ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    امتیازها
    1,313
    سطح
    20
    2
    کاربر جدید

Exclamation کمک برای خرید کارت گرافیک

با سلام و درود فراوان به همه شما هم میهنان گرامی
    سیستمی دارم با مشخصات زیر که در سال 2012 میلادی خریدم
    CPU core i7 3770k
    MB asus p8z77 v deluxe
    Memory 2x4GB ddr3 corsair vengeance cl9 1666
    HDD WD 1tra Caviar black 64mg buffer
    GPU asus gtx 550 ti 1GB gddr5 192bit 975Mhz
    PSU green 585watt
    مشکل سیستم من کارت گرافیک هست که دیگه برای بازی های امروزی اصلا جواب نمیده و میخوام اون تعویض کنم و کارت جدید بگیرم و با توجه به اینکه حداکثر بودجه ای که قادر به پرداخت هستم سه میلیون و سیصد هزار تومان هست
    بعد از تحقیقات به این نتیجه رسیدم که کارت گرافیک amd rx 580 8GB کارت مناسبی هست
    فقط سوال من این هست با توجه به اینکه سی پی یو اینتل هست و کارت گرافیک در حال حاضر انویدیا آیا با خرید کارت گرافیک ای ام دی مدل بالا دچار مشکل میشم یا نه؟؟ آیا خرید این کارت با این سیستم سازگاری داره با توجه به اینکه سیستم ddr3 هست؟ چون یه جا شنیدم کارت rx580 با رم ddr4 بهتر کار میکنه

نکته بعدی اینکه مانیتور من اصلا از نوع crt و با حداکثر رزلوشن 1280x1024 هست و باید از مبدل پورت وی جی ای ( پانزده پین آبی رنگ در مانیتورهای crt) استفاده کنم

کلا میخواستم بدونم با توجه به شرایط قیمت ها و با توجه به شرایط سیستم من آیا خرید این کارت توصیه میکنین یا نه؟

اگه توضیحات اضافه نیاز داشتین هم لطفا سوال کنین
    فقط خواهشا سریع تر جواب بدین
    راستش یادم رفت یه موضوع دیگه هم بپرسم که با ویرایش پست این هم سوال میکنم
    حقیقتش شنیدم تو بازار ایران بعضیا کارت های گرافیک برای ماینینگ استفاده کردن اه میشه یه توضح مختصر هم در این باره بدین
    سوال بعدی من این هست که تضمینی هست که کارت گرافیک از سایت دیجی کالا بخرم؟ احتمال خراب بودن کارت هست؟ یا بهتره خودم حضوری بیام تهران و کارت بخرم راستش چون من شهرستان زندگی میکنم و اینجا کلا سیستم ها هنوز اکثرا ddr1 و ddr2 هستن
    سپاسگذارم
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام دوست عزیز

ببنید برای سیستم شما چند تا مورد هست که باید در نظر بگیرید.

اولا اینکه برای کارت گرافیک گشنه ای مثل 580 باید یه پاور قدرتمند 650 واتی داشته باشید. اون پاور شما باید عوض بشه، بخصوص اینکه الان بیش از 5 سال از عمرش گذشته.

مانیتوری که دارید، اصلا نیازی به کارت گرافیک قوی ندارد. بنابراین پیشنهاد می کنم، کارت گرافیک ضعیفتر مثل Asus 4GB Dual-GTX1650-O4G GDDR5 Gaming انتخاب کنید که نیازی به ارتقای پاور نداشته باشید.
    امتیازها
    1,313
    سطح
    20
    2
    کاربر جدید
    ممنون
    پس مشکلی از نظر متچ شدن با سیستم ddr3 و از نظر اینکه از مبدل پورت برای تصویر استفاده کنم ایجاد نمیشه دیگه !!؟ استفاده از مبدل مشکل ساز نمیشه کیفیت تصویر خوب هست آیا!؟
    والا ممکنه بعدا مانیتور فول اچ دی بخرم تو سایت یوتیوب عملکرد 1650 دیدم کارت خوبی هست ولی بازم قدرت rx580 رو نداره تو ایران هم که معلوم نیست یهو پا میشی میبینی قیمت ها سر به فلک کشیده واسه همین به نظرم rx580 بخرم اینده بهتری داره در اصل دوست داشتم میتونستم 1060 بخرم که خب قیمتش با جیبم ناسازگاری داره
    در مورد ماینینگ هم اگه یه توضیحی بدین ممنون میشم آیا این rx580 طعمه ماینینگ شده؟ احتمال اینکه کارتی که تحت عملیات ماینینگ بوده گیرم بیاد در خرید کارت نو وجود داره!! یا فقط برای دست دوم هست این قضیه !
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط pianist نمایش پست ها
    ممنون
    پس مشکلی از نظر متچ شدن با سیستم ddr3 و از نظر اینکه از مبدل پورت برای تصویر استفاده کنم ایجاد نمیشه دیگه !!؟ استفاده از مبدل مشکل ساز نمیشه کیفیت تصویر خوب هست آیا!؟
    والا ممکنه بعدا مانیتور فول اچ دی بخرم تو سایت یوتیوب عملکرد 1650 دیدم کارت خوبی هست ولی بازم قدرت rx580 رو نداره تو ایران هم که معلوم نیست یهو پا میشی میبینی قیمت ها سر به فلک کشیده واسه همین به نظرم rx580 بخرم اینده بهتری داره در اصل دوست داشتم میتونستم 1060 بخرم که خب قیمتش با جیبم ناسازگاری داره
    در مورد ماینینگ هم اگه یه توضیحی بدین ممنون میشم آیا این rx580 طعمه ماینینگ شده؟ احتمال اینکه کارتی که تحت عملیات ماینینگ بوده گیرم بیاد در خرید کارت نو وجود داره!! یا فقط برای دست دوم هست این قضیه !
    من مشکلی ندارم شما 580 بخر، ولی باید پاور هم بخری، اگر میتونی 580 و یک پاور 600 یا 650 واتی باهم تهیه کنی بگیر خوبه. با حساب کتاب من، این دو تا روی هم دورو بر 4 میلیون تومنه.

هر کارتی میتونه طعمه ماینینگ شده باشه. از جایی کارت گرافیک بخر که معتبر باشه.
    امتیازها
    1,313
    سطح
    20
    2
    کاربر جدید
    ممنون rx580 ایسوس گرفتم
    امتیازها
    1,313
    سطح
    20
    2
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    من مشکلی ندارم شما 580 بخر، ولی باید پاور هم بخری، اگر میتونی 580 و یک پاور 600 یا 650 واتی باهم تهیه کنی بگیر خوبه. با حساب کتاب من، این دو تا روی هم دورو بر 4 میلیون تومنه.

هر کارتی میتونه طعمه ماینینگ شده باشه. از جایی کارت گرافیک بخر که معتبر باشه.

فقط یک مشکل دیگه هم هست این مشکل هم اگه میشه کمک کنید عالی میشه

فقط شرمنده این مشکل یه بار تایپ کرده بودم الان کپی پیست کردم واسه همین جمله بندی سوال شاید به این سوالای قبلی نخوره،
    منظور از هارد 16 مگ بافر همین هارد یک ترابایت بلک هست، که دیگه فکر کنم عمرش تموم شده، من نوشتم ضعیف و با بافر 16مگ، چون اگه مینوشتم سری بلک وسترن هست، اولین چیزی که میگفتن این بود که هارد بلک بهتره اصلی باشه، ولی این هارد بلک دیگه چندین سال پشت سر هم چرخیده و یکم کند شده دیگه،

بنده یه رایانه دارم که هارد ضعیفی داشت، هم از نظر میزان حجم، و هم از نظر بافر، بافر هارد فقط 16 مگ هست، که اونم همیشه هنگ میکنه، خخخخ البته مادر بورد ام پیشرفته هست و ساتا 3 هم داره
    مشکل اینجا هست که من پی سی با کیس فرستادم برای یکی از دوستان در پایتخت، که هارد اینترنال 2 ترابایت اسکای هاک سیگیت رو اضافه کنه به سیستم، که خب اضافه کرد، اما مشکل اینجا هست، که این هارد رو بجای اینکه هارد اصلی رایانه قرار بده، و ویندوز رو روی هارد جدید سیگیت نصب کنه، به عنوان هارد دوم قرار داده، و پارتیشن بندی هم کرده.
    و الان سیستم هارد قبلی رو به عنوان هارد اصلی میشناسه، و ویندوز هم درون هارد قبلی که بافرش 16 مگ هست قرار داده،
    میخواستم بدونم برای اینکه هارد جدید به عنوان هارد اصلی انتخاب کنم، و بعدش ویندوز داخل هارد جدید نصب کنم چه کار باید انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنید. مرسی
    اگه اطلاعات بیشتری نیاز بود در خد مت هستم
    مشخصات سیستم
    MB asus support sata III
    CPU i7
    Memory 2x4GB
    GPU rx580 8gb
    PSU green 58
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    شما کافیه، هارد قدیمی رو فرمت کرده و ویندوز رو روی هارد جدید نصب کنید و تو بایوس در قسمت boot هارد جدید رو در اولویت بالاتر نسبت به هارد قبلی برای بوت قرار دهید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع