ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 30
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    مهم تر ، نحوه استفاده م در دسکتاپ و لپ تاپ؛

--زیاد برنامه نصب و حذف میکنم و ورژن جدید برنامه های فعلی ،دان و نصب میکنم و قبلی رو پاک میکنم ،ایضا، آشنایی با برنامه های جدید و تست در vm و بعد نصب روی ویندوز.

--System restore همیشه لازم دارم.

--کش فایل هام ،فایرفاکس ،یوتوررنت،گوگل کروم ، همیشه باید تو درایو اصلیم باشه و اینور و اونور کردن ،اصلا حوصله شو ندارم ،خصوصا اینکه به اندازه کافی ،آشفته هست و خطا و حذف فایل کش ها در هارد وجود داره،
    بکاپ فایلی هم با آکرونیس بگیرم ،باید مسیر تغییر بدم و فلش درایو ذخیره کنم و کلی ،عدم یکپارچگی که حتما متوجهید.

---کوچکترین ناسازگاری ویندوز رو هم نمیتونم تحمل کنم و هی پارتیشن بوت ،رو با آکرونیس wipe ,میکنم و با TrueImage ریکاور میکنم که فکر کنم اس اس دی ،عمرش به دنیا نباشه.
    (وقتی رایت زیاد بضررشه، حجم بالای اس اس دی به درد چی و چه کسایی میخوره متوجه نشدم ،رندرینگ وگیم و... که دائم رایت میکنه)
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    با توجه به این همه طومار، نحوه استفاده لپ تاپ و دسکتاپ، فکر نکنم سازگار باشن.
    پس برای سرعت لپ تاپ چه کنم ؟ بخودم میگم فقط یه رم ۴ گیگ اضافه و ختم کنم قضیه رو.تو لپ تاپ هم ،بهینه ساز دارم.
    حافظه ۴ گیگ فعلی که ۸۰ درصد اکثرا پره، اینطوری آزادتر میشه
    فقط سی پی یو میمونه که اونم زیاد مشغوله.( حداقل برنامه ها در لپ تاپ نصبه).

دسکتاپ هم ۸ دارم،بازم یه ۴ اضافه بگیرم،بهینه ساز هم بهتر کرده سرعتشو، فقط گیم نشد که بشه ،با سرعت اس اس دی انجامش بدم،اونم کم بازی میکنم و با هارد باید خوش باشم انجامشو.

حوصله این همه دنگ و فنگ رو ندارم،
    سری رو که درد نمیکنه دستمال نبندم ،هزینه مو هم هدر ندم ،
    درسته؟بهتر نیس؟
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    آقا الان یه جرقه ای زد ذهنم بعد نوشتن اون همه مطالب؛
    چطوره یه ۱۲۰ m2 بگیرم و با کیس مبدل usb بزنم به لپ تاپ و ویندوز استفاده کنم.
    یه ۶۰ با قاب هم برا دسکتاپ ،برا نصب بازی و اجراش.
    باکسش گرونه ظاهراً؟ ۶۰ گیگ m2 هم داریم؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    ماشالا.... نه اس اس دی M2 با حجم 60 نداریم.
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    کلا فعلا بی خیال ssd بشین، به جمع بندی خوبی رسیدین.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    بعد کلی تحقیقات ،به این جمع بندی رسیدم اما نیاز به تایید و همفکری دارم تا تصمیم نهایی رو بگیرم، لطفاً به توضیحات تکمیلی دقیق توجه بفرمایید؛

برای دسکتاپ ،میخام ۲۴۰ گیگی بردارم که command و عملکردهای کامل داشته باشه(Trim,smart,ecc,garbageو ...) + مهمتر Power Failure Protection داشته باشه، که بنظرم برای دسکتاپ ،خوبه که باشه PF.

برای لپ تاپ هم ،۱۲۰ گیگ با عملکردهای کامل چه با PF چه بدون اون ،که برا لپ تاپ مهم نیست.
    موارد زیر در مقایسه فیمابین این چند نوع برند،مثبت و منفی ها ذکر کردم و مسلمه قابلیت هایی خوبی دارن
    -----------------------------------------------------
    دسکتاپ»»»
    ADATA SU900;
    تنها MLC واقعی بازار + کامندهای کامل+TBW 200 از همه ۲۴۰ ها بالاتر-بدون عملکرد پاور که من به اختصار PF میگم.

Crucial MX 500;
    کامندها کامل+PF ،ولی100 TBW پایین تر از همه 240ها.

SAMSUNG Evo860;
    AES رمزنگاری+ کش از نوع DDR4, بدون PF

Apacer AS340 & AS350;
    همه کامندها کامل +PF

Liteon MU3 PH6 240;
    همه کامندها کامل+ PF

آیا در مورد فاکتور PF برای انتخاب اس اس دی دسکتاپ ،مانور بدم؟ یا اهمیتی نداره؟ یا همون نوع و tbw؟ جواب این سوال در ترتیب انتخابام موثره.
    و جالب اینکه فعلا حجم 240 ،su900 ،crucial mx ,و Evo 860برابرند.
    ==================================

در مورد لپ تاپ ،آیا 120گیگ su900 هم داریم؟ در سایت ای دیتا نبود ولی در Datasheet مربوطه ش، از ۱۲۸ گیگ تا ۲ ترا نوشته و سرعت و ... هم درجه.آیا در باز ایران نیست؟
    ADATA 128 GB ,
    ;اگر موجود باشه،بازم ام ال سی واقعی+کامندهای کامل ،بدون PF.
    Crucial mx500 و Evo860 , حجم 120ندارن،پس هیچ.

Plextor;
    کامندها کامل+حجم واقعی ۱۲۸ میده طبق ادعای خود سایت بدون اتلاف و معتبر - منتها TBW 50 پایین تر از مابقی 120ها در این لیست.

Apacer AS340 & 350 120GB;
    کامندها کامل+PF.

Liteon 120GB ;
    کامندها کامل+ PF.

در مورد 120گیگ لپ تاپ ،طبق موارد،s900 ندیدم این حجم، میماند بنظرم ،انتخاب به نفع Plextorکه به استثنای s900, از بقیه معتبرتر ،قابل اعتماد تر هست ،ضمنا PF در مورد لپ تاپ ،زیادمهم نیس ،پس اپیسر و لایتون هم حذف میشن.======
    بقیه برندها هم بهیچوجه ارزش فکر کردن ندارن که کامل مطالعه شون کردم(سایت اصلی), هم از لحاظ کامندها ،عملکرد ،نظرات کاربران و ...
    =====================

میخام نظرتون راجع به تجزیه تحلیل هام رو بدونم و ملاک انتخاب برای هر دو پلتفرم و نتایجی که جمع بندی کردم ،بفرمایید ،که میرم برای انتخاب نهایی و خرید قبل از اینکه دوباره گرونتر شن و قدرت خریدم کمتر!
    مرسی از صبر و حوصله تون که خوندین.
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سعید جان خیلی پیچیده اش نکن داداش.

برای گزینه اول Samsung 860 Evo 250G

برای گزینه دوم یا Kingston UV400 بردار یا Gigabyte 120
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    سعید جان خیلی پیچیده اش نکن داداش.

برای گزینه اول Samsung 860 Evo 250G

برای گزینه دوم یا Kingston UV400 بردار یا Gigabyte 120
    واقعاً دستتون درد نکنه،اینهمه نکات رو خودتون اگه تجزیه تحلیل میکردین ،میزدین یه تاپیک پر زرق و برق و اینا، کلی حرف و حدیث ،آخرش همین!؟؟؟؟؟؟

من که جواب سوالامو نگرفتم اصلا با این جوابتون، کینگستون اصلا ،چیز خاصی نداره اصلا در مقابل اینا ،خصوصا تریم هم تو سایتش دیدم نداشت،دونه به دونه بررسی کردم رسیدم اینجا که از بین اینا بگین کدوم.
    قبول ندارم ،نشد،
    نه گفتین ،ای دیتا su900
    128 داره یا نه؟
    نه گفتین PF , برا دسکتاپ لحاظ کنم یا نه! (که بنظرم باشه بهتره).
    نه توجه کردین که سامسونگ برغم کیفیت ،mlc نیست اصلا برغم ادعاش.
    نه TBW ,و اینا !!!

خوشم نیومد از برخوردتون، پیچیده ش نکن ینی چی؟ آدم نکات رو میخونه ،و بله به قول شما ،مشاورها در عالم واقعیت ،باید مقایسه کرد ولی شرکتها برغم مسایل تبلیغاتی ،نمیشه که گفت همه مسایل فنی ،هیچه.
    خیلی خیلی مایوس شدم ،اگه میدونستم به این سادگی از کنارش رد میشین، اصلا قلم فرسایی و زحمت تایپ به خودم نمیدادم.
    ولی بنظر خودم انتخاب اول برای دسکتاپ ،su900 ,دوم کروشیال
    برا لپ تاپ هم ،پلکستور مدنظرم بود.
    کل شوق و ذوقمو خشکوندین ،این همه اطلاعات بده ،فقط دو کلام ؟تبلیغات به کنار، عالم واقعیت به کنار ،مسایل فنی هم ،جای خودش.
    این اظهار نظر رو که هرکسی هم میتونه بگه، چه نیاز به مشاور ؟ مشاور هم باید بروز باشه جسارتا.
    انتخابای خودم ،بد نیست ،میدونم ،فقط میخاستم ،تایید کنم ،هیچی و تمام.
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها
    واقعاً دستتون درد نکنه،اینهمه نکات رو خودتون اگه تجزیه تحلیل میکردین ،میزدین یه تاپیک پر زرق و برق و اینا، کلی حرف و حدیث ،آخرش همین
    سعید جان

یه نفر سرما خورده میره دکتر، آیا دکتر میاد به صورت تشریحی نحوه ی حمله ی ویروس سرما خوردگی رو توضیح میده به بیمار؟ یا اینکه براش نسخه می نویسه میگه این دارو ها رو بگیر. تازه نسخه هم می نویسه، توی ذهنش شربت X موجود نیست به جاش Y می نویسه به شما توضیح نمیده چون فلان شربت توی بازار نیست من یکی دیگه نوشتم. بلکه آنچه که موجود هست رو می نویسه و میده.

شما توضیح دادین چه چیز هایی براتون مهمه و درخواست مشاوره داشتین من هم نظرم رو بر اساس موجودی بازار گفتم. من چکیده چیز هایی که بلدم در مورد اس اس دی رو به شما به عنوان مشاور گفتم. دیگه نمیتونم بیام آموزش بدم. وظیفه مشاور آموزش نیست. مشاور (اگر قبولش داشته باشی) فقط باید نتیجه رو بگه و بگه برو فلان درایو رو بخر.

من الان بیام به شما توضیح بدم درایو های TLC جدید از بسیاری از MLC ها عملکرد بهتری دارند، هم وقت شما رو گرفتم و هم وقت خودمو. اگر هدف شما از مشاوره خرید هست، من نظرم رو گفتم چه درایو هایی بخرید، اگر هدف شما از مشاوره آموزش هست، شرمنده ام، اینقدر فرصت من کمه که سالهاست هیچ تاپیک آموزشی نزدم چه برسه به اینکه در مشاوره بخوام آموزش بدم.

من 7 ساله دارم آموزش میدم، دیگه سن بالا رفته و بسه دیگه ، بقیه جوان ها مثل شما باید برید تحقیق کنید شما بیایید تاپیک آموزشی بزنید.

در مورد Trim,smart, ecc, garbage collectionو Power Failure Protection، همه اس اس دی های جدید این امکانات رو دارند (بعضی از شرکت ها این موارد رو Bold می کنند بعضی از شرکت ها این امکانات رو پایه ای می دونند نیازی به عنوان کردنش نمی بینند). مثلا Garbage Collection یا TRIM یا SMART حکم چرخ برای ماشین داره. آیا شما دیدین مرسدس بنز توی تبلیغات یا مشخصات ماشین هاش بنویسه 4 تا چرخ داره؟ نه، چرخ یک پیش نیاز برای ماشینه و این مواردی که عنوان فرمودین هم اس اس دی باید داشته باشه، اگر نداشته باشه اصلا اون اس اس دی، اس اس دی نیست، یه تیکه آجره.

فقط اس اس دی ها بعضی هاشون AES Encryption رو پشتیبانی می کنند و بعضی هاشون نمی کنند، بعضی از انواع دیگر Encryption رو هم گاهی پشتیبانی می کنند که این دو مورد در سطح کاربری Client به ندرت کاربرد داره، یعنی اگر کاربری از Encryption استفاده کنه خودش میدونه که دنبال چه درایوی بره و اونی هم که استفاده نمی کنه اصلا براش مهم نیست.

اس اس دی SU900 Adata مدل 128 گیگ داره که از هر دو مدل گیگابایت و کینگ استون که بهتون گفتم، بهتره اما جایی ندیدم موجود باشه. اگر بود و قیمتش در حد 300 تا 400 تومن بود ارزش خرید داره.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    سعید جان

یه نفر سرما خورده میره دکتر، آیا دکتر میاد به صورت تشریحی نحوه ی حمله ی ویروس سرما خوردگی رو توضیح میده به بیمار؟ یا اینکه براش نسخه می نویسه میگه این دارو ها رو بگیر. تازه نسخه هم می نویسه، توی ذهنش شربت X موجود نیست به جاش Y می نویسه به شما توضیح نمیده چون فلان شربت توی بازار نیست من یکی دیگه نوشتم. بلکه آنچه که موجود هست رو می نویسه و میده.

شما توضیح دادین چه چیز هایی براتون مهمه و درخواست مشاوره داشتین من هم نظرم رو بر اساس موجودی بازار گفتم. من چکیده چیز هایی که بلدم در مورد اس اس دی رو به شما به عنوان مشاور گفتم. دیگه نمیتونم بیام آموزش بدم. وظیفه مشاور آموزش نیست. مشاور (اگر قبولش داشته باشی) فقط باید نتیجه رو بگه و بگه برو فلان درایو رو بخر.

من الان بیام به شما توضیح بدم درایو های TLC جدید از بسیاری از MLC ها عملکرد بهتری دارند، هم وقت شما رو گرفتم و هم وقت خودمو. اگر هدف شما از مشاوره خرید هست، من نظرم رو گفتم چه درایو هایی بخرید، اگر هدف شما از مشاوره آموزش هست، شرمنده ام، اینقدر فرصت من کمه که سالهاست هیچ تاپیک آموزشی نزدم چه برسه به اینکه در مشاوره بخوام آموزش بدم.

من 7 ساله دارم آموزش میدم، دیگه سن بالا رفته و بسه دیگه ، بقیه جوان ها مثل شما باید برید تحقیق کنید شما بیایید تاپیک آموزشی بزنید.

در مورد Trim,smart, ecc, garbage collectionو Power Failure Protection، همه اس اس دی های جدید این امکانات رو دارند (بعضی از شرکت ها این موارد رو Bold می کنند بعضی از شرکت ها این امکانات رو پایه ای می دونند نیازی به عنوان کردنش نمی بینند). مثلا Garbage Collection یا TRIM یا SMART حکم چرخ برای ماشین داره. آیا شما دیدین مرسدس بنز توی تبلیغات یا مشخصات ماشین هاش بنویسه 4 تا چرخ داره؟ نه، چرخ یک پیش نیاز برای ماشینه و این مواردی که عنوان فرمودین هم اس اس دی باید داشته باشه، اگر نداشته باشه اصلا اون اس اس دی، اس اس دی نیست، یه تیکه آجره.

فقط اس اس دی ها بعضی هاشون AES Encryption رو پشتیبانی می کنند و بعضی هاشون نمی کنند، بعضی از انواع دیگر Encryption رو هم گاهی پشتیبانی می کنند که این دو مورد در سطح کاربری Client به ندرت کاربرد داره، یعنی اگر کاربری از Encryption استفاده کنه خودش میدونه که دنبال چه درایوی بره و اونی هم که استفاده نمی کنه اصلا براش مهم نیست.

اس اس دی SU900 Adata مدل 128 گیگ داره که از هر دو مدل گیگابایت و کینگ استون که بهتون گفتم، بهتره اما جایی ندیدم موجود باشه. اگر بود و قیمتش در حد 300 تا 400 تومن بود ارزش خرید داره.
    من ،جوریه اخلاقم و روشم که بخام چیزی بخرم خصوصا قطعات فنی ،خیلی تحقیق میکنم ،و ته توی قضیه رو در میارم ،تا قانع نشم ،نمیگیرم،قصد جسارتی نیست ،فقط احساس کردم ،بی اهمیت رد شدین ،و گرنه ،قصد خریدم جدیه و نه اینکه سردردتون بدم ،منتها در کنار مشاوره خرید ،میخام چهار تا چیزم یاد بگیرم ( که داخل پرانتز ،اوضاع جامعه فعلی و ... و ... ، مانع از حوصله و فراغت این مسایل هست متاسفانه).

سر این مسأله اس اس دی هم کلی سایتها و مطالب خوندم و خیلی چیزا که بلد نبودم ،یاد گرفتم‌.
    اینی که میفرمایید بزرگنمایی میکنن شرکتها و اون امکانات پایه ای رو نمینویسن،مثال بزنم در مورد کینگستون ،هیچ یک از سایتهای خارجی تجزیه تحلیل نرم‌افزار ذکر نکرده بودن تریم رو،(بقیه مشخصات رو نمیگم)-در حالی که برای بعضی برندهای دیگه ،نوشته بودن ،خب این سایتها هر چی هست رو مینویسن مگر اینکه مبلغ یه شرکتی باشن.
    یا مثال دیگه ،خیلی به ۱۲۸ پلکستور راغب شده بودم که خوندم و فهمیدم از نوع value و اقتصادی هستش و NAND از نوع قدیمی 2D هست و با ناامیدی، از لیست انتخابهام کنار رفت.
    Encryption رو هم متوجهم که برای خیلیا ضرورتی نداره مگر اطلاعات مهم و تکیه نمیکنم.

SU900 در به در دنبالشم و بله نه سایتهای اینترنتی فروش موجود دارن و نه ظاهرا بازار ،ولی از آونگ پرسیدم گفت 128داره ،و محدوده قیمت همون پلکستور 420تومنی هستش و بله بالاتر باشه که میشه هزینه 240گیگ همین su900و تحقیقات م تو این مورد کامله.

خلاصه نهایی بگم که ؛
    برای دسکتاپ منصرف شدم و نوع کاربری م ،به استفاده از اس اس دی نمیخوره،لزومی نداره و توجیه هم نداره.

فقط لپ تاپ و اونم۱۲۸ su 900، نه حجم بیشتر
    یا سامسونگ که متاسفانه Evo 860
    این حجمو نداره ،مدل دیگه ای از سامسونگ ،پایین تر یا بالاتر نداره این سایز؟
    این دو تا موجود نبودن میخام برم سراغ اپیسر AS 350.
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 30

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)