ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 50

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    امتیازها
    73
    سطح
    1
    10
    کاربر جدید

مشکل لگ داشتن سیستم و افت فریم در بازی ها

سلام دوستان دستم به دامنتون یه مشکل بسار پیچیده برای سیستمم پیش اومده خودمم توش موندم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    من چند وقتیه ک یه کارت گرافیک جدید روی سیستمم نصب کردم، از اون موقع تاحالا سیستم کلا لگ داره!!! فیلم ها، بازی ها، و حتی منوی اصلی ویندوز و جابجاییِ آیکون ها!
    کارت گرافیک ایسوز ۱۰۷۰ استریکس هستش.
    قبل از این کارت، یه گیگا۱۰۵۰ ۲ گیگ داشتم و بازیِ فارکرای ۵ رو با رزولوشن۱۳۶۶×۷۶۸ فریم ۶۰ رو میگرفتم!! البته تنظیمanti al***ng رو روی درجهٔ ۱ قرار میدادم ک وقتی روی درجه ۲ قرار میدادم، فقط حافضه گرافیکی کم میومد!!

الان ک این کارت رو نصب کردم، با وجود این ک ۸گیگ حافضه داره، میانگین فریم همیشه روی ۵۰ هست!!
    درصورتی ک کارت ۱۰۷۰ ۸گیگ، این بازی رو باید حداقل ۷۰ فریم بده!!!

توی بعضی بازی ها مث کالاف ۲۰۱۷ هیچگونه افت فریم ندارم و میانگین فریم روی ۷۰_۸۰ هست!!! با این وجود، باز هم بازی لگ داره و موقع بازی کردن، حالم از بازی بهم میخوره!! یعنی لگ رو زمانی حس میکنم ک در همون زمان فریم روی ۹۰ یا ۱۰۰ هست! واقعا عجیبه!!!
    بقیه کالاف هم همینطور! بازی لگ داره و لی افت فریم وجود نداره😐
    از شمارشِ فریم داخل یکی از بازی ها هم استفاده کردم و متمعن شدم ک نرم افزار فریم گیری هم سالمه!!!
    خلاصه کارت گرافیک رو با چنتا نرم افزار هم تست کردم و هیچگونه ناپایداری و لگ نداشت.

گفتم شاید از مادر برد باشه
    رفتم خدمات کامپیوتری
    کارت گرافیک خودم روی یک مادر برد سری z با پردازنده i5 نسل هشتم و رم هشت ddr4 تست کردم بازم هم مشکل پا برجا بود!! البته با هاردِ خودم!!!
    یه کارت گرافیک آکبند ۱۶۶۰ti رو گذاشتم روی سیستم خودم بازم مشکل پا برجا بود!!!

اقا ۱۶۶۰ti رو با همون برد سری z با پردازنده i5 نسل هشتم و رم هشت ddr4 تست کردم باز هم مشکل پا برجا بود!!!
    این وسط تنها قطعه مشترک بین سیستم ها، هارد بود!!!

خلاصه اقا جان من حتی موقع نگاه کردنِ فیلم هم سیستمم لگ داره!! درصورتی ک فریمِ فیلم هم کمتر از ۶۰ نیست! یعنی فریمِ فیلم رو هم میگرم و کمتر از ۶۰ نیست البته بیشتر از ۶۰ نمیشه چون پلیر اجازه نمیده!

حالا نکته جالب اینجاست ک من در بعضی از فیلم ها لگ رو مشاهده میکنم ولی در بعضی از فیلم ها نه!!!

بعضی از فیلم ها هست داخل بازی ها!!!! ک اول هر مرحله نشون میده!!
    موقع نشون دادن اون فیلم ها، فریم میاد روی «۶۰۰» ولی باز هم لگ دارع شدید!!
    ۳تا مانیتور هم امتحان کردم مشکل پابرجا بود!
    ویندوز هم جدید.
    بازی فارکرای ۵ با رزولوشن ۱۳۶۶×۷۶۸ میانگین فریم روی ۵۰ هست!!! رزولوشن حتی به فول اچ دی هم نمیرسه!!!

بازی های کالافدیوتی، با رزولوشن 2K میانگین فریم روی ۸۰تا۹۰ هست!!!

البته اینو بگم که لگِ کلیِ سیستم همیشه پا برجا هست!! حتی روی سَبک ترین بازی ها!!!

فقط این لگ روی فریمِ بعضی بازی ها مث کالاف تاثیر نداره ولی روی بعضی بازی ها مث فارکرای، نیدفور اسپید و اساسینز کرید تاثیر داره!! یعنی افت فریم دارن.
    و در واقع مشکل اصلی من افت فریم نیست!! مشکل اصلیم لگ کلیِ سیستم هست گ حتی یه فیلم هم نمیتونم به درستی نگاه کنم چه برسه به بازی.
    عجیب تر از همه اینه ک
    کالاف ۲۰۱۷ رو با کیفیت 2K فریم ۱۰۰ هم میگیرم
    ولی فارکرای، اساسینز و نیدفور اسپید رو با رزولوشن 1366×768 ک حتی به فول اچ دی هم نمیرسه، میانگین فریم روی ۵۰ هست. بعضی وقتا به زور میرسه به ۶۰.

سیستم خودم:
    سی پی یو اینتل i5 4460
    خنک کننده بادی معمولی.
    مادربرد گیگابایت GA_H81M_S2PV.
    رم هشت گیگ DDr3.
    کارت گرافیک ایسوز
    ROG GTX1070 strixs.
    پاور ۵۸۰ گرین.

سیستمی ک کارت گرافیک و هارد رو روش تست کردم( هارد رو بدون کارتِ خودم تست کردم! یعنی هارد من با یه سیستم دیگه):
    سی پی یو اینتل i5 8700 نو
    خنک کننده بادی.
    مادربرد رو مدل دقیقش رو یادم نیست فقط میدونم سری Z بود و نو..
    رم هشت گیگ ddr4.
    کارت گرافیک گیگا
    GTX1660ti 6GB .
    پاور 600 وات گرین.

عجیب تر از همه اینه ک
    ولی فارکرای، اساسینز و نیدفور اسپید رو با رزولوشن 1366×768 ک حتی به فول اچ دی هم نمیرسه، میانگین فریم روی ۵۰ هست. بعضی وقتا به زور میرسه به ۶۰
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid 313 نمایش پست ها
    سلام دوستان دستم به دامنتون یه مشکل بسار پیچیده برای سیستمم پیش اومده خودمم توش موندم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    من چند وقتیه ک یه کارت گرافیک جدید روی سیستمم نصب کردم، از اون موقع تاحالا سیستم کلا لگ داره!!! فیلم ها، بازی ها، و حتی منوی اصلی ویندوز و جابجاییِ آیکون ها!
    کارت گرافیک ایسوز ۱۰۷۰ استریکس هستش.
    قبل از این کارت، یه گیگا۱۰۵۰ ۲ گیگ داشتم و بازیِ فارکرای ۵ رو با رزولوشن۱۳۶۶×۷۶۸ فریم ۶۰ رو میگرفتم!! البته تنظیمanti al***ng رو روی درجهٔ ۱ قرار میدادم ک وقتی روی درجه ۲ قرار میدادم، فقط حافضه گرافیکی کم میومد!!

الان ک این کارت رو نصب کردم، با وجود این ک ۸گیگ حافضه داره، میانگین فریم همیشه روی ۵۰ هست!!
    درصورتی ک کارت ۱۰۷۰ ۸گیگ، این بازی رو باید حداقل ۷۰ فریم بده!!!

توی بعضی بازی ها مث کالاف ۲۰۱۷ هیچگونه افت فریم ندارم و میانگین فریم روی ۷۰_۸۰ هست!!! با این وجود، باز هم بازی لگ داره و موقع بازی کردن، حالم از بازی بهم میخوره!! یعنی لگ رو زمانی حس میکنم ک در همون زمان فریم روی ۹۰ یا ۱۰۰ هست! واقعا عجیبه!!!
    بقیه کالاف هم همینطور! بازی لگ داره و لی افت فریم وجود نداره[emoji52]
    از شمارشِ فریم داخل یکی از بازی ها هم استفاده کردم و متمعن شدم ک نرم افزار فریم گیری هم سالمه!!!
    خلاصه کارت گرافیک رو با چنتا نرم افزار هم تست کردم و هیچگونه ناپایداری و لگ نداشت.

گفتم شاید از مادر برد باشه
    رفتم خدمات کامپیوتری
    کارت گرافیک خودم روی یک مادر برد سری z با پردازنده i5 نسل هشتم و رم هشت ddr4 تست کردم بازم هم مشکل پا برجا بود!! البته با هاردِ خودم!!!
    یه کارت گرافیک آکبند ۱۶۶۰ti رو گذاشتم روی سیستم خودم بازم مشکل پا برجا بود!!!

اقا ۱۶۶۰ti رو با همون برد سری z با پردازنده i5 نسل هشتم و رم هشت ddr4 تست کردم باز هم مشکل پا برجا بود!!!
    این وسط تنها قطعه مشترک بین سیستم ها، هارد بود!!!

خلاصه اقا جان من حتی موقع نگاه کردنِ فیلم هم سیستمم لگ داره!! درصورتی ک فریمِ فیلم هم کمتر از ۶۰ نیست! یعنی فریمِ فیلم رو هم میگرم و کمتر از ۶۰ نیست البته بیشتر از ۶۰ نمیشه چون پلیر اجازه نمیده!

حالا نکته جالب اینجاست ک من در بعضی از فیلم ها لگ رو مشاهده میکنم ولی در بعضی از فیلم ها نه!!!

بعضی از فیلم ها هست داخل بازی ها!!!! ک اول هر مرحله نشون میده!!
    موقع نشون دادن اون فیلم ها، فریم میاد روی «۶۰۰» ولی باز هم لگ دارع شدید!!
    ۳تا مانیتور هم امتحان کردم مشکل پابرجا بود!
    ویندوز هم جدید.
    بازی فارکرای ۵ با رزولوشن ۱۳۶۶×۷۶۸ میانگین فریم روی ۵۰ هست!!! رزولوشن حتی به فول اچ دی هم نمیرسه!!!

بازی های کالافدیوتی، با رزولوشن 2K میانگین فریم روی ۸۰تا۹۰ هست!!!

البته اینو بگم که لگِ کلیِ سیستم همیشه پا برجا هست!! حتی روی سَبک ترین بازی ها!!!

فقط این لگ روی فریمِ بعضی بازی ها مث کالاف تاثیر نداره ولی روی بعضی بازی ها مث فارکرای، نیدفور اسپید و اساسینز کرید تاثیر داره!! یعنی افت فریم دارن.
    و در واقع مشکل اصلی من افت فریم نیست!! مشکل اصلیم لگ کلیِ سیستم هست گ حتی یه فیلم هم نمیتونم به درستی نگاه کنم چه برسه به بازی.
    عجیب تر از همه اینه ک
    ولی فارکرای، اساسینز و نیدفور اسپید رو با رزولوشن 1366×768 ک حتی به فول اچ دی هم نمیرسه، میانگین فریم روی ۵۰ هست. بعضی وقتا به زور میرسه به ۶۰.

سیستم خودم:
    سی پی یو اینتل i5 4460
    خنک کننده بادی معمولی.
    مادربرد گیگابایت GA_H81M_S2PV.
    رم هشت گیگ DDr3.
    کارت گرافیک ایسوز
    ROG GTX1070 strixs.
    پاور ۵۸۰ گرین.

سیستمی ک کارت گرافیک و هارد رو روش تست کردم( هارد رو بدون کارتِ خودم تست کردم! یعنی هارد من با یه سیستم دیگه):
    سی پی یو اینتل i5 8700 نو
    خنک کننده بادی.
    مادربرد رو مدل دقیقش رو یادم نیست فقط میدونم سری Z بود و نو..
    رم هشت گیگ ddr4.
    کارت گرافیک گیگا
    GTX1660ti 6GB .
    پاور 600 وات گرین.

عجیب تر از همه اینه ک
    ولی فارکرای، اساسینز و نیدفور اسپید رو با رزولوشن 1366×768 ک حتی به فول اچ دی هم نمیرسه، میانگین فریم روی ۵۰ هست. بعضی وقتا به زور میرسه به ۶۰
    دوست عزیز شما اگه مقدوره روی یه هارد دیگه امتحان کن،درایور کارت گرافیک رو هم آپدیت کن،
    در تنظیمات بازی هم گزینه V-sync رو فعال کن

امتیازها
    73
    سطح
    1
    10
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط _abbas_glv نمایش پست ها
    دوست عزیز شما اگه مقدوره روی یه هارد دیگه امتحان کن،درایور کارت گرافیک رو هم آپدیت کن،
    در تنظیمات بازی هم گزینه V-sync رو فعال کن
    باشه حتما روی یه ssd تست میکنم.
    درایور هم اخرین ورژنه. V sync هم کلا توی بازی ها فعاله.
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    درود

نخست به ما بگید از چه نوع هارد دیسکی استفاده می کنید نه SSD ؟

بعد بررسی کنید ببینید در زمان بازی ، چقدر منابع سخت افزاری تون در گیر هستش و داره استفاده می شه ؟ از طریق TASK MANAGER می تونید بررسی کنید ونتیجه اعلام کنید؟

از ک - ر ک های دیگه ای استفاده کنید .
    امتیازها
    73
    سطح
    1
    10
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط AH64-E نمایش پست ها
    درود

نخست به ما بگید از چه نوع هارد دیسکی استفاده می کنید نه SSD ؟

بعد بررسی کنید ببینید در زمان بازی ، چقدر منابع سخت افزاری تون در گیر هستش و داره استفاده می شه ؟ از طریق TASK MANAGER می تونید بررسی کنید ونتیجه اعلام کنید؟

از ک - ر ک های دیگه ای استفاده کنید .
    هارد ۷۵۰گیگ وسترن معمولی. اس اس دی هم ندارم.

فارکرای ۵: رزولوشن خروجی کارت ۱۳۶۶در۷۶۸:
    یوزیج سی پی یو ۸۰درصد
    یوزیج رم ۳و نیم گیگ از ۸گیگ
    یوزیج هارد ۳_۴درصد
    دمای کارت ۶۰تا۶۳درجه.
    فریم هم موقع تحرک، روی ۴۵ هستش
    ولی وقتی توی بازی ساکن هستم، بعد از چند ثانیه فریم میاد روی ۶۰ و از ۶۰ هم بیشتر. وقتی ک حرکت میکنم یا با ماشین توی خیابون حرکت میکنم، فریم خیلی پایینه ولی وقتی ساکن میشم، افت فریم ندارم!!! البته در همین حین،با وجودِ افت فریم نداشتن، وقتی ماوس رو حرکت میدم، محیط تار میشه! مثل اسلو موشن داخل بازی ها میمونه!!

بازی کالافدیوتی بلک اپس۳:
    رزولوشن خروجی کارت: 2K
    یوزیج سی پی یو ۵۳درصد
    یوزیج رم ۴نیم گیگ
    یوزیج دیست در حالت ساکن، ۱ درصد.
    فریم هم ۷۰به بالا.
    البته توی این بازی هم مثل بقیه بازی ها و فیلمها، در حینی ک فریم روی ۷۰ هست، ماوس رو ک حرکت میدم، صفحه لگ میوفته و وقتی لگ خیلی کمه، بیشتر شبیه اسلو موشن داخل بازی هاست.

واسه کرک ک فک نمیکنم باشه چون من کلّ سیستمم دچار این مشکل! یعنی ویندوز، فیلم و همه بازی ها.
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    درود

احساس می کنم هارد دیسک شما WD Caviar GREEN باشه که خودش باعث افت کارایی سیستم به صورت کلی خواهد بود. این خودش عامل اصلی می باشد.

اگر امکانش هستش یک هارد دیسک دیگه ای برای تست نصب کنید.

و در اخر هم پیشنهاد می کنم سیستم تون با دیسک نجات Kaspersky Rescue Disk اسکن کنید.
    امتیازها
    73
    سطح
    1
    10
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط AH64-E نمایش پست ها
    درود

احساس می کنم هارد دیسک شما WD Caviar GREEN باشه که خودش باعث افت کارایی سیستم به صورت کلی خواهد بود. این خودش عامل اصلی می باشد.

اگر امکانش هستش یک هارد دیسک دیگه ای برای تست نصب کنید.

و در اخر هم پیشنهاد می کنم سیستم تون با دیسک نجات Kaspersky Rescue Disk اسکن کنید.
    سلام. نه گرین نیست!
    وسترن معمولی هستش.
    بله قصد دارم با یک اس اس دی نو تست کنم. هاردی ک شما فرمودید هم سرچ میکنم اگر گیر اوردم، حتما تست میکنم.ممنون از شما
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    سلام. نه گرین نیست!
    وسترن معمولی هستش.
    بله قصد دارم با یک اس اس دی نو تست کنم. هاردی ک شما فرمودید هم سرچ میکنم اگر گیر اوردم، حتما تست میکنم.ممنون از شما
    درود

یک عکس از هاردتون قرار بدین ببینم.

و نرم افزار Hard Disk Sentinel نصب کنید و از تب Overview یک عکس بزارید.
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    سلام. نه گرین نیست!
    وسترن معمولی هستش.
    هاردی نفرمودن، آنتی ویروس آپدیت شده س که با rufus روی فلش رایت میشه و بعد ریستارت ویندوز، سیستم رو با فلش مذکور بوت کرده و بگذارید در محیط بوت یک فول اسکنی انجام بده.
    https://www.softgozar.com/kaspersky-rescue-disk_/
    امتیازها
    73
    سطح
    1
    10
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezash85 نمایش پست ها
    هاردی نفرمودن، آنتی ویروس آپدیت شده س که با rufus روی فلش رایت میشه و بعد ریستارت ویندوز، سیستم رو با فلش مذکور بوت کرده و بگذارید در محیط بوت یک فول اسکنی انجام بده.
    https://www.softgozar.com/kaspersky-rescue-disk_/
    تاحالا این کارو انجام ندادم. نرم افزار هایی ک فرمودید رو دانلود کردم! اگه میشه مراحل کار رو برام توضیح بدید ممنون
صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 50

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)