ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    امتیازها
    10,405
    سطح
    67
    304
    کاربر انجمن

Unhappy مشکل در نرخ فریم تمامی گیم‌ها

سلام خدمت دوستان
    بنده یک لب‌تاب ideapad 520 دارم
    i7 8550u
    mx 150 4gig
    1tb + 128SSD toshiba

من ubunto رو در حالت Dual boot نصب کردم، چند روز بعد تصمیم گرفتم ubunto رو به manjaro تغییر بدم و خب برای نصب، سیستم بازی در میورد و با موفقیت انجام نمی‌شد. با جستجو در فروم‌های خارجی و گفته کاربران یک Driver رو در Device Management تغییر دادم، برای این باید اون رو تغییر میدادم که با حالت AHCI سیستم بوت بشه. پس از تغییر درایور SSD اصلا تشخیص داده نمی‌شد.تا وقتی که Sata port رو از intel rst premium گذاشتم رو حالت AHCI.

حالا مشکل این است الان هر کاری می‌کنم مثل قبل نمیشه FPS من در بازی ها حدود 100 فریم افت کرده. تنظیمات گیمی که رو حالت ULTRA بود و 250 فریم میگرفتم الان در پایین ترین حد ممکن 100 فریم هم نمیده.
    کارهایی که انجام شد و متاسفانه سیستم درست نشده :
    1- اطمینان از نصب همه درایور ها
    2- نصب دوباره ویندوز در حالت Intel rst premium
    3-اطمینان از روی کار بودن gpu توی بازی هستم gpu داره با نهایت قدرت جون می‌کنه ولی فریم نمی‌ده.
    4-اطمینان از سلامت SSD و HDD سکتورها تست شد.
    5-فرمت کردن SSD و تست نصب ویندوز در حالت های GPT و MBR.

پس از درآوردن سیر تا پیاز قضیه شک من 99 درصد روی SSD هست.
    یکی این مشکل رو روی کیس داشت و گفت با درآوردن SSD و نصب دوباره اون مشکل حل شد، دست بکار شدم لبتاب رو خاموش و باز کردم SSD رو درآوردم و جا زدم درست نشد. فرد مورداطمینان دیگری در فرومی به کسی که این مشکل رو داشت گفت SSD رو دربیارید و با سیستم دیگه‌ای فرمت کنید ولی خب تست نکردم.

حالا سوال من این هست چه کنم ؟؟؟؟ هر راهی بوده رفتم نظر اساتید چیه ؟
    امتیازها
    10,405
    سطح
    67
    304
    کاربر انجمن
    up this
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    درود

من پیشنهاد می کنم درایوهایی که دو سیستم عامل متفاوت نصب کردی کاملا Format کنید و ی سیستم عامل ویندوز 10 نصب کنید.

بازی ها رو اسم ببرید.

سیستم عامل Linux که برای بازی مناسب نیستش. من تجربه خوبی نداشتم باهاش.
    امتیازها
    10,405
    سطح
    67
    304
    کاربر انجمن
    عزیز باور کن اگر بتونم adobe رو روی لینوکس بیارم بالا قید گیم رو میزنم و فقط روی لب تاپ لینوکس میریزم.

در حال حاضر ویندور روی ssd بوتیبل هست و هارد پارتیشن بندی شده و لینوکس ندارم.
    مشکل از ssd هست حالا دنبال کابل میگردم چه با چه کابلی میتونم ssd اینترنالم رو بصورت اکسترنال به سیستم دیگه متصل و فرمت کنم
    کانکتور ssd من بصورت M.2 SATA هست و کابل مناسب براش رو پیدا نکردم میخام بدونم کابلی که به اس اس دی های NVMe متصل میشه میتونه M.2 رو ساپورت کنه برای اتصال ؟
    امتیازها
    10,405
    سطح
    67
    304
    کاربر انجمن
    عزیز باور کن اگر بتونم adobe رو روی لینوکس بیارم بالا قید گیم رو میزنم و فقط روی لب تاپ لینوکس میریزم.

مشکل از ssd هست حالا دنبال کابل میگردم چه با چه کابلی میتونم ssd اینترنالم رو بصورت اکسترنال به سیستم دیگه متصل و فرمت کنم
    کانکتور ssd من بصورت M.2 SATA هست و کابل مناسب براش رو پیدا نکردم میخام بدونم کابلی که به اس اس دی های NVMe متصل میشه میتونه M.2 رو ساپورت کنه برای اتصال ؟
    روی تمام بازی ها این مشکل هست CS GO بیشتر از 100 فریم نمیده *** Creed Unity فرقی اصلا براش نداره تنظیمات بازی رو high باشه یا low در هر صورت یک کیفیت ارائه میکنه، (بازی روی hdd نصبه) روی ssd فرقی نداره.

مشکل من درست میشه ها !!!! در صورتی که ssd رو بکنم بندازم کنار و فقط با hdd کارمو راه بندازم !!!
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen70 نمایش پست ها

با Wine راحت اجرا میشه.

امتیازها
    10,405
    سطح
    67
    304
    کاربر انجمن
    سلام بنده همچنان با این مشکل درگیرم :D
    گفتم یه آپدیتی بدم دوستان نظری داشتن خوشحال میشم

مشخصات
    ip 520 - 81bf
    i7 8550u
    12G Ram 4G Onboard
    1T + 128 SSD Toshiba
    Nvidia Mx150

اطلاعات هارد و بایوس
    Sata Mode : intel rst premium
    HHD GPT

مشکل

از وقتی که گواهی SSD رو به Mylex عوض کردم برای تبدیل به Ahci و نصب لینوکس این اتفاق افتاد.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot 2022-08-03 190527.png
مشاهده: 7
حجم: 145.6 کیلو بایت

بعد تصمیم گرفتم ویندوز 10 رو دوباره بریزم. روی 11 هم تست کردم.
    حالا توی گیم Task Manger استفاده از کارت گرافیک رو 100 درصد نشون میده ولی اصلا مثله گذشته جلوی لپ تاپ که کارت گرافیک قرار داره داغ نمیکنه بهمین دلیل حس میکنم از همه توانش استفاده نمیکنه.
    درایورها آپدیته همشون. SSD رو یبار دادم با یه سیستم دیگه دیپارتیشن کردن ولی فایده نداشت.
    پرفورمنس به شدت کاهش داره توی هر گیمی FPS از 270 به 80 رسیده. و واقعا دیگه نمیدونم باید چیکار کنم
    امتیازها
    10,405
    سطح
    67
    304
    کاربر انجمن
    جوابمو پیدا کردم، میزارم کسی خواست ...
    It sounds like you've just received a bad laptop. Besides a bad motherboard, the problem could also be with the charger itself or the battery.
    Honestly after so many months and couple of motherboard replacements, I cannot provide much advice other than contacting the Lenovo support .
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)