ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    امتیازها
    16
    سطح
    1
    4
    کاربر جدید

راهنمای خرید لپ تاپ برای مهندسی و کد نویسی

سلام دوستان
    میخوام یه لپ تاپ بخرم برای کارهای پایان نامم و انجام دادن پروژه های کد نویسیم(متلب،اباکوس،فرترن، انسیس) و از این قبیل
    پیشنهادتون برای خرید لپ تاپ در رنج قیمت ۱۰ ملیون تومن چیه؟!
    خودم بیشتر نظرم رو asus vivobook k550ik
    مدل 1t+128ssd,16g,4g
    هستش،ولی چون شناخت زیادی رو پردازندش که Amd fx 9830p هست ندارم ، دودلم یکم
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirrastgo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخوام یه لپ تاپ بخرم برای کارهای پایان نامم و انجام دادن پروژه های کد نویسیم(متلب،اباکوس،فرترن، نسیس) و از این قبیل
    پیشنهادتون برای خرید لپ تاپ در رنج قیمت ۱۰ ملیون تومن چیه؟!
    خودم بیشتر نظرم رو asus vivobook k550ik
    مدل 1t+128ssd,16g,4g
    هستش،ولی چون شناخت زیادی رو پردازندش که Amd fx 9830p هست ندارم ، دودلم یکم
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    پردازندش ضعیفه، البته برا کارهای شما مشکلی نیست.
    شما به رم بیشتر اهمیت دادین و در مقایسه با بقیه لپتاب ها در این رنج لپتابی برداشتین که بیشترین رم رو داره. یه سبک سنگینی بکن، می تونی رم 8 ورداری و ssd 256 و گرافیک و پردازنده قوی تر؛ چن وقت دیگه هم یه رم 8 بگیر بنداز رو لپتابت.
    این پیشنهاد بهتری هست، چون پایه سخت افزاری قوی تری لپتابتون خواهد داشت. افت قدرت و کارایی لپتاب رو در طول زمان هم در نظر بگیری باید یه لپتاب قوی تری برداری.
    پیشنهاد من:
    https://www.bprshop.com/product/7275...4-GTX-1050-FHD
    امتیازها
    16
    سطح
    1
    4
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezash85 نمایش پست ها
    پردازندش ضعیفه، البته برا کارهای شما مشکلی نیست.
    شما به رم بیشتر اهمیت دادین و در مقایسه با بقیه لپتاب ها در این رنج لپتابی برداشتین که بیشترین رم رو داره. یه سبک سنگینی بکن، می تونی رم 8 ورداری و ssd 256 و گرافیک و پردازنده قوی تر؛ چن وقت دیگه هم یه رم 8 بگیر بنداز رو لپتابت.
    این پیشنهاد بهتری هست، چون پایه سخت افزاری قوی تری لپتابتون خواهد داشت. افت قدرت و کارایی لپتاب رو در طول زمان هم در نظر بگیری باید یه لپتاب قوی تری برداری.
    پیشنهاد من:
    https://www.bprshop.com/product/7275...4-GTX-1050-FHD
    پس یعنی پردازنده این لپ‌تاپی که معرفی مردین از اونی که من معرفی کردم بهتره؟!
    لپ تاپ با پردازنده اینتل چی پیشنهاد میدین؟!
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    پس یعنی پردازنده این لپ‌تاپی که معرفی مردین از اونی که من معرفی کردم بهتره؟!
    لپ تاپ با پردازنده اینتل چی پیشنهاد میدین؟!
    بهتره مقدار زیادی چون L3 cashe اون 3 مگ هست ولی پردازنده لپتاب انتخابی شما اصلا این کش رو نداره و ...... .
    https://cpu.userbenchmark.com/Compar...78273vsm215072

همین amd خوبه با اینتل قطعات لپتاب k570zd همه سرجاشون باشن و فقط پردازنده تغییر بکنه و بهتر بشه میره بالای 11 تومن. البته همین پردازنده کمی از پردازنده های اینتل در این رنج نداره.
    این لپتاب:
    https://www.bprshop.com/product/7184...4-GTX-1050-FHD
    پردازنده i7 8550u داره (تازه ssd هم نداره)، که بخوایم یه مقایسه ساده داشته باشیم می بینیم در یه رده هستن:
    https://cpu.userbenchmark.com/Compar...20742vsm378273
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    البته برای ارتقا رم لپتابی که معرفی کردم و هر لپتاب دیگه ای قبل خرید یه جستجویی بکنید تو نت، یا در فروشگاهی برین تا داخل بایوسش مشخصات رم های نصب شده و باس اونها رو مشاهده کنید. احتمالا دو تا 4 گیگ روش هست و فقط دو تا اسلات رم داره و برای ارتقای رم یه کم زحمت داره براتون چون دو تا 4 گیگ رو باید بفروشین و جاشون دو تا 8 بخرین.
    امتیازها
    16
    سطح
    1
    4
    کاربر جدید
    بهتره مقدار زیادی چون L3 cashe اون 3 مگ هست ولی پردازنده لپتاب انتخابی شما اصلا این کش رو نداره.
    https://cpu.userbenchmark.com/Compar...78273vsm215072

همین amd خوبه با اینتل قطعات لپتاب k570zd همه سرجاشون باشن و فقط پردازنده تغییر بکنه و بهتر بشه میره بالای 11 تومن. البته همین پردازنده کمی از پردازنده های اینتل در این رنج نداره.
    این لپتاب:
    https://www.bprshop.com/product/7184...4-GTX-1050-FHD
    پردازنده i7 8550u داره (تازه ssd هم نداره)، که بخوایم یه مقایسه ساده داشته باشیم می بینیم در یه رده هستن:
    https://cpu.userbenchmark.com/Compar...20742vsm378273
    نمیشه یه رم ۸ گیگ اضافه کرد بهش؟!
    چون فک کنم یه اسلات خالی داره
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    فک نمی کنم اسلات خالی داشته باشه تو سایت ایسوز نوشته:
    • 8 GB, 2 x SO-DIMM socket , up to 16 GB SDRAM(On selected models), Dual-channel

که میشه دو اسلات رم کلا داره و تا 16 گیگ رمی که میشه ارتقا داد روی همین اسلاتها و همین ماژول ها رو باید ارتقا داد (تعویض کرد).
    https://www.asus.com/us/Laptops/K570ZD/specifications/

قبلا هم یک دو تا کلیپ از باز کردن لپتاب های سری k570 دیده بودم همشون دو اسلات رمشون پر بود یعنی دو تا 4 گیگ روش نصب بود.
    امتیازها
    16
    سطح
    1
    4
    کاربر جدید
    فک نمی کنم اسلات خالی داشته باشه تو سایت ایسوز نوشته:
    • 8 GB, 2 x SO-DIMM socket , up to 16 GB SDRAM(On selected models), Dual-channel

که میشه دو اسلات رم کلا داره و تا 16 گیگ رمی که میشه ارتقا داد روی همین اسلاتها و همین ماژول ها رو باید ارتقا داد (تعویض کرد).
    https://www.asus.com/us/Laptops/K570ZD/specifications/

قبلا هم یک دو تا کلیپ از باز کردن لپتاب های سری k570 دیده بودم همشون دو اسلات رمشون پر بود یعنی دو تا 4 گیگ روش نصب بود.

مرسی از راهنماییاتون تا به اینجا
    نظر اخرتون رو میخوام مهندس جان
    بنظرتون نسخه i7 رو بخرم یا ryzen 5
    رفتم به بررسیسون نگاه کردم تفاوت انچنانی نداشتن ، زیاد از این اعداد و رقما سر در نمیارم ولی انگار تقریبا در یه سطحن
    و اینکه اگر بخوام رمش رو ارتقا بدم باید دو تا رم ۸ گیگ ddr4 تک کاناله بخرم یا دو کاناله؟!
    و اینکه رمای خودمو بفروشم و دو تا ۸ بگیرم چقدر برام هزینش در میاد؟!
    و اصلا بنظرتون نیازی به ارتقای رم هست؟!
    ببخشین سوالام زیاد شد
    ممنون میشم پاسخ بدین⁦❤️⁩
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    مرسی از راهنماییاتون تا به اینجا
    نظر اخرتون رو میخوام مهندس جان
    بنظرتون نسخه i7 رو بخرم یا ryzen 5
    رفتم به بررسیسون نگاه کردم تفاوت انچنانی نداشتن ، زیاد از این اعداد و رقما سر در نمیارم ولی انگار تقریبا در یه سطحن
    و اینکه اگر بخوام رمش رو ارتقا بدم باید دو تا رم ۸ گیگ ddr4 تک کاناله بخرم یا دو کاناله؟!
    و اینکه رمای خودمو بفروشم و دو تا ۸ بگیرم چقدر برام هزینش در میاد؟!
    و اصلا بنظرتون نیازی به ارتقای رم هست؟!
    ببخشین سوالام زیاد شد
    ممنون میشم پاسخ بدین������⁦❤️⁩
    ببین لپتاب با رم 12 یا 16 گرافیک حداقل gtx 1050 و پردازنده در حد همین پرداززنده های دو تا لپتابی که شما بین اونا موندین و حالا یه مقدار قوی تر و اینکه ssd هم داشته باشه، 13 به بالاس. همونی که پردازندش amd هست بگیرین حدود 1.5 ارزونتره و تازه ssd 256 از نوع m.2 داره،
    رمهایی که روی لپتابتون نصبه باسش 2400 هست، اگر اونا دو کاناله بودن شما هم دو کاناله بخرین.
    اگه شهرهای بزرگ هستین که فروشگاههای هستن که این قبیل کارها رو هم می کنن یعنی اینکه لپتاب رو از اونا می خرین بهشون میگی رمها رو براتون ارتقا بدن و همون ها رو به قیمت نو بر میدارن. الان دو تا 4 گیگ داری، به عبارتی هر دونه ای بین 250 تا 350 هست جفتشو با یه دونه رم 8 گیگ عوض کنی و چیزی سر ندی خوبه. می مونه یه رم 8 دیگه که بین 400 تا 600 تومن درمیاد. اولا اینکه هر دو رمی که می گیری دقیقا یکی باشن، یک برند و یک مدل و با باس و تایمینگ برابر؛ دوم اینکه زیر باس 2400 نگیری، سوم اینکه اگه تردیدی داشتی بین رم های مختلف، همینجا مطرح کن، چهارم اینکه جلو خودت بازش کنن.
    اما جواب سوال آخر اینکه، برای نرم افزارهایی که ذکر کردین و استفاده روزمره هیچ نیازی به ارتقا نیست، ولی از اونجایی که دنیا داره رو به جلو حرکت می کنه و دیگه محدودیت رم مثل سابق برای تولید کننده ها و استفاده کننده ها وجود نداره، الان دیگه رم 8 گیگ مناسب یه سیستم یا لپتابی که امروز بخوای بگیری و چن سال پیش روتو جواب بده نیست. الان که تازه میخوای بخری تلاشت رو بکن ببین می تونی به همین شیوه پیدا کنی جایی رو که هیچ، نشد به کامپیوتر فروشی ها یه سری بزن و توافقی رم ها رو رد کن بره و دو تا 8 گیگ ازش بگیر. نتونستی یا وقت نشد هم فدای سرت بگذار برای بعدها هر موقع که نیاز شد.

البته حالا اگه حضوری خرید کردی تو بایوسش یه نگاهی بنداز شاید شانس شما سری جدید ها رم روش یه دونه 8 باشه.
    امتیازها
    16
    سطح
    1
    4
    کاربر جدید
    ببین لپتاب با رم 12 یا 16 گرافیک حداقل gtx 1050 و پردازنده در حد همین پرداززنده های دو تا لپتابی که شما بین اونا موندین و حالا یه مقدار قوی تر و اینکه ssd هم داشته باشه، 13 به بالاس. همونی که پردازندش amd هست بگیرین حدود 1.5 ارزونتره و تازه ssd 256 از نوع m.2 داره،
    رمهایی که روی لپتابتون نصبه باسش 2400 هست، اگر اونا دو کاناله بودن شما هم دو کاناله بخرین.
    اگه شهرهای بزرگ هستین که فروشگاههای هستن که این قبیل کارها رو هم می کنن یعنی اینکه لپتاب رو از اونا می خرین بهشون میگی رمها رو براتون ارتقا بدن و همون ها رو به قیمت نو بر میدارن. الان دو تا 4 گیگ داری، به عبارتی هر دونه ای بین 250 تا 350 هست جفتشو با یه دونه رم 8 گیگ عوض کنی و چیزی سر ندی خوبه. می مونه یه رم 8 دیگه که بین 400 تا 600 تومن درمیاد. اولا اینکه هر دو رمی که می گیری دقیقا یکی باشن، یک برند و یک مدل و با باس و تایمینگ برابر؛ دوم اینکه زیر باس 2400 نگیری، سوم اینکه اگه تردیدی داشتی بین رم های مختلف، همینجا مطرح کن، چهارم اینکه جلو خودت بازش کنن.
    اما جواب سوال آخر اینکه، برای نرم افزارهایی که ذکر کردین و استفاده روزمره هیچ نیازی به ارتقا نیست، ولی از اونجایی که دنیا داره رو به جلو حرکت می کنه و دیگه محدودیت رم مثل سابق برای تولید کننده ها و استفاده کننده ها وجود نداره، الان دیگه رم 8 گیگ مناسب یه سیستم یا لپتابی که امروز بخوای بگیری و چن سال پیش روتو جواب بده نیست. الان که تازه میخوای بخری تلاشت رو بکن ببین می تونی به همین شیوه پیدا کنی جایی رو که هیچ، نشد به کامپیوتر فروشی ها یه سری بزن و توافقی رم ها رو رد کن بره و دو تا 8 گیگ ازش بگیر. نتونستی یا نشد هم فدای سرت بگذار برای بعدها هر موقع که نیاز شد.

البته حالا اگه حضوری خرید کردی تو بایوسش یه نگاهی بنداز شاید شانس شما سری جدید ها رم روش یه دونه 8 باشه.

قربووووونت بخاطر راهنماییات
    واقعا دمت گرم
    خیلی کمکم کردی⁦❤️⁩
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)