ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها
    ضمناً منم میخام برای آینده مودم vdsl تهیه کنم، و تا موقعی که vdsl به استان من هم برسه، از این مودم برای سرویس adsl شاتل فعلی استفاده کنم.
    برا اینم سوال دارم:
    ۱) فعلا استاد عزیز مشاور انجمن با عنوان متخصص شبکه قرار شد بررسی کنن تصویر ارسالی و پارامترهای SNR و ... و بهم بفرمایند تا ساپورت خطم چه وضعی داره!

۲) اگر خطم اوکی بود و ساپورت کرد، چطوریه که از شهرستانی که من زندگی میکنم از مسئول مخابرات مربوطه پرسیدم گفت میتونی برداری ،در حالی که این سرویس فعلا برای تعران و قم داره راه اندازی میشه؟؟؟
    قشنگ گیج شدم ،نمیدونم جریان چیه! اینجا اومده سرویس یا نه.

۳) اگر عرضه میشد ،حتما تو سایت سرویس شاتل فعلیم ،ارائه میشد درسته؟پس صبر کنم شرکت خودم،امکان ارائه داشته باشه ؟یا از حالا برای مخابرات
    پیش ثبت نام کنم؟کوچ کنم؟ مزیت یا کیفیت خاصی داره مخابرات؟

۴) مودم vdsl بگیرم با تنظیمات مربوطه ش بر روی adsl فعلیم کار میکنه؟ اگر اوکی اینو میخام بگیرم ،خوبه؟ ارزونتر از این هم داریم؟
    فایل پیوست 49982
    1. نویز جالبی ندارید ولی چون توی VDSL فاصله مرکز تا کافو فیبر میشه و از کافو تا منزل شما سیم مسیه ، زیاد ربطی نداره به وضع فعلی خط شما .

2 . در مورد اینکه میتونید بردارید یا نه و ارتباطش با قم و تهران باید بگم شهرهای مختلف دارن تجهیزات رو میارن و به تدریج مخابرات به مشترک هاش زنگ میزنه بیاید VDSL بردارید و مودم هم تا پارسال به کاربرها رایگان میداد البته مودم ایرانی یوتل میداد
    به شهر ما اومده . ما استان فارسیم و پسر دایی من که خطش روی فیبر بود و از جای دیگه نمیتونست ADSL بگیره جز مخابرات ، پاییز پارسال اجبارا براش تبدیل کردن به VDSL . نویزش روی 8 هست با سرویس 8 مگابیتی، حدود 4 الی 5 مگابایت سرعت دانلود روی دانلود منیجر داشت یعنی که فعلا خط رو باز میگذارن . خطش هم روی 44 مگابیت آپ شده بود . (در اصل 50 بوده به خاطر نویز نتونسته به 50 برسه )
    تمام مودم های VDSL حداقل تا پروفایل 17a که تا سقف 100 مگابیت سرعت رو پشتیبانی می کنه ، ساپورت می کنند.
    هیچ برندی به جز ایسوس از پروفایل های 30a و 35b که مخصوص سرعت بالاتر از 100 مگابیت هست ساپورت نمی کنه.
    متاسفانه ایسوس حاضر نیست با یه شرکت دیگه قرارداد ببنده حالا که آونگ زده زیر همه چیز و ساپورت مودم ها رو به اون بسپاره
    تهران و قم که گفتن منظور استارت پوشش سراسریه اما اصولا خیلی ها زودتر از این بهشون خواهد رسید.
    3) شاتل و آسیاتک هم پیش ثبت گذاشتن ولی دیرتر ارائه می کنند
    4) مودم های VDSL از ADSL هم پشتیبانی می کنند . کانفیگ VDSL توی بخش PTM مودم انجام میشه و کانفیگ ADSL توی بخش ATM پنل مودم.
    2887AL زیاد مودم جالبی نیست از نظر سخت افزاریش ولی تنها مودم غیر ایرانی زیر 1.5 تومنه که باند AC رو هم پشتیبانی می کنه

امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    ضمناً منم میخام برای آینده مودم vdsl تهیه کنم، و تا موقعی که vdsl به استان من هم برسه، از این مودم برای سرویس adsl شاتل فعلی استفاده کنم.
    برا اینم سوال دارم:
    ۱) فعلا استاد عزیز مشاور انجمن با عنوان متخصص شبکه قرار شد بررسی کنن تصویر ارسالی و پارامترهای SNR و ... و بهم بفرمایند تا ساپورت خطم چه وضعی داره!

۲) اگر خطم اوکی بود و ساپورت کرد، چطوریه که از شهرستانی که من زندگی میکنم از مسئول مخابرات مربوطه پرسیدم گفت میتونی برداری ،در حالی که این سرویس فعلا برای تعران و قم داره راه اندازی میشه؟؟؟

۳) اگر عرضه میشد ،حتما تو سایت سرویس شاتل فعلیم ،ارائه میشد درسته؟پس صبر کنم شرکت خودم،امکان ارائه داشته باشه ؟یا از حالا برای مخابرات

۴) مودم vdsl بگیرم با تنظیمات مربوطه ش بر روی adsl فعلیم کار میکنه؟ اگر اوکی اینو میخام بگیرم ،خوبه؟ ارزونتر از این هم داریم؟
    فایل پیوست 49982
    طبق محاسبات بنده خط شما اصلا VDSL آپ نمیکنه.
    مودم های ایسوس هم فقط اسباب بازی محسوب میشن چون مزخرف ترین چیپ DSL توش کار شده. شما فقط برو سمت TP-Link
    موفق باشید.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    برا اینم سوال دارم:

فایل پیوست 49982
    الان که قحطی مودم شده.
    قیمت اون مودم حدود 1300 هست.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    کلا چی شد حالا؟ یه عزیزی میگه ساپورت میکنه و ربط داره به کافونوری و نویز خطت بچشم نمیاد.
    یه عزیز دیگه ای میگه ، اصلا نمیکشه خطت.
    یکی مودم ایسوس دیگری ردش میکنه.
    اون یکی عزیز میگه تی پی لینک.

من فقط میدونم خطم
    ۱۶ مگ adsl نمیکشه،(سیم کشی ساختمان قدیمی و خونه ناقابل ،۳۰ ساله س)!
    به مسئول مخابراتم گفتم که اینطوریه و میدونم شرایط خط رو ، ولی میخام بدونم vdsl چی؟محض اطلاع؟

که گفت نه بسترش فرق میکنه (همون کافو نوری و ادامه مسیر و داهل ساختمان ،سیم مسی)-
    و میتونی برداری.

این شد که به هوس سرعتهای بالاتر برای دانلود, ایجاد سوال شد برام و گفتم از فروم بپرسمو راهنمایی بشم ، بعد اقدام کنم.
    ( فعلیم ۸ مگ با سرعت دانلود ۱ مگ)-

پس فعلا تا خطم اینه بی خیال شم و هزینه اضافی نکنم؟

بنظرم میاد قیمتها گرون میشه ،مودم رو بخرم و با adsl استفاده کنم ،بعدش بخودم میگم معلوم نیست چند سال دیگه خط رو عوض کنم ، از خالا مودم رو هم بگیرم برا چند سال دیگه و ساپورت امکانات آینده ،میشه دمده و خارج از رده.

همه دوستای صاحبنظری که پست منو میخونن ،مشتاق خوندن جواباتونم.

ممنون.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    کلا چی شد حالا؟ یه عزیزی میگه ساپورت میکنه و ربط داره به کافونوری و نویز خطت بچشم نمیاد.
    یه عزیز دیگه ای میگه ، اصلا نمیکشه خطت.
    یکی مودم ایسوس دیگری ردش میکنه.
    اون یکی عزیز میگه تی پی لینک.

من فقط میدونم خطم
    ۱۶ مگ adsl نمیکشه،(سیم کشی ساختمان قدیمی و خونه ناقابل ،۳۰ ساله س)!
    به مسئول مخابراتم گفتم که اینطوریه و میدونم شرایط خط رو ، ولی میخام بدونم vdsl چی؟محض اطلاع؟

که گفت نه بسترش فرق میکنه (همون کافو نوری و ادامه مسیر و داهل ساختمان ،سیم مسی)-
    و میتونی برداری.

این شد که به هوس سرعتهای بالاتر برای دانلود, ایجاد سوال شد برام و گفتم از فروم بپرسمو راهنمایی بشم ، بعد اقدام کنم.
    ( فعلیم ۸ مگ با سرعت دانلود ۱ مگ)-

پس فعلا تا خطم اینه بی خیال شم و هزینه اضافی نکنم؟

بنظرم میاد قیمتها گرون میشه ،مودم رو بخرم و با adsl استفاده کنم ،بعدش بخودم میگم معلوم نیست چند سال دیگه خط رو عوض کنم ، از خالا مودم رو هم بگیرم برا چند سال دیگه و ساپورت امکانات آینده ،میشه دمده و خارج از رده.

همه دوستای صاحبنظری که پست منو میخونن ،مشتاق خوندن جواباتونم.

ممنون.
    آقا شما فقط یک کار کن
    فرم پیش ثبت نام شاتل رو پر کن توی سایت و منتظر باش تا خبرت کنن.
    مغزت رو هموبا فرضیه سازی اشغال نکن. وقتی بهت زنگ زدن، هرچی گفتن بهش عمل کن.
    تمام.

امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    آقا شما فقط یک کار کن
    فرم پیش ثبت نام شاتل رو پر کن توی سایت و منتظر باش تا خبرت کنن.
    مغزت رو هموبا فرضیه سازی اشغال نکن. وقتی بهت زنگ زدن، هرچی گفتن بهش عمل کن.
    تمام.
    باشه ،ولی سایت شاتل ،فعلا پیش ثبت نام برای استان ما نداره.علی ایها الحال ،بعله درستش اینه که زنگ بزنم و از خودشون ،امکان استفاده من و شرایط واگذاریشونو بپرسم.
    و سوال اخر اینکه بنظرتون ،موقعی که امکانش جور شد،بمونم شرکت خودم صلاحه ؟ و این شاخ و اون شاخه نکنم؟
    شاید و احتمال قوی ،مخابرات زودتر واگذار کنه؟
    از طرفی دردسرای خودشو داره.
    اینم نظر بدین لطفاً و ختم تاپیک.
    مرسی از حوصله تون که ظاهراً با سوالاتم داره سرمیره.
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    باشه ،ولی سایت شاتل ،فعلا پیش ثبت نام برای استان ما نداره.علی ایها الحال ،بعله درستش اینه که زنگ بزنم و از خودشون ،امکان استفاده من و شرایط واگذاریشونو بپرسم.
    و سوال اخر اینکه بنظرتون ،موقعی که امکانش جور شد،بمونم شرکت خودم صلاحه ؟ و این شاخ و اون شاخه نکنم؟
    VDSL و فیبر نوری مخابرات پایدارتر هست نسبت به شرکت های دیگه. الان خط شما نهایت سرعتی که بتونه پشتیبانی کنه با توجه به attenuation خط که 38.5 هست 9841Kb/s می باشد البته ADSL. با سیم کشی مجدد از سر خط یا کافو شاید این مقدار بهتر بشه. برای سرعت 100 مگابیت باید مقدار attenuation حدود 1 تا 5 باشه. حداقل میزان attenuation برای پشتیبانی از VDSL پایدار 34 میباشد.

امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    قطعا به مخابراتی ها زودتر VDSL میرسه. شک نکنید. و چون اوایل کار هم هست و در اختیار خودشه بیشتر، پشتیبانی بهتری خواهد داد...
    ولی خب عواقب و تبعات و مشکلات کلی مخابرات رو هم از یاد نبرید

امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    VDSL و فیبر نوری مخابرات پایدارتر هست نسبت به شرکت های دیگه. الان خط شما نهایت سرعتی که بتونه پشتیبانی کنه با توجه به attenuation خط که 38.5 هست 9841Kb/s می باشد البته ADSL. با سیم کشی مجدد از سر خط یا کافو شاید این مقدار بهتر بشه. برای سرعت 100 مگابیت باید مقدار attenuation حدود 1 تا 5 باشه. حداقل میزان attenuation برای پشتیبانی از VDSL پایدار 34 میباشد.
    یه کابل کشی جدیدی اخیرا تو خیابون انجام داده مخابرات ،که تو ذهنم ربط میدم به حرف اون مسئول اینترنت مخابرات که گفت میتونی برداری ، شاید همین سیم کشی جدید از کافونوری باشه و بقیه ،مسی، که امکانش از اینطرف فراهم شده، و تا تجهیز بشن ،احتمالا پیش ثبت نام برای مشترکین خودشه.
    چون سال قبل هم یه بار پرسیدم که گفت سال بعد ،امکانش میاد و ثبت نام کن تا خط پر نشده و از این حرفا.
    که امسال هم میگه ،میتونی برداری.
    ولی بنظرم میاد،فعلا چند ماهی تو سرویس adsl 8 مگ شاتل بمونم تا همه چی سر جاش مستقر شه، وقتی جاافتاد ،و امکانش بود ،بقول شما حتما شاتل اعلان میده برای ارتقا، اونموقع شرایط رو سبک سنگین میکنم که بمونم یا کوچ کنم سرویس مخابرات.
    مودم هم پیشاپیش نمیگیرم ،تا اونموقع گرونتر شده باشه هم، احتمال میدم قسطی و اینا بزارن.
    تمام.
    امتیازها
    8,866
    سطح
    63
    69
    کاربر انجمن
    یه کابل کشی جدیدی اخیرا تو خیابون انجام داده مخابرات ،که تو ذهنم ربط میدم به حرف اون مسئول اینترنت مخابرات که گفت میتونی برداری ، شاید همین سیم کشی جدید از کافونوری باشه و بقیه ،مسی، که امکانش از اینطرف فراهم شده، و تا تجهیز بشن ،احتمالا پیش ثبت نام برای مشترکین خودشه.
    چون سال قبل هم یه بار پرسیدم که گفت سال بعد ،امکانش میاد و ثبت نام کن تا خط پر نشده و از این حرفا.
    که امسال هم میگه ،میتونی برداری.
    ولی بنظرم میاد،فعلا چند ماهی تو سرویس adsl 8 مگ شاتل بمونم تا همه چی سر جاش مستقر شه، وقتی جاافتاد ،و امکانش بود ،بقول شما حتما شاتل اعلان میده برای ارتقا، اونموقع شرایط رو سبک سنگین میکنم که بمونم یا کوچ کنم سرویس مخابرات.
    مودم هم پیشاپیش نمیگیرم ،تا اونموقع گرونتر شده باشه هم، احتمال میدم قسطی و اینا بزارن.
    تمام.
    سلام عزیز
    ببین من تا حالا چندتا سرویس عوض کردم و هیچ کدوم به شاتل نرسیدن تو بیشتر شهرا
    مخابرات که اصلا سمتش نرو که با Vdsl هم نمیتونه راضیت کنه ، داشتم تجربه رو اصلا نگیر چیزی از مخابرات
    همون شاتل رو بچسب که بقیه وضعشون خرابه../

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)