور الترا اچ دی ارزان قیمت که چیزی پیدا نکردم (کف قیمت چه حدودی هست؟)
    (لطفا با ذکر دلیل بگین که چرا این بهتر هست و ان بدتر )(در مورد نمایشگر همین که بیش از 30 فریم بدهد تقریبا بنظرم کافی هست ...)

بازی هم قطعا دوست دارم با سیستم انجام دهم .... و اصلا برایم مهم نیست که با کیفت پایین دارد اجرا می شود یا بالا ....یک بازی فیفا و pes , gta در کل بازی ها می پسندم که گویا کرک نمی شوند ؟ و ارزش سرمایه گذاری ندارند؟

بحث ماینرینگ بیت کویین با سیستم خانگی چقدر ارزش داره ؟ ارزش داره بخاطرش سیستم قوی تر بست ؟

با این توضیحات سیستم چی ببندم ؟ لطفا اگر امکانش هست 3 تا سیستم معرفی کنید با بودجه 10-20-30 تومانی و ذکر کنید که چه چیزی گیرم می آید با هرکدوم از این بودجه ها... یعنی تفاوت سیستم ها در چی هست ؟ (در مورد تکنولوژی های جدید کاربردی هم لطفا کمی بنویسید به زبان ساده ، اطلاعات من مربوط به 10 سال پیش است)

امتیازها
    20
    سطح
    1
    1
    کاربر جدید
    فکر کنم بستن این سیستم از انتخاب نمایشگر شروع میشه (لطفا دوستان راهنمایی کنید)

ارزانترین نمایشگر الترا اچ دی که می تونم تهیه کنم چی هست ؟ اینکه نمایشگر 30 فریم بدهد برایم مهم نیست ! فقط گویا باید دیسپلی پورت یا اچ دی ام ای 2.1 داشته باشد ؟

لطفا راهنمایی کنید در انتخاب نمایشگر

(گام بعدی مادربرد مناسب است....)
    امتیازها
    20
    سطح
    1
    1
    کاربر جدید
    چه اسلات هایی حتما باید روی مادر برد باشه ؟ یک دانه PCIe 4x16 برای گرافیک؟ 1-2 اسلات اس اس دی ....دیگه به چه چیز هایی نیاز دارم؟ وای فای داخلی؟ 3-4 تا یو اس بی3 و تایپ سی و پورت های جدید؟

دیگه به چه نکاتی باید دقت کنم در انتخاب مادربرد؟
    امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    چه اپلیکیشن هایی قراره استفاده کنید؟
    این میتونه در مقدار RAM و SSD مورد نیاز تاثیر گذار باشه.
    امتیازها
    20
    سطح
    1
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa98 نمایش پست ها
    چه اپلیکیشن هایی قراره استفاده کنید؟
    این میتونه در مقدار RAM و SSD مورد نیاز تاثیر گذار باشه.
    اکسل
    بقیه نرم افزارها بصورت تنفنی هست

بنظرتان چه نمایشگری انتخاب کنم ؟ بزرگی صفحه در اکسل خیلی به کارم می آید .... tv خوش قیمت تر از مانیتورها هستن ( البته tv های ضعیف ) احتمالا خبری از dp hdmi2.1 نیست و پورت ساده hdmi دارند

با hdmi ساده نمی شود تصویر 4k داشت ؟ پس چرا tv از
    4k پشتیبانی می کند در حالی که کابل ورودی ندارد ؟

و آیا حداقل 30 فریم را می دهند تی وی های ضعیف 4k ?

مادربرد و سی پی یو اقتصادی وجود دارد که تصویر
    4k در محیط ویندوز و اکسل بدهد ؟(بدون کارت گرافیک)

و چقدر بنظر شما امکان داره دیگه بازی های خوب برای pc کرک نشن ؟ (بنحوی باعث مرگ سیستم های گیمینگ میشه این قضیه ؟)
    امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط big_bag نمایش پست ها
    اکسل
    بقیه نرم افزارها بصورت تنفنی هست

بنظرتان چه نمایشگری انتخاب کنم ؟ بزرگی صفحه در اکسل خیلی به کارم می آید .... tv خوش قیمت تر از مانیتورها هستن ( البته tv های ضعیف ) احتمالا خبری از dp hdmi2.1 نیست و پورت ساده hdmi دارند

با hdmi ساده نمی شود تصویر 4k داشت ؟ پس چرا tv از
    4k پشتیبانی می کند در حالی که کابل ورودی ندارد ؟

و آیا حداقل 30 فریم را می دهند تی وی های ضعیف 4k ?

مادربرد و سی پی یو اقتصادی وجود دارد که تصویر
    4k در محیط ویندوز و اکسل بدهد ؟(بدون کارت گرافیک)

و چقدر بنظر شما امکان داره دیگه بازی های خوب برای pc کرک نشن ؟ (بنحوی باعث مرگ سیستم های گیمینگ میشه این قضیه ؟)
    من اینجا سیستم پیشنهاد نمیدم ولی در مورد سوال ها:
    برای اکسل CPU مهمه. حالا بستگی داره حجم کار چقدر باشه که متناسب باهاش RAM و SSD میتونن بالاتر باشن.
    پردازنده های اقتصادی intel اگر igpu داشته باشند میتونن تصویر بدند و به راحتی 4k پخش کنن . اگر نداشته باشند (که آخر اسمشون f هست مثل 9400f) اونوقت نیاز به کارت گرافیک هست.
    از پردازنده های amd اونایی که انتهای اسمش G داره بخش گرافیکی داره بقیه ندارن.
    همه مانیتور ها و tv ها حداقل 60 فریم دارند.
    ممکنه مانیتور به جای hdmi از displayport استفاده کنه که مشکلی نداره.

امتیازها
    20
    سطح
    1
    1
    کاربر جدید
    بسیار عالی خیلی راهگشا بود توضیحات ...فقط چنتا سوال دیگه
    سی پی یو های اینتل که f ندارند در انتها همگی پخش 4ک دارند؟ (بلحاظ اقتصادی سی پی یو بدون گرافیک + کارت گرافیک جدا بهتر هست یا cpu دارای گرافیک ؟ فرضا هر دو سی پی یو قدرت یکسانی دارند)
    امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط big_bag نمایش پست ها
    بسیار عالی خیلی راهگشا بود توضیحات ...فقط چنتا سوال دیگه
    سی پی یو های اینتل که f ندارند در انتها همگی پخش 4ک دارند؟ (بلحاظ اقتصادی سی پی یو بدون گرافیک + کارت گرافیک جدا بهتر هست یا cpu دارای گرافیک ؟ فرضا هر دو سی پی یو قدرت یکسانی دارند)
    این توضیحات برای نسل 9 پردازنده های اینتل بود(9XXX) که نسل های قدیمی تر الان خریدنش به صرفه نیست.
    به طور خلاصه پردازنده اینتل سری 9 اگر آخر اسمش f داشت شما نیازمند یک کارت گرافیک هستید در غیر این صورت خیر. حداقل کارت گرافیک هم شاید 800 هزار تومن قیمتش باشه که معادل همون گرافیک داخلی هست.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)