ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    امتیازها
    107
    سطح
    2
    3
    کاربر جدید

مشکل در بایوس

سلام
    من توی سیستم مشکل دمای بالای سی پی یو در حالت عادی رو داشتم (50 تا 55 درجه)، بایوس را آپدیت کردم و از قسمت EZ Tuning مادر برد ایسوس به صورت اتوماتیک ولتاژهای سی پی یو را دوباره ست کردم که دما مقداری کاهش داشت ولی نه در حد مورد نظر.

مشکلی که الآن به اون برخوردم اینه که بعضی مواقع در هنگام روشن کردن، سیستم چند تا بوق میزنه و ال ای دی VGA روی مادر برد روشن میمونه که البته سیستم بالا میاد، تصویر میده و به صورت کامل کار میکنه و وقتی یبار ریست بشه دیگه این مشکل پیش نمیاد.

مشکل دیگه ای هم که مادر بورد داره اینه که فن های کیس به RGB Header مادر بورد متصل شدن گاهی اصلا روشن نمیشن، گاهی خاموش و روشن میشن و گاهی هم به درستی کار میکنن. البته فن ها وقتی از حالت MBSynce خارج بشن به درستی کار میکنن.

CPU: AMD ryzen 9 3900x
    MB: Asus prime x570-pro
    RAM: Kingston HyperX Predator RGB 4×16GB=64GB DDR4 3200MHz CL16
    GPU: Gigabyte Aorus RTX 2070 Super 8GB GV-N207SAORUS-8GC
    PSU: Green GP850B-OCPT Overclocking Evo Platinum
    Case: Green Z5 Surena
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad-Sh نمایش پست ها
    سلام
    من توی سیستم مشکل دمای بالای سی پی یو در حالت عادی رو داشتم (50 تا 55 درجه)، بایوس را آپدیت کردم و از قسمت EZ Tuning مادر برد ایسوس به صورت اتوماتیک ولتاژهای سی پی یو را دوباره ست کردم که دما مقداری کاهش داشت ولی نه در حد مورد نظر.

مشکلی که الآن به اون برخوردم اینه که بعضی مواقع در هنگام روشن کردن، سیستم چند تا بوق میزنه و ال ای دی VGA روی مادر برد روشن میمونه که البته سیستم بالا میاد، تصویر میده و به صورت کامل کار میکنه و وقتی یبار ریست بشه دیگه این مشکل پیش نمیاد.

مشکل دیگه ای هم که مادر بورد داره اینه که فن های کیس به RGB Header مادر بورد متصل شدن گاهی اصلا روشن نمیشن، گاهی خاموش و روشن میشن و گاهی هم به درستی کار میکنن. البته فن ها وقتی از حالت MBSynce خارج بشن به درستی کار میکنن.

CPU: AMD ryzen 9 3900x
    MB: Asus prime x570-pro
    RAM: Kingston HyperX Predator RGB 4×16GB=64GB DDR4 3200MHz CL16
    GPU: Gigabyte Aorus RTX 2070 Super 8GB GV-N207SAORUS-8GC
    PSU: Green GP850B-OCPT Overclocking Evo Platinum
    Case: Green Z5 Surena
    دوست عزیز دما ربطی به بایوس نداره ! مگر اینکه اورکلاک کرده باشید. از خمیر سیلیکون استاندار استفاده کنید. در مورد VGA هم clear cmos کنید احتمالا درست میشه. برای فن هم آخرین نسخه نرم افزار RGB رو از سایت asus دانلود و نصب کنید
    https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/m...ol_1.07.79.zip

امتیازها
    107
    سطح
    2
    3
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    دوست عزیز دما ربطی به بایوس نداره ! مگر اینکه اورکلاک کرده باشید. از خمیر سیلیکون استاندار استفاده کنید. در مورد VGA هم clear cmos کنید احتمالا درست میشه. برای فن هم آخرین نسخه نرم افزار RGB رو از سایت asus دانلود و نصب کنید
    ممنون بابت راهنماییتون
    منظور از تغییر در بایوس برای بهبود دما تغییر ولتاژهای مربوط به سی پی یو در بایوسه که با کمتر شدن ولتاژ دما هم کاهش پیدا میکنه. خمیر سیلیکون مال خود سی پی یو بوده و سیستم هم به تازگی راه اندازی شده و البته با فن اورجینال داره کار میکنه که فکر کنم نیاز به واتر کولر داشته باشه.
    نرم افزار مربوط به RGB هم از ابتدا روی سیستم نصب بوده و از طریق اون ال ای دی های مربوط به فن سی پی یو و رم های سیستم به درستی کنترل میشن و مشکل فقط با ال ای دی فن های کیس می باشد.
    هنگام ریست cmos باید قطعات رو کامل از مادر بورد جدا کنم یا روی مادربورد باشن مشکلی براشون پیش نمیاد؟
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    ممنون بابت راهنماییتون
    منظور از تغییر در بایوس برای بهبود دما تغییر ولتاژهای مربوط به سی پی یو در بایوسه که با کمتر شدن ولتاژ دما هم کاهش پیدا میکنه. خمیر سیلیکون مال خود سی پی یو بوده و سیستم هم به تازگی راه اندازی شده و البته با فن اورجینال داره کار میکنه که فکر کنم نیاز به واتر کولر داشته باشه.
    نرم افزار مربوط به RGB هم از ابتدا روی سیستم نصب بوده و از طریق اون ال ای دی های مربوط به فن سی پی یو و رم های سیستم به درستی کنترل میشن و مشکل فقط با ال ای دی فن های کیس می باشد.
    هنگام ریست cmos باید قطعات رو کامل از مادر بورد جدا کنم یا روی مادربورد باشن مشکلی براشون پیش نمیاد؟
    خب دوست عزیز خمیر همراه با فن استوک خیلی ضعیفه و نمیتونه پردازنده رو خنک کنه از خمیر Deepcool Z9 استفاده کنید و یک کولر هم تهیه کنید.
    خیر برای cmos نیاز نیست قطعه ای رو جدا کنید.

امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    چطور ربطی نداره؟
    خیلی از بورد به صورت دیفالت ولتاژ بیش از حد نیاز رو اعمال میکنن که باعث دمای بالا میشه.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ssuqhyqah2k
    کولر دیفالت رایزن کولر خوبیه. این دمای برای idle بالاست.
    امتیازها
    2
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    سلام وقتتون بخیر
    امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arthur نمایش پست ها
    چطور ربطی نداره؟
    خیلی از بورد به صورت دیفالت ولتاژ بیش از حد نیاز رو اعمال میکنن که باعث دمای بالا میشه.
    دقیق تر اینه که خیلی از cpu ها با ولتاژ پایین تر از دیفالت هم کار میکنن.
    امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa98 نمایش پست ها
    دقیق تر اینه که خیلی از cpu ها با ولتاژ پایین تر از دیفالت هم کار میکنن.
    با احترام،
    خیر، به نظرم "بعضی از مادربورد ها به صورت دیفالت ولتاژ بیش از حد نیاز برای سی پی یو اعمال میکنند" صحیح تره.
    امتیازها
    107
    سطح
    2
    3
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arthur نمایش پست ها
    چطور ربطی نداره؟
    مرجع خاصی برای بهترین ولتاژ های کاری این مدل سی پی یو هست که بتونم از روی اونجا تنظیم کنم و دما رو تست کنم؟
    ویدئویی که گذاشتین ولتاژ مناسب برای اورکلاک رو میگه یا ولتاژ مناسب برای بهترین عملکرد؟
    امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    مرجع خاصی برای بهترین ولتاژ های کاری این مدل سی پی یو هست که بتونم از روی اونجا تنظیم کنم و دما رو تست کنم؟
    ویدئویی که گذاشتین ولتاژ مناسب برای اورکلاک رو میگه یا ولتاژ مناسب برای بهترین عملکرد؟
    بهترین ولتاژ بستگی به سی پی یو شما داره.
    بعضی سی پی یو ها لو ولتاژ هستند و با ولتاژ های پایین تر استیبل میشن و بعضی ها ولتاژ بالاتر نیاز دارند.بستگی به کیفیت ساخت سی پی یو داره.
    مرجع خاصی نمیشناسم و فکر نمیکنم وجود داشته باشه.
    باید با آزمون و خطا و تست پایداری گرفتن پایین ترین ولتاژی که سیستم پایدار میشه رو پیدا کنید.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)