دوستان تجربه دارن لطفا راهنمایی کنید. هاردم بدسکتور گرفته، البته فعلا کار میکنه اما مجبورم یکی بگیرم. تا حالا هارد اینترنال خرید نداشتم. لطفا راهنمایی کنید:

1. با چندتا از واحد های بازار کامپیوتر تهران تماس گرفتم میگفتن هارد های زیر 1 ترا همشون ریفر (تعمیر شده) هستند که معمولا با گارانتی 6 ماهه فروخته میشن. این واقعا درسته؟ اصلا نمیشه برند WD نو 500 گیگ گیر آورد؟ میگفتن حتی بعضی از 1 ترا ها هم ریفر هستند. میدونید هارد های ریفر چقدر با نو تفاوت داره، یعنی درصد خرابیش بالاتره؟ میخوام حداقل 4-5 سال برام کار کنه. الان هارد لپ تاپ من وسترن 250 گیگ هست 6 ساله کار کرده. نمیدونم هارد ریفر بگیرم یا نه و اگرم بخوام آک بگیرم راهی هست که بشه مطمئن شد ریفر بهمون ننداخته باشن؟

2. من لپ تاپم قدیمی هست (HP 625) و همونطور که گفتم هارد 250 هست. مشکلی نداره اگه بخوام هارد با ظرفیت بالاتر 500 یا 1 ترا روش بذارم؟ درست کار میکنه دیگه؟

3. به غیر WD اگه برند دیگه ای رو میشناسید، یعنی خودتون تجربه داشتین که طولانی مدت حداقل 4-5 سال کار کرده.​

4. اگه هارد نو و کارنکرده رو تو این نرم افزار های تست هارد مثل HD Tube بذارم مقدار کارکردش باید حتما صفر باشه؟ و هارد های ریفر چطور؟ اصلا نباید حتی 1 دونه بدسکتور هم نباید داشته باشن؟