ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی

این اس اس دی تایید میشه؟

سلام مجدد؛
    تاپیک قبلی م رو ،بعد غیبت طولانی در فروم ،اساتید بستن.
    نوع دیگه در پست جدید میپرسم و عذر تقصیر دارم.
    اینکه؛
    لطفاً بفرمایید این برند و این نوع اس اس دی اقتصادی 240گیگ
    Vicco man VC 600
    برای دسکتاپم تایید میکنید ،و البته امکانات کامل داره که با توجه به عکس بسته بندی پشتش، Trim,Garbage , ECC, SMART, و
    Ultra Data Access, نوشته ،ظاهرا 200TBW,MTBF 2000000.
    طراحی شده در کالفرنیا ،اسمبل در چین.
    گارانتی ST نوین رایانه سگال.
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Vicco-man-VC600-Max95-240GB-SSD-Drive-1.jpg
مشاهده: 8
حجم: 62.9 کیلو بایت
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Vicco-man-VC600-Max95-240GB-SSD-Drive.jpg
مشاهده: 5
حجم: 40.6 کیلو بایت
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    همینجوریش با ssd های برندهای معروف ملت بعضا تو در و دیوارن و مشکل دارن و بعد یه مدت دیگه مثل روزای اول پرفورمنس نداره. شما میخوای یه ssd بخری که برای چند سالی جواب بده. بهتره از همون برندهای معروف خریداری کنید. دیرتر خریدن بهتر از اینه که بعد چن وقت بگی کاش هزینه بیشتری می کردم و .... .
    امتیازها
    38,216
    سطح
    100
    3,320
    همیار انجمن
    قبلا اسمش viking man بوده
    http://rahyab.com/vikingman/index.php?lang=en

شرکت مادرش هم یه شرکت توی امان هستش!؟ که توی کار خودروئه!؟
    https://www.satallc.com/contact.html

آدرسی هم که داده یه آدرس مجازی تو آمریکائه!
    ترکیب آمریکا؟ امان؟ چین چه شود!؟
    اون تعریف با آب و تابی هم که دیجیکالا کرده که تو کالیفرنیا هستش الکیه.
    به ترکیب امان! با چین توجه بیشتری کنین یا حتی چین خالی.
    به نظر من غیر قابل اعتماد هستن، چون شفاف نیستن، هم تغییر اسم داشتن هم اینکه سایتشون الکیه. نه اینکه اینی که میفروشن SSD نیستش و کاملا کلاهبرداری هستن ها!

منظورم اینه که به چشم همون چین بهش نگاه کنین، انتظار محصولی با کیفیت مثلا پاتریوت که آمریکایی هستش رو نداشته باشین، یادش بخیر یه رم پاتریوت داشتم یه بار هم آخ نگفت با اینکه توی کوره بودش یه جورایی.

"لکسار مدل NS۱۰۰ ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت" رو بخرین بهتره، با چند هزار تومن بیشتر! شرکت مادرش هم شرکت معروف Micron هستش که نیاز به تعریف نداره.
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها
    سلام مجدد؛
    تاپیک قبلی م رو ،بعد غیبت طولانی در فروم ،اساتید بستن.
    نوع دیگه در پست جدید میپرسم و عذر تقصیر دارم.
    اینکه؛
    لطفاً بفرمایید این برند و این نوع اس اس دی اقتصادی 240گیگ
    Vicco man VC 600
    برای دسکتاپم تایید میکنید ،و البته امکانات کامل داره که با توجه به عکس بسته بندی پشتش، Trim,Garbage , ECC, SMART, و
    Ultra Data Access, نوشته ،ظاهرا 200TBW,MTBF 2000000.
    طراحی شده در کالفرنیا ،اسمبل در چین.
    گارانتی ST نوین رایانه سگال.
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خیر به هیچ وجه تایید نمیشه.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط meelad نمایش پست ها
    قبلا اسمش viking man بوده
    http://rahyab.com/vikingman/index.php?lang=en

شرکت مادرش هم یه شرکت توی امان هستش!؟ که توی کار خودروئه!؟
    https://www.satallc.com/contact.html

آدرسی هم که داده یه آدرس مجازی تو آمریکائه!
    ترکیب آمریکا؟ امان؟ چین چه شود!؟
    اون تعریف با آب و تابی هم که دیجیکالا کرده که تو کالیفرنیا هستش الکیه.
    به ترکیب امان! با چین توجه بیشتری کنین یا حتی چین خالی.
    به نظر من غیر قابل اعتماد هستن، چون شفاف نیستن، هم تغییر اسم داشتن هم اینکه سایتشون الکیه. نه اینکه اینی که میفروشن SSD نیستش و کاملا کلاهبرداری هستن ها!

منظورم اینه که به چشم همون چین بهش نگاه کنین، انتظار محصولی با کیفیت مثلا پاتریوت که آمریکایی هستش رو نداشته باشین، یادش بخیر یه رم پاتریوت داشتم یه بار هم آخ نگفت با اینکه توی کوره بودش یه جورایی.

"لکسار مدل NS۱۰۰ ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت" رو بخرین بهتره، با چند هزار تومن بیشتر! شرکت مادرش هم شرکت معروف Micron هستش که نیاز به تعریف نداره.
    اوکی،
    برای دسکتاپ 240 GB اقتصادی میخام که تمامی موارد ،مثل trim,ncq,garbage, کامل داشته باشه و مهمتر
    Power Failure system داشته باشه که تو محدوده قیمتی متوسط 400 تومن , فقط
    Apacer Panther AS 340 ,350 تمامی کامندها و این سیستم قطع برق رو داشتن ،اینا چطورن؟
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    در ضمن برای لپ تاپم ،samsung EVo 860
    480 گیگ رو در نظر دارم ، ولی نمیدونم برای دانلودهای حجیم من دوام میاره و چقدر عمر میکنه؟ که گاها و البته بعضی وقتها ،به ۳۰ گیگ در عرض ۲۴ ساعت میرسه و لپ تاپ رو با شارژر روشن میزارم تا دان ،تموم شه.
    دلایل انتخابم برای نوع استفاده م اینا ن؛
    MLC بودن که دوام بیاره بهتر از TLC
    300TBW ,که تو برندهای دیگه ندیدم این مقدار رو.
    علاوه بر تریم و ... ، DDR4 512MB .
    ولی Power Failure نداره بر خلاف کروشیال
    MX 500 همرده ش.

ولی ،اما و اگر و شک و شبهه ولم نمیکنه و نمیتونم تصمیم بگیرم،چون »»»» از خودم میپرسم »»»

۱- آیا به صرفه س که نزدیکای ۱ تومن ،صرف خریدش کنم که با دانلودهای حجیمم زود فرسوده شه؟ (دو پارتیشن میخام بکنم ،150ویندوز و بقیه برا دانلودها که البته به پی سی منتقل میکنم، و پاک کردن و دانلودهای جدید که کلی نوشتن از عمر درایو کم خواهد کرد)

۲-مساله دوام آوردن باتری + حفظ دی وی دی رام دستگاه، برام مساله س ،که بخاطر این نمیخام مثلا درایو ۲۴۰ ،برا ویندوز بگیرم با هزینه کمتر و هارد رو هم در کنارش ،جای دی وی رام بزارم ،نه .
    چون هارد و این درایو ،بیشتر میکنه مصرف باتری رو،اگرم بگیم که هارد موقع عدم استفاده ،خاموش میشه ،در مورد من که دانلودهای طولانی مدت انجام میدم دائم روی هارد دیسک نوشته میشه و خواب در کار نیس و اس اس دی هم که مشغول.

نتیجتا ترجیح دادم ،اس اس دی ۴۸۰ بگیرم و هارد رو در بیارم ،که دی وی رام هم داشته باشم و مصرف باتری هم کمتر شه،

ولی بازم تاکید میکنم که با خودم به توافق نرسیدم که اینطوری هم اس اس دی mlc گرونقیمت ،فرسوده میشه و عمرش خیلی پایین میاد.

چه کنم کلافه م ،نمیتونم به این اولویت ها و شرایط،جواب داشته باشم و ناچار از گفتن طومار بودم.
    اما در مورد دسکتاپ، کمابیش تصمیممو گرفتم.
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    اوکی،
    برای دسکتاپ 240 GB اقتصادی میخام که تمامی موارد ،مثل trim,ncq,garbage, کامل داشته باشه و مهمتر
    Power Failure system داشته باشه که تو محدوده قیمتی متوسط 400 تومن , فقط
    Apacer Panther AS 340 ,350 تمامی کامندها و این سیستم قطع برق رو داشتن ،اینا چطورن؟
    خوب بود.
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    در ضمن برای لپ تاپم ،samsung EVo 860
    480 گیگ رو در نظر دارم ، ولی نمیدونم برای دانلودهای حجیم من دوام میاره و چقدر عمر میکنه؟ که گاها و البته بعضی وقتها ،به ۳۰ گیگ در عرض ۲۴ ساعت میرسه و لپ تاپ رو با شارژر روشن میزارم تا دان ،تموم شه.
    دلایل انتخابم برای نوع استفاده م اینا ن؛
    MLC بودن که دوام بیاره بهتر از TLC
    300TBW ,که تو برندهای دیگه ندیدم این مقدار رو.
    علاوه بر تریم و ... ، DDR4 512MB .
    ولی Power Failure نداره بر خلاف کروشیال
    MX 500 همرده ش.

ولی ،اما و اگر و شک و شبهه ولم نمیکنه و نمیتونم تصمیم بگیرم،چون »»»» از خودم میپرسم »»»

۱- آیا به صرفه س که نزدیکای ۱ تومن ،صرف خریدش کنم که با دانلودهای حجیمم زود فرسوده شه؟ (دو پارتیشن میخام بکنم ،150ویندوز و بقیه برا دانلودها که البته به پی سی منتقل میکنم، و پاک کردن و دانلودهای جدید که کلی نوشتن از عمر درایو کم خواهد کرد)

۲-مساله دوام آوردن باتری + حفظ دی وی دی رام دستگاه، برام مساله س ،که بخاطر این نمیخام مثلا درایو ۲۴۰ ،برا ویندوز بگیرم با هزینه کمتر و هارد رو هم در کنارش ،جای دی وی رام بزارم ،نه .
    چون هارد و این درایو ،بیشتر میکنه مصرف باتری رو،اگرم بگیم که هارد موقع عدم استفاده ،خاموش میشه ،در مورد من که دانلودهای طولانی مدت انجام میدم دائم روی هارد دیسک نوشته میشه و خواب در کار نیس و اس اس دی هم که مشغول.

نتیجتا ترجیح دادم ،اس اس دی ۴۸۰ بگیرم و هارد رو در بیارم ،که دی وی رام هم داشته باشم و مصرف باتری هم کمتر شه،

ولی بازم تاکید میکنم که با خودم به توافق نرسیدم که اینطوری هم اس اس دی mlc گرونقیمت ،فرسوده میشه و عمرش خیلی پایین میاد.

چه کنم کلافه م ،نمیتونم به این اولویت ها و شرایط،جواب داشته باشم و ناچار از گفتن طومار بودم.
    اما در مورد دسکتاپ، کمابیش تصمیممو گرفتم.
    در مورد دانلود، پوشه پیش فرض دانلود مرورگرها و خود نرم افزار مدیریت دانلود رو باید روی هارد قرار داد حالا همون هارد 500 گیگ یا هارد اکسترنال. پس بدون داشتن هارد اکسترنال یا هارد اینترنال، دانلود روی ssd ممنوع، وگرنه به 2 ماه هم نمیکشه که سرعت ssd تازه خریداری شده با سرعت هاردت یکی میشه و این یک تومنه رو تو جوب ریختی.

در مورد دوام باتری شما با لپتاب میخوای دانلود کنی در هر صورت باید شارژر وصل باشه و باتری کفاف دانلود طولانی شما رو نمیده. وقتی لپتاب به برقه دیگه فرقی نمیکنه دو تا هارد اینترنال داشته باشه یا یکی و مشکل دوام باتری مطرح نیس.
    حتما این پست رو قبل نصب و خرید ssd بخونید. رایت غیر ضروری روی ssd ممنوع.
    https://forums.sakhtafzarmag.com/thr...88-8-%D9%88-10
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    ایکاش این پست رو خیلی قبل تر ،بهم معرفی میکردین،
    کلی ناامید شدم و کلی آشفته تر از قبل.
    دستت درد نکنه از بابت شفاف سازی ،یه دستت هم درد نکنه از بابت اینکه ،کلی بهم ریختی منو(شوخی از نوع جدی میکنم البته
    پس با این حساب ،باید دور ssd رو با توجه به نوع استفاده م ،خط بزنم .
    و اکتفا کنم به آپدیت 4 گیگ رم اضافی برای لپ تاپ و 4 گیگ برای دسکتاپ.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    اما علتشو باید بگم واز عدم استفاده از اس اس دی ، تایید بگیرم ازتون ،( ببخشید که وقتتو میگیرم ،اما نیاز به اوکی گرفتن دارم تا بیخیالش شم)؛
    ۱- جماعت از سال ۹۱ با توجه به پست، تو خط اس اس دی هستن ،من با وجود اطلاع، نرفتم سراغش ،بخاطر قیمتش البته،بعدشم عدم احساس نیاز،تا پارسال که این لپ تاپ کند رو گرفتم و میل به تغییرات سرعت و هماهنگ شدن با تکنولوژی ، و به روز شدن من قدیمی ،شدت گرفت

۲_ الانم که بخام استفاده کنم ، این تفاسیر و بند و تبصره ها و بهینه سازی ها اصلاً فکرشو هم نمیکردم( بجز عدم دیفراگ که میدونستم)، نتیجتا با توجه به نوع کاربری که در ادامه خواهم گفت، برای دسکتاپ ،شاید لازم نباشه با کلی برنامه های بهینه سازی ،که اعمال کردم و سرعت بوت ویندوزم با کلی برنامه استارت آپ ،شده ۲.۵ دقیقه ،که سر میکنم باهاش.
    ولی برای اجرای سریعتر گیم ،دوس داشتم علاوه بر سرعت ویندوز ،اونم داشته باشم که ظاهرا باید قیدشو بزنم.

۳- لپ تاپ باوجودی که برای دانلود استفاده میکنم، ولی دوس ندارم پوشه های ذخیره کش و ... رو تغییر بدم به هارد اکسترنال ،چون ویندوز رو جمع و جور میخام خصوصا اینکه دوست دارم بکاپ پارتیشن ویندوز، که زمانبندی کردم با آکرونیس ،یکپارچه انجام بشه و در آینده اگر اشتباهی پیش اومد برای درایو هارد ،فایلهای ذخیره و کش از بین نرن،خلاصه از آشفتگی ،متنفرم.

۴- نتیجتا ،با مطالب اون پست، اس اس دی با ظرفیت ۴۸۰ و هزینه بالا ،نباید خرج کنم ، و اون اولویت بیخود برای حذف هارد ،محقق نمیشه، منم که گفتم اس اس دی کم ظرفیت برا ویندوز هم که بگیرم به اضافه هارد ،درایو نوری مو نمیخام کور ،کنم ،لازمم میشه در مورد دی وی دی های بوتیبل. خصوصا اینکه فلش های بوتیبل که ایجاد میکنم هنگام بوت لپ تاپ گاها پیش میاد که صفحه مونیتور بهم میریزه و علیرغم بوت صحیح ،نمیتونم گزینه ها رو تو صفحه ببینم و دیسک لازم میشه ،البته پاره ای اوقات ،ولی اون موارد معدود رو هم ،اپتیکال لازم دارم. درایو نوری ،اکسترنال کردنشو هم نمیخام ،چون هم هزینه اضافی داره هم کنار لپ تاپ باید اینور اونور ببرم؟ جالب نیس

۵- ایکاش m2 داشت لپ تاپم که هم هارد هم اپتیکال سرجاشون میموندن.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)